Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5310 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις προσεξα οτι το δικο μου μετα τους 70 χαλακτηρες στα sms γραφει δευτερο μηνυμα,τοσο ειναι κανονικα??πως θα το φτιαξω ξερει κανεις????

 

Εχει ειπωθει ..οο.. φορες .:O:rolleyes:

Ρυθμισεις μηνυματων ,υποστηριξη χαρακτηρων-->Περιορισμενη ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 419
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας.

Μόλις αγόρασα κάρτα μνήμης 4gb αλλά το κινητό μου,το nokia 5610 xpress music δεν την αναγνωρίζει,παρ'όλο που υποστηρίζει μέχρι 4gb και τον συγκεκριμένο τύπο κάρτας,την micro sd.Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;Μην πάνε χαμένα τα λεφτά που έδωσα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση αλλα θελω απαντηση αμεσα γιατι σκεφτομαι αυριο η μεθαυριο να το αγορασω. Με τ9 γραφει σμσ με 160 χαρακτηρες?
Link to comment
Share on other sites

Hello guys,

 

για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει ένα όμορφο ηχείο από τη NOKIA για το κινητάκι, τι βρήκα πριν:

http://pmp-world.net/uploads/posts/nokia_md-6.jpg

 

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, μπορεί να το πάρω όμως στο μέλλον, εάν έχω τα απαραίτητα ψηλά.

Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω το 5310 ή το καινούριο 5320, που θα βγεί σε λίγο (NOKIA 5320)

 

Γνωρίζει κανείς πότε βγαίνει στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

εχθές χάλασε η οθόνη του 5310 μου και χρειάζεται αλλαγή. Βρήκα στο ιντερνετ πολλές αλλά δεν βρήκα πουθενά οδηγίες αντικατάστασης. Ξέρω ότι απαιτείται κατσαβίδι Τ6 το οποίο και διαθέτω. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε οδηγίες ή να μου υποδείξετε πού μπορώ να τις βρω;

 

Ευχαριστώ!

:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

εχθές χάλασε η οθόνη του 5310 μου και χρειάζεται αλλαγή. Βρήκα στο ιντερνετ πολλές αλλά δεν βρήκα πουθενά οδηγίες αντικατάστασης. Ξέρω ότι απαιτείται κατσαβίδι Τ6 το οποίο και διαθέτω. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε οδηγίες ή να μου υποδείξετε πού μπορώ να τις βρω;

 

Ευχαριστώ!

 

Δές εδώ > http://www.formymobile.co.uk/5310disassembly.php

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μόλις αγόρασα κάρτα μνήμης 4gb αλλά το κινητό μου,το nokia 5610 xpress music δεν την αναγνωρίζει,παρ'όλο που υποστηρίζει μέχρι 4gb και τον συγκεκριμένο τύπο κάρτας,την micro sd.Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;Μην πάνε χαμένα τα λεφτά που έδωσα.

Ευχαριστώ.

μηπως εχει προβλημα η καρτα μνημης;την εχεις δοκιμασει σε αλλο τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, απο σήμερα έχω και εγώ το κινητάκι

 

Το πήρα κυρίως γιατί μου άρεσε εξωτερικά και σε μέγεθος, αλλά και για την αυτονομία του.

 

Θέλω να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια.

 

1) Δεν γίνεται να επέμβει κανείς στα settings του GPRS έτσι ώστε να δώσει άλλο name για το access point ώστε να μην συνδέεται π.χ. καταλάθος; Αλλιώς, γίνεται π.χ. να κλειδώσει κάποιο μενού (π.χ. το WEB) ώστε να θέλει κωδικό για να μπεί κανείς μέσα;

 

2) Με Nokia Maps τι παίζει, έχει ασχοληθεί κανένας; Υποτίθεται ότι υπάρχουν για S40 (π.χ. για το 5300 υπάρχει). Λέτε να παίζει και στο 5310 ?

 

3) Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να βγάλω το MyView (την βλακεία της cosmote) ή αλλιώς να κάνω αναδιάταξη των εικονιδίων στο menu?

 

Αυτά τα ολίγα ώς αρχικές απορίες :)

111s
Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγο εως πολυ ασχετη οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας. Θελω να μεταφερω αποθηκευμενα μηνυματα που ειχα στο νοκια 6280 στο 5310. Μεσω του Νοκια suite εχουν μεταφερθει τα περισσοτερα μηνυματα αλλα αυτα που ειχα στην καρτα sim κ τα αποθηκευσα στο τοτε τηλεφωνο δεν εμφανιζονται καθολου. (ηταν παλιοτερα σε ericson). Προσπαθησα απο το 6280 να τα μεταφερω παλι στην καρτα sim αλλα δεν υπηρχε τροπος να γινει. Μπορειτε να με βοηθησετε? (εχουν συναισθηματικη αξια κ δεν θελω να τα χασω κ το 6280 θα το δωσω για διορθωση κ μου ειπαν οτι θα σβηστουν ολα):cry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι νέο μέλος... :D Είναι καλό αυτο το κινητο? Εχει παιχνίδια, θεματα και καλό ήχο:worry:? Πάντως από κάμερα λεν πως δεν είναι καλό :( Το 5320 πέρα από το 3G και το Σύμπιαν που έχει υπερέχει σε τίποτα άλλο από το 5310? (Συγνώμη αν αυτές οι ερωτήσεις έχουν ξαναειπωθεί αλλά δέν είχα ποτέ μου Νοκια και φοβάμαι μήπως μου βγει προβληματικό :( )
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό αυτο το κινητο? Εχει παιχνίδια, θεματα και καλό ήχο:worry:? Πάντως από κάμερα λεν πως δεν είναι καλό :( Το 5320 πέρα από το 3G και το Σύμπιαν που έχει υπερέχει σε τίποτα άλλο από το 5310?

 

Ειναι καλο . Εχει παιχνιδια , θεματα και καλο ηχο (μεσω ακουστικων τουλαχιστον μου αρεσε , για το ηχειο δε γνωριζω) .

Απο καμερα , πραγματι , ειναι μια τυπικη 2mp .

Το 5320 εχει διαφορες επισης στη τιμη και στις διαστασεις . Περισσοτερα οταν θα ειναι διαθεσιμο στην αγορα :)

Link to comment
Share on other sites

Hello again.

 

Θέλω να χρησιμοποιήσω το wind plus non stop με το κινητό, όμως έχω το εξής πρόβλημα.

Έχω ήδη λάβει τις ρυθμίσεις για της Wind και με αυτές συνδέομαι με το default gprs που έχει ώς access point το gint.b-online.gr.

 

Μέσα απο της ρυθμίσεις της συσκευής, έχω φτιάξει και τις ρυθμίσεις για την υπηρεσία που θέλω (access point gwap.b-online.gr)

 

 

Όλα αυτά απο το menu 4-12-3

 

Αυτό που θέλω να μάθω είναι εάν θα χρησιμοποιούνται αυτές οι νέες ρυθμίσεις, ή οι default (φυσικά και έχω ενεργοποιήσει τις νέες ρυθμίσεις).

Δηλαδή, εάν μπορώ να καταλάβω, όταν γίνεται η GPRS σύνδεση, με ποιό access point συνδέομαι.

 

thnx

111s
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα! Εχω το 5310 απο τον Μαρτιο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Το μοναδικο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι ο χαμηλος ΗΧΟΣ του!!! Διαβασα οτι με αναβαθμιση διορθωνεται το προβλημα. Το προσπαθησα πολλες φορες αλλα τιποτα. Κατεβαζω κανονικα την αναβαθμιση στα αγγλικα (γιατι στα ελληνικαδεν υπαρχει)και οταν ειναι ετοιμο να ξεκινησει μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν αναγνωριζει το μοντελο του κινητου!!! Μπορει καποιος να με βοηθησει; HELP!!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως να το πηγαινες σε καποιο μαγαζι της νοκια να σου περασουν την αναβαθμιση;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις προδιαγραφές αναφέρει πως υποστηρίζει μέχρι 4GB microSD, που σημαίνει πως δέχεται microSD High Capacity. Οι κάρτες πάνω από 2GB είναι High Capacity.

Τώρα, αν μπορεί να διαχειριστεί περισσότερα από 4GB, δεν το γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα! Εχω το 5310 απο τον Μαρτιο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Το μοναδικο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι ο χαμηλος ΗΧΟΣ του!!! Διαβασα οτι με αναβαθμιση διορθωνεται το προβλημα. Το προσπαθησα πολλες φορες αλλα τιποτα. Κατεβαζω κανονικα την αναβαθμιση στα αγγλικα (γιατι στα ελληνικαδεν υπαρχει)και οταν ειναι ετοιμο να ξεκινησει μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν αναγνωριζει το μοντελο του κινητου!!! Μπορει καποιος να με βοηθησει; HELP!!!

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετοπιζω και εγω

ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα! Εχω το 5310 απο τον Μαρτιο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Το μοναδικο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι ο χαμηλος ΗΧΟΣ του!!! Διαβασα οτι με αναβαθμιση διορθωνεται το προβλημα. Το προσπαθησα πολλες φορες αλλα τιποτα. Κατεβαζω κανονικα την αναβαθμιση στα αγγλικα (γιατι στα ελληνικαδεν υπαρχει)και οταν ειναι ετοιμο να ξεκινησει μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν αναγνωριζει το μοντελο του κινητου!!! Μπορει καποιος να με βοηθησει; HELP!!!

 

Διορθωσα το προβλημα το ηχου κανοντας αναβαθμιση στα ελληνικα απο το pc suite

 

Αν θελεις μπορω να σε βοηθησω

ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση 5.8 συγκριτικα με την εκδοση 7 εχει διαφορές ως προς τον ηχο του μεγαφώνου?Ρωταω επειδη το δοκιμασα στο Πλαισιο [firmware 5.8] και ο ηχος ηταν αρκετα δυνατος ακομα και σε θορυβώδες περιβάλλον
Link to comment
Share on other sites

pedes skeutome na agoraso auto to kinito.. ithela na rotiso ta koumpia sto plai (stop/play) klidononte? i otan ine stin tsepi p.x to kinito patiounte k anoigei to music player?:blink::worry:

 

Μετα απο λίγα sec που είναι ανενεργό το κινητό, μπαίνει το γενικό κλείδωμα τον πλήκτρων, το οποίο ενεργεί και σε αυτά τα κουμπιά.

 

Με αλλα λόγια, ναι κλειδώνονται. Οπότε μην ανησυχείς.

111s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό. Έχω κάποιες ερωτήσεις. Το κινητό αυτό δεν τραβάει βίντεο? Παίζει καλή μουσική (σε σχέση με ι ποουντ)? Είναι καλό γενικά? Αν είναι βονταφον λαιβ υπάρχεικάποια διαφορά στις λειτουργίες? Λύπουν κάποιες?

 

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό. Έχω κάποιες ερωτήσεις. Το κινητό αυτό δεν τραβάει βίντεο? Παίζει καλή μουσική (σε σχέση με ι ποουντ)? Είναι καλό γενικά? Αν είναι βονταφον λαιβ υπάρχεικάποια διαφορά στις λειτουργίες? Λύπουν κάποιες?

 

Ευχαριστώ

 

Βίντεο τραβάει.

Μουσική μια χαρά μου φαίνεται εμένα, αλλα λάβε υπόψιν σου ότι συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Το ipod δεν είναι τηλέφωνο και άρα λογικά θα πρέπει να είναι κορυφαίο σε ότι αφορά την μουσική (δνε έχω άρα δεν ξέρω)

Γενικά πάντως είναι καλό.

Εμένα είναι cosmote mytone αλλά το χρησιμοποιώ με wind. Απλά έχει ένα εικονίδιο στο μενού το οποίο δεν δουλεύει.

111s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...