Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia na kanw mia erwtisi, sto site tis altec leei xwris miniaio pagio.to idio leei k i teledome, alla stin ousia plirwneis,afou ka8e mina sou xrewnoun gyrw sta 2 eyro e3oda apostolis logariasmou :!: :!: :!:

stin altec telecoms? ti symvainei?

na dw an symferei na kopsw ti mia kai na valw tin alli..

oyf!

Σοβαρά μιλάς; :w00t: Απατεωνιά στο φουλ. Προσωπικά δεν μου έχει έρθει ακόμα κανένας λογαριασμός από Αλτεκ, από το e-billing δεν φαίνεται τίποτα γιατί δεν έχει εκδοθεί ακόμα κάτι.

 

Αν έχει κάποιος λογαριασμό από Άλτεκ σταθερή, ας μας ενημερώσει για το αν ισχύει αυτή η λαμογιά της Τελεντόμ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγώ και δε χρεώνουν τίποτα στην altec.

 

Αυτές είναι οι απατεωνιές της teledome. Στην altec μόνο όσο μιλήσεις και τίποτα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Forthnet

αλλα θα το ξανασκεφτω αναλογως τις αλλαγες που θα γινουν

αν την αγορασει πληρως ο Κοκκαλης...

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς; :w00t: Απατεωνιά στο φουλ. Προσωπικά δεν μου έχει έρθει ακόμα κανένας λογαριασμός από Αλτεκ, από το e-billing δεν φαίνεται τίποτα γιατί δεν έχει εκδοθεί ακόμα κάτι.

 

Αν έχει κάποιος λογαριασμό από Άλτεκ σταθερή, ας μας ενημερώσει για το αν ισχύει αυτή η λαμογιά της Τελεντόμ.

 

Καλημέρα σε όλους.....

Επειδή έχω Altec με το εν λόγω πρόγραμμα από τον Ιούλιο, δεν χρεώνουν τίποτα παραπάνω από τις κλήσεις που έχουν πραγματοποιηθεί..

 

Τώρα για το θέμα της προεπιλογής, προφανώς κάποιος ήταν ο πιο αδύναμος κρίκος!!!!! Η προεπιλογή είναι απαραίτητη για το 0,098.... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.....

Επειδή έχω Altec με το εν λόγω πρόγραμμα από τον Ιούλιο, δεν χρεώνουν τίποτα παραπάνω από τις κλήσεις που έχουν πραγματοποιηθεί..

 

Τώρα για το θέμα της προεπιλογής, προφανώς κάποιος ήταν ο πιο αδύναμος κρίκος!!!!! Η προεπιλογή είναι απαραίτητη για το 0,098.... :D

 

θα πρεπει να ξερεται φιλοι μου οτι δεν εισται παντα κερδισμενει,θα πρεπει να μιλατε πανω απο 5 λεπτα σε καθε αστικη κλιση για να εχετε κερδος σε αυτες τις προσφορες.Και τι γινεται με τις χρεωσεις στα κινιτα? Απο εκει ελπιζουν οτι θα βγαλουν κερδος

Link to comment
Share on other sites

paidia de xrewnei tipota i altec oute otan kaneis syndesi sto en logw programma? giati i teledome i8ele kai 8 eyro eggrafi sto programma 0.099.
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να ξερεται φιλοι μου οτι δεν εισται παντα κερδισμενει,θα πρεπει να μιλατε πανω απο 5 λεπτα σε καθε αστικη κλιση για να εχετε κερδος σε αυτες τις προσφορες.Και τι γινεται με τις χρεωσεις στα κινιτα? Απο εκει ελπιζουν οτι θα βγαλουν κερδος

 

...Το κέρδος υφίσταται για κλήσεις άνω των 4 λεπτών σε αστικά και άνω των 2 λεπτών στα υπεραστικά...Δεν είναι και τίποτα τραγικό εδώ που τα λέμε.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ακούσατε για την προσφορά του ΟΤΕ, ότι κάθε βράδυ όλες οι υπεραστικές κλήσεις των 10 λεπτών είναι δωρεάν; Άκουσε κανείς τίποτα παραπάνω; Καλούτσικο ακούγεται σαν προσφορά!
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Είναι από τον Αύγουστο η προσφορά και νομίζω λήγει αυτό το μήνα. Συγκεκριμένα αυτό που ισχύει είναι ότι δε χρεώνεται το διάστημα της κλήσης από το τρίτο ως το δεκατο τρίτο λεπτό (10 λεπτά δηλαδή). Μέχρι το τρίτο χρεώνεται κανονικά (0,055/λεπτό). Καλή είναι φυσικά!
Link to comment
Share on other sites

Είναι από τον Αύγουστο η προσφορά και νομίζω λήγει αυτό το μήνα. Συγκεκριμένα αυτό που ισχύει είναι ότι δε χρεώνεται το διάστημα της κλήσης από το τρίτο ως το δεκατο τρίτο λεπτό (10 λεπτά δηλαδή). Μέχρι το τρίτο χρεώνεται κανονικά (0,055/λεπτό). Καλή είναι φυσικά!

Ναι λήγει στις 30 Σεπτεμβρίου και ισχύει και τις Κυριακές με αστική χρέωση δηλαδή 0,025 για καθε ένα από τα πρώτα 3 λεπτά από 00:00- 08:00 και 20:00-24:00 .Φυσικά μόλις συμπληρώσεις 13 λεπτά το κλείνεις και ξαναπέρνεις ...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε εαν η Q στην σταθερή παρέχει εκτροπή κλήσης;;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε εαν η Q στην σταθερή παρέχει εκτροπή κλήσης;;

 

Καλά δεν ξέρει κανένας;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μάθατε για την καινούρια προσφορά της Τeledome?

Αστικές + Υπεραστικές κλήσεις ==>0,099Ε / κλήση. Δηλαδή μιλας όση ώρα θες χωρις παραπάνω χρέωση!

Θα το ψάξω εαν γινεται χωρις προεπιλογή φορέα (που δεν πιστεύω) δηλαδη να βάζω όποτε θέλω εγω τον κωδικό, γιατι τον ΟΤΕ με τιποτα δεν τον αλλάζω.!

Σαν προσφορά τέλεια αλλα κάτι κρυφο θα "παίζει"...

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια;;;Από πριν το καλοκαίρι είναι αυτή η προσφορά!Και από ότι έχουμε παρατηρήσει κι εγώ και άλλοι που την έχουμε βάλει είναι όπως τα λέει αλλά θέλει προεπιλογή ορέα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, χρεώνει άλλα πράγματα ακριβά (πχ κλήσεις κινητών)

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω εαν γινεται χωρις προεπιλογή φορέα (που δεν πιστεύω) δηλαδη να βάζω όποτε θέλω εγω τον κωδικό, γιατι τον ΟΤΕ με τιποτα δεν τον αλλάζω.!

Σαν προσφορά τέλεια αλλα κάτι κρυφο θα "παίζει"...

 

Γιατί είσαι τόσο απόλυτος. Αν το ψάξεις λίγο και συγκρίνεις τιμές, σίγουρα θα φύγεις τρέχοντας από την "πολυαγαπημένη" μας εταιρεία. Κάνε μια έρευνα στο internet. Υπάρχουν 7-8 εναλλακτικοί πάροχοι, όλο και κάποιος θα σε κερδίσει.

 

Όσο για το προσφορά της Teledome: Στα αστικά και υπεραστικά, για κλήσεις πάνω από 3 λεπτά, είναι εξαιρετικά συμφέρουσα. Η παγίδα είναι στις κλήσεις προς κινητά, όπου ο ρυθμός χρέωσης είναι τα 75 δευτ. :!: Αλλά μπορείς πατώντας κάποιο 4ψήφιο να δρομολογείς τις κλήσεις αυτές προς άλλο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Μάθατε για την καινούρια προσφορά της Τeledome?

Αστικές + Υπεραστικές κλήσεις ==>0,099Ε / κλήση. Δηλαδή μιλας όση ώρα θες χωρις παραπάνω χρέωση!

Θα το ψάξω εαν γινεται χωρις προεπιλογή φορέα (που δεν πιστεύω) δηλαδη να βάζω όποτε θέλω εγω τον κωδικό, γιατι τον ΟΤΕ με τιποτα δεν τον αλλάζω.!

Σαν προσφορά τέλεια αλλα κάτι κρυφο θα "παίζει"...

Η Άλτεκ έχει το συγκεκριμένο με 0,098€ ανά κλήση και απότι λένε είναι και καλύτερης ποιότητας γραμμή. Επιπλέον στον λογαριασμό της Άλτεκ δεν υπάρχουν χαζές χρεώσεις τύπου ΤΕΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 1-1,5€, όπως υπάρχουν στην Τελεντόμ... :down:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φιλαράκι μου πήγε Καστοριά και θέλει να βάλει κάποιον ενναλακτικό πάροχο για να πέρνει φθηνότερα Θεσσαλονίκη. Ήμουν έτοιμος να του προτείνω την Teledome για την προσφορά που έχει στα υπεραστικά αλλά βλέπω πως η Altec φαίνεται εξίσου καλή αν όχι καλύτερη. Είναι έτσι όντως??

 

Πάντως την telepassport που έχω εγώ δεν του την προτείνω :)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη η Teledome έβγαλε το πρόγραμμα 0,099€ άνά κλήση (αστική ή υπεραστική). Μετά ακολούθησε η Altec με το 0,098€ ανά κλήση. Αυτό όμως συμφέρει πελάτες που μιλούν πολύ ώρα στο τηλέφωνο και κυρίως σε υπεραστικά.

 

Anyway, check την Columbia Telecom (http://www.columbiatelecom.gr) το πρόγραμμα Let's Talk, το οποίο δεν έχει πάγιο, έχει όμως έξοδα λογαριασμού 0,95€ χωρίς Φ.Π.Α. Πάντως έχει ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές συγκριτικά με το σύνολο των Εταιρειών Σταθερής Τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη η Teledome έβγαλε το πρόγραμμα 0,099€ άνά κλήση (αστική ή υπεραστική). Μετά ακολούθησε η Altec με το 0,098€ ανά κλήση. Αυτό όμως συμφέρει πελάτες που μιλούν πολύ ώρα στο τηλέφωνο και κυρίως σε υπεραστικά.

 

Anyway, check την Columbia Telecom (http://www.columbiatelecom.gr) το πρόγραμμα Let's Talk, το οποίο δεν έχει πάγιο, έχει όμως έξοδα λογαριασμού 0,95€ χωρίς Φ.Π.Α. Πάντως έχει ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές συγκριτικά με το σύνολο των Εταιρειών Σταθερής Τηλεφωνίας.

Ναι οι τιμές είναια νταγωνιστικές Αλλά με ρυθμό χρέωσης ανα 1 λεπτό στις αστικές και ανα 30 δευτερόλεπτα στα κινητά ... προτιμώ να μείνω στον ΟΤΕ

Είναι Περισότερο αξιόπιστος και φτηνώτερος για το δικό μου profile

Link to comment
Share on other sites

Oχι δε χρεώνει τίποτα. Ούτε προεπιλογή, ούτε πάγιο για αποστολή λογαριασμού και έχεις και real time online billing

Να ρωτησω κατι , ορισμενοι παροχοι ιντερνετ εχουν σταθερο τηλ , εκτος ΕΠΑΚ , οπως η HOL αλλα και το πολυτεχνειο.

Αν λοιπον κανουμε συνδεση στο ΝΕΤ με καποιον απ αυτους τους αριθμους που ξεκινανε απο 210 - χχχχ

θα χρεωθουμε 0,098 για οση ωρα ειμαστε στο νετ ???αν ναι τοτε συμφερει ακομα πιο πολυ...Το εχει δοκιμασει κανεις?

(απο την ALTEC , λενε οτι ξερουν τα νουμερα αυτα και τα χρεωνουν κανονικα ,αλλα νομιζω δε στεκει ...)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , ορισμενοι παροχοι ιντερνετ εχουν σταθερο τηλ , εκτος ΕΠΑΚ , οπως η HOL αλλα και το πολυτεχνειο.

Αν λοιπον κανουμε συνδεση στο ΝΕΤ με καποιον απ αυτους τους αριθμους που ξεκινανε απο 210 - χχχχ

θα χρεωθουμε 0,098 για οση ωρα ειμαστε στο νετ ???αν ναι τοτε συμφερει ακομα πιο πολυ...Το εχει δοκιμασει κανεις?

(απο την ALTEC , λενε οτι ξερουν τα νουμερα αυτα και τα χρεωνουν κανονικα ,αλλα νομιζω δε στεκει ...)

Όταν δεν είχα DSL και όταν είχε η Τελλάς παρόμοια προσφορά το είχα κάνει με απόλυτη επιτυχία. Καλούσα τον ΕΠΑΚ σε αστική χρέωση (210....) και χρεωνόμουν μόνο 3 λεπτά. Έμενα 5-6 ώρες και φαινόταν ως μια αστική κλήση μόνο. :D

 

Αν βάλεις ALTEC πάντως μπορείς να το τσεκάρεις αυτόματα μετά το κλείσιμο της γραμμής από το online billing. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...