Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δοκιμασα αλλα τζιφος.

ευχαριστω παντος.

 

θελω κατι για μετα τη χρηση internet να σταματαει να ειναι σε λειτουργεια ο μετριτης. δηλαδη να φευγει το G πανω στην οθoνη που ειναι το σημα..

 

το no data το κανει αλλα πριν χρησιμοποιησεις internet. :(

θελω να ειναι ενεργη η συνδεση και να κλεινει οταν βγαινω.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ,υπαρχουν java games που να ειναι για το κινητο μας ,γιατι εβαλα διαφορα που βρηκα,αλλα ολα ειναι για κανονικο πληκτρολογιο.

Εχω κατεβασει ενα ποκερ και παιζει κανονικα με την οθονη αφης,τετοια που θα βρουμε?

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα τζιφος.

ευχαριστω παντος.

 

θελω κατι για μετα τη χρηση internet να σταματαει να ειναι σε λειτουργεια ο μετριτης. δηλαδη να φευγει το G πανω στην οθoνη που ειναι το σημα..

 

το no data το κανει αλλα πριν χρησιμοποιησεις internet. :(

θελω να ειναι ενεργη η συνδεση και να κλεινει οταν βγαινω.

 

μολις τελειωσεις πατας με τη γραφιδα το G και μετα πατας αποσυνδεση και σταματα ο μετρητης και το ιντερνετ ,το nodata ειναι πολυ καλο προγραμμα γιατι εχοντας κλεισει το ιντερνετ δεν θα σε χρεωσει σε περιπτωση που μπεις κατα λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ,υπαρχουν java games που να ειναι για το κινητο μας ,γιατι εβαλα διαφορα που βρηκα,αλλα ολα ειναι για κανονικο πληκτρολογιο.

Εχω κατεβασει ενα ποκερ και παιζει κανονικα με την οθονη αφης,τετοια που θα βρουμε?

 

http://www.ipmart-forum.com

(σε προλαβα athanaso77)

Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωσεις πατας με τη γραφιδα το G και μετα πατας αποσυνδεση και σταματα ο μετρητης και το ιντερνετ ,το nodata ειναι πολυ καλο προγραμμα γιατι εχοντας κλεισει το ιντερνετ δεν θα σε χρεωσει σε περιπτωση που μπεις κατα λαθος

 

ηταν τοσο απλο τελικα..

ειχα συνηθησει με αλλο τροπο μεχρι τωρα και μου κακοφανηκε που δε δουλευε.

 

χιλια ευχαριστω hellas200..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.περασε αρκετος καιρος απο τοτε που εχω να μπω στο forum.μπαινω κατευθιαν στο ψητο.εχω την ελλ rom030 0263 απο πλαισιο.βγηκε καινουρια...?αν ναι,χρειαζομαι τα φωτα σας....:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.περασε αρκετος καιρος απο τοτε που εχω να μπω στο forum.μπαινω κατευθιαν στο ψητο.εχω την ελλ rom030 0263 απο πλαισιο.βγηκε καινουρια...?αν ναι,χρειαζομαι τα φωτα σας....:)

 

καινουρια 381 ελληνικη

και 382 αγγλικη

υπαρχουν στο επισημο site και σε προηγουμενα post(ψαξε λιγο)

ανεπισημες κανα δυο

Link to comment
Share on other sites

για αλλαγη rom στην ιδια γλωσσα τι κανουμε...?:confused:

 

κατεβαζεις το αρχειο

συνδεεις μεσω usb (με activesync 4.5) το κινητο

τρεχεις το αρχειο

μολις τελειωσει η διαδικασια βγαζεις και ξαναβαζεις την μπαταρια (ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε hellas200 μόλις έβαλα την rom που μάλλον έχεις κι εσύ (σαν το HTC) και είναι απλά κορυφαία!!!! :D Thanks man!!

 

Μια ερώτηση όμως γιατί είμαι πολύ νέος στο περιβάλλον των PDA (μιας και είναι το πρώτο μου αυτό)... Περιμένω ακόμα την κάρτα μνήμης από το ebay (:blink::X:cry:) και ελπίζω κάποτε να έρθει... Το λέω αυτό για να επισημάνω πως δεν έχω βάλει καμιά κάρτα μνήμης, κοινώς τίποτα από extra προγράμματα και τίποτα από Destinator και τέτοια. Η 382 ρομ όμως είχε μέσα και άλλα δύο προγράμματα στον φάκελο GPS. Τώρα έχω μόνο το "Satellite Data Update" με το οποίο δεν μπορώ να κάνω manual update αν και είμαι συνδεδεμένος με wi-fi με το pc μου.

 

Η ερώτηση είναι η εξής. Όταν με το καλό βάλω το Destinator θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα και θα πρέπει να βρω και τα άλλα 2 προγράμματα ή όλα οκ?? Και τι ακριβώς κάνει αυτό το πρόγραμμα???("Satellite Data Update") :O

 

Συγνώμη αν κούρασα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Και τι ακριβώς κάνει αυτό το πρόγραμμα???("Satellite Data Update")

Φίλε wpgoalkeeper, το συγκεκριμένο πρόγραμμα επαναπροσδιορίζει τις νέες θέσεις των δορυφόρων του GPS. O δέκτης σου, συνήθως προσπαθεί να εντοπίσει τους δορυφόρους στις ίδιες θέσεις που θυμάται τελευταία, ενώ με ένα update του δίνεις να ερευνήσει και να εντοπίσει τις νέες θέσεις των τελευταίων.

Αρκετά χρήσιμο αν δεις ότι το στίγμα του GPS προγράμματος σου παρεκκλίνει αρκετά απ'το πραγματικό.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

@wpgoalkeeper

νασαι καλα

για το ebay αν περασουν πανω απο δεκαπεντε μερες και δεν την εχεις λαβει στειλε τους email.

τωρα για το satellite ειναι σαν εφημεριδα δορυφορων ενημερωνει για τις αλλαγες στις θεσεις τους για μενα δεν προσφερει τιποτα αλλα αν το θελεις πας

 

start/programms/utilities/application recovery/ prei _satellitedataupdate.1.0. και πατας install

εκει εχει και αλλες ετεν εφαρμογες που αν τις θες μπορεις να τις εγκαταστησεις (εγω εβαλα το gprswizard για ευκολες ρυθμισεις στη τηλεφωνια

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω απο χθες να κατεβασω την ελλ ρομ αλλα δεν κατεβαινει...φτανει μεχρι το90% και σταματα.μηπως μπορει καποιος να μου δωσει την ελλ ρομ να την κατεβασω μεσω rapint share...?:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω απο χθες να κατεβασω την ελλ ρομ αλλα δεν κατεβαινει...φτανει μεχρι το90% και σταματα.μηπως μπορει καποιος να μου δωσει την ελλ ρομ να την κατεβασω μεσω rapint share...?:worry::worry:

 

δεν προσπαθεις παλι γιατι δε φαινεται λογικο (αν ειχε προβλημα δε θα το κατεβαζε καθολου εκτος και αν ειχε πολυ κινηση το site )

Link to comment
Share on other sites

δοξα τω Θεω,κατεβηκε.για να μην χασω τις επαφες και διαφορα προγραματα να κανω back up στην καρτα...?επειδη θα επιχειρισω για πρωτη φορα να κανω αλλαγη ρομ απλως θα τρεξω το exe...?αυτο μονο...?:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοιείται με το "αλλάγή rom σε ίδια γλώσσα?"

 

Εγώ που έχω την 263 ell και θέλω να βάλω κάποια Αγγλική θα πρέπει να ακολουθήσω διαφορετική διαδικασία από αυτή που περιγράφεται πιο πάνω??

(σύνδεση με usb και άνοιγμα του exe αρχείου...)

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια......:(προσπαθω να βαλω την ρομ την ελλ και δεν μπορω....ενω ολα κυλουν ομαλα ξαφνικα παυει ο συγχρονισμος του pda με τον υπολογιστη και δεν μπορω να κανω update.....υπαρχει καποιος που να μπορει να μου το κανει πιο λιανα...δεν σκαμπαζω και πολλα....:O
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια......:(προσπαθω να βαλω την ρομ την ελλ και δεν μπορω....ενω ολα κυλουν ομαλα ξαφνικα παυει ο συγχρονισμος του pda με τον υπολογιστη και δεν μπορω να κανω update.....υπαρχει καποιος που να μπορει να μου το κανει πιο λιανα...δεν σκαμπαζω και πολλα....:O

 

Προσπαθείς να κάνεις update απο windows vista ? Αν ναι τότε πρέπει να το κάνεις από xp και να έχεις εγκατεστημένο του Active Sync 4.5 !

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

vista εχω.........με μπερδευουν ολα αυτα τα temp.dat και τα συναφη........:(πιο πανω μου ειπανε πως ενεργοποιω μονο το αρχειο exe και ολα γινονται μονα τους....βοηθα αδελφε.......
Link to comment
Share on other sites

@WolfBack

@hellas200

 

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια σας. Αν και δεν υπάρχουν αυτά τα 2 προγράμματα φίλε μου hellas200 εκεί που μου είπες, τελικά τώρα μπόρεσα και έκανα update και μου λέει ότι Expire Date: 2008-09-27. Τι σημαίνει αυτό??? Ότι είναι trial???

 

Και αν είναι εύκολο απαντήστε μου στο αν είναι αναγκαία για το Destinator και τα άλλα 2 προγράμματα μέσα στον φάκελο GPS που είχε η προηγούμενη rom...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

vista εχω.........με μπερδευουν ολα αυτα τα temp.dat και τα συναφη........:(πιο πανω μου ειπανε πως ενεργοποιω μονο το αρχειο exe και ολα γινονται μονα τους....βοηθα αδελφε.......

 

Επειδή και εγώ ήθελα να κάνω update το καλοκαίρι είχα δοκιμάσει να κάνω από vista αλλά πήγαινε μέχρι εκεί που πάει και σε εσένα και μετά τίποτα. Δοκίμασα τα πάντα αλλά τελικά για να κάνω update χρειάστηκε να το κάνω από ένα κομπιούτερ με XP και με το ActiveSync 4.5 όπως σου είπα. Από vista δεν ξέρω αν γίνεται.

Αν ξέρει κάποιος άλλος για update από vista καλώς...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σαν ανίδεος εντελώς γιατί πολύ φρέσκος σε αυτόν τον χώρο, έτσι όπως πήρα το PDA, κατέβασα την rom του φίλου hellas200, την ξεζίπαρα, σύνδεσα το κινητό στο pc, το βρήκε το ActiveSync και έτρεξα κατευθείαν το Flash_ROM.bat μέσα από τον φάκελο και όλα οκ με τη μία... Βεβαίως με full μπαταρία... Δεν ξέρω αν έκανα μ@λ@κία ή ήμουν απλά τυχερός αλλά όλα πήγαν ρολόι... (Σε XP πάντα...)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

δοξα τω Θεω,κατεβηκε.για να μην χασω τις επαφες και διαφορα προγραματα να κανω back up στην καρτα...?επειδη θα επιχειρισω για πρωτη φορα να κανω αλλαγη ρομ απλως θα τρεξω το exe...?αυτο μονο...?:confused::confused:

 

ναι αν η ρομ που θαβαλεις ειναι στην ιδια γλωσσα τρεχεις το εχε και ακολουθεις τις οδηγιες(εχεις συνδεσει το κινητο με το pc μεσω usb και το εχει δει με το activesync 4.5

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοιείται με το "αλλάγή rom σε ίδια γλώσσα?"

 

Εγώ που έχω την 263 ell και θέλω να βάλω κάποια Αγγλική θα πρέπει να ακολουθήσω διαφορετική διαδικασία από αυτή που περιγράφεται πιο πάνω??

(σύνδεση με usb και άνοιγμα του exe αρχείου...)

 

ναι ,ακολουθεις τις οδηγιες (με θρησκευτικη ευλαβεια) που θα βρεις εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=4528

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...