Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν δεν είχα DSL και όταν είχε η Τελλάς παρόμοια προσφορά το είχα κάνει με απόλυτη επιτυχία. Καλούσα τον ΕΠΑΚ σε αστική χρέωση (210....) και χρεωνόμουν μόνο 3 λεπτά. Έμενα 5-6 ώρες και φαινόταν ως μια αστική κλήση μόνο. :D

 

Αν βάλεις ALTEC πάντως μπορείς να το τσεκάρεις αυτόματα μετά το κλείσιμο της γραμμής από το online billing. ;)

 

 

Παιδιά προσοχή! Το έκανα αυτό με τον αστικό αριθμό 2610χχχ του πανεπιστημίου της πάτρας και μου ήλθε ο λογαριασμός 200 ευρώ. Ξέρουν ποιοί αριθμοί ανήκουν σε server και τους χρεώνουν σαν internet και όχι σαν αστικές κλήσεις με 0.098

 

 

Το ίδιο έπαθε και με την teledome ένας άλλος

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=18190&highlight=teledome+0%2C099+internet

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πολλές φορές. Μην το δοκιμάσετε γιατί θα χρεωθείτε κανονικά στική κλήση. Ορίζεται καθαρά και στους 2 παρόχους(altec, teledome) ότι δεν συμπεριλαμβάνονται στο 0,098 αυτά τα νούμερα ...
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πολλές φορές. Μην το δοκιμάσετε γιατί θα χρεωθείτε κανονικά στική κλήση. Ορίζεται καθαρά και στους 2 παρόχους(altec, teledome) ότι δεν συμπεριλαμβάνονται στο 0,098 αυτά τα νούμερα ...

Ποια νούμερα? Είναι συγκεκριμένα?

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Ποια νούμερα? Είναι συγκεκριμένα?

Υποθέτω ότι ξέρουν όλα τα νούμερα που αντιστοιχούν στον ΕΠΑΚ αριθμό. Δεν είναι συγκεκριμένα. Αφορούν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι του ΟΤΕ;

Γιατί σε κάθε περίπτωση οποιαδήποτε Εταιρεία επιλέξεις εκτός του ΟΤΕ είναι πολύ φθηνότερη σε τελική ανάλυση. Όσον αφορά την ποιότητα, εδώ είναι ένα θέμα. Όμως αν σκεφτείς ότι ξεκίνησαν πρακτικά οι Εταιρείες αυτές το 2000 (με τρομερά προβλήματα ποιότητας και υπερφόρτωσης) και μέσα σε 5 χρόνια έχουν σχεδόν άψογη ποιότητα (εφάμιλη με αυτή του ΟΤΕ) και ιδίως για ιδιώτες (νοικοκυριά) που δεν έχουν αυξημένες τηλεπικοινωνιακές απαιτήσεις, δεν υπάρχει κανένας λόγος να παραμείνουν στον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι τιμές είναια νταγωνιστικές Αλλά με ρυθμό χρέωσης ανα 1 λεπτό στις αστικές και ανα 30 δευτερόλεπτα στα κινητά ... προτιμώ να μείνω στον ΟΤΕ

Είναι Περισότερο αξιόπιστος και φτηνώτερος για το δικό μου profile

Το παραπάνω απευθύνεται σ'εσένα φίλε μου Βασίλη.

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω απευθύνεται σ'εσένα φίλε μου Βασίλη.

Όχι δεν είμαι του ΟΤΕ . Δουλεύω στην Ολυμπιακή Αεροπορία .

Μήπως μπορείς να μου δωσεις και μένα αυτήν την τελική ανάλυση ?

Ας Πούμε ότι όλες μου οι κλήσεις είναι μεταξύ 2 και 3 λεπτών .

Οι μαθηματικοί θα λέγανε ότι ο μέσος όρος είναι 2,5

Ο ΟΤΕ θα με χρεώσει 2,5 Χ 0,026= 0,065

Οι εταιρείες που χρεώνουν ανά λεπτό ( για αυτές Μίλησα ) θα με χρεώσουν 3 λεπτά 3Χ 0,0235=0,0705

Ας υπολογίσουμε τωρα τις κλήσεις μεταξύ 3 και 4

μέσος όρος 3,5

ΟΤΕ 3,5 Χ 0,26 = 0,091

άλλοι 4Χ0,0235= 0,094

Μεταξύ 4 και 5

 

ΟΤΕ 4,5 Χ 0,026= 0,117

άλοι 5Χ 0,0235 =0,1175

Αν μιλάω πάνω από 5 λεπτά τώτε μπορώ να πάω σε εταιρείες με χρέωση 0,098 ή 0,099

ξέρετε για πιές μιλάμε

Αν τώρα εσύ μπορείς να μου δώσεις την δική σου τελική ανάλυση είμαι όλος χαρά να την δώ ! Και μην ξεχνάς ότι δεν ανφέρθηκα σε υπεραστικές κλήσεις αλλά μόνο σε αστικές και Προς κινητά με απαράδεκτους ρυθμούς χρέωσης !

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι του ΟΤΕ;

Γιατί σε κάθε περίπτωση οποιαδήποτε Εταιρεία επιλέξεις εκτός του ΟΤΕ είναι πολύ φθηνότερη σε τελική ανάλυση.

 

Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος του ΟΤΕ για να παρατηρήσει αυτό που συμβαίνει εδώ και πολλούς μήνες στην χρέωση των κλήσεων από σταθερό προς κινητό:

Ενώ ο ΟΤΕ έχει ελάχιστη χρέωση 30'' και μετά χρέωση ανά 1'', πολλές άλλες εταιρίες (Teledome, Lannet, Forthnet, Telepassport) κάνουν διάφορες λαμογιές με την ελάχιστη χρέωση και με τον τρόπο χρέωσης... :down:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι του ΟΤΕ . Δουλεύω στην Ολυμπιακή Αεροπορία .

Μήπως μπορείς να μου δωσεις και μένα αυτήν την τελική ανάλυση ?

Ας Πούμε ότι όλες μου οι κλήσεις είναι μεταξύ 2 και 3 λεπτών .

Οι μαθηματικοί θα λέγανε ότι ο μέσος όρος είναι 2,5

Ο ΟΤΕ θα με χρεώσει 2,5 Χ 0,026= 0,065

Οι εταιρείες που χρεώνουν ανά λεπτό ( για αυτές Μίλησα ) θα με χρεώσουν 3 λεπτά 3Χ 0,0235=0,0705

Ας υπολογίσουμε τωρα τις κλήσεις μεταξύ 3 και 4

μέσος όρος 3,5

ΟΤΕ 3,5 Χ 0,26 = 0,091

άλλοι 4Χ0,0235= 0,094

Μεταξύ 4 και 5

 

ΟΤΕ 4,5 Χ 0,026= 0,117

άλοι 5Χ 0,0235 =0,1175

Αν μιλάω πάνω από 5 λεπτά τώτε μπορώ να πάω σε εταιρείες με χρέωση 0,098 ή 0,099

ξέρετε για πιές μιλάμε

Αν τώρα εσύ μπορείς να μου δώσεις την δική σου τελική ανάλυση είμαι όλος χαρά να την δώ ! Και μην ξεχνάς ότι δεν ανφέρθηκα σε υπεραστικές κλήσεις αλλά μόνο σε αστικές και Προς κινητά με απαράδεκτους ρυθμούς χρέωσης !

Η διαφορά που υπάρχει στις αστικές κλήσεις του ΟΤΕ και των Εταιρειών, είναι ότι ο ΟΤΕ τις χρεώνει ανά 1΄΄μετά τα δύο λεπτά (120΄΄). Με αυτό λοιπόν το σκεπτικό και συγκριτικά με τις Εταιρείες που χρεώνουν ανά λεπτό (γιατί αυτές εξετάζουμε και όχι αυτές που έχουν τον ίδιο τρόπο χρέωσης με τον ΟΤΕ - οι οποίες είναι όντως φθηνότερες) ο ΟΤΕ είναι πιο φθηνός και συμφωνούμε σ'αυτό.

 

Όσον αφορά την "τελική ανάλυση", έχω όντως διαπιστώσει από προσωπική πείρα ότι ο ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ λογαριασμός μέσω του εναλλακτικού που έχω έρχεται πολύ πιο φθηνά απ'ότι μου ερχόταν του ΟΤΕ.

Έχω συνυπολογίσει βέβαια το ποσό του εναλλακτικού x2 επειδή είναι μηνιαίος (ενώ του ΟΤΕ είναι διμηνιαίος).

 

Τώρα, για κάποιον που κάνει ΜΟΝΟ αστικές κλήσεις, δεν τον συμφέρει ΚΑΝΕΝΑΣ από τους εναλλακτικούς γιατί στην ουσία τζάμπα κόπος να πηγαινοέρχεται στην τράπεζα κάθε μήνα για εξόφληση του λογαριασμού, να πληρώνει τα έξοδα λογαριασμού και την προμήθεια της τράπεζας για κατάθεση, να του πηγαίνει και από τον ΟΤΕ το πάγιο και όποιες άλλες υπηρεσίες έχει και όλα αυτά για να γλιτώσει 2ε και αν.... Και αυτό ισχύει για όλες τις Εταιρείες Σταθερής οποιονδήποτε τρόπο χρέωσης κι αν έχουν στις αστικές.

 

Επωμένως αν μιλάμε καθαρά για αστικές, ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ. Είναι όμως πολλά τα σπίτια που κάνουν μόνο αστικές;;; Ίσως και να είναι. Κάτι που δεν ισχύει για Εταιρείες! (οι οποίες μπορούν να πάρουν και καλύτερες οικονομικές προσφορές).

 

 

P.S. Παρεπιπτόντως αν δε γίνομαι αδιάκριτη στην Ολυμπιακή πώς πάνε τα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος του ΟΤΕ για να παρατηρήσει αυτό που συμβαίνει εδώ και πολλούς μήνες στην χρέωση των κλήσεων από σταθερό προς κινητό:

Ενώ ο ΟΤΕ έχει ελάχιστη χρέωση 30'' και μετά χρέωση ανά 1'', πολλές άλλες εταιρίες (Teledome, Lannet, Forthnet, Telepassport) κάνουν διάφορες λαμογιές με την ελάχιστη χρέωση και με τον τρόπο χρέωσης... :down:

Τώρα τί να σου πω! Φαντάζομαι πως σε κάποιες περιπτώσεις ίσως έχεις δίκιο. Το θέμα είναι να τις αντιλαμβανόμαστε και να ...."την κάνουμε".

 

Παρόλαυτά υπάρχουν Εταιρείες οι οποίες έχουν τον ίδιο ρυθμό χρέωσης με τον ΟΤΕ στα κινητά και είναι φθηνότερες. "Κρυφά" κόστη δεν έχω διαπιστώσει. Check αν θέλεις NetOne και Q-Telecom. Επίσης υπάρχει και η Alpha Phone η οποία απ΄ό,τι έχω καταλάβει χρησιμοποιεί κάπιο άλλο δίκτυο, δεν έχει δικό της (με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δε γνωρίζω). Έχουν καλές τιμές στα κινητά και χρέωση ίδια με του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τί να σου πω! Φαντάζομαι πως σε κάποιες περιπτώσεις ίσως έχεις δίκιο. Το θέμα είναι να τις αντιλαμβανόμαστε και να ...."την κάνουμε".

 

Παρόλαυτά υπάρχουν Εταιρείες οι οποίες έχουν τον ίδιο ρυθμό χρέωσης με τον ΟΤΕ στα κινητά και είναι φθηνότερες. "Κρυφά" κόστη δεν έχω διαπιστώσει. Check αν θέλεις NetOne και Q-Telecom. Επίσης υπάρχει και η Alpha Phone η οποία απ΄ό,τι έχω καταλάβει χρησιμοποιεί κάπιο άλλο δίκτυο, δεν έχει δικό της (με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δε γνωρίζω). Έχουν καλές τιμές στα κινητά και χρέωση ίδια με του ΟΤΕ.

 

 

Οι εναλλακτικοί(πλην q) δεν έχουν αναγνωριση κλήσης προς κινητά. Και όταν έχουν οι τιμές τους πλησιάζουν εκπληκτικά αυτές του ΟΤΕ. Φυσικά η ποιότητα του ΟΤΕ μόνο με αυτή της Q συγκρίνεται

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τί να σου πω! Φαντάζομαι πως σε κάποιες περιπτώσεις ίσως έχεις δίκιο. Το θέμα είναι να τις αντιλαμβανόμαστε και να ...."την κάνουμε".

 

Παρόλαυτά υπάρχουν Εταιρείες οι οποίες έχουν τον ίδιο ρυθμό χρέωσης με τον ΟΤΕ στα κινητά και είναι φθηνότερες. "Κρυφά" κόστη δεν έχω διαπιστώσει. Check αν θέλεις NetOne και Q-Telecom. Επίσης υπάρχει και η Alpha Phone η οποία απ΄ό,τι έχω καταλάβει χρησιμοποιεί κάπιο άλλο δίκτυο, δεν έχει δικό της (με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δε γνωρίζω). Έχουν καλές τιμές στα κινητά και χρέωση ίδια με του ΟΤΕ.

 

Την Q-Telecom χρησιμοποιώ για κλήσεις προς κινητά και είναι καλύτερα από τον ΟΤΕ (Q-family, ποιότητα άριστη και χαμηλότερες τιμές). ;)

Απλά δεν την ανέφερα γιατί ήθελα να τονίσω σε ποιές περιπτώσεις συμφέρει καλύτερα να χρησιμοποιείς τον ΟΤΕ για κλήσεις προς κινητά. :!:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, για κάποιον που κάνει ΜΟΝΟ αστικές κλήσεις, δεν τον συμφέρει ΚΑΝΕΝΑΣ από τους εναλλακτικούς γιατί στην ουσία τζάμπα κόπος να πηγαινοέρχεται στην τράπεζα κάθε μήνα για εξόφληση του λογαριασμού, να πληρώνει τα έξοδα λογαριασμού και την προμήθεια της τράπεζας για κατάθεση, να του πηγαίνει και από τον ΟΤΕ το πάγιο και όποιες άλλες υπηρεσίες έχει και όλα αυτά για να γλιτώσει 2ε και αν.... Και αυτό ισχύει για όλες τις Εταιρείες Σταθερής οποιονδήποτε τρόπο χρέωσης κι αν έχουν στις αστικές.

 

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα...

Εγώ π.χ. χρησιμοποιώ Lannet για αστικές κλήσεις, την εξοφλώ σε κάποιες τράπεζες χωρίς προμήθεια, έχει πολύ καλή ποιότητα (στα αστικά) και επιπλέον χωρίς πάγιο ή κάποιο κόστος ενεργοποίησης κάθε μήνα έχω 30' αστικές κλήσεις δωρεάν και κάποια λεπτά σε αστικές δώρο, ανάλογα με την χρήση (Lannet ego). :)

Ένα άλλο πλεονέκτημα της Lannet έναντι του ΟΤΕ είναι ότι στην αναλυτική κατάσταση κλήσεων αναγράφει όλες τις κλήσεις, χωρίς περιορισμό (π.χ. κλήσεις κάτω από 0,733€). ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα...

Εγώ π.χ. χρησιμοποιώ Lannet για αστικές κλήσεις, την εξοφλώ σε κάποιες τράπεζες χωρίς προμήθεια, έχει πολύ καλή ποιότητα (στα αστικά) και επιπλέον χωρίς πάγιο ή κάποιο κόστος ενεργοποίησης κάθε μήνα έχω 30' αστικές κλήσεις δωρεάν και κάποια λεπτά σε αστικές δώρο, ανάλογα με την χρήση (Lannet ego). :)

Ένα άλλο πλεονέκτημα της Lannet έναντι του ΟΤΕ είναι ότι στην αναλυτική κατάσταση κλήσεων αναγράφει όλες τις κλήσεις, χωρίς περιορισμό (π.χ. κλήσεις κάτω από 0,733€). ;)

Αν επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα συμφωνώ, ή αν η Εταιρεία κάνει μία προσφορά π.χ. 30΄. Στην πιο απλή του όμως μορφή, δε θα το επέλεγα. Αν και εγώ με τη Lannet δεν ήμουν σχεδόν καθόλου ικανοποιημένη, ούτε καν από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση όταν έπαιρνα στην Εταιρεία! Ο ένας με έστελνε στον άλλον ή είχε τρομερή αναμονή. Βέβαια θα μου πεις ότι αν σε συμφέρει οικονομικά, έχει μικρή σημασία η εξυπηρέτηση.

Επίσης έχει βγάλει ένα νέο πρόγραμμα η Lannet, το λανσάρει από σήμερα 10/10 με αστικές και υπεραστικές κλήσεις ίδια χρέωση 0,023/λεπτό αν θυμάμαι καλά. Πολύ χαμηλό μου ακούγεται, κάτι δε μου μυρίζει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Την Q-Telecom χρησιμοποιώ για κλήσεις προς κινητά και είναι καλύτερα από τον ΟΤΕ (Q-family, ποιότητα άριστη και χαμηλότερες τιμές). ;)

Απλά δεν την ανέφερα γιατί ήθελα να τονίσω σε ποιές περιπτώσεις συμφέρει καλύτερα να χρησιμοποιείς τον ΟΤΕ για κλήσεις προς κινητά. :!:

Q-Telecom. Ιστορία. Το κομμάτι της επικοινωνίας (διαφήμισης) είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ.!!! Πολύ έξυπνα σποτάκια, προσεγμένα, λιτά και υπάρχει μία μικρή αλλά επανελαμβανόμενη προβολή στης στα μέσα... Φοβερή στρατηγική. (Άσχετο)

 

Τώρα, όσον αφορά την ποιότητα, δε γνωρίζω πολλά, αν και έχω ακούσει ότι στις γιορτές έχει ένα ψιλοπροβληματάκι στις κλήσεις, κάτι που οι άλλες Εταιρείες πλέον δεν έχουν. Για πες μου εσύ που ξέρεις.

 

Από τιμές, ναι είναι καλή. Θα προτιμούσα να σου πω την αλήθεια να την επιλέξω για το κινητό μου τηλέφωνο και όχι για το σταθερό. Είναι καθαρά προσωπικό το θέμα (ίσως εμπιστοσύνης).

 

Γενικά από εξυπηρέτηση τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω επικοινωνήσει με την εταιρία για πολλά και διάφορα πράγματα, ποτέ δεν είχα πρόβλημα...

 

Όταν κάποτε είχα μια κουλή ερώτηση σχετικά με χρεώσεις κτλ, η υπάλληλος με κάλεσε η ίδια (και το έκανε, όταν το είπε) μετά από 5' όταν μελέτησε το θέμα μου...

 

Απόλυτα ικανοποιημένος!

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα συμφωνώ, ή αν η Εταιρεία κάνει μία προσφορά π.χ. 30΄. Στην πιο απλή του όμως μορφή, δε θα το επέλεγα. Αν και εγώ με τη Lannet δεν ήμουν σχεδόν καθόλου ικανοποιημένη, ούτε καν από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση όταν έπαιρνα στην Εταιρεία! Ο ένας με έστελνε στον άλλον ή είχε τρομερή αναμονή. Βέβαια θα μου πεις ότι αν σε συμφέρει οικονομικά, έχει μικρή σημασία η εξυπηρέτηση.

Επίσης έχει βγάλει ένα νέο πρόγραμμα η Lannet, το λανσάρει από σήμερα 10/10 με αστικές και υπεραστικές κλήσεις ίδια χρέωση 0,023/λεπτό αν θυμάμαι καλά. Πολύ χαμηλό μου ακούγεται, κάτι δε μου μυρίζει καλά...

 

Αυτό το τελευταίο με το 0,023/λεπτό πότε το έκανε .Γιατί εμένα σήμερα με καλέσανε για το ego και όταν τους είπα ότι είμαι ήδη σε άλλη εταιρεία δεν μου ανέφερε παρόμοιο πρόγραμμα.Θα συμφωνήσω με το φίλο πιο πάνω ότι δεν έχει καλή εξυπηρέτηση γιαυτό και την έκοψα. Τώρα όμως που δεν πάνε καλά τα κέρδη βγήκαν να μαζέψουν πελάτες

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Q-Telecom. Ιστορία. Το κομμάτι της επικοινωνίας (διαφήμισης) είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ.!!! Πολύ έξυπνα σποτάκια, προσεγμένα, λιτά και υπάρχει μία μικρή αλλά επανελαμβανόμενη προβολή στης στα μέσα... Φοβερή στρατηγική. (Άσχετο)

 

Κάποιες από τις διαφημίσεις της είναι κορυφαίες και - προφανώς - της έχουν κοστίσει ελάχιστα χρήματα για να τις δημιουργήσει! ;)

 

Τώρα, όσον αφορά την ποιότητα, δε γνωρίζω πολλά, αν και έχω ακούσει ότι στις γιορτές έχει ένα ψιλοπροβληματάκι στις κλήσεις, κάτι που οι άλλες Εταιρείες πλέον δεν έχουν. Για πες μου εσύ που ξέρεις.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα ειδικά στις γιορτές.

Σπάνια, απογευματινές ώρες μπορεί να είναι φορτωμένο το δίκτυο της και να χρειαστεί να καλέσεις 2-3 φορές για να "βγάλει γραμμή"...

 

Από τιμές, ναι είναι καλή. Θα προτιμούσα να σου πω την αλήθεια να την επιλέξω για το κινητό μου τηλέφωνο και όχι για το σταθερό. Είναι καθαρά προσωπικό το θέμα (ίσως εμπιστοσύνης).

 

Γενικά από εξυπηρέτηση τί λέει;

 

Όσον αφορά το δίλημμα που έχεις, το καλύτερο είναι να συνδυάσεις και Q κινητό και Q-1765, ώστε να εκμεταλλευτείς την υπηρεσία Q-family. ;)

Από εξυπηρέτηση είναι καλά, έχει πολύ ενημερωμένους υπαλλήλους και άμεση ανταπόκριση (αν στείλεις π.χ. e-mail).

Η βλακεία της Q είναι ότι αν καλέσεις το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο 17651222 χρεώνεσαι τα διπλά - νομίζω - από ότι αν καλέσεις το 2115551222 από άλλη :!: εταιρία (π.χ. ΟΤΕ), όπου χρεώνεσαι απλή αστική κλήση αν είσαι στην Αττική.

Link to comment
Share on other sites

Grafo se greeklish giati to pc ehei provlima kai den girnaei se ellinika. Prin merikes meres me piran sto kinito mou apo tin tellas (eiha stin Igoumenitsa opou eimai foititis to tellas 1738 my greece alla to ekopsa molis evala to programma tis altec me ta 0,098 euro ana klisi) kai parakato akolouthei o dialogos:

TELLAS: "Gia sas, o kirios Aggelidis Dimitrios?"

EGO: "O idios. Ti tha thelate?"

TELLAS: "Sas kaloume apo tin tellas kai theloume na sas enimerosoume gia mia prosfora. Apo ton epomeno logariasmo tha ehete dorean 3 ores astikes kliseis ton mina"

EGO: "Den endiaferomai gia afti tin prosfora giati eho kanei simvolaio me alli etairia"

TELLAS (edo einai to epimaho simeio): "I alli etairia omos den sas parehei 3 ores astikes kliseis dorean"

EGO: "I alli etairia mou hreonei tis astikes kai iperastikes kliseis me 0,098 euro ana klisi horis kapoia alli hreosi"

TELLAS: "Sas efharisto poli gia ton hrono sas. Kalo apogevma"

Protou mou pei i kopela "Sas efharisto poli gia ton hrono sas. Kalo apogevma" den milouse gia liga defterolepta. Profanos epathe plaka me afto pou akouse. Fisika milousa me para poli oraio tropo! Mehri tora pantos sto noumero mou den ehoun kanei tin stravi na energopoiisoun afthaireta tin proepilogi. Epeisis prin apo kapoies meres mou eipe i mitera mou ena skiniko me tin tellas: irthe leei kapoia kopela sto spiti mas apo tin tellas kai tis eipe gia kati hreoseis, oti o logariasmos tha erhetai fthinotera apo ton ote, oti tha ehoume dorean internet (profanos tha ennoousan to apateonistiko tellas free internet me tin astiki hreosi) kai kati tetoia. Me rotise ti na kanei kai tis apantisa 'Min kaneis tipota me aftous. Astous na lene. Min ipograpseis tipota' . Afto to pragma me tin kat' oikon episkepsi gia enimerosi den to eiha xanakousei pote mou gia tin tellas. An den eiste sineheia sto spiti ton gonion sas (doulevete, spoudazete k.l.p.) kai den einai shetikoi me afta ta themata enimeroste tous min tin patisoun ipografontas tipota proepiloges k.l.p.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ε... κάπως έτσι μπήκε και η μητέρα μου στην LANNET. Μόνο που όταν τους άνεφερα τί να κάνω για να το κόψω τότε άρχισαν τις προσφορές. Μιση ώρα πριν στείλω το φαξ!

Τώρα με έχει ζαλίσει μία από την Teledome και μου απαντάει όταν τις λέω ότι δεν θέλω προεπιλογή ότι "δεν γίνετε γιατι αυτό δεν συμφέρει τον ΟΤΕ" Μάλλον αυτους δεν συμφέρει...Τηλεφωνικά πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής πάντως δε βρίσκω ούτε ένα λόγο να γραφτώ στην Tellas. Οι τιμές πλησιάζουν κατά πολύ του ΟΤΕ, άσε που έχουν ακουστεί πολλά για την εν λόγω Εταιρεία. Για να μην πούμε για τις μηνύσεις που έχει πάρει λόγω παράνομης εγγραφής πελατών στο δίκτυό της με προεπιλογή και όλα αυτά με μια απλή τηλεφωνική επικοινωνία με τον πελάτη!!! Χωρίς αίτηση.

Εν τω μεταξύ στη 70η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης ήταν η Tellaw και ο ΟΤΕ που είχαν τον λιγότερο κόσμο στο περίπτερό τους! συγκριτικά με τις υπόλοιπες Σταθερής. (τουλάχιστο την ώρα που ήμουν εγώ).

 

Πάντως με την Εταιρεία που είμαι αυτή τη στιγμή, δεν έχω κανένα πρόβλημα και είναι μακράν η καλύτερη από όσες έχω δοκιμάσει (βέβαια τώρα μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα στις υπόλοιπες Εταιρείες ύστερα από τόσο καιρό). Σε τιμές δεν είναι η φθηνότερη της αγοράς (βλέπε Telepassport) αλλά αυτό για μένα δεν είναι το μοναδικό κριτήριο επιλογής Εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Το νεο προγραμμα της λαννετ cut bill ειναι πολυ καλο. Δεν εχει κρυφες χρεωσεις, χρεωνει αστικα&υπεραστικα 0,023 με χρεωση ανα λεπτο, κινητα 0,172 εως 0,210 ελαχιστη χρεωση 1 λεπτο και μετα ανα δευτ. Μπραβο, σιγα σιγα καταργειται η υπεραστικη κληση.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο ανταγωνισμός σιγά σιγά καταργεί τα δίαφορα πάγια... έρχονται καλύτερες μέρες, αν και ο κόσμος δεν αλλάζει εύκολα τον ΟΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια με πηραν τηλ και μου ειπαν απο την altec οτι υπαρχει ενα καινουργιο προγραμμα για αστικες και υπεραστικες κλησεις οι οποιες πλεον χρεωνονται χωρις χρονοχρεωση,οσο θες μιλας και πληρωνεις 0,098 ευρω/ανα κληση,χωρις καποιο παγιο.ισχυει κατι τετοιο ή ειναι μουφα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια με πηραν τηλ και μου ειπαν απο την altec οτι υπαρχει ενα καινουργιο προγραμμα για αστικες και υπεραστικες κλησεις οι οποιες πλεον χρεωνονται χωρις χρονοχρεωση,οσο θες μιλας και πληρωνεις 0,098 ευρω/ανα κληση,χωρις καποιο παγιο.ισχυει κατι τετοιο ή ειναι μουφα?

 

 

Φυσικα και υπαρχει.Το εχω εγω και ειναι παρα πολυ καλο!!!!Και βλεπεις και on line τις κλισεις σου και το κοστος τους!!!! :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...