Jump to content

Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;  

118 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;



Recommended Posts

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αααααα με φρικαρατε!! Οταν ψωνιζετε απο ιντερνετ τα πακετακια τα αφηνουν στα σκαλια ?? Καποιοι το ανεφεραν εδω μεσα. Δεν ψωνιζω, οριστε μας! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου εχουν κλεψει γραμματα...επισης μου εχουν ανοιξει γραμματα...

 

τι να πεις? θα τους φαει η περιεργεια να δουν τι εχουν τα ξενα γραμματα....αμα ο ανθρωπος ειναι ζωο...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

θα του γραψω σημειωμα, ωστε να βαζει την αλληλογραφια μου μεσα στο κουτι. αν δεν το εφαρμοσει, θα παω ΕΛ.ΤΑ. για παραπονα...

και θα σε γραψουν ολοι μαζι....δυστυχως ετσι ειναι.

στο ιατρειο δεν ειχα γραμματοκιβωτιο αρχικα.η αλληλογραφια για λιγες μερες ηταν μονιμως πεταμενη στο πατωμα ειτε στο κουτι ενος αλλου ενοικου το οποιο ηταν σπασμενο απο μπροστα.

εβαλα κουτι αλλα και παλι η αλληλογραφια στο σπασμενο κουτι συσσωρευεται.:(

ζητησα ευγενικα απο τον ταχυδρομο τουλαχιστον να μην βαζει τα συστημενα εκει(γιατι δεν εμπαινε καν στον κοπο να μου χτυπησει το κουδουνι) αλλα απο το ενα αυτι του μπηκαν,απο το αλλο βγηκαν.

ρωτησα μια γνωστη μου στο ταχυδρομειο αλλα μου ειπε πως δεν μπορει να γινει τπτ..και παρατηρηση να του κανουν παλι τπτ δε θα γινει.

 

αυτο παντως που δεν καταλαβαινω ειναι τι σκ³τ³ καταλαβαινει ο οποιοσδηποτε ασχετος ανοιγει ξενη αλληλογραφια.συγκεκριμενα οπως ανεφερα σε ποστ μου πιο πανω ειναι ενας συγκεκριμενος στην πολυκατοικια μου που εδω και καιρο ανοιγε και ξεφυλλιζε τον "Αναβαθμο" που ερχονταν στο ονομα μου.αναθεμα και αν καταλαβαινε τπτ..πριν κανα μηνα τον επιασε ο αδερφος μου να ξεφυλλιζει την δικη του αλληλογραφια και συγκεκριμενα ενα περιοδικο του δικηγορικου συλλογου(και παλι αναθεμα και αν καταλαβε τπτ)..χτες τον ειδαμε να διαβαζει λογαριασμους μιας παλιας ενοικου της πολυκατοικιας που εχει μετακομισει...

οσες παρατηρησεις και να κανεις,ορισμενοι ανθρωποι δεν καταλαβαινουν..καλυτερα να τα λες στα ντουβαρια!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
εμενα μου εκλεψαν απο οτι φαινεται φακελο με κινητο αξιας 100 ευρω ,το τραγικο το περιμενα να το κανω δωρο ,η πολυκατοικια κλειδωνει και ο φακελος αφαντος οποιος και να τον επιασε να μη σωσει να ευχαριστηθει το κινητο

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

κινητο και το εστειλαν σε απλο φακελο?ουτε καν συστημενο?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κινητο και το εστειλαν σε απλο φακελο?ουτε καν συστημενο?

:wacko: απιστευτο στα αληθεια αλλα καποιοι στις συνναλαγες τους δεν κανουν τον κοπο καν να το στειλουν συστημενο, .....τι να πω απο τοτε οταν περιμενω κατι λεω στον ταχυδρομο να αφηνει ειδοποιηση καθοτι τον περισοτερο χρονο απουσιαζω

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ειναι η λυση,θυριδα στο ταχυδρομειο και τελος η ταλαιπωρια.Εχεις την προσωπικη σου θυριδα και τελειωνει το θεμα ουτε αγχος ουτε να χαθει κατι,απλα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

Πηγε μια φορα η μανα μου να μου στειλει ενα αντικειμενο αξιας σε φακελο και φυσικα δεν το ασφαλισε. Δεν εφτασε ποτε...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ναι αμέ! Στο παλιό μου σπίτι η γειτόνισα μου έκλεψε τα αποτελέσματα του Proficiency που είχαν έρθει γιατι ήταν περίεργη να μάθει αφού είχαμε τρελό ανταγωνισμό με την κόρη της ... Το θέμα είναι ότι μου το έδωσε έναν μήνα αργότερα ... Πλέον στο καινούργιο σπίτι η μόνη που μπορεί να τα κλέβει είναι η μητέρα μου... Η οποία τα παίρνει, τα διαβάζει κ μου τα δίνει μετά από μια εβδομάδα... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα δέματα πώς πάει? Σου φέρνουν κατευθείαν το χαρτί στο σπίτι για να πας να το παραλάβεις? Γιατί θα το θεωρούσα λογικό να σου έφερναν το δέμα σπίτι, και αν χτυπήσουν και δε σε βρουν να αφήσουν χαρτάκι να πας να το πάρεις. Εξ'άλλου αυτό γράφει και πάνω στο χαρτί, ότι "ήρθαμε και δε σας βρήκαμε" αλλά έχει τύχει ένα πρωι να μην έχω βγει καθόλου από το σπίτι και αργότερα το μεσημέρι που βγήκα να βρω χαρτί για δέμα, που σημαίνει ότι κατευθείαν το χαρτί στέλνουν. Παραγγέλνω αρκετά από amazon και 1 (ευτυχώς μόνο) φορά έχει χαθεί δέμα. Δηλαδή ίσως δεν ήρθε καν το χαρτί σπίτι, ήταν ένα cd μόνο γι'αυτό δεν το έψαξα (κακώς βέβαια)

 

Πάντως κι εγώ στην παλιά πολυκατοικία έβρισκα συχνά λογαριασμούς ανοιγμένους. :wacko: Τι άκυρο που είναι αυτό, τι τον νοιάζει τον άλλο και τ'ανοίγει? Ή μερικές φορές έβρισκα γράμματα/λογαριασμούς το Σάββατο ή Κυριακή πρωί (που φυσικά δεν περνάει ταχυδρόμος... :shifty: ) κλειστά μεν, αλλά προφανώς κάποιος τα μάζευε, και μετά από 1-2 μέρες μας "επέτρεπε" να τα έχουμε.

 

Έχει κανένας από εδώ θυρίδα στο ταχυδρομείο για να μας ενημερώσει πόσο κοστίζει, τι χρειάζεται κλπ? Το σκέφτομαι να ανοίξω για να γλιτώνω και την ουρά στο ταχυδρομείο όταν πάω να πάρω κανα συστημένο. (Πάνε στη θυρίδα αυτά ας πούμε? Αν ξέρει κάποιος ας πει! :) )

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

περσυ η θυρίδα για ενα χρόνο, κοστίζε 50euro.

βασικά έχω θυρίδα εδω και 8 χρόνια δεν θυμάμαι αν μου είχαν ζητησει κάτι στην αρχη, σιγουρα ταυτότητα, ίσως και ΑΦΜ

 

επίσης σε μερικά επιλεγμένα ταχυδρομία, υπάρχουν και οι θυρίδες που μπορείς να πας 24ώρες το 24αρο, αλλα κάνει 80 euro περίπου.

 

μετά κάνεις μια αλλαγή διευθυνσης, έτσι όλα να σου έρχοντε στην θυρίδα. βεβαίως και τα συστημένα πάνε στις θυρίδες.

 

να ξέρεις μόνο η ΕΥΔΑΠ δεν πάει σε θυρίδες, τουλαχιστον για την Πάτρα, διότι τους λογαριασμους τους μειράζει ατομο που εργάζετε στον επιχειρηση υδρευσης και όχι ταχυδρόμος.

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

μια φορα μου εχουν ανοιξει γραμμα και αφησα σημειωση στον πινακα ανακοινωσεων.

ειναι τελειως αγενης αυτη η συμπεριφορα. με ποιο δικαιωμα ο αλλος να σου ανοιξει εναν προσωικο φακελο? σωστο δεν ειναι να ανοιγεις ουτε γραμματα που ανηκουν σε προσωπα της οικογενειας σου, ποσο μαλλον ξενων προσωπων. απαραδεκτο...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

μια φορα μου εχουν ανοιξει γραμμα και αφησα σημειωση στον πινακα ανακοινωσεων.

ειναι τελειως αγενης αυτη η συμπεριφορα. με ποιο δικαιωμα ο αλλος να σου ανοιξει εναν προσωικο φακελο? σωστο δεν ειναι να ανοιγεις ουτε γραμματα που ανηκουν σε προσωπα της οικογενειας σου, ποσο μαλλον ξενων προσωπων. απαραδεκτο...

Και του/της πλήγωσες τα αισθήματα :p

 

Άλλη λύση δεν υπάρχει δυστυχώς, απ'το να έχεις ένα καλό, βαθύ γραμματοκιβώτιο....

Εγώ έχω βρει γράμματα και στο φρεάτιο του ασανσέρ :p

(someone must really hate me)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγων ημερών μου έφαγαν ένα cd που μου είχε στείλει η microsoft (service pack) :angry: :(!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορω να πω με βεβαιότητα οτι οι ενοικοι στην πολυκατοικία μου είναι απόλυτα τυπικοί. Αγοράζω συχνα απο internet και μου έρχονται συχνα μικρά κουτάκια. Αν μέχρι το μεσιμέρι δεν τα έχω πάρει, τότε μου τα παίρνει ο γείτονας και μου τα δίνει όταν επιστρέψω. Κλειστά φυσικά. Το προτιμώ αυτό απ΄το να μένει το κουτί σε κοινή θέα μέχρι το βράδυ που γυρνάω συνήθως.
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι ο ταχυδρομος δεν αφηνει τιποτε εκτος απο γραμματα και φακελους αλλα μου ερχεται ειδοποιηση να παω να τα παρω απο το ταχυδρομειο.. και παλι καλα δηλαδη, γιατι παλιοτερα που ημουν συνδρομητρια σε περιοδικο τα μισα τευχη μου τα εκλεβαν
Link to comment
Share on other sites

σημερα βρηκα ανοιγμενο τον καταλογο του οδοντιατρικου συνεταιρισμου...

μπορει καποιος να ηθελε να δει ποσο αγοραζω τα υλικα,u never know

 

χαχαχαα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...