Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως τα λεει ο Pstelios ειναι.

Το Dest 7 παιζει αψογα, το GPS και το Wi-Fi του συγκριτικα με αυτα των τελευταιων HTC ειναι μια κλαση πανω (οπως και η ληψη της GSM κεραιας να προσθεσω εγω), ενω το προβλημα εντοπιζεται μονο στη χρηση ασυρματου ακουστικου κι οχι οταν η συνομιλια γινεται απο το ιδιο το τηλεφωνο (εκει ακουστικο, μικροφωνο δουλεουν αψογα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αγόρασα το Χ600 προχθές από το Πλαίσιο (αξιοπρεπής η τιμή του νομίζω), και παραθέτω κάποιες πρώτες εντυπώσεις:

 

+ Όμορφο, μαζεμένο, και με καλή αίσθηση στο χέρι

+ Αρκετά άμεσες αποκρίσεις ( είχα ένα φόβο μετά από μια σύντομη εμπειρία με το Χ800)

+ Πολύ γρήγορο Fixing το GPS του

+ Το Dest. 7 παίζει μια χαρά

 

- Απαράδεκτη ποιότητα ήχου με Bluetooth ακουστικό

- Ενώ μεταφέρω αρχεία μέσω Bluetooth από το laptop μου προς το Χ600, δεν κατάφερα να στείλω από το Χ600 σε κανένα άλλο device. Το ψάχνω...

 

Φαίνεται καλή επιλογή για τα λεφτά του. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Ο κυβος εριφθει!Σημερα ή αύριο θα περασω από το πλαίσιο για να πάρω το Χ600. Θα ηθελα την προταση σας σχετικά με το τι windows να διαλέξω. Τα ελληνικά ή τα αγγλικά. Γνώμη μου είναι τα αγγλικά αλλά μήπως θα μου παρουσιάσουν προβλημα κατα την πλοήγηση σε ελληνικές ιστοσελίδες η στην αποστολή e-mails και SMS?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο κυβος εριφθει!Σημερα ή αύριο θα περασω από το πλαίσιο για να πάρω το Χ600. Θα ηθελα την προταση σας σχετικά με το τι windows να διαλέξω. Τα ελληνικά ή τα αγγλικά. Γνώμη μου είναι τα αγγλικά αλλά μήπως θα μου παρουσιάσουν προβλημα κατα την πλοήγηση σε ελληνικές ιστοσελίδες η στην αποστολή e-mails και SMS?

 

Ean ta exoun stin idia timi tha sou proteina to elliniko gia profaneis logous. Ean theleis to aggliko pantws... tis exoume etoimes tis lyseis gia ypostiriksi ellinikwn se sms, epafes, ktl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μας πει καποιος αν γινεται συντομα για την αυτονομια της μπαταριας γιατι σκεφτομαι σε λιγο να το αγορασω.Ειχα το sony ericsson p990i και δεν μου κραταγε ουτε μια μερα αν το ''σκαλιζα'' λιγακι.Δεν 8ελω με τιποτα να ξανακανω το ιδιο λα8ος γιατι ειχα και αλλες ατυχες επιλογες απο πλευρας αυτονομιας...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μας πει καποιος αν γινεται συντομα για την αυτονομια της μπαταριας γιατι σκεφτομαι σε λιγο να το αγορασω.Ειχα το sony ericsson p990i και δεν μου κραταγε ουτε μια μερα αν το ''σκαλιζα'' λιγακι.Δεν 8ελω με τιποτα να ξανακανω το ιδιο λα8ος γιατι ειχα και αλλες ατυχες επιλογες απο πλευρας αυτονομιας...

 

Μετά την πρώτη πλήρη φόρτισή του μου κράτησε μιάμιση μέρα.

 

Βέβαια ήταν η πρώτη μιάμιση μέρα που το είχα, οπότε καταλαβαίνεις ότι Wifi, BT, GPS, βιντεάκια και φωτογραφίες δε σταμάτησαν καθόλου...

 

Πάντως και με normal χρήση δεν το βλεπω να μου βγάζει πάνω από δυόμιση με τρεις μέρες tops...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.το εχω παρει και εγω απο την πεμπτη και αφου το φορτωσα του εχω κανει γερα τεστ 3 μερες τωρα και μπορω να πω καποια ασφαλη συμπερασματα.

1)εχουν δικιο οσοι λενε οτι το gps των glofiish ειναι το καλυτερο,ειναi η πρωτη κεραια που επιασε μεσα σε γαλλικο αυτοκινητο(renault) με αυτο το κ***οφιλτρο που εχουν στο τζαμι

2)Τρεχει ανετα (και 3d) το dest7 και φυσικα το 6 και αλλα gps προγραμματα με φορτωμενη και την today screen με διαφορες αηδιουλες.

3)Η μπαταρια του πρεπει να ειναι πολυ καλη γιατι με πολυ χρηση και σχεδον παντα ανοιχτο το dest στο αυτοκινητο βλεπω καλη αυτονομια

4)Τα αλλα ειναι κλασσικα για τετοιο μηχανακι,εχει τρεξει οτι του εβαλα πανω ανετα,το ραδιο πολυ καλο ,wifi πολυ καλο,αυτο με το ακουστικο που λενε δεν το εχω δοκιμασει γιατι πηρα ενα μονο ακουστικο(nokia κανει τελεια)και ακουω και ραδιο:happy:αλλα καποια στιγμη θα το δοκιμασω.

Συμπερασματικα προκειται για ενα πολυ καλο all around pocket pc με καλη τιμη και οπως δειχνει με καλη ποιοτητα κατασκευης και αν αναλογιστουμε και την τιμη του τοτε σιγουρα ειναι best value for money:)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις να βάλει μνήμη 4GB?Μου είπαν από το Πλαίσιο οτι ισως μπορεί να τη βλέπει αν ειναι KINGSTOM αλλά δεν είναι σίγουροι.
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ τον ίδιο προβληματισμό, και επειδή δεν είχα δει πουθενά να υποστηρίζει High Capacity, αποφάσισα και πήρα τη 2GB για σιγουριά.

Παρεμπιπτόντως, η πρώτη 2GB της Κινγστον που πήρα μου προέκυψε χαλασμένη, και την άλλαξα με την αντίστοιχη της Transcend ο οποία είναι ΟΚ. Μέχρι στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω σημερα και τωρα ειναι στο service του Πλαισιου.Οταν επαιζε ο media player απο τα ακουστικα δεν ακουγοταν τιποτα ενω αν ανοιγα και το ραδιο ταυτοχρονα , ακουγονταν και τα δυο μαζι...Περιεργο προβλημα.Αυριο πρωι μου ειπαν 8α εχω αλλο αν και περιμενα η αντικαταση να γινει σε μια μερα...

anyway!

Πρωτες εντυπωσεις :

1) Ωραιο υλικο στην αφη.

2) Η μπαταρια οταν το παρελαβα ηταν φορτισμενη στο 40% και απο τις 4 μεχρι τις 7.30 με συνεχες ''σκαλισμα'' και τηλεφωνα , χωρις πραγματικα να το αφησω να σβησει ουτε δευτερολεπτο , εφτασε στο 10%. Που να στρωσει κιολας..

3) Ο8ονη τελεια!Πολυ ζωντανα χρωματα ειδικα αν τη βαλεις στη λειτουργια ημερας ειναι το κατι αλλο!

4) Στις 3.5 ωρες που επαιζα και ανοιγα gps , camera , wi-fi κι εγω δεν ξερω τι αλλο δεν εδειξε ΟΥΤΕ στιγμη να κολλαει λογω της 64αρας μνημης.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

τα προγραμμτα τα βαζουμε στην καρτα ή στη μνημη του κινητου ? Και αν μπορουμε να τα εχουμε και στα δυο τοτε σε ποιο φακελο ?

Το ιδιο συμβαινει και με τα παιχνιδια και με τα προγραμματα πλοηγησης ??

Ευχαριστω.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα προγραμμτα τα βαζουμε στην καρτα ή στη μνημη του κινητου ? Και αν μπορουμε να τα εχουμε και στα δυο τοτε σε ποιο φακελο ?

Το ιδιο συμβαινει και με τα παιχνιδια και με τα προγραμματα πλοηγησης ??

Ευχαριστω.

 

Den yparxei kapoio problima an kai ta programmata kalo einai na mpainoun stin kyria mnimi gia na exoun kalyteri apokrisi kai na min xalas tin apodosi tis syskevis. Paixnidia, tragoudia, ktl kathws KAI programma ploigisis stin karta mnimis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικα υπαρχει καποιος περιορισμος στο maximum της εντασης.Αυτο που 8ελω να ρωτησω ειναι , αν ο περιορισμος αυτος ειναι στα windows ή στην ιδια τη συσκευη πριν η ''μαμα'' εταιρεια προσ8εσει τα windows ??

Υπαρχει καποιος τροπος καταργησουμε το volume limit ετσι ωστε να ακουμε πιο δυνατα τα mp3??

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Telika dexetai megaliteri karta mnimis apo 2gb i oxi? edo : http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=913&view=1 opos episis kai edo http://eten-users.eu/index.php?showtopic=11687&st=15 leei oti dexetai alla yparxei kaneis pou na to dokimase kai na douleuei?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα χθες από το ΠΛΑΙΣΙΟ στη μεσογείων. Εκεί ρώτησα για την τεσσαρα τη μνήμη και μου είπαν οτι δεν το προτείνουν μιας και η εταιρία επίσημα δεν την έχει στις προδιαγραφές και ίσως οταν ξεπεράσει τα 2 GB να παρουσιάσει προβλήματα. Τώρα βέβαια ο κάθε πωλητής λέει τα δικά του. Αν δε βρεθεί κάποιος που να κάνει εντατική χρήση δε νομίζω να βγάλουμε άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι ψημενος να το παρω αλλα θελω πρωτα να το πιασω στα χερια μου σαν δειγμα να το δω ρε ****το... Πηρα τηλ στο ΠΛΑΙΣΙΟ Περιστεριου και μου λεει το εχουμε σε κουτι να το αγορασεις αλλα οχι σαν δειγμα να το δεις... :!:

 

Που μπορω να το δω????? Βοηθεια..... :!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα που μου εχει εμφανιστει και ειναι ψιλοσπαστικο οταν περνεις τηλ αλλες φορες ακουγεται η γραμμη (το κλασικο τουτου) μεχρι να το σηκωσουν και αλλες οχι αλλιως κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη συσκευη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια χαζή ερώτηση. έχει πληκτρολόγιο και πώς βγαίνει ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια χαζή ερώτηση. έχει πληκτρολόγιο και πώς βγαίνει ?

 

Δεν έχει πληκτρολόγιο και συνεπώς δεν βγαίνει...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να κάνω μια χαζή ερώτηση. έχει πληκτρολόγιο και πώς βγαίνει ?

 

Δεν έχει hardware πληκτρολόγιο, έχει όμως το κλασσικό virtual πάνω στην οθόνη όπως όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ , ΕΙΜΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ ΤΟΥ Χ600 ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟ BLUETOOTH HANDSFREE ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΗ Η ΕΤΕΝ ΑΠΟ ΤΑ FORUM ΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ROM.ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΝ ΠΑΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΤΩΝ ΕΤΕΝ ΑΠΟ ΤΟ G500 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟ Χ800 ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ROM ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ Χ500 ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ.ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΩΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ GPS ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ HTC ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

....ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟ BLUETOOTH HANDSFREE ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΗ Η ΕΤΕΝ ΑΠΟ ΤΑ FORUM ΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ROM....

 

Επειδή τώρα μπήκα στον κόσμο των PDA's θα ήθελα να ρωτήσω, σε περιπτωση που η ΕΤΕΝ το διορθώσει σε επόμενη ROM εμείς που το πήραμε μπορούμε να το διορθώσουμε ή δεν αλλάζει η ROM?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...