Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών (1313) και να τους ρωτήσεις. Κάτι δέν κάναν καλά προφανώς!

 

Μου ήρθε μήνυμα πριν απο λίγο και λέει ότι δεν είναι δυνατή η άμεση ενεργοποίηση της υπηρεσίας με SMS, παρακαλώ επικοινωνήστε με τα τηλέφωνα εξυπηρέτησης (τα είχε στο μήνυμα)!! :blink::wacko: Δεν αρχίσαμε καλά................................................

Παίρνω στο 1313 και μου λένε επειδή έγινε σήμερα η φορητότητα ενδεχομένως να υπάρχουν προβλήματα και να δοκιμάσω ξανά μετά απο ένα 24ωρο.... :blink:

 

Επίσης ΤΩΡΑ μου ήρθε μήνυμα Αποστολέας "Q-CARD" με κείμενο "ανανεώστε το υπόλοιπο σας με κάρτες 3 ευρώ και συνεχίστε να μιλάτε φθηνά και να γράφετε φθηνά!!! Και κοιτάω την επιλογή "Στοιχεία" του μηνύματος και λέει ώρα αποστολής 22:50!!.. :blink::blink:

 

Τι στον π***σο γίνεται (και συγνώμη για την έκφραση) ?????

 

Έβαλα και την κάρτα της Q ΤΩΡΑ και λέει "Ανενεργή SIM" άρα η Q είναι "καθαρή" με διέγραψε απο εκεί....

 

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω, κάτι δεν πάει καλά.. :worry:

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το "πρόβλημα" είναι της Q. Έχει αναφερθεί οτι στέλνει σε όλους τους "699" αριθμούς, καθώς και σε όσους είναι στην βάση συνδρομητών της. Αυτό ίσχυε πριν κανενα εξάμηνο αν θυμαμαι καλά. Πιθανώς δέν έχει ενημερωθεί η βάση τους. Αν έχεις την υπομονή, περίμενε και αν σου ξαναέρθει sms απο την Q, πάρε τους τηλέφωνο και αν έχεις νευρα, ρίξε τους ένα βρισίδι... Αλλιώς, κάντο αύριο το πρωί :P

 

Anyway, αν και έχει περάσει πολύς καιρός απο τότε που έγινε η πρώτη φορητότητα αριθμού, κάνουν λές και τώρα ξεκινάει... Έλεος πια...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι έχετε Q για να έχετε ενημέρωση χαμένων κλήσεων πρέπει να χρησιμοποιήσετε το 549 και όχι το 547, δηλαδή το +30697549χχχχχχχ ... Δόξα το θεό πέτυχα σε κοπέλα "σπίρτο" και το αντιλίφτηκε αμέσως και μόλις το άλλαξα και έκλεισα το κινητό και το δοκίμασα ήρθε το μήνυμα με τις κλήσεις μια χαρά! Προφανώς μετα το 54 βάζεις τον αριθμό του δικτύου που είσαι ή ήσουν... Αυτοί που θα ρθουν απο vodafone λογικά θα έχουν το 544 φαντάζομαι.. :cool: Και τα MMS οκ, αν και περίμενα περίπου 8 λεπτά σε αναμονή για να το ψάξει, δεν ξέρω τι ήταν, πάντως το έφτιαξε και μου δουλεύουν μια χαρά! :cool:
:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θελω κι εγω να κανω φορητοτητα απο Q σε What's up!πρεπει να παρω καπου τηλεφωνο ή γινεται πηγαινοντας στο Γερμανο της περιοχης μου?:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η παιρνοντας τηλεφωνο ή πηγαινοντας σ'ενα καταστημα Γερμανος/oteshop..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που μπορείς να πάρεις είναι το 13897. Αν δεν έχεις δηλώσει τα στοιχεία σου στην εταιρεία από την οποία φεύγεις, τότε αναγκαστικά θα πας σε κατάστημα μαζί με την ταυτότητά σου...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω βαλει στην μητερα μου το vodafone για το spiti.Λογω του οτι μετακομισα και δεν χρειαζομουν το ιντερνετ.Τουσ πηρα πριν λιγο και τους ρωτησα ποτε για doubleplay στα χανια και μου ειπαν απο νεο χρονο.αρα και εγω σκεφτηκα να το μεταφερω στην cosmote για το σπιτι ωστε να γλυτωσει για 6 μηνες 6ε.

 

Λοιπον εχει κανει κανεις τετοια φορητοτητα???

ο λογοσ ειναι οτι πας τον λογαριασμο της vodafone στην cosmote και κανουν φορητοτητα το νουμερο το κινητο αλλα τουσ λες ποιο νουμερο αντιστοιχει στη σιμ αυτη.

Δηλαδη πεσ οτι το κανουν φορητοτητα θα εχει γινει και σωστη φορητοτητα του σταθερου αριθμου η θα χανονται οι κλησεις????

Link to comment
Share on other sites

εαν ομως το μεταφερεις στην cosmote δεν πρεπει να παραμεινεις για 12 μηνες;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια χαρα!! μια ερωτηση παιδια και αν ξερετε την απαντηση θα με υποχρεωσετε...εδω και ενα μηνα περιπου ανανεωσα το vodafone συμβολαιο μου, μετακομισα ομως και το σημα εδω ειναι χαλια..μπορω να κρατησω το ιδιο νουμερο και να παω cosmote?? αν ναι, τι πρεπει να κανω?? με την αλλαγη εταιριας παιζει και καμια συσκευουλα δωρο?? ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!! μια ερωτηση παιδια και αν ξερετε την απαντηση θα με υποχρεωσετε...εδω και ενα μηνα περιπου ανανεωσα το vodafone συμβολαιο μου, μετακομισα ομως και το σημα εδω ειναι χαλια..μπορω να κρατησω το ιδιο νουμερο και να παω cosmote?? αν ναι, τι πρεπει να κανω?? με την αλλαγη εταιριας παιζει και καμια συσκευουλα δωρο?? ευχαριστω πολυ!!!

 

Εφόσον ανανέωσες εδώ και ένα μήνα το συμβόλαιο σου στη Vodafone και θες να πας στη COSMOTE θα πρέπει να πληρώσεις το 100% του ποσού της επιδότησης που σου έδωσε η Vodafone (π.χ: *Όταν πήγες για την επιδότηση σου,σου είπαν ότι έχεις επιδότηση απο τη Vodafone 100 ευρώ.Τώρα εσύ εφόσον δεν έμεινες στο δύκτιο της Vodafone για ένα χρόνο όπως υπέγραψες θα πρέπει να πληρώσεις το 100%,δηλαδή τα 100 ευρώ*).Στη COSMOTE με το που θα κάνεις το συμβόλαιο θα σου δώσουν καινούργια συσκευή,και απο'κει και πέρα κάθε χρόνο θα έχεις επιδότηση συσκευής.Σαν της Vodafone.Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

 

*Το ποσό είναι τυχαίο που έχω βάλει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλαρακι!!!!:):):)

 

Παρακαλώ.Θα σε συμβούλευα όμως να μείνεις 1 χρόνο στη Vodafone,ώστε να πας τσάμπα στη COSMOTE.Think Positive!:)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.Θα σε συμβούλευα όμως να μείνεις 1 χρόνο στη Vodafone,ώστε να πας τσάμπα στη COSMOTE.Think Positive!:)

 

Κι άμα στο σπίτι του δε μπορεί να μιλήσει και να στείλει/λάβει sms, τι να κάνει 1 χρόνο ακόμα στη vodafone; Επειδή μιλάω εκ πείρας, είναι πίκρα τέτοια περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Κι άμα στο σπίτι του δε μπορεί να μιλήσει και να στείλει/λάβει sms, τι να κάνει 1 χρόνο ακόμα στη vodafone; Επειδή μιλάω εκ πείρας, είναι πίκρα τέτοια περίπτωση...

 

Εγώ το είπα για να μην πληρώσεις πολλά,αλλά άμα είναι τόσο σοβαρή η κατάσταση να κάνεις φορητότητα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει και ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone και ας εξηγήσει το πρόβλημα. Έχει συμβεί σε κάποιες (λίγες) περιπτώσεις σαν και αυτή να αφήσουν πελάτη να φύγει χωρίς καταβολή της επιδότησης (ενδεχομένως με επιστροφή της συσκευής).
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ανανέωσες εδώ και ένα μήνα το συμβόλαιο σου στη Vodafone και θες να πας στη COSMOTE θα πρέπει να πληρώσεις το 100% του ποσού της επιδότησης που σου έδωσε η Vodafone (π.χ: *Όταν πήγες για την επιδότηση σου,σου είπαν ότι έχεις επιδότηση απο τη Vodafone 100 ευρώ.Τώρα εσύ εφόσον δεν έμεινες στο δύκτιο της Vodafone για ένα χρόνο όπως υπέγραψες θα πρέπει να πληρώσεις το 100%,δηλαδή τα 100 ευρώ*).Στη COSMOTE με το που θα κάνεις το συμβόλαιο θα σου δώσουν καινούργια συσκευή,και απο'κει και πέρα κάθε χρόνο θα έχεις επιδότηση συσκευής.Σαν της Vodafone.Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

 

*Το ποσό είναι τυχαίο που έχω βάλει.

 

Μήπως όμως μπορεί η Cosmote, αντί να του δώσει νέα συσκευή, να του πληρώσει την επιδότηση στη Vodafone ;;

Επίσημα βέβαια δε μπορεί να γίνει. Αλλά ίσως γίνει, μέσω κάποιου αντιπροσώπου της Cosmote, κάτι...

Κι εγώ θέλω να κάνω κάτι τέτοιο, γιατί στη δουλειά μου δεν έχω καλό σήμα.

Στο σπίτι μου όμως πιάνει καμπάνα και το σκέφτομαι ακόμα. Δεν έχω αποφασίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς τι "παίζει" με το θέμα της φορητότητας από άλλο καρτοκινητό προς κοσμοκάρτα; Διαφήμιση για 1000' δωρεάν προς σταθερά είδα...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι "παίζει" με το θέμα της φορητότητας από άλλο καρτοκινητό προς κοσμοκάρτα; Διαφήμιση για 1000' δωρεάν προς σταθερά είδα...

 

Πρέπει να είναι στο καρτοσυμβόλαιο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όμως μπορεί η Cosmote, αντί να του δώσει νέα συσκευή, να του πληρώσει την επιδότηση στη Vodafone ;;

Επίσημα βέβαια δε μπορεί να γίνει. Αλλά ίσως γίνει, μέσω κάποιου αντιπροσώπου της Cosmote, κάτι...

Κι εγώ θέλω να κάνω κάτι τέτοιο, γιατί στη δουλειά μου δεν έχω καλό σήμα.

Στο σπίτι μου όμως πιάνει καμπάνα και το σκέφτομαι ακόμα. Δεν έχω αποφασίσει.

 

Εξαρτάται που είναι για σένα πιο σημαντικό να έχεις καλό σήμα, στη δουλειά σου ή στο σπίτι σου? Οκ, το ιδανικό είναι να έχεις παντού αλλά λόγω της περίπτωσης θα πρέπει να σταθμίσεις τι είναι πιο σημαντικό για σένα και επίσης αν σε εξωτερικούς χώρους και στις περιοχές που εσύ συνήθως κινείσαι έχεις ικανοποιητικό σήμα. Αν το πρόβλημα υπάρχει μόνο στη δουλειά σου και μπορείς να εξυπηρετηθείς με το σταθερό τηλέφωνο εκεί τότε ίσως δεν υπάρχει λόγος αλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ρε παιδια εχω ενα προβλημα...πηγα σημερα στον γερμανο να κανω φορητοτητα το cu μου σε watch up και μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι εχει σβηστει το s/n που αναγραφεται πανω στην καρτα sim..

 

τωρα η λυση ποια ειναι?να παω στην βονταφον να ζητησω αλλαγη sim?ποσο θα κοστισει αυτο ξερει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα...πηγα σημερα στον γερμανο να κανω φορητοτητα το cu μου σε watch up και μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι εχει σβηστει το s/n που αναγραφεται πανω στην καρτα sim..

 

τωρα η λυση ποια ειναι?να παω στην βονταφον να ζητησω αλλαγη sim?ποσο θα κοστισει αυτο ξερει κανενας?

 

Καταρχάς κοίταξε μήπως έχεις κρατήσει το πακέτο σύνδεσης ή το φάκελο με τους κωδικούς PIN/PUK, πάνω αναγράφεται το serial number της sim που ξεκινάει από 89300500... Δοκίμασε επίσης να ρωτήσεις αν μπορούν να στο πουν από το 13830 (το βλέπουν αλλά δεν ξέρω αν το δίνουν σαν πληροφορία). Αλλιώς αντικατάσταση sim με 17-20 ευρώ περίπου (κάπου εκεί).

Link to comment
Share on other sites

kai egw simera ekana etisi foritotitas apo vodafone 100 se cosmocarta.. ala ixa pari epidotisi prin apo 7 mines

kai tha pliroso tpt gia tin epidotisi p ixa pari? mexri tora tpt den m ipan..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

kai egw simera ekana etisi foritotitas apo vodafone 100 se cosmocarta.. ala ixa pari epidotisi prin apo 7 mines

kai tha pliroso tpt gia tin epidotisi p ixa pari? mexri tora tpt den m ipan..:wacko:

 

Κατ αρχάς γράφε ελληνικά. Σαφώς θα πληρώσεις, τα 5/6 της επιδότησης. (Τους πρώτους 6 μήνες, πληρώνεις όλη την επιδότηση. Μετά τους 6 μήνες, αποσβαίνεις 1/6 της επιδότησης για κάθε μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...