Jump to content

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις


Silmur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρνητικό feedback δεν δέχεσαι πια, απλά τρως ποινή για μη πληρωμή προϊόντος.

 

τι ειδους ποινη; γνωρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικά το παρελαβα στο αεροδρομιο το δεμα, πηγα στην dhl Ε.Βενιζελος γιατι δε φιλοτιμηθηκαν να το φερουν εκει που ειχαμε κανονισει.Δεν αντεχα για Δευτερα:lol:Ασυνεπεις και αυτοι.Το δεμα εγραφε πανω 5kgr δεν ηταν πανω απο 400gr ομως.Παραλιγο να το ανοιξω επιτοπου εκανα υπομονη μεχρι το αμαξι ομως και με ανακουφιση βρηκα μεσα το galaxy note σφραγισμενο ,κουκλι:p.Το συμπερασμα μου ειναι να ειμαι πιο cool αλλη φορα και σιγουρα θα ξαναψωνισω απο ebay.Eληξα το case φυσικα και αφησα θετικο οχι ομως και ενθουσιωδες feedback στο γερμανο.Λεω να του στειλω μια κασετα linguaphone να μαθει να γραφει στα αγγλικα.Ευχαριστω και προσοχη στις αγορες;)

 

Αυτο με το αεροδρόμιο δεν το κατάλαβα.

Γιατι πήγες εκει να το πάρεις και πώς και ειχε μεινει εκει το κινητό αντί να παραδωθει στο τοπικό ΕΛΤΑ; ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια αγορά στα 150 ευρό, ήταν η φθηνότερη τιμή απο όλους σε αυτό το προιόν και το πήρα απο top rated seller. 10' αργότερα όμως επειδή του μείναν μόνο 3 και καλά λεω γω τώρα, κατέβασε 35 ευρό την τιμή του και ένιωσα πολύ βλάκας. Άν πάρω το προιόν στην ώρα του όπως πρέπει και μετά του βάλω αρνητική αξιολόγηση θαμε πολύ κακός;
...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι θα είσαι. Από τη στιγμή που συγκαταβατικά το αγόρασες σε κάποια συγκεκριμένη τιμή, το αν και πόσο μείωσε την τιμή εκ των υστέρων δεν έχει καμία σχέση με την αγορά σου. Απλά είσαι άτυχος και το πως ένιωσες εσύ είναι δικό σου θέμα και όχι δικό του. Αρνητική αξιολόγηση θα του βάλεις με τι αιτιολογία; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά τελικά ευτυχώς δεν ήμουν ο νικητής τελευταία στιγμή το πήρε άλλος!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!! Την επόμενη φορά θα προσέχω!!

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

8€ για μια μπαταρία για το φορητό τηλέφωνο από Hong Kong με μεταφορικά, 25€ στην Ελλάδα, χωρίς τα μεταφορικά. No-branded kai οι δύο. Δεν νομίζετε κάποιοι ότι επιδιώκετε πολύ μεγάλο ποσοστό κέρδους; Edited by soublaki-3
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχουν απατεώνες.

 

Κάτι άλλο.

Παράγγειλε κανείς πρόσφατα κάτι από Αμερική?

Περιμένω κάτι πάνω απο 24 μέρες.Έχουν φάει κανέα κόλλημα?

Από Κίνα πάνω από 10 μέρες δεν κάνει κανένα πακέτο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε παρει στο τελευταιο διμηνο απο Κινα κατι ? Ηρθαν κανονικα ?

 

Δεν ξερω αν ετυχε αλλα οι δυο τελευταιες μου παρραγγελιες χαθηκαν(?) ... τωρα περιμενω το reshipment .

 

Τυχαιο ή προβλημα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και μενα αξιας λιγοτερης απο 10 ευρω ... τοσο ατυχος να χαθουν 2 συνεχομενες παραγγελιες ???

 

Ελπιζω να ρθουν τουλαχιστον αυτη τη φορα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις :confused:

 

Εμενα στην καλυτερη να ρθουν μεσα στην 3η βδομαδα αλλιως μηνα . Ετσι παντα απο Κινα .

 

10 μερες ? Βαζεις μεσο ? :D

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις :confused:

 

Εμενα στην καλυτερη να ρθουν μεσα στην 3η βδομαδα αλλιως μηνα . Ετσι παντα απο Κινα .

 

10 μερες ? Βαζεις μεσο ? :D

 

Αναλόγως ΤΙ μέθοδο shipping ζητάς. Αν πεις "airmail", θέλει κάνα μήνα. Aν πεις πχ. UPS courier, θα 'ρθει σε κάνα 10ήμερο με δυο βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

δε ζητάω συγκεκριμενη μέθοδο αποστολής! και ότι παίρνω δε τα βιάζομαι ώστε να πληρ'ωσω παραπάνω, για να έρθουν γρηγορότερα ίσως!

γενικά ότι πήρα από κίνα και χονγκ κονγκ έφτασαν το ΠΟΛΥ μέσα σε 15 μέρες! συνηθως τη 10η μέρα έχω στα χέρια μου τα πράγματα ;)

Link to comment
Share on other sites

δε ζητάω συγκεκριμενη μέθοδο αποστολής! και ότι παίρνω δε τα βιάζομαι ώστε να πληρ'ωσω παραπάνω, για να έρθουν γρηγορότερα ίσως!

γενικά ότι πήρα από κίνα και χονγκ κονγκ έφτασαν το ΠΟΛΥ μέσα σε 15 μέρες! συνηθως τη 10η μέρα έχω στα χέρια μου τα πράγματα ;)

 

Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περίεργο αυτό που λες.

Με "απλή" μέθοδο, δεν κάνει τόσο ΣΥΝΤΟΜΑ από Ασία...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογο να πω ψεματα ομως ;)

 

Και η ειρηνη αν δεις πιο πισω ειχε παρει κατι απο χονκ κονγκ και της ηρθε σε περιπου 10 μερες!

 

Οπως προειπα το περισσοτερο που εκανε να φτασει κατι ειναι 2 βδομαδες! Ζητημα αν καποιο απο αυτα που πηρα να ηρθε στην 3η βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογο να πω ψεματα ομως ;)

 

Και η ειρηνη αν δεις πιο πισω ειχε παρει κατι απο χονκ κονγκ και της ηρθε σε περιπου 10 μερες!

 

Οπως προειπα το περισσοτερο που εκανε να φτασει κατι ειναι 2 βδομαδες! Ζητημα αν καποιο απο αυτα που πηρα να ηρθε στην 3η βδομαδα

 

Εμένα από Χονγκ Κονγκ συνήθως προς το τέλος της 3ης εβδομάδας.

Από Κίνα εκτός από Χονγκ Κονγκ, μου έχει κάνει και 4 εβδομάδες.

Και μιλάω για το συνολικό χρόνο από την ημερομηνία πληρωμής - τώρα τελευταία έχω την εντύπωση πως τα Κινεζάκια δεν τα στέλνουν άμεσα όταν τους πληρώσεις, μπορεί να περάσει και καμιά εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κατι θηκες ηρθαν σε 2 βδομαδες ενω κατι μεμβρανες τις ειχα παραγγειλει απο 31 οκτωβριου και ηρθαν μολις σημερα...Απο Hong Kong μιλαω..Κατι αλλο τωρα...αγορασα μια θηκη για ενα φιλο μου εχει παρει τα λεφτα,εχει σταλει αλλα δεν μου εχει αφησει feedback....πειραζει ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ερχονται ευτυχως ...

 

Η παραπεσαν και οι δυο τελευταιες δικες μου ή "χαθηκαν" ....

 

Ελπιζω σε 3 βδομαδες να ρθουνε .

 

Σε μενα με Airmail τοσο κανει , 3-4 βδομαδες

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κατι θηκες ηρθαν σε 2 βδομαδες ενω κατι μεμβρανες τις ειχα παραγγειλει απο 31 οκτωβριου και ηρθαν μολις σημερα...Απο Hong Kong μιλαω..Κατι αλλο τωρα...αγορασα μια θηκη για ενα φιλο μου εχει παρει τα λεφτα,εχει σταλει αλλα δεν μου εχει αφησει feedback....πειραζει ?

 

Ε, τι να "πειράζει"; Απλά "μετρά" στο πως σε βλέπουν οι άλλοι χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πακέτα από Κίνα το τελευταίο 3μηνο έρχονται στις 10 μέρες σε μένα.

Τελευταία παραλαβή μια βάση στήριξης κινητού για το αμάξι, αυτή την Δευτέρα.

10 μέρες από πληρωμή πάντα υπολογίζω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι να "πειράζει"; Απλά "μετρά" στο πως σε βλέπουν οι άλλοι χρήστες.

 

Αρα να του στειλω μηνυμα ?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι πωλητές σου δινουν feedback αφου τους δώσει ο αγοραστής πρώτα.

οπότε ΄δωσε εσύ πρώτα και μετά αν δε σε αφήσει μέσα σε 2 μέρες το πολύ, στείλτου μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...