Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε όποιον πάροχο και να είσαι σίγουρα έχει σε όλους ατομικές προσφορές που διαφέρουν . Αν είσαι νέος πελάτης όμως η wind δεν συμφέρει αφού οι τιμές της είναι ακριβές για ετήσια συμβόλαια και στα 2 έτη ναι μεν είναι φθηνότερες αφού μετά την λήξη πρέπει να πληρώνεις 40 ευρώ που ούτε ο οτε δεν έχει τόσο ακριβές τιμές
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν συζητηθηκε για την προσφορα της wind στα καταστηματα puplic

συνδεση κινητου + σταθερο 59,90 και επιδοτηση 210 ευρω

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια εταιρεία προτείνεται για κάποιον που είναι φοιτητής; Έψαξα λίγο αλλά δε βρήκα και πολλά πράγματα..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει οικονομικό πακέτο από την Forthnet με προπληρωμή στα 15 ευρώ, και ταχύτητα 24 mbps. Μπορείς να κοιτάξεις περαιτέρω στο http://www.forthnet.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=6694
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ποια εταιρεία προτείνεται για κάποιον που είναι φοιτητής; Έψαξα λίγο αλλά δε βρήκα και πολλά πράγματα..

Ενδιαφερεσαι για vdsl? Απο φοιτητικο ο οτε εχει ακομα αποσο ξερω αλλα και οι αλλες εταιρειες με τις προσφορες που κανουν συμφερουν. Απο κει και περα για να διαλεξεις παροχο παιζει ρολο τι ταχυτητα θες να βαλεις και σε ποια περιοχη εισαι

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεσαι για vdsl? Απο φοιτητικο ο οτε εχει ακομα αποσο ξερω αλλα και οι αλλες εταιρειες με τις προσφορες που κανουν συμφερουν. Απο κει και περα για να διαλεξεις παροχο παιζει ρολο τι ταχυτητα θες να βαλεις και σε ποια περιοχη εισαι

 

Δηλαδή άλλη ταχύτητα adsl παίρνει κάποιος με OTE και άλλη με FORTHNET;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετακομίζω σε σπίτι χωρίς γραμμή τηλεφώνου σε 1-2 βδομάδες. Ενδιαφέρομαι μόνο για ίντερνετ, και είμαι φοιτητής, ποια είναι η πιο οικονομική εταιρεία;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο φθηνό που μπορείς να βρεις είναι Forthnet αν προ-πληρώσεις το 12μηνο απευθείας που βγαίνει 15€/μήνα, ή 17,90€/μήνα. Διαφορετικά αν κάνεις 24μηνο συμβόλαιο hol και wind δίνουν την 24αρα στα 17€ το μήνα. Σε ποια περιοχή θα είσαι; Πάρε απόψεις για τους διάφορους παρόχους για την περιοχή που σε ενδιαφέρει. Για φοιτητικά πακέτα μέσω της διόδου μόνο ο ΟΤΕ παρέχει σε τιμές που είναι περιέργως αρκετά μεγαλύτερες από τα πακέτα της αγοράς.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Πασαλιμάνι περίπου. Το 24ρι το ξεχνάμε, καθώς δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάτσω στο σπίτι, μπορεί να μείνω και εξάμηνο μόλις. Θα ρωτήσω και γείτονες για γνώμες :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε καλύτερα πάνε σε κάποιο κατάστημα να ρωτήσεις, γιατί ενδεχομένως να σε ενδιαφέρει πακέτο αορίστου χωρίς δέσμευση, τα οποία δεν ξέρω αν τα αναφέρουν στα sites οι διάφοροι πάροχοι.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για Ηρακλειο Κρητης αναμεσα σε καινουργια πορτα και πλατεια κορναρου ποιον παροχο προτεινετε γνωριζετε κατι;

Φοιτητης θα ειμαι και εγω και ψαχνω την πιο οικονομικη και οσον το δυνατον πιο αξιοπιστη οσον αφορα το gaming (καλο ping, ελλειψη αποσυνδεσεων κλπ.).

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Που να αρχησω? Δεχτηκα την προσφορα(οτε τβ φουλ πακετο + ιντερνετ+ απεριορ.αστ. και υπερ.κλησεις) με 35,90. Της 04.07 υπεγραψα αιτηση αλλαγης παροχου. Με/ρι της 30.07 κανεις τιποτα, και τοτε παιρνω εγω και ρωταω τι εγινε. Μετα απο 2 μερες παιρνουν αυτοι (οτε) και αρχιζουν της δικαιλογιες τυπου τεχνικο προβλημα και μπλα μπλα μπλα..Στης 08.08 με παιρνουν παλη και μου λενε οτι ο παλιος παροχος δεν δινει την γραμμη και με ρωταει εαν εποιθημουμε να ξαναπροσπαθησει(οτε). Του απαντησα ναι..... το τηλεφωνο και μονο αυτο ηρθε αμεσως στης 12.08 χωρις ιντερνετ και οτε τβ. Καθε μερα τους παιρνω τηλ. και σαν ρομποτακια μου λενε το ιδιο:"Κανουμε αναβαθμηση στο σηστημα μας και γιαυτο εχει μια "μικρη" καθυστερηση...και το αλλο....η συνδεση σας δεν εχει ολοκληρωθει και για αυτο χρειαζεται 1 εος 12!!!!!!!!!! εργασιμες μερες..." Οταν ζηταω εναν υπευθηνω τοτε λενε οτι δεν υπαρχει και οτι μπορω να κανω παραπονω σεενα καταστημα του οτε συμπληρωνοντας μια φορμα, που το εχω κανει. Παιδια εος και σημερα 22.08 ωρα 17 δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε οτε τβ αλλα το πιο σημαντικο ουτε μια απαντηση απο κανεναν......για αυτο παιδια ξανασκεφθητε το καλα...εγω την πατησα αλλα δεν πειραζει....θα το αναφερω και θα το μαθουν πολοι...και πανω απο ολα... πoυ θα παει....θα περαση ο ενας χρονος:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
το πιο φτηνο πακετο ιντερνετ για φοιτητες δεν ειναι της cyta με μονο 12ε το μηνα κ με ταχυτητα 24αρα??το εχει βαλει κανεις που να μενει νεα σμυρνη? ειναι ευχαριστημενος?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

το πιο φθηνό πακέτο σε 24 Mbps είναι της forthnet που έχει 15 ευρώ με προπληρωμή για σύνδεση 12 μήνες http://www.forthnet.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=6694
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τον άλλο μήνα λήγει το συμβολαιο μου στη γουιντ

ειμαι στα 23 πλεον ευρω(καθως χρεωνουν και την αναγνωριση πλεον) με απεριοριστα αστικα και υπεραστικα, ιντερνετ εως 24 και 120' προς όλους στο κινητό μου.

Υπαρχει κατι αντίστοιχο απο αλλη εταιρεια?απο γουιντ μου ειπαν πως το ιδιο πάει στα 33 ευρω, ενω στα 28 μπορουν να μου δωσουν απεριοριστες κλησεις απο το σταθερό σε σταθερα, απεριοριστο ιντερνετ και 300΄απο το σταθερο σε κινητα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Guys ακουσα οτι ο ΟΤΕ δινει φοιτητικο 3play με το φουλ πακετο της τηλεορασης με 35€ το μηνα. Ισχυει; Γιατι στη σελιδα τους μονο για 2play φοιτητικο βρισκω. Αν ισχυει παω αυριο για αιτηση :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μπαινω σε νέο σπιτι και θέλω ιντερνετ.

Ξέρουμε καμια καλή προσφορά να τρέχει ?

Επίσης εκεινα τα 75 τα τέλη ενεργοποίησης υπάρχει καμια προσφορά να τα κάνει δώρο ????

Απ'όσο έψαξα τπτ δεν βρήκα.

Το μονο καλό ειναι 17 στη wind και 75 τέλη ενεργοποίησης.

Τη πρόταση για forthnet και 15 με προπληρωμη τη ξεχνάμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα 75€ είναι τέλη ενεργοποίησης νέας γραμμής από τον ΟΤΕ. Δεν νομίζω ότι μπορείς να τα γλιτώσεις πουθενά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

η cyta κανει δωρο τα τελη ενεργοποιησης!!!
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το γραφει καπου. Μου εκαναν τηλεφωνικη προσφορα 25 ευρω για σταθερο, ιντερνετ, 2 τηλ γραμμες δωρεαν αναγνωριση και χωρις τελη ενεργοποιησης
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχησε να παιρνης μια μια της εταιρειες και πες τους να σου κανουν καμια προσφορα για νεα ενεργοποιηση και μετα συγκρινε τιμες και παροχες.επισης πρεπει να δεις ποια εταιρεια θα ειναι οκ με το ιντερνετ ρωτοντας γειτονες τι εταιρειες εχουνε και ποσο πιανουνε μην εχεις προβληματα μετα και πληρωνης τπτ πεναλντι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...