Jump to content

Ελληνική WM6 ROM για Qtek 8310 [v3]


NiTroGen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη αλλά επειδή δεν έχω καταλάβει, τελικά αυτές οι WM6 έχουν φωνητική κλήση; Ρωτάω γιατί είναι το μόνο που λείπει για μένα (αλλά μου είναι πολύ σημαντικό).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπ πως μου ξέφυγε εμένα αυτό το thread!

 

Φίλε NiTroGen χρόνια πολλά και απο μένα έστω και καθυστερημένα και περαστικά!

 

Η ROM φαίνεται ψιλοτούμπανο, άψογη για έλληνες χρήστες και πλήρως customized για το κινητό μας.

 

Νομίζω ότι μάλον ήρθε η ώρα να δοκιμάσω και εγώ τα WM6 παρόλο που παρακολουθώ απο την αρχή την εξέλιξη τους στο developers forums όπου κάποια στιγμή έχασα την μπάλα με τις δυο-τρεις εκδόσεις που εξελίσονταν παράλληλα.

 

Αφού το Destinator 6SP δουλεύει κανονικά και η ROM είναι σχετικά ελαφριά θα προχωρίσω και εγώ ASAP ατην αναβάθμιση του V1240 μου.

 

Thanks again!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις έβαλα και εγώ την 4η έκδοση και είναι σούπερ.

 

Ευχαριστώ.

 

Παρεπιτόντως, για τα extra προγραμματα που αναφέρονται:

Επιπλέον Εγκατεστημένες Εφαρμογές

----------------------------------------------

> CeleTask 2.2.2433.4986

> ClearType Powertoy

> ClockOnTop

> CommManager 1.4.1

> CoolCamera 1.15

+ FakeCursor

* HTC SIM Manager 6.31

> LowLight 1.02

> MoBlue 2.0 beta

> MultiFlashLight 1.1

> Oxios Memory 1.40

> Oxios Alarms 1.31

> SMS Delivery Receipt Fix 2.0.0b by Saman

> Tornado Power Control 2.0 beta 4

> Tornado WiFi Settings

> VoIP DLLs - VoIPiser 0.1

> VitoCopyPaste 1.3.60

+ Uninstaller 0.3 by Easter

> WM5torage 1.78 beta 2

μήπως υπάρχει εξήγηση για το τι κάνουν κλπ (νέος βλέπετε).

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε:

  • CeleTask: Task Manager
  • ClearType Powertoy: Ρυθμίσεις Clear Type
  • ClockOnTop: Εμφανίζει ένα ρολόι στην κορυφαία μπάρα
  • CommManager: Ο γνωστός Communication Manager σε νέα "ενισχυμένη" έκδοση
  • CoolCamera: Πρόγραμμα λήψης φωτογραφιών και βίντεο
  • FakeCursor: Εικονικός κέρσορας για εξομοίωση οθόνης αφής
  • HTC SIM Manager: Διαχείριση της SIM
  • LowLight: Μειώνει τη φωτεινότητα της οθόνης για εξοικονόμιση ενέργειας
  • MoBlue: Λαμβάνει αρχεία μέσω bluetooth και τα αποθηκεύει στον κατάλογο που του ορίζουμε
  • MultiFlashLight: Εμ... Πολύχρωμος φακός
  • Oxios Memory: 2 προγραμματάκια για περισσότερη ελεύθερη μνήμη
  • Oxios Alarms: Καλύτερο 3πλό ξυπνητήρι
  • SMS Delivery Receipt Fix: Εμφανίζει μαζί με τον αριθμό και το όνομα στην αναφορά παράδοσης μηνύματος
  • Tornado Power Control: Εργαλείο για overclocking του επεξεργαστή
  • Tornado WiFi Settings: Περισσότερες ρυθμίσεις για το WiFi
  • VoIP DLLs - VoIPiser 0.1: Υποστήριξη τηλεφωνίας Voice over IP
  • VitoCopyPaste: Εφαρμογή για copy/paste
  • Uninstaller: Καλύτερο πρόγραμμα απεγκατάστασης εφαρμογών
  • WM5torage: Μετατρέπει το κινητό σε removable storage device (usb stick)

Καμιά άλλη ερώτηση; ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε:

  • CeleTask: Task Manager
  • ClearType Powertoy: Ρυθμίσεις Clear Type
  • ClockOnTop: Εμφανίζει ένα ρολόι στην κορυφαία μπάρα
  • CommManager: Ο γνωστός Communication Manager σε νέα "ενισχυμένη" έκδοση
  • CoolCamera: Πρόγραμμα λήψης φωτογραφιών και βίντεο
  • FakeCursor: Εικονικός κέρσορας για εξομοίωση οθόνης αφής
  • HTC SIM Manager: Διαχείριση της SIM
  • LowLight: Μειώνει τη φωτεινότητα της οθόνης για εξοικονόμιση ενέργειας
  • MoBlue: Λαμβάνει αρχεία μέσω bluetooth και τα αποθηκεύει στον κατάλογο που του ορίζουμε
  • MultiFlashLight: Εμ... Πολύχρωμος φακός
  • Oxios Memory: 2 προγραμματάκια για περισσότερη ελεύθερη μνήμη
  • Oxios Alarms: Καλύτερο 3πλό ξυπνητήρι
  • SMS Delivery Receipt Fix: Εμφανίζει μαζί με τον αριθμό και το όνομα στην αναφορά παράδοσης μηνύματος
  • Tornado Power Control: Εργαλείο για overclocking του επεξεργαστή
  • Tornado WiFi Settings: Περισσότερες ρυθμίσεις για το WiFi
  • VoIP DLLs - VoIPiser 0.1: Υποστήριξη τηλεφωνίας Voice over IP
  • VitoCopyPaste: Εφαρμογή για copy/paste
  • Uninstaller: Καλύτερο πρόγραμμα απεγκατάστασης εφαρμογών
  • WM5torage: Μετατρέπει το κινητό σε removable storage device (usb stick)

Καμιά άλλη ερώτηση; ;)

 

 

υπάρχει η δυνατότητα να έχω σε κάποιο λινκ το fakecursor kai to flashlight; έχω βάλει την έκδοση 1 και δεν θέλω να το ξαναφλασάρω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ελληνική ROM για HTC Touch Dual.
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα να έχω σε κάποιο λινκ το fakecursor kai to flashlight; έχω βάλει την έκδοση 1 και δεν θέλω να το ξαναφλασάρω...:rolleyes:
Εγώ θα σου πρότεινα να φλασάρεις στην έκδοση 4, κι ας κάνεις τον κόπο να ξαναπεράσεις όλες τις εφαρμογές σου. Είναι σημαντικές οι βελτιώσεις! ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ την 4. Λοιπόν καταρχίν είναι απίστευτη. Είχα παρατηρήσει πως μετά από το πάτημα του κουμπιού έναρξη μέχρι και την v2 είχε μια μικρή καθυστέρηση, τώρα δέν έχει πιά. Μόνο κανά 30 ώρο την χειρήστικα και δεν έχω βάλει τίποτα αλλά σούπερ!! Έχω μία ερώτηση. Ξέρει κανείς πώς γίνεται το clock on top να είναι ενεργοποιήμένο όταν ανοίγει το κινητό. Διότι κλείνει μαζί με το κινητό. Nitrogen και πάλι συγχαρητήρια και ευχαριστούμε!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Νά'σαι καλά! :)

 

Για το ClockOnTop, απλά αντιγραφεις το ClockOnTop.lnk από το \Windows\Start Menu\Accessories στο \Windows\StartUp. ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω ένα πρόβλημα.

 

Χθες έβαλα την αναβάθμιση.΄Ολα σούπερ.

Σήμερα δεν ενεργοποιείται το BT.

Tί μπορεί να φταίει;

 

 

Εκανα επνεκίνηση και έφτιαξε.

Τι ήταν δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Νά'σαι καλά! :)

 

Για το ClockOnTop, απλά αντιγραφεις το ClockOnTop.lnk από το \Windows\Start Menu\Accessories στο \Windows\StartUp. ;)

Σωστά ευχαριστώ. καλά τα έχω παίξει! είχε κολήσει το μυαλό μου σε ρύθμηση στην registry! :)
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

ego exo vista, prepei na kano kati diaforetiko gia na peraso tin wm6 sto kin?

Δεν νομίζω, αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Ψάξε λίγο στον Γούγλη για καλό και για κακό. Υπάρχει όμως ολόκληρη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις για να περαστεί η ROM (SuperCID) και αν δεν είσαι σίγουρος για το τι πας να κάνεις, καλύτερα ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να φλασάρεις στην έκδοση 4, κι ας κάνεις τον κόπο να ξαναπεράσεις όλες τις εφαρμογές σου. Είναι σημαντικές οι βελτιώσεις! ;)

 

εκτός απο τις παραπάνω εφαρμογές που έχεις βάλει στην έκδοση 4 τί βελτιώσεις δηλαδή θα δώ; έχεις προσθέσει και voice dial ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο ημέρες συμβίωσης με τα WM6 Version 1, το τηλέφωνο συμπεριφέρθηκε σχεδόν άψογα,

 

Το μόνο που είδα είναι ότι δεν εμφανίζει την ώρα όταν πατάς το "Ξεκλείδωμα" και η φωτεινότητα της κάμερας έχει κάποια κουσούρια, εκτός εάν κανείς reset στη φωτεινότητα.

 

Μιλώ πάντα για τη πρώτη έκδοση, πιθανόν αυτά να έχουν ήδη διορθωθεί.:blink:

 

Να ευχαριστήσω και πάλι το NiTroGen για τη χρόνο που αφιέρωσε και περαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο ημέρες συμβίωσης με τα WM6 Version 1, το τηλέφωνο συμπεριφέρθηκε σχεδόν άψογα,

 

Το μόνο που είδα είναι ότι δεν εμφανίζει την ώρα όταν πατάς το "Ξεκλείδωμα" και η φωτεινότητα της κάμερας έχει κάποια κουσούρια, εκτός εάν κανείς reset στη φωτεινότητα.

 

Μιλώ πάντα για τη πρώτη έκδοση, πιθανόν αυτά να έχουν ήδη διορθωθεί.:blink:

 

Να ευχαριστήσω και πάλι το NiTroGen για τη χρόνο που αφιέρωσε και περαστικά.

Η ώρα στο "Ξεκλείδωμα" ποτέ δεν είχε πρόβλημα. Μήπως δεν έχεις ρυθμίσει σωστά την ώρα του κινητού σου;

 

Η φωτεινότητα της κάμερας οφείλεται στο προβληματικό της software. Γι'αυτό και η τελευταία έκδοση περιέχει ως προεπιλεγμένο άλλο software (CoolCamera).

 

------------------

 

Και να ξεκαθαρίσω και κάτι.... Τις επιπλέον βελτιώσεις τις γράφω αναλυτικά σε κάθε release. Δεν έχω σκοπό να τις επαναλαμβάνω συνέχεια. Όποιος θέλει να μείνει σε παλιά έκδοση, ας μείνει. Αλλά δε θέλω να ακούω διαμαρτυρίες για πράγματα που έχουν αλλάξει, ούτε να βλέπω να ζητάτε τις νέες εφαρμογές σε cab. Η συζήτηση εδώ είναι για τη ROM και μόνο για αυτή!

 

Η ROM έγινε κυρίως με βάση τις δικές μου προσωπικές ανάγκες και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να την εγκαταστήσει. Επίσης, όταν γίνεται release νέας ROM παύω να ασχολούμαι με τις παλιότερες! Εκτός κι αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που έχει περάσει από την παλιά στη νέα (οπότε και πάλι για τη νέα μιλάμε).

 

Τέλος να αναφέρω πως ΔΕΝ παρέχω τεχνική υποστήριξη σε όποιον δεν ξέρει πως να αναβαθμίσει το κινητό του, καθώς και δε φέρω καμία ευθύνη αν δημιουργηθούν προβλήματα στο κινητό, χαθούν δεδομένα, κτλ κατά τη χρήση της ROM μου.

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί προκάλεσα το θυμό σου, και προφανώς δεν είναι αυτός ο σκοπός μου!

Σε καμία περίπτωση δεν φέρεις ευθύνη αν δημιουργηθούν προβλήματα στο κινητό και νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποιος που δεν αναγνωρίζει το κόπο που κανείς.

Όσον αφορά τις νέες εκδόσεις, ξέρεις ότι έβαλα την 4 και δεν έπαιξε σε εμένα και για αυτό επέστρεψα στη πρώτη. Δεν ζήτησα τεχνική υποστήριξη αλλά έκανα κάποιες παρατηρήσεις που σε προηγούμενο post είχες ζητήσει.

Όπως και να έχει εάν περεβησα κάποιον κανόνα ή το κάνω τώρα καλό θα ήταν να το ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Δαμιανε. Δε φταις εσύ. Ζητώ συγγνώμη αν ήμουν απότομος. Αλλά ειλικρινά κουράζομαι να βλέπω να ρωτούνται ειπωμένα πράγματα και απλά θέλω να ξεκαθαρίσω τη θέση μου.

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί προκάλεσα το θυμό σου, και προφανώς δεν είναι αυτός ο σκοπός μου!

Σε καμία περίπτωση δεν φέρεις ευθύνη αν δημιουργηθούν προβλήματα στο κινητό και νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποιος που δεν αναγνωρίζει το κόπο που κανείς.

Όσον αφορά τις νέες εκδόσεις, ξέρεις ότι έβαλα την 4 και δεν έπαιξε σε εμένα και για αυτό επέστρεψα στη πρώτη. Δεν ζήτησα τεχνική υποστήριξη αλλά έκανα κάποιες παρατηρήσεις που σε προηγούμενο post είχες ζητήσει.

Όπως και να έχει εάν περεβησα κάποιον κανόνα ή το κάνω τώρα καλό θα ήταν να το ξέρω

:blink: Έπαιξε η 1 κανονικά και όχι η 4; Δηλαδή τι πρόβλημα είχε; Θα ήταν καλο να το βάλουμε εδώ στο θέμα να το ξέρουν όλοι. Εμενα μετά από 1 ημερα μου δουλεύει περίφημα
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι καταλαβαίνω τι εννοείς -όσο είναι αυτό δυνατό-, αλλά δεν θέλω να δημιουργούνται παρεξηγήσεις ,πόσο με ανθρώπους που με έχουν βοηθήσει, αν έκανα κάτι θα ήθελα να το ξέρω.

 

καλή συνεχεία :) και κουραγιο

Link to comment
Share on other sites

:blink: Έπαιξε η 1 κανονικά και όχι η 4; Δηλαδή τι πρόβλημα είχε; Θα ήταν καλο να το βάλουμε εδώ στο θέμα να το ξέρουν όλοι. Εμενα μετά από 1 ημερα μου δουλεύει περίφημα

 

Έχω V1240….!

Γυρνά κάνα δυο σελίδες πιο πίσω και διάβασε από την αρχή το thread, δεν γνωρίζω το λόγο που δεν έπαιξε σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω V1240….!

Γυρνά κάνα δυο σελίδες πιο πίσω και διάβασε από την αρχή το thread, δεν γνωρίζω το λόγο που δεν έπαιξε σε εμένα.

Ok έχεις δίκιο το περιγράφεις πιο πριν. συγγνώμη! Να κάτι τέτοια κάνουν με τα branded τηλεφωνα πχ η vodafone και ...
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...