Jump to content

Ελληνική WM6 ROM για Qtek 8310 [v3]


NiTroGen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι τουμπανάκι η Platinum

 

Μπράβο NiTroGen, rescpect.-

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Loipon tin evala k egw tin V5..Para poli kali ontws.

Alla exw kapoia provlimatakia:

1)Den mporw na sindethw sto net me ton IE...Exw sindethei sto asirmato router.Toulaxiston etsi nomizw.Stin arxiki othoni mou leei WI-FI OFI(to onoma tou diktiou mou) k to kinito einai sindedemeno apo oti katalava.

Anoigw internet explorer k grafw mia selida alla mou leei:

EIDOPOIISH

Den einai dinati i euresi tis selidas.Elexte o onoma k dokimaste xana.

Ti mporei na kanw lathos?Xreiazetai kapoia rithmisi o IE?

 

2)Episis exw provlima me to voipiser.Exw logariasmo voipbuster.

Vazw sto provider: sip.voipbuster.com:5060

username k pass pou exw

k Proxy: sip.voipbuster.com

alla mou vgazei: The XML input is invalid or malformed...

Kamia idea?

Auta ta 2 provlimata apo emena!

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια παιδια??

Ξαναπερασα την WM6 V5 κ το GSM το τελευταιο...

Ποιος μπορει να μου πει ρυθμισεις για να μπορεσω να συνδεθω στο voipdiscount κ γενικα στο internet??

Το ρουτερ δεν εχει ασφαλεια...Συνδεεται σερφαρω 5-6 λεπτα κ μετα κοβεται η συνδεση κ δεν ξαναμπαινει με τιποτα...Θελει restart το κινητο κ πολλες προσπαθειες για να συνδεθει...Επισης πρεπει να σβησω το ασυρματο δυκτιο κ να σβησω τις ρυθμισεις για το δικτυο μου κ να το αφησω να το ανιχνευσει ξανα για να μπορεσω να συνδεθω....Ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση στα wm6 αλλά μετά την εκτέλεση του προγράμματος, αντί να ξεκινήσουν τα νέα wm6, το κινητό έχει κολήσει στο Bootloader. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος επειγόντως? Μήπως με την εκτέλεση του προγράμματος εκτέλεσα και το κινητό μαζί?
The PRESIDENT
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπητέ Nitro η κάποιος άλλος φίλος αν γνωρίζει έστειλα το 8310 για μια επισκευούλα και τώρα όταν παώ να περάσω ένα τηλεφωνο δεν γράφει Ελληνικά αλλά μόνο Αγγλικά.

Το ίδιο συμβαίνει και για sms

Εκδοση rom. 2.0.9.0

Εκδοση operator. 2.5.322.1

Εκδοση ραδιοφώνου . 413.1.04_02.09.00

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Nitrogen έβαλα την ROM για να είμαι ειλικρινής με μεγάλη επιφύλαξη, καταπληκτικό.!!!!

Πάει πιο καλά από πρίν.!!

Ενα μεγάλο μπράβο σου αξίζει για την δουλειά σου.

Μα εξακολουθώ όπως και πριν να μην μπορώ να γράψω Ελληνικά.???

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=7964

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Nitro η κάποιος άλλος φίλος αν γνωρίζει έστειλα το 8310 για μια επισκευούλα και τώρα όταν παώ να περάσω ένα τηλεφωνο δεν γράφει Ελληνικά αλλά μόνο Αγγλικά.

Το ίδιο συμβαίνει και για sms

Εκδοση rom. 2.0.9.0

Εκδοση operator. 2.5.322.1

Εκδοση ραδιοφώνου . 413.1.04_02.09.00

 

Έχεις περάσει τα Ελληνικά; Αν όχι ψάξτο στο net ή πες νου να σου στείλω το αρχειάκι, κάπου το έχω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα

 

εχω την τελευταια εκδοση tou nitrogen και θελω να απεγκαταστησω την εφαρμογη vitocopy paste.Ξερει κανενας πως γινεται ??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρά ,πέρασα την Rom του Nitrogen στο HTC SDA μου προσφάτως και είναι φοβερή!! Εχώ μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Το θέμα είναι ότι το κινητό μου έχει 4 πλήκτα για το Media Player τα οποία δεν παίζουν-λογικό...- τα 2 είναι contacts και sms και τα άλλα δύο νεκρά. Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος πως να τα προσαρμόσω σε επιλογές της αρεσκείας μου? Τα κλειδιά της registry τα αλλάζω από την εφαρμογή regisrty clener της ROM??

thanks in advance!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

μετα απο μερικές μέρες λειτουργίας όλα βαίνουν καλώς με τη rom αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα...Στο ιστορικό κλήσεων δεν εμφανίζεται καθόλου το νέο παραθυρο των χρονομέτρων...Σας παρακαλώ επειδή φοβάμαι για την κατάληξη του λογαριασμού πείτε πως μπόρω να το τσεκάρω !!!!:wacko::wacko:

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ξαναβρήκα μετά από καιρό το 8310 μου (δεν ήξερα που ήταν!!) και επειδή έχει και αρκετά σημάδια και δε συμφέρει να το πουλήσω λέω να πειραματιστώ λίγο μαζί του βάζοντας τη ROM των WM6. Επειδή είμαι αρχάριος όμως θέλω λίγη βοήθεια. Θα ξεκινήσω διαβάζοντας αυτό το thread από την αρχή αλλά αν γίνεται δώστε μου και κανένα λινκ με κάποιον οδηγό "μετάβασης" από WM5 σε WM6 στο Qtek 8310. :)

Ευχαριστώ πολύ!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά τελικά δε μου χρειάστηκε τίποτα παραπάνω από το readme που υπήρχε μέσα στα αρχεία! Ήταν πιο απλό απ' ότι περίμενα! :)
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτό ήταν. Υπηρετήσαμε τη μαμά πατρίδα :confused: και τώρα πίσω στη βιοπάλη! Μέχρι να βρω δουλειά, είναι ευκαιρία να ολοκληρώσω τώρα αυτό που άφησα πριν από 9 μήνες στη μέση: την ελληνική "πλατινένια" έκδοση των WM6. ;) Τα ελληνικό περιβάλλον έχει ήδη ενσωματωθεί και το μόνο που μένει είναι οι μεταφράσεις των επιπλέον ρυθμίσεων στο control panel. Πιστεύω σε καμιά βδομάδα το πολύ θα είναι έτοιμη.

 

Για να μη λέτε ότι σας ξέχασα.... :p

 

Ελληνικά WM6.1 δεν έχω σκοπό να βγάλω προς το παρόν, οπότε μην τα ζητάτε. Ο λόγος είναι το ότι έχουν ακόμη κάποια μικροπροβλήματα, ενώ δεν προσφέρουν τίποτα περισσότερο από τα WM6, πέρα από τα sliding panels (τα οποία δε μου αρέσουν - προτιμώ το facade). Αφήστε που δε δουλεύει και το SMS160 στα threading messages!

 

Εν αναμονή, λοιπόν.... :D

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

καλός πολίτης Nitro!!

Δεν ξέρω πόσο κόσμο θα βρεις εδω μέσα και αν αξίζει να κάνεις δουλειά μόνο και μόνο για τα ελληνικά. εκτός κι αν θέλεις να βελτιώσεις την τελευταία δική σου rom για δική σου χρήση.

Κατά τη γνώμη μου μια wwe 6.1 θα έκανε ευτυχισμένο πολύ κόσμο στο xda-devs. πάσχει από cookers η κοινότητα του tornado δυστυχώς. για τα sliding panels, θα συμφωνήσω ότι ακόμα δεν έχουν φτάσει σε χρηστικότητα ένα καλό homescreen με facade αλλά θέλω να πιστευω ότι θα βελτιωθούν κι άλλο και τότε θα είναι πολύ καλή λύση. ελπίζω δε, ότι η ms δεν θα τα κρατήσει για την πάρτη της για να μπουν και οι εταιρείες software στο κόλπο. ένα sliding facade θα ήταν ότι πρέπει. όσο για τα threading sms, απλά τα απενεργοποιείς και είσαι μια χαρά.

τι λες, σε έπεισα??:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Αυτό ήταν. Υπηρετήσαμε τη μαμά πατρίδα και τώρα πίσω στη βιοπάλη! Μέχρι να βρω δουλειά, είναι ευκαιρία να ολοκληρώσω τώρα αυτό που άφησα πριν από 9 μήνες στη μέση: την ελληνική "πλατινένια" έκδοση των WM6. Τα ελληνικό περιβάλλον έχει ήδη ενσωματωθεί και το μόνο που μένει είναι οι μεταφράσεις των επιπλέον ρυθμίσεων στο control panel. Πιστεύω σε καμιά βδομάδα το πολύ θα είναι έτοιμη.

 

Για να μη λέτε ότι σας ξέχασα...."

 

Nitrogen Μήπως τελικά μας ξέχασες…

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν: καλός πολίτης!!!

 

χμμμ τελικά δεν βγήκε καινούργια έκδοση μετά το φανταριλίκι;

 

κάθομαι και χαζευω τα καινούργια κινητά και για κάποιο περίεργο λόγο δεν μου κάνει κάποιο κλικ έτσι ώστε να πω ότι θα πετάξω το αγαπημένο μου 8310 για να πάρω σαν γνήσιος υπερκαταναλωτής ένα καινούργιο (το οποίο σε 6 μήνες θα έχει μισή τιμή).

 

Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε βελτιστοποίηση στις ήδη εξαιρετικές custom WM6... για όλο το κοινό στο xda! Απο εκεί και πέρα όντως η ανάπτυξη μιας EL έχει αρκετά περιορισμένο κοινό και feedback.

 

Για μια ακόμα φορά φυσικά, ευχαριστούμε για κάθε εργατοώρα που έχεις δαπανήσει μέχρι τώρα...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
το ξεθάβω το thread όπως ξέθαξα και το τιμημένο μου qtek8310... τελικά με την πλατινένια ελληνική έκδοση τι έγινε;; Καμμιά πιο καινούργια παίζει από κανέναν;;;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...