Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση!

 

Κατι ακομα!Θα πρεπει να παω σε καταστημα wind για την μεταφορα?

 

Το κοστος ειναι στα 21 ευρω και θα πρεπε ινα περιμενω 15 ημερες οπως διαβασα πιο πριν ετσι?

 

Ευχαριστω και παλι!

Μπορείς να κάνεις φορητότητα ή μέσω του δικτύου καταστημάτων Vodafone ή καλώντας στο 13894 ή μπορείς να συμπληρώσεις την online αίτηση φορητότητας (http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/callBackRequest.action?reasonId=80).Η διάρκεια της φορητότητας είναι 10-15 εργάσιμες ημέρες και είναι δωρεάν.:)

 

Αλλά εδώ μιλάμε για φορητότητα πρός Cosmote.

Συγνώμη για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κάνεις φορητότητα ή μέσω του δικτύου καταστημάτων Vodafone ή καλώντας στο 13894 ή μπορείς να συμπληρώσεις την online αίτηση φορητότητας (http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/callBackRequest.action?reasonId=80).Η διάρκεια της φορητότητας είναι 10-15 εργάσιμες ημέρες και είναι δωρεάν.:)

 

Αλλά εδώ μιλάμε για φορητότητα πρός Cosmote.

Συγνώμη για το off-topic.

Περιεργο μου φαινεται!και θα σε αφησουν ετσι να χαθεις απο συνδρομητης τους χωρις να πληρωσεις μια??:O

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σύμβαση σε ισχύ, το πολύ πολύ να πληρώσεις το ποσό που απομένει για τη συσκευή σου. Δεν είσαι σκλάβος της εκάστοτε εταιρίας, πελάτης είσαι.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα πως μπορω απο Vodafone CU να το κανω Cosmote Whatsup.Μου ειπαν οτι θελουν ταυτοτητα ,ΑΦΜ ,14€ για την καρτα και 5-6 εργασιμες για να ενεργοποιηθει.Το εχει κανει κανει κανενας στον Γερμανο?Ειναι αξιοπιστος?
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα πως μπορω απο Vodafone CU να το κανω Cosmote Whatsup.Μου ειπαν οτι θελουν ταυτοτητα ,ΑΦΜ ,14€ για την καρτα και 5-6 εργασιμες για να ενεργοποιηθει.Το εχει κανει κανει κανενας στον Γερμανο?Ειναι αξιοπιστος?

Η φορητότητα είναι δωρεάν.Δεν στοιχίζει κάτι.:)

Link to comment
Share on other sites

Eιναι δωρεαν αλλα πληρωνεις την sim

Όχι.Έχω κάνει φορητότητα από Wind σε Cosmote σε κατάστημα "Γερμανός" και δεν πλήρωσα τίποτα.Και μάλιστα μου έδωσαν Usim και όχι απλή sim.:D:)

Link to comment
Share on other sites

Εκανες συμβολαιο?

 

Kάλεσε 13897 απο το κινητό σου ( δωρεάν ), είναι η υπηρεσία φορητότητας της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εκανα φορητοτητα σε καρτοκινητο κοσμοτε και δεν μου ζητησαν να πληρωσω τιποτα!!! Σε καταστημα κοσμοτε πηγα.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα πως μπορω απο Vodafone CU να το κανω Cosmote Whatsup.Μου ειπαν οτι θελουν ταυτοτητα ,ΑΦΜ ,14€ για την καρτα και 5-6 εργασιμες για να ενεργοποιηθει.Το εχει κανει κανει κανενας στον Γερμανο?Ειναι αξιοπιστος?

 

Ρε τι απατεωνες ειναι αυτοι...ενημερωσε τα κεντρικα του γερμανου e-germanos.gr δες το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πρόσφατα φορητότητα απο Vodafone καρτοκινητο σε Cosmote καρτοκινητό και δεν πλήρωσα τίποτα. και μου έδωσαν και usim. Σε Γερμανό όλα αυτά. Αρα μην σου λένε λαλακιες. Εκτός κι αν άλλαξε κάτι και δεν μας το παν.
Link to comment
Share on other sites

απο κοσμοτε τ εκανα βονταφον (σε καταστημα βονταφον) δωρεαν. απλα πρεπει ν μην εχεισ υπολοιπο γτ θ τ χασεισ,απ οτι μ χαν πει.

η usim τ ειναι?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλή αυτή η ιδέα με την φοροτότητα αλλά το σκέφτομαι ακόμα...Δεν εχούν βλέπετε το κινητό που θέλω...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... εδώ και δύο χρόνια (και βάλε), είχα πάρει τρία συμβόλαια (δύο Q και ένα Vodafone) και τα είχα μεταφέρει σε ένα κοινό πρόγραμμα στην Cosmote.

 

Την προηγούμενη Παρασκευή, υπέγραψα νέο συμβόλαιο με την Vodafone, με αντίστοιχη μεταφορά αυτών των τριών αριθμών.

 

Λοιπόν, πέρασε μια ολόκληρη εβδομάδα και δεν είχα καμία απολύτως ειδοποίηση. Πήγα στο κατάστημα της Voda και όταν τους ρώτησα, μου είπαν ότι καθυστερούν από την Cosmote να αφήσουν τους αριθμούς, θέλουν λένε, πέντε (5) με επτά (7) εργάσιμες μέρες.

 

Και η ερώτηση που έχω να κάνω, είναι η εξής: Γιατί τόσες μέρες; :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται έως 15 ημέρες για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Και αυτό δεν συμβαίνει μόνο απο τη cosmote αλλά και απο τις άλλες εταιρίες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό, απ'όσο ξέρω, θέλει τόσες μέρες όταν πρέπει να ενεργοποιηθεί η φορητότητα, ναι, αυτό το ξέρω. Η φορητότητα είχε ενεργοποιηθεί την πρώτη φορά, όταν από Q/Vodafone πήγα στην Cosmote.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό, απ'όσο ξέρω, θέλει τόσες μέρες όταν πρέπει να ενεργοποιηθεί η φορητότητα, ναι, αυτό το ξέρω. Η φορητότητα είχε ενεργοποιηθεί την πρώτη φορά, όταν από Q/Vodafone πήγα στην Cosmote.

 

Η φορητότητα δεν είναι μια υπηρεσία που την διαθέτει ο αριθμός σου, αλλά μια διαδικασία που χρειάζεται ένα χρονικό διάστημα για να ολοκληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι αν υπήρχε πληρέστερος έλεγχος από το κράτος, η όλη διαδικασία θα κρατούσε, πόσο; Μισή ώρα; Άντε πες μία. Ας είμαστε σοβαροί, όλα αυτά είναι αυτόματα. Δεν θα ξηλώσουν γραμμές, ούτε θα σκάψουν τον δρόμο για να περάσουν νέα καλώδια. Απλά, μια ηλεκτρονική καρτέλα, θα μεταφερθεί ηλεκτρονικά από το ένα σύστημα στο άλλο.

 

Δεν έχει καμία λογική το τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. Με το ίδιο σκεπτικό, μια εγγραφή, για να την μεταφέρουμε από ένα τηλέφωνο σε ένα άλλο μέσω bluetooth, θα έπρεπε να περάσουν 5 ώρες. :blink:

 

(UniqueGR, προς Θεού, δεν αναφέρομαι σε σένα, έτσι; Απλά, θεωρώ ότι είναι παράλογες τέτοιες συμπεριφορές των εταιριών, για να κρατήσουν όσο πιο πολύ μπορούν τους πελάτες τους...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να σας πω τι παιζει με τις φορητοτητες μιας και δουλευω σε αντιπρόσωπο της Cosmote οποτε κατι ξερω :p.

Αν ολα πανε καλα θελει καμια 15αρα μερες γιατι ουτως η αλλως το συστημα απο μονο του στο οποιο δηλωνονται οι αιτησεις δεν σε αφηνει να βαλεις ημερομηνια φορητοτητας μικροτερη των 15ημερων. Λεω αν ολα πανε καλα γιατι παααααρα πολλες φορες οι αιτησεις ακυρωνονται συνηθως γιατι τα στοιχεια που δηλωνει ο πελατης εινα διαφορετικα η δεν ξερει για τα καρτοκινητα αν εχει δωσει στοιχεια η οχι. Οποτε αυτο σημαινει +1 βδομαδα καθυστερηση.

4-6 μερες απο την καταχωρηση της αιτησης η εταιρια δοτης απαντα και τοτε και μονον τοτε μπορει πλεον να περαστει νεα αιτηση απο την εταιρια που παιρνει το νουμερο. Κατα το πρωτο διαστημα θα δεχτηται τηλεφωνηματα απο απο τον παροχο σας με σκοπο να σας αλλαξει γνωμη :p.

Τωρα καμια βδομαδουλα αφου εγινε η αιτηση στο καταστημα αν δεν εχετε ειδοποιηση καντε κανα τηλεφωνακι και ρωτηστε γιατι ανθρωποι ειμαστε λαθη κανουμε. Αυτα τα λιγα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να σας πω τι παιζει με τις φορητοτητες μιας και δουλευω σε αντιπρόσωπο της Cosmote οποτε κατι ξερω.

 

Φίλε καρπούζι, μιας και δουλεύες στην cote, δεν μπορούμε με κάποιον τρόπο να επισπεύσουμε τις διαδικασίες; :rolleyes: :p

 

Κατα το πρωτο διαστημα θα δεχτηται τηλεφωνηματα απο απο τον παροχο σας με σκοπο να σας αλλαξει γνωμη :p.

Τωρα καμια βδομαδουλα αφου εγινε η αιτηση στο καταστημα αν δεν εχετε ειδοποιηση καντε κανα τηλεφωνακι και ρωτηστε γιατι ανθρωποι ειμαστε λαθη κανουμε. Αυτα τα λιγα.

 

Όταν λες να κάνουμε κανά τηλεφωνάκι, πού να κάνουμε τηλέφωνο; Εγώ πχ. που από cosmote πήγα στην voda, να πάρω τηλέφωνο στην voda (πήγα από εκεί την Παρασκευή) ή στην cosmote;

 

Και στην cosmote, τι να τους πω; "Α ξέρετε, σκοπεύω να φύγω από εσάς, δεν θα μου κάνετε κάποια αντιπρόταση;" :p

 

Περίεργα πράγματα αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καρπούζι, μιας και δουλεύες στην cote, δεν μπορούμε με κάποιον τρόπο να επισπεύσουμε τις διαδικασίες; :rolleyes: :p

 

 

 

Όταν λες να κάνουμε κανά τηλεφωνάκι, πού να κάνουμε τηλέφωνο; Εγώ πχ. που από cosmote πήγα στην voda, να πάρω τηλέφωνο στην voda (πήγα από εκεί την Παρασκευή) ή στην cosmote;

 

Και στην cosmote, τι να τους πω; "Α ξέρετε, σκοπεύω να φύγω από εσάς, δεν θα μου κάνετε κάποια αντιπρόταση;" :p

 

Περίεργα πράγματα αυτά.

 

 

δυστηχως δεν γινετε τιποτα για επισπεύση μιας και οπως ειπα ειναι συγκεκριμενος ο τροπος με τον οποιο καταχωρειται η αιτηση και ζηταει υποχρεωτηκα ημερομηνια υπολοιησης φορητοτητας μια εργασημη ημερα μεταξυ 15-20 ημερων απο την καταχωρηση του αιτηματος.

Οσο για το τηλεφωνιμα το κανεις στο καταστημα που καταχωρησες την αιτηση για να δεις σε ποιο σταδιο βρισκεσαι καμια βδομαδουλα απο την καταχωρηση. Η αντιπροταση θα ερθει αυτοματα μην μασας:p. Οταν δουν αιτηση φορητοτητας στο νουμερο σου απο cosmote θα σε παρουν για να σε ψησουν να μεινεις και εκει μπορεις να τους πατησεις τον καλο αν εισαι καλος πελατης :D ζητα οτι θες, δες αντιδρασεις κατι θα βγαλεις;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έφυγα από Q σε Cosmote What's Up μπορώ να χρησιμοποιώ όλες τις υπηρεσίες της What's Up ή αποτελεί τροχοπέδι η φορητότητα;

Ρωτάω γιατί, ενώ πλέον έχω καρτοκινητό What's Up, όσοι έχουν επίσης What's Up και ενεργοποιούν προγράμματα δωρεάν μηνυμάτων και ομιλίας, προς τον αριθμό μου χρεώνονται. Γιατί; Τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...