Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα προβλημα μου δωσανε ενα ε51 και ειναι ξενη εκδοση χωρης ελληνικα με απλη αναβαθμηση δεν αλαζη πως μπωρω να κανς κατι?

 

Να πας σε ενα nokia care να στα περασουνε. καπου στα 15ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας! Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Προσπάθησα να του κάνω αναβάθμιση από την 300 στην 410 αλλά στα μισά της διαδικασίας, σβήνει το κινητό, ανοίγει κανονικά (σαν να έκανε restart) και μου λέει στο pc ότι έχασε επικοινωνία με το κινητό. Και σταματάει εκεί η διαδικασία... Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας! Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Προσπάθησα να του κάνω αναβάθμιση από την 300 στην 410 αλλά στα μισά της διαδικασίας, σβήνει το κινητό, ανοίγει κανονικά (σαν να έκανε restart) και μου λέει στο pc ότι έχασε επικοινωνία με το κινητό. Και σταματάει εκεί η διαδικασία... Τι παίζει;

 

σαν να μην έφτανε αυτό, πριν λίγες μέρες, όταν μου στέλνουν μήνυμα, δε μου γράφει τον αποστολέα, αλλά μόνο τον αριθμό του. Γνωρίζετε κάποια λύση για αυτά τα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

σαν να μην έφτανε αυτό, πριν λίγες μέρες, όταν μου στέλνουν μήνυμα, δε μου γράφει τον αποστολέα, αλλά μόνο τον αριθμό του. Γνωρίζετε κάποια λύση για αυτά τα προβλήματα;

 

Εαν τις επαφες σου τις εχεις μονο στη σιμ και οχι στον καταλογο του τηλεφωνου σου βγαζει μονο τον αριθμο,δεν τις αναγνωριζει αυτες που ειναι στη σιμ,οποτε τις μεταφερεις στον καταλογο του τηλεφωνου και εισαι οκ.

 

Δευτερον για την αναβαθμιση λογισμικου,φορτισε την μπαταρια στο τερμα,συνδεσε το καλωδιο usb στο pc σου μεχρι να σου βγαλει μηνυμα επιτυχημενης συνδεσης και ξαναδοκιμασε τη διαδικασια της εγκαταστασης,η συσκευη αναβοσβηνει και κατα τη διαρκεια της διαδικασιας μπορει να κλεινει και να ανοιγει μονη της,δε θα την πειραξεις καθολου,ειναι φυσιολογικα ολα μη φοβηθεις δεν παθαινει τιποτα,μολις τελειωσει η διαδικασια θα σου εμφανισει μηνυμα επιτυχιας και θα ανοιξει σε μια φαση θα σου ζηταει κωδικο pin και εισαι ετοιμος να διαμορφωσεις το προφιλ σου στο νεο λογισμικο,κραταει περιπου μιση ωρα αν δεν απατα η μνημη μου,δυο Ε51 εχω και τα εχω αναβαθμισει στην 400......ειναι απλα τα πραγματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα είναι ότι δε πείραξα καθόλου τις επαφές, και τις είχα πάντα στο τηλέφωνο. Ούτε έκανα κάποια αλλαγή στις επαφές (πχ μεταφορά ή κάτι τέτοιο).

 

Και όσον αφορά το φλασάρισμα, μου βγάζει σφάλμα το nokia update και μου λέει να ξανασυνδέσω το κινητό και τέτοια, και το κάνω χωρίς να ολοκληρώνει τη διαδικασία (το κινητό έχει ανοίξει κανονικά και δε κάνει τίποτα) οπότε σταματάει το φλασάρισμα.

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει καποιο Firewall ή antivirus που κοβει την αναβαθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, ως δια μαγείας πριν από λίγο φλάσαρε κανονικά. Το έκανα όπως το έκανα πάντα, χωρίς καμία διαφορά και έγινε το flash μια χαρά. Και το πρόβλημα με τα sms λύθηκε!

 

Ευχαριστώ για τον κόπο παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποια έκδοση του celltrack δουλεύει στο Ε51?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πως σβήνουμε τις συσκευές-pc που ενώ δεν φαίνονται στον κατάλογο των συσκευών bt, όταν πας να αντιστοιχήσεις μια νέα στις εμφανίζει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πως σβήνουμε τις συσκευές-pc που ενώ δεν φαίνονται στον κατάλογο των συσκευών bt, όταν πας να αντιστοιχήσεις μια νέα στις εμφανίζει?

 

Το ιστορικό αναζήτησης εννοείς. Αυτές δεν σβήνονται...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δες στο Ανατομία του Symbian OS εάν έχεις χακαρισμένη την συσκευή σου και κατάλαβα σωστά λογικά θα μπορείς να τις σβήσεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρετε αν η 410.34.001 που λέτε έχει μεγάλες βελτιώσεις (και τι είδους) από την προηγούμενη 400.34.011 (26.5.09)? Edited by dimitrisx
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
Εχω ενα προβλημα οταν κανω αναζητηση wifi και δεν βρισκει κανενα δικτυο τοτε συνεχως μου εμφανιζει την αναζητηση δικτυου οσες φορες κι αν παταω ακυρο,μπορει να διορθωθει αυτο???? μπορει καποιος να παει σε παλιοτερη εκδοση λογισμικου????
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποια εφαρμογή που κάνει σύνδεση μόνη της,ή μήπως γίνεται ανάκτηση email;

Δεν μπορείς να πας σε προηγούμενη έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα ξανά την τελευταία έκδοση στο τηλέφωνο. Και εμένα μετά από μια αναβάθμισή που είχα κάνει κάτι πρέπει να είχε πάει στραβά και μου έβγαζε συνεχώς αυτό το πρόβλημα (στο E71)... Αλλιώς κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεω. Λογικά με κάτι από τα δύο πρέπει να λυθεί το πρόβλημα σου.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποια εφαρμογή που κάνει σύνδεση μόνη της,ή μήπως γίνεται ανάκτηση email;

Δεν μπορείς να πας σε προηγούμενη έκδοση λογισμικού.

 

Ναι το σκεφτηκα κι αυτο αλλα οταν πατας παρατεταμενα ακυρο επρεπε να το ακυρωνει..

 

Πέρνα ξανά την τελευταία έκδοση στο τηλέφωνο. Και εμένα μετά από μια αναβάθμισή που είχα κάνει κάτι πρέπει να είχε πάει στραβά και μου έβγαζε συνεχώς αυτό το πρόβλημα (στο E71)... Αλλιώς κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεω. Λογικά με κάτι από τα δύο πρέπει να λυθεί το πρόβλημα σου.

 

Εκανα φορματ και εγκατασταση της τελευταιας εκδοσης εαν μου το ξανακανει θα σας πω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Eχω 200.34.36/24-4-08 να την αλλάξω?Hrd reset πως κάνω?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Eχω 200.34.36/24-4-08 να την αλλάξω?Hrd reset πως κάνω?

Η τελευταία διαθέσιμη είναι η 410.34.001. Hard reset κάνεις πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#. Να ξέρεις όμως ότι θα χαθούν όλα τα δεδομένα από την συσκευή, οπότε πριν προχωρήσεις σιγουρέψου ότι έχεις κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε τις διαφορές απο την version 200.34.36 kai μετά?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα! Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια μπαταρια High Capacity καλης ποιοτητας ?

Ευχαριστω.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Στο κινητό μου Νοκια Ε51, βάζω νέες λέξεις στο λεξικό Τ9, αλλά μετά από λίγο (λίγες μέρες, δεν έχω εντοπίσει πότε ακριβώς), χάνει τη μνήμη του και πρέπει να ξαναπερνάω τις ίδιες λέξεις ξανά και ξανά.

Θα αγοράσω ένα μεταχειρισμένο Νοκια αύτής της σειράς, γιατί με εξυπηρετεί πολύ το λεξικό

Τ9, κάτι που της νέας τεχνολογίας Αndroid κλπ, δεν έχουν, γιατί έχουν πληκτρολόγιο αφής που έχει όλα τα γράμματα της αλφαβήτου.

Ποιο Νοκια έχει καλύτερο λεξικό Τ9, αλλά υποστηρίζει και την εφαρμογή What'sapp?

Ένα παλιό Νοκια με δυο κάρτες που δεν έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο κλπ, έχει πολύ πιο φιλικό και έξυπνο λεξικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου Νοκια Ε51, βάζω νέες λέξεις στο λεξικό Τ9, αλλά μετά από λίγο (λίγες μέρες, δεν έχω εντοπίσει πότε ακριβώς), χάνει τη μνήμη του και πρέπει να ξαναπερνάω τις ίδιες λέξεις ξανά και ξανά.

Θα αγοράσω ένα μεταχειρισμένο Νοκια αύτής της σειράς, γιατί με εξυπηρετεί πολύ το λεξικό

Τ9, κάτι που της νέας τεχνολογίας Αndroid κλπ, δεν έχουν, γιατί έχουν πληκτρολόγιο αφής που έχει όλα τα γράμματα της αλφαβήτου.

Ποιο Νοκια έχει καλύτερο λεξικό Τ9, αλλά υποστηρίζει και την εφαρμογή What'sapp?

Ένα παλιό Νοκια με δυο κάρτες που δεν έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο κλπ, έχει πολύ πιο φιλικό και έξυπνο λεξικό ;)

 

δες κάποιο από την σειρά asha

στα symbian s60 ούτως η άλλως το watsapp δεν λειτουργεί σωστά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...