Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μπορώ με κάποιο τρόπο να αλλάξω τις 2 συντομεύσεις που βρίσκονται κάτω στην οθόνη;(ημερολόγιο και επαφές)

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=4312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λαθος.

Ακουγονται οι φωνητικες οδηγιες απο το Bluetooth Hands Free αλλα προσεξτε με.

Δεν ακουγονται απο ολα.

Τι ενοω. Ακουγονται ιο φωνητικες οδηγιες απο το HBH-DS200 που υποστηριζει το ασυρματο στερεο οταν το συνδεσεις με το P560 (Βγαζει αυτη την επιλογη στις υπηρεσιες) αλλα δεν ακοθγονται απο κανενα αλλο που Hansfree που εχω συνδεσει.

Αυτο με κανει να πιστευω οτι πρεπει το Hansfree που θα συνδεσεις να υποστηριζει την υπηρεσια A2DP για να σου δινει ηχο σε οποιδηποτε προγραμμα.

Παντως σιγουρα δουλευει με το HBH-DS200 της Sony Ericsson.

Καλο θα ηταν αν και καποιος αλλος εχει Handsfree που να υποστηριζει το προφιλ A2DP να το δοκιμαζε να μας πει τι γινετε.

σε ευχαριστω φιλε μου.

απο τη μια χαρηκα μιας και θα ακουω τις εντολες μεσα στο κρανος και απο την αλλη ομως το κινητο μου (sonyericsson w900i) δεν ειναι συμβατο με το εν λογω hansfree (τι ωραια που θα ηταν 2 σε 1 :( )

υπαρχουν αλλα με την υπηρεσια A2DP;

Link to comment
Share on other sites

λετε τελικα αν ισχυει αυτο με το A2DP να βρω μια super λυση για ασφαλη χρηση κινητου και gps πανω στη μηχανη;

 

δειτε τι βρηκα:

 

http://media.uxcell.com/uxcell/images/item/catalog/ux_a07042300ux0009_ux_c.jpg

 

στο http://www.uxcell.com/bluetooth-handsfree-a2dp-stereo-headset-for-nokia-motorola-sony-mobiel-phone-bsh908-p-6115.html

 

sorry που γινομαι σπαστικος με το θεμα μηχανη και ασφαλη χρηση καποιον πραγματων αλλα μετα απο καποιες στραβες σε φιλους (ευτυχως ελαφριες αλλα δε μπορει κανεις να ειναι παντα κ...φαρδος),ημουν και εγω και τωρα εγινα χειροτερος (με τη καλη εννοια)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας παρακαλώ ας απαντήση κάποιος σχετικά με τo flash disk. Του έχει παρουσιαστεί σε κάποια επανεκίνηση να μην εμφανίζεται καθόλου ? και μετά από νέα επανεκίνηση να εμφανίζεται?? Το μηχάνημα είναι ΜΙΟ 560 με 2GB flash disk και ROM: R10.3.0201.0906

Επίσης αν υπάρχει μηχάνημα με νέα ROM ας σημειωθεί η έκδοση για να δούμε αν είναι εφικτή ενδεχόμενη αναβάθμηση συσκευής....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας παρακαλώ ας απαντήση κάποιος σχετικά με τo flash disk. Του έχει παρουσιαστεί σε κάποια επανεκίνηση να μην εμφανίζεται καθόλου ? και μετά από νέα επανεκίνηση να εμφανίζεται?? Το μηχάνημα είναι ΜΙΟ 560 με 2GB flash disk και ROM: R10.3.0201.0906

Επίσης αν υπάρχει μηχάνημα με νέα ROM ας σημειωθεί η έκδοση για να δούμε αν είναι εφικτή ενδεχόμενη αναβάθμηση συσκευής....

το ίδιο έχω και εγω. Δε μου έχει συμβεί. Μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

λετε τελικα αν ισχυει αυτο με το A2DP να βρω μια super λυση για ασφαλη χρηση κινητου και gps πανω στη μηχανη;

 

δειτε τι βρηκα:

 

http://media.uxcell.com/uxcell/images/item/catalog/ux_a07042300ux0009_ux_c.jpg

 

στο http://www.uxcell.com/bluetooth-handsfree-a2dp-stereo-headset-for-nokia-motorola-sony-mobiel-phone-bsh908-p-6115.html

 

sorry που γινομαι σπαστικος με το θεμα μηχανη και ασφαλη χρηση καποιον πραγματων αλλα μετα απο καποιες στραβες σε φιλους (ευτυχως ελαφριες αλλα δε μπορει κανεις να ειναι παντα κ...φαρδος),ημουν και εγω και τωρα εγινα χειροτερος (με τη καλη εννοια)

καλά κάνεις, αλλά μήπως τα 2 ακουστικά δεν είναι ότι καλύτερο για χρήση στη μοτοσυκλέτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λετε τελικα αν ισχυει αυτο με το A2DP να βρω μια super λυση για ασφαλη χρηση κινητου και gps πανω στη μηχανη;

 

δειτε τι βρηκα:

 

Den xreiazetai na einai toso megala ta akoustika gia na exeis A2DP! Kai me kanoniko bluetooth hands-free mporeis na kaneis mia xara ti douleia sou. Eksallou pou tha xwresoun afta mesa sto kranos?!?!? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμμα κάνεται shut-off ή soft reset ή hard reset? (Οποιος χρησιμοποιεί πρόγραμμα γιατί πολλοί χρησιμοποιούν το διακόπτη του ΜΙΟ)
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Μιο p560 και με τους δυο destinator φορτωμένους. Σημερα ηθελα να παω στα Σεπόλια στην (Κρεοντος) οταν εβαλα Σεπολια στην αναζήτηση και πάτησα για να βάλω και τον δρόμο μου εβγαλε μια ταμπέλα 'Δεν υπαρχουν διαθεσιμες πληροφοριες για οδους σε αυτη την πολη' αυτο και στουσ δυο destinator είναι δυνατών????? ολόκληρη περιοχή χωρίς χαρτογράφηση???
Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμμα κάνεται shut-off ή soft reset ή hard reset? (Οποιος χρησιμοποιεί πρόγραμμα γιατί πολλοί χρησιμοποιούν το διακόπτη του ΜΙΟ)

 

Εγώ χρησιμοποιώ το psShutXP, το οποίο είναι πολύ μικρό (30kb), δωρεάν και κάνει αυτό που ζητάς και πολλά άλλα με πολύ απλό και όμορφο interface! :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Den xreiazetai na einai toso megala ta akoustika gia na exeis A2DP! Kai me kanoniko bluetooth hands-free mporeis na kaneis mia xara ti douleia sou. Eksallou pou tha xwresoun afta mesa sto kranos?!?!? :confused:

ειναι περιπου στο ιδιο μεγεθος με αυτα που δινει η nolan :) για το δικο της hansfree.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα Μιο p560 και με τους δυο destinator φορτωμένους. Σημερα ηθελα να παω στα Σεπόλια στην (Κρεοντος) οταν εβαλα Σεπολια στην αναζήτηση και πάτησα για να βάλω και τον δρόμο μου εβγαλε μια ταμπέλα 'Δεν υπαρχουν διαθεσιμες πληροφοριες για οδους σε αυτη την πολη' αυτο και στουσ δυο destinator είναι δυνατών????? ολόκληρη περιοχή χωρίς χαρτογράφηση???

 

Kati lathios exeis kanei stin anazitisi, psaksto ligo kai tha to breis... Oson afora ti xartografisi, den yparxei tetoio thema gia tin perioxi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Μιο p560 και με τους δυο destinator φορτωμένους. Σημερα ηθελα να παω στα Σεπόλια στην (Κρεοντος) οταν εβαλα Σεπολια στην αναζήτηση και πάτησα για να βάλω και τον δρόμο μου εβγαλε μια ταμπέλα 'Δεν υπαρχουν διαθεσιμες πληροφοριες για οδους σε αυτη την πολη' αυτο και στουσ δυο destinator είναι δυνατών????? ολόκληρη περιοχή χωρίς χαρτογράφηση???

Κρέοντος υπάρχει αλλά όχι στα Σεπόλια. Τα Σεπόλια δεν είναι δήμος, ανήκουν στο δήμο Αθηναίων. Αν κάνεις αναζήτηση την οδό σε όλες τις πόλεις, θα τη βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Σήμερα απέκτησα το p560.Φορτιστη κανονικό που μπορούμε να βρούμέ; Ειναι απαράδεκτο να χρειάζεται πάντα pc για φόρτιση της μπαταρίας. Όσον αφορά το software ψάχνω γενικά για windows mobile pocket pc software ασχετα αν η συσκευή μου είναι mio ή κάτι αλλό, σωστά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Σήμερα απέκτησα το p560.Φορτιστη κανονικό που μπορούμε να βρούμέ; Ειναι απαράδεκτο να χρειάζεται πάντα pc για φόρτιση της μπαταρίας. Όσον αφορά το software ψάχνω γενικά για windows mobile pocket pc software ασχετα αν η συσκευή μου είναι mio ή κάτι αλλό, σωστά;

Ευχαριστώ

 

Καλορίζικο. Ρίξε μια ματιά στο φόρουμ και θα βρεις απαντήσεις για όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Σήμερα απέκτησα το p560.Φορτιστη κανονικό που μπορούμε να βρούμέ; Ειναι απαράδεκτο να χρειάζεται πάντα pc για φόρτιση της μπαταρίας. Όσον αφορά το software ψάχνω γενικά για windows mobile pocket pc software ασχετα αν η συσκευή μου είναι mio ή κάτι αλλό, σωστά;

Ευχαριστώ

 

Φορτιζει και με κλειστο το pc. Στο δευτερο που ρωτας, σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Σήμερα απέκτησα το p560.Φορτιστη κανονικό που μπορούμε να βρούμέ; Ειναι απαράδεκτο να χρειάζεται πάντα pc για φόρτιση της μπαταρίας. Όσον αφορά το software ψάχνω γενικά για windows mobile pocket pc software ασχετα αν η συσκευή μου είναι mio ή κάτι αλλό, σωστά;

Ευχαριστώ

 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα Γερμανός και ζήτα το σετ φορτηστή της beqube. Είναι ένα φις μπρίζας ρεύματος και ένα αναπτήρα αυτοκινήτου με έξοδο usb. Με αυτά φορτήζω οτιδήποτε φορτήζει από usb. Έχει περίπου 15 ευρώ. Υπάρχει και φθηνότερο αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Φορτιζει και με κλειστο το pc. Στο δευτερο που ρωτας, σωστα.

 

Πώς γίνεται να φορτίζει με κλειστό pc, όταν οι θύρες USB δεν τροφοδοτούνται με ρεύμα?? :blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να φορτίζει με κλειστό pc, όταν οι θύρες USB δεν τροφοδοτούνται με ρεύμα?? :blink:

 

Είτε με τερματισμό των windows είτε με αδρανοποίηση οι θύρες usb έχουν ρεύμα.

Μόνο αν κλείσεις από πίσω το power θα σταματήσει η παροχή ρεύματος.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρς ενα MIO 560 και ο λογος ειναι το WIFI...

Για να ακουσω καμια αποψη απο οσους το εχουν.

Υπαρχει κανενα προβλημα η ολα κομπλε?

Με τι προγραμμα κανετε σερφαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

εκτός από τον Internet explorer που δεν τον πολυχρησιμοποιώ, είχα τον Opera 8,65, και τώρα τον Opera 9.5 και τον Opera Mini 4 μέσω Java emulator.

 

Ο Opera 9.5 παίζει και Flash sites :)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρς ενα MIO 560 και ο λογος ειναι το WIFI...

Για να ακουσω καμια αποψη απο οσους το εχουν.

Υπαρχει κανενα προβλημα η ολα κομπλε?

Με τι προγραμμα κανετε σερφαρισμα?

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα, το έχω δοκιμάσει με διαφορετικά δίκτυα, wep κτλ, όλα οκ. Αν έπαιρνε και εξωτερική κεραία με κανά pigtail θα ήταν κορυφή. Εχει έλειψη βέβαια σε ρυθμίσεις (rate, tx power κ.α.) αλλά μάλλον είναι το λιγότερο. Ο Opera παίζει μια χαρά με τα ελληνικά κομπλέ. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει μέσω εξωτερικού αντάπτορα με pcmcia ασύρματη κάρτα δικτύου ? Με ενδιαφέρει να μπορούσα να συνδέσω καρτούλα και εξωτερική κεραία για να συνδεθώ αρκετά km μακρύτερα...

mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει μέσω εξωτερικού αντάπτορα με pcmcia ασύρματη κάρτα δικτύου ? Με ενδιαφέρει να μπορούσα να συνδέσω καρτούλα και εξωτερική κεραία για να συνδεθώ αρκετά km μακρύτερα...

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει αντάπτορας από SD σε PCMCIA αλλά μόνο το αντίθετο...:blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...