Jump to content

Λογότυπα καναλιών


n80_s700i
 Κοινοποίηση

Λογοτυπα καναλιων  

235 members have voted

  1. 1. Λογοτυπα καναλιων

    • ET1
      6
    • NET
      10
    • ET3
      3
    • MEGA
      88
    • ANT1
      46
    • STAR
      21
    • ALPHA
      25
    • ALTER
      2
    • ΣΚΑΙ
      34


Recommended Posts

Απαράδεκτο το νέο λογότυπο. Ειδικός δεν είμαι αλλά μοιάζει με προχειροδουλειά. Χιλιες φορές το προηγούμενο.

Καλά κουράστηκαν πολύ στον ΑΝΤ1 για αυτό το ακαλαίσθητο αποτέλεσμα; Ισως και το χειρότερο στην ελληνική τηλεόραση... Της ΥΕΝΕΔ πρέπει να ήταν καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει σαν σχεδιο αλλα με χαλαει το μεγεθος και η θεση....

Δεν ξερω τελικα αν το αποτελεσμα ειναι θετικο ή αρνητικο...:wacko:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε το καινούργιο σήμα του ΑΝΤ1 όπως και το καινούργιο στυλ/σκηνικό των ειδήσεων.Επιτέλους έφυγε εκείνο το ροζ σκηνικό που μόνο δελτίο ειδήσεων δεν θύμιζε...
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το νέο λογότυπο. Ειδικός δεν είμαι αλλά μοιάζει με προχειροδουλειά. Χιλιες φορές το προηγούμενο.

Καλά κουράστηκαν πολύ στον ΑΝΤ1 για αυτό το ακαλαίσθητο αποτέλεσμα; Ισως και το χειρότερο στην ελληνική τηλεόραση... Της ΥΕΝΕΔ πρέπει να ήταν καλύτερο...

Δε μοιάζει, ΕΙΝΑΙ προχειροδουλειά. Θα τον απέλυα το γραφίστα αν μου πρότεινε κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Η αισθητική του είναι σε γενικές γραμμές ΟΚ. Αποδεκτή φαντάζομαι από τη μεγαλύτερη μερίδα. Ίσως αν άλλαζε το μέγεθος του (πιό μικρό) θα είχε καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα.

 

Το θέμα είναι ένα πάντως.. Καλό ή Κακό ο ΑΝΤ1 δείχνει ότι αλλάζει ριζικά επιτέλους σε όλους τους τομείς και δεν μένει σε ένα απλό redesign του logo ή του layout. Τουλάχιστον τολμά.. Φαντάζομαι θα έχει και κάποιες απώλειες αλλά τα οφέλη πιστεύω θα είναι περισσότερα (μπορεί σε βάθος χρόνου και όχι απαραίτητα άμεσα).

 

Έχει δρομολογηθεί και ανανέωση του τεχνικού εξοπλισμού.. Το κεφάλαιο του ΑΝΤ1 άλλωστε έχει αυξηθεί κατά 680.000.000 ευρώ από την πώληση του Nova Βουλγαρίας (αναφέρεται βέβαια ότι τα συγκεκριμένα έσοδα θα επενδυθούν για την ενδυνάμωση του ομίλου στα Βαλκάνια).

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πανε το λογοτυπο πιο αριστερα και λιγο πιο πανω θα τους παρω τηλ. να τους τα ψαλλω!:lol:πειτε μου οτι κι εσας σας νευριαζει η θεση του!φυσικα συμφωνω με τους παραπανω που λενε για το μεγεθος,λιγο πιο μικρο δεν βλαπτει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΝΤ1 θελει να διξει καινουργιος και μοντερνος

αν δειτε τα σηματα εκτος ΕΛΛΑΔΑΣ θα δειτε οτι τα σηματα εχουν την θεση που εχει τωρα το σημα του ΑΝΤ1 εμενα μου αρεσει που ειναι μεγαλο και στο μεγεθος που ειναι

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το λογοτυπο του ΑΝΤ1 on screen?εγω παντως πιστευω οτι πρεπει να παει λιγο πιο αριστερα,ετσι δεν ειναι?

 

Πιστεύω ότι το νέο λογότυπο του ΑΝΤ1 παίρνει επάξια το βραβείο του χειρότερου logo τηλεοπτικού σταθμού που έχω δει ποτέ! (μόνο το logo του alter είναι τόοοοοσο κακόγουστο ώστε να μπορεί να το συναγωνιστεί) :lol:

Μαύρο χάλι....ούτε στο Τιμπουκτού(τίποτα προσωπικό) δεν έχουν τέτοια logos!

Άντε και του χρόνου πάλι με νέο! χαχα!

(μα κανείς σε αυτή την χώρα δεν έχει πάρει χαμπάρι τα transparent λογότυπα??) LESS IS MORE!:ninja:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φαίνεται πολύ άσχημο το νέο λογότυπο του ΑΝΤ1! Σαν αποτυχημένη μεταφορά του logo της... F1 σε ασημένια μορφή. Και επί της οθόνης φαίνεται ακόμα που άσχημο. Δεν μπορώ να καταλάβω πως πήραν την απόφαση να το χρησιμοποιήσουν έτσι "ελαφρά τη καρδία"! Τώρα δεν είναι εύκολο να αποσύρεις ένα λογότυπο που μόλις έβγαλες και θα αναγκαστούμε να βλέπουμε αυτό το "αγγούρι" επί πολύ καιρό! Μια χαρά ήταν το προηγούμενο...
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς οι απόψεις διίστανται. Γιατί στην αρχή είδα 4-5 αρνητικά μηνύματα και λέω «μόνο σε μένα αρέσει»; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το νέο λογότυπο του ΑΝΤ1 παίρνει επάξια το βραβείο του χειρότερου logo τηλεοπτικού σταθμού που έχω δει ποτέ! (μόνο το logo του alter είναι τόοοοοσο κακόγουστο ώστε να μπορεί να το συναγωνιστεί) :lol:

Μαύρο χάλι....ούτε στο Τιμπουκτού(τίποτα προσωπικό) δεν έχουν τέτοια logos!

Άντε και του χρόνου πάλι με νέο! χαχα!

(μα κανείς σε αυτή την χώρα δεν έχει πάρει χαμπάρι τα transparent λογότυπα??) LESS IS MORE!:ninja:

Έχουν βάλει transparency αν προσέξεις. Ένα 5-10% για να μην τους πουν και παλαιομοδίτες :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΙΛΓΕΣ ΓΙΑ ΝΕΑ ΣΗΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤ1 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΕΥΤΙΧΟΣ ΔΗΛΑΔΗ

3 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Και τα κρατικά 2 γράμματα κι έναν αριθμό είχαν, αλλά είδες τι αποτέλεσμα έβγαλαν. Και μπορεί αισθητικά να μην αρέσει σε όλους, αλλά δε δείχνει ΠΡΟΧΕΙΡΟΔΟΥΛΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ο Alpha πως το'παθε και δεν άλλαξε σήμα φέτος?Συνήθως κάθε χρόνο καινούργιο παρουσίαζε!
Link to comment
Share on other sites

Ο Alpha πως το'παθε και δεν άλλαξε σήμα φέτος?Συνήθως κάθε χρόνο καινούργιο παρουσίαζε!

 

Μια χαρά είναι και το σήμα και ο εξοπλισμός του alpha :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό το κόκκινο (σαν κυκλάκι είναι) που εμφανίστηκε στο σήμα του ΑΝΤ1 πριν από καμιά ώρα?
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς οι απόψεις διίστανται. Γιατί στην αρχή είδα 4-5 αρνητικά μηνύματα και λέω «μόνο σε μένα αρέσει»; :p

 

Κι εγω μαζι σου... Μην αγχεσαι...;)

 

Παιδια αν μικρυνει λιγο κ παει πιο αριστερα μια χαρα θα ναι....

Κ ποια αλλα ειναι transparent για να κανει ο ΑΝΤ1??? Του STAR ή του MEGA??

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι transparent λέμε. Τι στο καλό, τυφλοί είστε;
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το λογοτυπο του ΑΝΤ1 on screen?εγω παντως πιστευω οτι πρεπει να παει λιγο πιο αριστερα,ετσι δεν ειναι?

Για το 1990,καλό θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω MEGA. Παρόλο που δεν ανανεώθηκε το mega παραμένει το καλυτερο. ΠΩς τα καταφέρνουν τα άλλα κανάλια δε ξέρω lol
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το καινούριο του ΑΝΤ1 συγκριτικά με το παλιό. Ίσως το πρώτο λογότυπο στην ιστορία του σταθμού που δε σου βγάζει το μάτι. Αν και δεν άντεξαν και έβαλαν τη στρογγυλή τσαχπινιά από κάτω, μην προδώσουν και την παράδοση του σταθμού...

 

Ας βάλουν λίγο transparency και στην εκτυφλωτικά φωτεινή αηδία του Mega. Οι κάτοχοι τηλεοράσεων plasma έχουν κλάψει με μαύρο δάκρυ από το burn-in που προκαλεί - να γίνει class action suit τώρα! :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το καινούριο του ΑΝΤ1 συγκριτικά με το παλιό. Ίσως το πρώτο λογότυπο στην ιστορία του σταθμού που δε σου βγάζει το μάτι. Αν και δεν άντεξαν και έβαλαν τη στρογγυλή τσαχπινιά από κάτω, μην προδώσουν και την παράδοση του σταθμού...

 

Ας βάλουν λίγο transparency και στην εκτυφλωτικά φωτεινή αηδία του Mega. Οι κάτοχοι τηλεοράσεων plasma έχουν κλάψει με μαύρο δάκρυ από το burn-in που προκαλεί - να γίνει class action suit τώρα! :p

 

Αχαχαχαχαχαχα

Θέλει και λίγο τατιανιά :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι σήμερα? Αρκετά κανάλια έχουν ένα σηματάκι με 4 καρδούλες. Δε θυμάμαι να το έχω ξαναδει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...