Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με τους υπότιτλους (.srt), υπάρχει τίποτα να μπορεί να τους παίζει ή πρέπει να τους "τυπώνουμε" πάνω στην ταινία ? (και με ποιό πρόγραμμα..)

Pocket DivXEncoder

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μόλις πήρα και εγώ το Mio P360 από το e-shop.

Έχει κάποιος την ευγενική καλοσύνη να μου στείλει κάποια βασικά προγραμματάκια (πλοήγηση κλπ), διότι είναι το πρώτο μου PDA και είμαι ψιλοάσχετος από αυτό?

 

Thanx.

 

Resco Explorer gia file manager, Resco Photo viwer gia tis fwtografies sou, Core Player 1.2.1 gia ta video sou, Sprite Backup gia na pairneis backup tis syskevis sou kai gia ploigisi ti allo... Destinator.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έτσι έτσι..... :)

 

Adobe Acrobat 2 και Foxit Reader για τα pdf

Phatpad για σημειωματάριο

Opera browser για το ίντερνετ

SkTools για τα γνωστά πειράγματα

PFScan για να βλέπουμε ποια ασύρματα δίκτυα είναι στην εμβέλειά μας...:)

 

και να μην ξεχνάμε το MagicButton ή το wkTask Manager για να κλείνουν σωστά οι εφαρμογές...:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για τα αμέσως παραπάνω μηνύματά σας για τα προγράμματα. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα, αν υπήρχε κάποιος τρόπος ή να μου τα στείλετε μέσω pm ή να μου πείτε που μπορώ να τα βρώ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εκανα hard reset στο 360. Ξεκινησε η συσκευη και δε μπορω να προχωρησω μετα απο το align screen. Tι να κανω? Πεστε μου σας παρακαλω γιατι το μεσημερι το χρειαζομαι οπωσδηποτε στη δουλεια!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τρικ για να δει το PFScan την κάρτα του mio 560 ή απλά δεν την υποστηρίζει και παίζει με άλλες ? Παίζω με την έκδοση 1.2.2.
mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τρικ για να δει το PFScan την κάρτα του mio 560 ή απλά δεν την υποστηρίζει και παίζει με άλλες ? Παίζω με την έκδοση 1.2.2.

 

Ελα φίλε γειά, εμένα με την 1.2.2. βλέπει την κάρτα κανονικά. Προυπόθεση βέβαια ειναι να ενεργοποιησης το WIFI , αλλιως φυσικά δεν την βλέπει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας,

εχοντας διαβασει και τις 42 σελιδες (χαρας το κουραγιο μου :wacko: ) και μετα απο πολλες ωρες ψαξιματος σε διαφορα sites καταληξα οτι καλυτερη αγορα για τη χρηση που το θελω ειναι ή το Ρ360 ή το Ρ560.

η χρηση που το θελω ειναι πανω στη μηχανη,μιας και κανω πολλες εκδρομες.κοιταξα για ΡΝΑ αλλα επειδη ειναι κλειστα (με οτι navi το πηρες,με αυτο θα παραμεινεις) και επειδη εχω τοσο το destinator 6 οσο και το igo λεω να αγορασω ενα απο τα δυο.(φυσικα απο εξω για να εχω μεγαλυτερη rom)

οι ερωτησεις μου,τωρα :)

1. η φωτηνοτητα της οθονης στο ηλιο ειναι καλη;δλδ στο full θα μπορω να το βλεπω με τον ηλιο απο πανω;

2. το ΒΤ που εχει το Ρ560 μπορει να συνεργαστει με καποιο handsfree ωστε να ακουω τις οδηγιες μεσα στο κρανος;γιατι αν δεν συνεργαζεται θα παω προς το Ρ360.

3. η χρηση του με το δακτυλο ειναι ευκολη ή θα θελει παντα τη πενα του;

ευχαριστω για το χρονο σας και τις απαντησεις σας :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Περιμένω κι εγώ ένα Ρ560 από PDAPLAZA και θέλω να παρακαλέσω όποιον έχει όρεξη να μου στείλει κανένα καλούδι για το εργαλείο καθώς και καινούριος είμαι σ'αυτά και ολίγον άσχετος!!!! Ευχαριστώ πολύ μάγκες!! :up:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τοποθέτηση κάποιον ταινιών και αναπαραγωγή τους μέσω core player σε κάποιο soft reset με το shutXP ΔΕΝ μου έβλεπε την flash disk. Εκανα 2 soft + 1 reset από το διακόπτη (όχι hard) και επανήλθε. Υπάρχει κάποιος που να του δημιουργήθηκε το ίδιο πρόβλημα ?? ή τι μπορεί να το προκάλεσε ??
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους

Εχω ενα Speedtouch 585ι , και εχω πάνω ενα ΑΤΑ, ενα εκτυπωτή δικτύου, ενα σκληρό δυκτιακό καί και 3 υπολογιστες με static Ip για το port forwarding ( εχοντας ανοιξει διαφορετικές πορτες στο router στον καθένα για διάφορες εφαρμογές )

Εχω ενεργοποιησει το wireless και θέλω να συνδεθώ ασύρματα με ενα mio 560 που πήρα

Ορίζοντας αυτόματη IP sto Mio μένει στην λέξη connecting και τίποτε αλλο.

Αν του ορίσω static Ip με gateway 192.168.1.254 ( η Ip του router ) συνδέεται κανονικά

Δεν εχω πειράξει τίποτε στο DHCP του router γιατί δεν ξέρω

Εχω ΟΤΕΝΕΤ, του router εχει 192.168.1.254 διευθυνση αλλά και 10.0.0.138, και ολοι οι υπολογιστές μου εχουν Ip 192.168.1.1 , 2, 3 κτλ και gateway 192.168.1.254 kai DNS servers 195.170.0.1, 195.170.2.2

Επειδή με το mio μπαίνω, σε πολλά αρύρματα δύκτυα ελευθερα, εχοντας αυτόματη Ip, πρέπει οταν θα πάω σπίτι καθε φορά να την κάνω manual και να βάζω ολα τα data gateway dns ktl

 

Εχει κανείς κατοχος 560 και Speedtoucη το ιδιο πρόβλημα?

 

Γίνεται αυτό? δηλαδη να εχω οτι θέλω με static και οτι συσκευη θέλω με dynamic( Αυτόματα ΙP) ?

Ελπιζω να εγινα κατανοητός

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για τα αμέσως παραπάνω μηνύματά σας για τα προγράμματα. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα, αν υπήρχε κάποιος τρόπος ή να μου τα στείλετε μέσω pm ή να μου πείτε που μπορώ να τα βρώ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

plz σύντροφοι στείλτε μου κάποια link για τα γνωστά proggies για Ρ560.

Thnx a lot!!!!!:D

 

Κοίτα το μήνυμα ακριβώς επάνω από το δικό σου :happy:.

 

Γενικά με μια αναζήτηση μπορείτε να βρείτε πολλά πράγματα... :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το μήνυμα ακριβώς επάνω από το δικό σου :happy:.

 

Γενικά με μια αναζήτηση μπορείτε να βρείτε πολλά πράγματα... :D

Έχεις δίκιο σύντροφε.... απλά στο ipmart δεν με αφήνει να κατεβάσω. Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία; (Έχω κάνει log in .... )

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σύντροφε.... απλά στο ipmart δεν με αφήνει να κατεβάσω. Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία; (Έχω κάνει log in .... )

 

Άκυρο παιδιά!!! Δούλεψε, απλά άργησε λίγο να με κάνει register .... :lol:

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω τις ερωτησεις που εκανα στο προιγουμενο ποστ μου μιας και ειμαι λιγο πριν τη παραγγελεια αυτη τη εβδομαδα

1. η φωτηνοτητα της οθονης στο ηλιο ειναι καλη;δλδ στο full θα μπορω να το βλεπω με τον ηλιο απο πανω;

2. το ΒΤ που εχει το Ρ560 μπορει να συνεργαστει με καποιο handsfree ωστε να ακουω τις οδηγιες μεσα στο κρανος;γιατι αν δεν συνεργαζεται θα παω προς το Ρ360.

3. η χρηση του με το δακτυλο ειναι ευκολη ή θα θελει παντα τη πενα του;

Link to comment
Share on other sites

όταν ξεκινήσει το Destinator χειρίζεται σχετικά εύκολα με το δάχτυλο...εξαρτάται και από το δάχτυλο βέβαια...:):):):):)
Link to comment
Share on other sites

όταν ξεκινήσει το Destinator χειρίζεται σχετικά εύκολα με το δάχτυλο...εξαρτάται και από το δάχτυλο βέβαια...:):):):):)

εχεις δικιο :lol:

για τη φωτηνοτητα και το ΒΤ εχουμε καποια απαντηση :cry:

φιλε μου απο οτι εισα στην υπογραφη σου εχεις το Ρ560,οποτε μπορεις τσεκαρε αν παιζει το ΒΤ τις οδηγιες του navi

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο :lol:

για τη φωτηνοτητα και το ΒΤ εχουμε καποια απαντηση :cry:

φιλε μου απο οτι εισα στην υπογραφη σου εχεις το Ρ560,οποτε μπορεις τσεκαρε αν παιζει το ΒΤ τις οδηγιες του navi

ευχαριστω

 

Για το bluetooth δεν ξέρω να σου πώ αλλά η φωτεινότητα ειναι παρα πολυ καλή αρκετα καλύτερη απο το 550 , τώρα τί να σου πώ αν εχει ντάλα ηλιο και φορας και γυαλία ηλίου...., αλλα καλύτερη δεν πιστευω να βρείς

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο :lol:

για τη φωτηνοτητα και το ΒΤ εχουμε καποια απαντηση :cry:

φιλε μου απο οτι εισα στην υπογραφη σου εχεις το Ρ560,οποτε μπορεις τσεκαρε αν παιζει το ΒΤ τις οδηγιες του navi

ευχαριστω

δεν έχω handsfree ΒΤ για να το δοκιμάσω, αλλιώς θα το δοκίμαζα και θα σου έλεγα. Το θέμα είναι να συνδέεται το handsfree με το Mio και να αντικαθιστά το μεγαφωνάκι του...αν το κάνει αυτό θα το κάνει για όλες τις εφαρμογές, οπότε και για το Destinator.....

 

(μου φαίνεται ότι για το Ρ550 κάποιο παλικάρι το είχε κάνει...:) )

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

σημερα ελαβα (μαλιστα αμεσα) e-mail απο την zegetron με την απαντηση στα 2 ερωτηματα μου

 

Γεια σας

 

Σχετικά με την πρώτη σας ερώτηση, δεν μπορώ να σας πω με βεβαιότητα ότι με τον ήλιο κατακόρυφα, θα έχετε καλή εικόνα. Σχεδόν κανένα GPS δεν έχει 100% καλή εικόνα με αυτές τις συνθήκες. Μπορείτε βέβαια να επισκεφτείτε κάποια καταστήματα όπως ο Γερμανός, το Πλαίσιο, Multirama, για να τα δείτε από κοντά. Όσον αφορά τη δεύτερη ερώτησή σας με handsfree μπορείτε να κάνετε μόνο ανταλλαγή δεδομένων, και όχι να ακούτε τις φωνητικές οδηγίες. Υπάρχουν όμως ακουστικά 2,5 cm για αυτή τη χρήση, που συνδέονται με το GPS. Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

 

 

 

Τσουλουκιάν Ανί

οποτε θα παω για το Ρ360 :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

σημερα ελαβα (μαλιστα αμεσα) e-mail απο την zegetron με την απαντηση στα 2 ερωτηματα μου

 

 

οποτε θα παω για το Ρ360 :D

Λαθος.

Ακουγονται οι φωνητικες οδηγιες απο το Bluetooth Hands Free αλλα προσεξτε με.

Δεν ακουγονται απο ολα.

Τι ενοω. Ακουγονται ιο φωνητικες οδηγιες απο το HBH-DS200 που υποστηριζει το ασυρματο στερεο οταν το συνδεσεις με το P560 (Βγαζει αυτη την επιλογη στις υπηρεσιες) αλλα δεν ακοθγονται απο κανενα αλλο που Hansfree που εχω συνδεσει.

Αυτο με κανει να πιστευω οτι πρεπει το Hansfree που θα συνδεσεις να υποστηριζει την υπηρεσια A2DP για να σου δινει ηχο σε οποιδηποτε προγραμμα.

Παντως σιγουρα δουλευει με το HBH-DS200 της Sony Ericsson.

Καλο θα ηταν αν και καποιος αλλος εχει Handsfree που να υποστηριζει το προφιλ A2DP να το δοκιμαζε να μας πει τι γινετε.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...