Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω την εντύπωση ότι απαντήσεις στα προβλήματα-ερωτήματα μου δεν υπάρχουν. Καλά άλλος δεν έχει πρόβλημα με την οθόνη αφής ή δεν "τολμάτε" να το αναφέρετε; Μερικές φορές κάποιοι εδώ λειτουργείτε υπερ-προστατευτικά για κάποιες εταιρείες ή μοντέλα. Τεσπά η επίσημη θέση της Sony στην περιοχή μου ήταν ότι να μη βάζω την οθόνη στο...ιδρωμένο αυτί μου ή να αποφεύγω χρήση της συσκευής σε υψηλές θερμοκρασίες και υγρασίες...(!) όπερ σημαίνει ότι μάλλον έχω αρχίσει μετά από χρόνια να χάνω την εμπιστοσύνη μου στην εταιρεία μη σας πω να την αντιπαθώ κιόλας μετά τη ΝΟΚΙΑ που την έχω διαγράψει από τη ζωή μου.

Τέλος παράπονο έχω και το δύσχρηστο (σε σχέση με Κ750, Κ800) μενού music player πάλι λόγω οθόνης αφής. Δε μπορώ να καταλάβω σε τι στο καλό ήθελε να εξυπηρετήσει αυτή η συνδυασμένη εφαρμογή οθόνης αφής και πλήκτρων την εταιρεία;

 

Το ότι δεν απαντάει κανείς πιθανότατα σημαίνει ότι δε γνωρίζει για ποιο λόγο προκαλείται αυτή η δυσλειτουργία στη συσκευή σου..Πιθανότατα να είναι ελαττωματική,μιας και κανείς από τους κατόχους του εδω δεν ανέφερε παρόμοιο περιστατικό..Το μονο που μπορείς να κάνεις είναι να το πας σε σέρβις να το κοιτάξουν..Προσωπικά,δεν έχω κανένα πρόβλημα hardware!

 

Όσον αφορά την επιφάνεια αφής,εξυπηρετεί στο ότι αυξηθηκε το μέγεθος της οθόνης του κινητού στις 2,2 ίντσες χωρίς να αυξηθεί το μέγεθος του τηλεφώνου.Συνεπώς,κατά την ταπεινή μου άποψη,είναι πολυ έξυπνο σαν ιδέα,αν και παράξενο σα σχεδιασμός! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε (;) Kotsianis αλλά καταρχήν ΚΑΝΕΝΑΣ πράγματι δεν έχει πρόβλημα με την οθόνη ΑΦΗΣ; Γιατί εγώ και μια κολλητή μου έχουμε το ίδιο πρόβλημα στις ίδιες συνθήκες. Πάμε να σας πω και τα υπόλοιπα να γελάσετε. Σήμερα το μεσημέρι ήμουν για μπάνιο στη θάλασσα. βγήκα, σκουπίστικα καλά και είπα να δω τις κλήσεις (όπως όλοι όσο ήμαστε μέσα στο νερό). Τα δάκτυλά μου στεγνά αλλά μουλιασμένα (εντάξει έκατσα λίγο παραπάνω στη θάλασσα με την κοπέλα μου). Η οθόνη αφής κυριολεκτικά μπλοκαρισμένη σαν να μην αναγνώριζε τα δάκτυλα, στα επίμονα χτυπήματα του δακτύλου να επιλέξω κάτι επέλεγε ότι, όπως και όπου ήθελε με παραλίγο πολύ μπερδεμένες φάσεις.

Όσο αφορά την ΕΠΙΣΗΜΗ θέση του SERVICE της SONY στην περιοχή μου ανέφεραν (το ξανάγραψα πιο πάνω) να μην εκθέτω τη συσκευή σε ΑΚΡΑΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ (υγρασία, ζέστη, πχ) και να μην ιδρώνει το αυτί μου...Δεν είναι μου είπαν πρόβλημα της συσκευής έτσι συμπεριφέρονται ΟΛΕΣ οι ΟΘΟΝΕΣ ΑΦΗΣ (δε ρώτησα αν εννοούν της Sony μόνο...). Από εκεί και πέρα βγάλτε συμπεράσματα, αύριο πάω Cosmote να τους τα πω να δω τι θα γίνει μήπως το αλλάξουν ή πάρω κάτι άλλο δε ξέρω έχω φρικάρει...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε (;) Kotsianis αλλά καταρχήν ΚΑΝΕΝΑΣ πράγματι δεν έχει πρόβλημα με την οθόνη ΑΦΗΣ; Γιατί εγώ και μια κολλητή μου έχουμε το ίδιο πρόβλημα στις ίδιες συνθήκες. Πάμε να σας πω και τα υπόλοιπα να γελάσετε. Σήμερα το μεσημέρι ήμουν για μπάνιο στη θάλασσα. βγήκα, σκουπίστικα καλά και είπα να δω τις κλήσεις (όπως όλοι όσο ήμαστε μέσα στο νερό). Τα δάκτυλά μου στεγνά αλλά μουλιασμένα (εντάξει έκατσα λίγο παραπάνω στη θάλασσα με την κοπέλα μου). Η οθόνη αφής κυριολεκτικά μπλοκαρισμένη σαν να μην αναγνώριζε τα δάκτυλα, στα επίμονα χτυπήματα του δακτύλου να επιλέξω κάτι επέλεγε ότι, όπως και όπου ήθελε με παραλίγο πολύ μπερδεμένες φάσεις.

Όσο αφορά την ΕΠΙΣΗΜΗ θέση του SERVICE της SONY στην περιοχή μου ανέφεραν (το ξανάγραψα πιο πάνω) να μην εκθέτω τη συσκευή σε ΑΚΡΑΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ (υγρασία, ζέστη, πχ) και να μην ιδρώνει το αυτί μου...Δεν είναι μου είπαν πρόβλημα της συσκευής έτσι συμπεριφέρονται ΟΛΕΣ οι ΟΘΟΝΕΣ ΑΦΗΣ (δε ρώτησα αν εννοούν της Sony μόνο...). Από εκεί και πέρα βγάλτε συμπεράσματα, αύριο πάω Cosmote να τους τα πω να δω τι θα γίνει μήπως το αλλάξουν ή πάρω κάτι άλλο δε ξέρω έχω φρικάρει...

 

φιλε,το προβλημα ειναι τελικα,οτι...ιδρωνει το αυτι σου...Για κοιταξε το λιγο σε κανενα ΩΡΛ...:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ποια ρυθμιση πρεπει να κανω ωστε στα SMS κατω από το ονομα του αποστολέα μέσα σε παρένθεση να μην εμφανίζει τη φράση "άγνωστο μέγεθος"?

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Link to comment
Share on other sites

φιλε,το προβλημα ειναι τελικα,οτι...ιδρωνει το αυτι σου...Για κοιταξε το λιγο σε κανενα ΩΡΛ...:lol::lol::lol::lol:

 

Πρέπει να μπω στη διαδικασία να κράξω λίγο την εταιρεία. Σήμερα το μεσημέρι πηγαίνοντας στο ΕΠΙΣΗΜΟ SERVICE της SONY στην περιοχή μου αυτό ακριβώς μου είπαν. "...το κινητό είναι high end technology και δεν είναι να του συμπεριφέρεστε ακραία..." μάλιστα οι απαράδεκτοι μου πρότειναν να χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ HANDS FREE ή BT ακουστικό και όταν τους είπα ότι δε μπορώ πχ στο μαγαζί και στο σπίτι όλη μέρα (για να μην αναφέρω πχ στην παραλία) να κυκλοφορώ καλωδιωμένος σαν cyborg μου είπαν "ε...τα θέλετε όλα δικά σας"...Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω μύνηση πλέον καθώς σήμερα το κινητό από το μεσημέρι και μετά είναι OFF μετά από μια συνομιλία με "ιδρωμένο" αυτί αφού ούτε καν κωδικό στο άνοιγμα μπορώ να βάλω γιατί η οθόνη κάνει απολύτως τα δικά της και το ρημάδι πάει και παίρνει αμέσως από τις επαφές τηλέφωνο.

Αν πρόλαβα κάποιους ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ το τηλέφωνο αυτό πρέπει να είστε πολύ ευγενικοί μαζί του ή πολύ μαζόχες. Νομίζω ότι προσωπικά μετά από 12 περίπου χρόνια σχέσης αγάπης με τη SONY ήρθε η ώρα να πάρουμε διαζύγιο ΟΡΙΣΤΙΚΟ....τσαντίστηκα πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η συγκεκριμένη συσκευή έχει αυτό το πρόβλημα? Μήπως να το άφηνες στο σέρβις να το κοιτάξουν? Δε μου φαίνεται καθόλου λογικό να μην το κάνει σε τόσα άτομα εδώ, ειδικά τώρα που με τις ζέστες αν μιλήσεις ακόμα και 2 λεπτά έχεις ήδη ιδρώσει στην περιοχή που ακουμπάς το κινητό. Εγώ είχα 2 Κ850 παλαιότερα και μάλιστα τότε με τις προσφορές είχε παροτρύνει άλλους 3-4 φίλους μου να πάρουν και αυτοί οι οποίοι το έχουν ακόμα και σε κανέναν ποτέ δεν έκανε κάτι τέτοιο. Κανείς τους (δυστυχώς) δε χρησιμοποιεί hands free και οι δύο τουλάχιστον από αυτούς του φέρονται κάθε άλλο παρά καλά! Γεμάτα γρατζουνιές κλπ είναι!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπω στη διαδικασία να κράξω λίγο την εταιρεία. Σήμερα το μεσημέρι πηγαίνοντας στο ΕΠΙΣΗΜΟ SERVICE της SONY στην περιοχή μου αυτό ακριβώς μου είπαν. "...το κινητό είναι high end technology και δεν είναι να του συμπεριφέρεστε ακραία..." μάλιστα οι απαράδεκτοι μου πρότειναν να χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ HANDS FREE ή BT ακουστικό και όταν τους είπα ότι δε μπορώ πχ στο μαγαζί και στο σπίτι όλη μέρα (για να μην αναφέρω πχ στην παραλία) να κυκλοφορώ καλωδιωμένος σαν cyborg μου είπαν "ε...τα θέλετε όλα δικά σας"...Σκέφτομαι σοβαρά να κάνω μύνηση πλέον καθώς σήμερα το κινητό από το μεσημέρι και μετά είναι OFF μετά από μια συνομιλία με "ιδρωμένο" αυτί αφού ούτε καν κωδικό στο άνοιγμα μπορώ να βάλω γιατί η οθόνη κάνει απολύτως τα δικά της και το ρημάδι πάει και παίρνει αμέσως από τις επαφές τηλέφωνο.

Αν πρόλαβα κάποιους ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ το τηλέφωνο αυτό πρέπει να είστε πολύ ευγενικοί μαζί του ή πολύ μαζόχες. Νομίζω ότι προσωπικά μετά από 12 περίπου χρόνια σχέσης αγάπης με τη SONY ήρθε η ώρα να πάρουμε διαζύγιο ΟΡΙΣΤΙΚΟ....τσαντίστηκα πραγματικά...

 

Συγνώμη,αλλά τόσα άτομα που είμαστε εδώ,ΔE μας έβγαλε τέτοιο πρόβλημα..Εφόσον λοιπόν το παρουσίασαν μόνο 2 συσκευές(εσένα και της φίλης σου),αυτό δε σημαίνει ότι το παρουσιάζουν όλα..Προφανώς,πέσατε στην περίπτωση!Αυτά που σου έλεγαν στο σέρβις ήταν κολοκύθια-τούμπανα!Απλά,ήθελαν να αποβάλουν από πάνω τους την ευθύνη ότι φταίει η εταιρία..Οπότε,σου έλεγαν μ...ες..Αν είναι δυνατόν!Ναι,είναι high-end συσκευή,αλλά το high-end δε σημαίνει και ευαίσθητο συγχρόνως!!Απλά,στείλτο στα κεντρικα της εταιρίας και επέμεινε για αντικατάσταση ή άμεση επισκευή!Πάντως το μοντέλο δεν έχει πρόβλημα με την επιφάνεια αφής και μπορώ να σε διαβεβαιώσω 100%!Έτυχες στην περίπτωση απλά!Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει η περίπτωση σου πρέπει να είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση..Το να λέμε ότι ένα μοντέλο δεν είναι καλό γενικά επειδή εμάς προσωπικα μας έπαθε κάτι δεν οδηγεί πουθενά..Με τη λογική αυτή,άλλοι τόσοι μπορούν να πουν ότι το τηλέφωνο είναι κορυφαίο και να το συστήνουν ανεπιφύλακτα..Έτσι όμως δεν καταλήγουμε πουθενά..Και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες εννοείται...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες έγινε και το κουμί κάμερας και τώρα παρήγγειλα και καινούριο housing και είμαι complet:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτενα μου πείτε πως θα δω την έκδοση λογισμικού στα Κ850i και Κ770 ; Ευχαριστώ πολύ

 

Κάποιος που να γνωρίζει ; :worry:

 

Link to comment
Share on other sites

όταν εννοείτε να το πάω στα κεντρικά της εταιρείας (SONY) που εννοείτε; Γιατί στο επίσημο service της SONY (με τίτλο SONY ERICSSON CENTER) στην περιοχή μου είπαν όσα σας έγραψα.

Το να κράζω μια εταιρεία αν και ως τώρα ήμουν λάτρης της και το εννοώ με προηγούμενα τηλέφωνα είναι σαφώς λίγο ακραίο αλλά στα νεύρα μου...

Τεσπά, σήμερα πήγα προς πληροφόρησή σας στην Cosmote από όπου το πήρα με επιδότηση. Μου είπαν ότι το πρόβλημα αυτό παρουσιάστηκε σε όλα τα τηλέφωνα παρτίδας εισαγωγής μετά την 1η Ιουνίου καθώς από τα τηλέφωνα εκείνα και μετά έχουν συνεχώς παράπονα. Με λίγο μέσο (στην Ελλάδα πάντα) και λίγο παρακάλι τελικά με μια γνωστή μου εκεί θα το στείλουν οι ίδιοι για έλεγχο - αντικατάσταση αφού η SONY αρνείται επαναλαμβάνω ΑΡΝΕΙΤΑΙ να το παραλάβει για αυτό το λόγο. Μάλιστα στην Cosmote σήμερα μου είπαν το εξής ανέκδοτο-κουφό (!) ότι σε άλλον πελάτη τους είπαν να το αφήνει στο air condition για 2-3 ώρες ώστε να στεγνώνει, χαλαρώνει δε ξέρω και εγώ τι μ...ες μου έλεγαν ότι του είχαν πει...Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι στο υποκατάστημα της Cosmote μου άφησαν ελπίδες λόγω της καλής τους συνεργατικότητας ότι μάλλον πάμε για αλλαγή εφόσον όμως υπάρχει μοντέλο διαθέσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία έχει δικαίωμα να αρνηθεί την επισκευή όταν η συσκευη παρουσιάζει ελάττωμα που οφείλεται σε υγρασια....Για να το ελέγξει αυτό,υπάρχει ένα αυτοκόλλητο στη συσκευή το οποίο εάν έχει κόκκινο χρωμα σημαίνει πως η συσκευή αφέθηκε σε χώρο με υγρασία...Τώρα,σ'αυτές τις περιπτώσεις εάν η εταιρία γνωρίζει πως μια συγκεκριμένη παρτίδα της έχει πρόβλημα ΟΦΕΙΛΕΙ να την αλλάξει..Αλλά,έλα εσύ να μου αποδειξεις ότι εάν έχει υγρασία η συσκευή εσωτερικά πως δεν οφείλεται σε σένα.....Εκεί χάνει το παιχνίδι ο πελάτης...Αν και στην προκειμένη περίπτωση,εφόσον το γνωρίζουν θα δώσουν εντολή για επισκευή ή αντικατάσταση των συσκευών της παρτίδας αυτής! :)
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε παλι η συσκευη στα χερια μου:D ολα καλα ειναι μεχρι τωρα:D εχει και την 035 περασμενη.... ελπιζω να μην μου την καρφωσει παλι το BROD και με αυτην την εκδοση...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος το βαρεθηκα και πηρα την αποφαση να το δοσω.σκεφτομαι να παρω το samsung d880 και μια ψηφιακη και να ειμαι κομπλε.

 

απο το κ800 εμεινα ευχαριστημενος και απο θεμα αυτονομιας και απο θεμα καμερας ,απο το κ850 ομως οχι .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Να και η ιστορια μου: Κολλαει μια φορα, το παιρνω μετα απο 2 βδομαδες και σε 2 βδομαδες περιπου ξανακολλαει. Το παιρνω μετα απο 10 μερες απο τον Γερμανο και σε μια ημερα βγαζει προβληματα με τα πληκτρα αφης. Συγκεκριμενα πατουσα το 5 και πατιοτανε το πισω! Ακομη κ αν ακουμπουσα το 5 επιανε το πισω!! Επαθα πλακα! Εδωσα τη παλια συσκευη κ μου ειπανε οτι θα μου δωσουνε καινουρια. Αυτη η καινουρια θα ειναι του κουτιου ή παιζει να ειναι καμια μεταχειρισμενη?
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι απαντήσεις στα προβλήματα-ερωτήματα μου δεν υπάρχουν. Καλά άλλος δεν έχει πρόβλημα με την οθόνη αφής ή δεν "τολμάτε" να το αναφέρετε; Μερικές φορές κάποιοι εδώ λειτουργείτε υπερ-προστατευτικά για κάποιες εταιρείες ή μοντέλα. Τεσπά η επίσημη θέση της Sony στην περιοχή μου ήταν ότι να μη βάζω την οθόνη στο...ιδρωμένο αυτί μου ή να αποφεύγω χρήση της συσκευής σε υψηλές θερμοκρασίες και υγρασίες...(!) όπερ σημαίνει ότι μάλλον έχω αρχίσει μετά από χρόνια να χάνω την εμπιστοσύνη μου στην εταιρεία μη σας πω να την αντιπαθώ κιόλας μετά τη ΝΟΚΙΑ που την έχω διαγράψει από τη ζωή μου.

Τέλος παράπονο έχω και το δύσχρηστο (σε σχέση με Κ750, Κ800) μενού music player πάλι λόγω οθόνης αφής. Δε μπορώ να καταλάβω σε τι στο καλό ήθελε να εξυπηρετήσει αυτή η συνδυασμένη εφαρμογή οθόνης αφής και πλήκτρων την εταιρεία;

 

Μια μικρη, αλλα πληρως σημαντικη ενσταση. Τα πληκτρα για τα οποια γινεται λογος δεν ειναι αφης οπως λετε, αλλα θερμικα (μπορειτε να το διαπιστωσε ευκολοτατα πατωντας με τη γομα ενος μολυβιου π.χ. εκει που λεει μενου στην οθονη. Καθαρα στην οθονη ομως, και οχι κοντα στην ασπρη κουκιδα).

 

Οποιος ξερει πως δουλευει μια οθονη αφης, καταλαβει οτι δεν γινεται να υπαρξει εντολη χωρις επαφη.

 

Αυτο που συμβαινει σε εσενα φιλε μου, το λες και μονος σου, συμβανει σε υψηλες θερμοκρασιες και με ιδρωτα, που παλι σημαινει υψηλη θερμοκρασια. Και λογικο, καθως οπως προειπα τα συγκεκριμενα κουμπια ειναι θερμικα...

~i'm just a crazy mother****er, livin' it up, not givin' a ****~:mad:
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα ερωτημα. Τις τρεις τελευταιες μερες που εμαθα για την R1FA035, προσπαθω απο το SEUS να κανω την αναβαθμιση. Συνδεω το κινητο, μου λεει οτι υπαρχει καινουρια εκδοση, την κατεβαζει, και παει να κανει την αναβαθμιση. Αφου μενει μερικα δευτερολεπτα στο 0%, γραφει οτι υπηρξε σφαλμα. Και ουσιαστικα δε γινεται τιποτα. Εχω δοκιμασει συνολο 7 φορες, αλλα τζιφος. Επισης σημερα κατεβασα και την EMMA αλλα ακομα περιμενω να εγκριθει το acount μου......
~i'm just a crazy mother****er, livin' it up, not givin' a ****~:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη, αλλα πληρως σημαντικη ενσταση. Τα πληκτρα για τα οποια γινεται λογος δεν ειναι αφης οπως λετε, αλλα θερμικα (μπορειτε να το διαπιστωσε ευκολοτατα πατωντας με τη γομα ενος μολυβιου π.χ. εκει που λεει μενου στην οθονη. Καθαρα στην οθονη ομως, και οχι κοντα στην ασπρη κουκιδα).

 

Οποιος ξερει πως δουλευει μια οθονη αφης, καταλαβει οτι δεν γινεται να υπαρξει εντολη χωρις επαφη.

 

Αυτο που συμβαινει σε εσενα φιλε μου, το λες και μονος σου, συμβανει σε υψηλες θερμοκρασιες και με ιδρωτα, που παλι σημαινει υψηλη θερμοκρασια. Και λογικο, καθως οπως προειπα τα συγκεκριμενα κουμπια ειναι θερμικα...

 

Να δω τι άλλο θα διαβάσω. Πλήκτρα αφής είναι και δεν είναι η οθόνη αφής. Και τα δάχτυλά σου αν μπορούσες να ακουμπίσεις μόνο στην οθόνη χωρίς να πάνε στην άσπρη κουκίδα πάλι δεν θα έποιανε.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα ερωτημα. Τις τρεις τελευταιες μερες που εμαθα για την R1FA035, προσπαθω απο το SEUS να κανω την αναβαθμιση. Συνδεω το κινητο, μου λεει οτι υπαρχει καινουρια εκδοση, την κατεβαζει, και παει να κανει την αναβαθμιση. Αφου μενει μερικα δευτερολεπτα στο 0%, γραφει οτι υπηρξε σφαλμα. Και ουσιαστικα δε γινεται τιποτα. Εχω δοκιμασει συνολο 7 φορες, αλλα τζιφος. Επισης σημερα κατεβασα και την EMMA αλλα ακομα περιμενω να εγκριθει το acount μου......

 

Για να εγκριθεί ο λογαριασμός σου στην ΕΜΜΑ πρέπει να είσαι εξουσιοδοτημένος συνεργάτης της εταιρίας του οποίου οι αρμοδιότητες αφορούν και την εγκατάσταση λογισμικού!

Link to comment
Share on other sites

προς ενημέρωσή σας. Με κόπο και ... μέσο (στην Ελλάδα δυστυχώς παντού χρειάζεται) μέσω Cosmote (μπράβο τους) με κάλυψαν και μου αντικαθιστούν αύριο πρωί (Σαββάτο) το τηλέφωνο αφού όπως συννενοήθηκαν με την εταιρεία από τα κεντρικά ΟΛΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΤΙΔΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΗΧΘΗΣΑΝ μετά την 1η ΙΟΥΝΙΟΥ είχαν ελλατωματική οθόνη αφής (ή πλήκτρα ή θερμική όπως διάβασα πιο πάνω ΔΕΝ ξέρω τελικά τι είναι και προσωπικά ΔΕΝ με ενδιαφέρει).

Προς τιμήν της Cosmote και των παιδιών έστω και αν είναι γνωστά μου ασχολήθηκαν, έβρισαν και πέτυχαν αυτό που ένας ΑΠΛΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ της μεγάλης πολυεθνικής δικαιωματικά δε μπορεί να πετύχει: το ΣΕΒΑΣΜΟ μετά την αγορά. Παρεπιπτόντως βοήθησα και τη φίλη μου ευτυχώς ήταν και αυτή πελάτισσα της Cosmote αν και σε άλλο υποκατάστημα.

Τώρα δε ξέρω τι θα μου βγει η καινούργια συσκευή μόλις την πάρω πιστεύω από Κυριακή να την τεστάρω σε ανάλογες συνθήκες και θα σας πω...Πάντως οφείλω να πω τα καλά λόγια της Cosmote που με εξέπληξε θετικά τουλάχιστον ως τώρα. Επίσης μου έκανε εξαιρετική εντύπωση ότι κράτησαν το IMEI της παλιάς συσκευής μας γιατί όπως μου είπαν έχουν δει πολλά τα μάτια τους (δήθεν ολικές αλλαγές...πχ) πράγμα που σημαίνει ότι δεν εμπιστεύονται τη SONY αν δεν πέφτω έξω στη λογική μου...

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει και έχω βάλει στο K850i μου μία κάρτα 4gb Micro SDHC της Kingston.

Το πρόβλημά μου είναι πως δεν δουλεύει σχεδόν ποτέ και λέω σχεδόν γιατί μερικές φορές δουλεύει για λίγο αλλά μετά δεν την αναγνωρίζει το κινητό. Συνήθως όταν μπαίνω στα πολυμέσα ... εκεί την χάνει.

 

Μερικές φορές μου εμφανίζει τις φωτό που έχω προλάβει και έχω τραβήξει μερικές φορές όχι.

 

Το κινητό ήταν Vodafone Live και το είχα αφαιρεσει πρόσφατα σε κατάστημα.

Εχω δοκιμάσει να την αφαιρέσω και να την ξαναβάλω με διαφορετικούς τρόπους (πάντα όπως πρέπει να μπαίνουν οι SD κάρτες ανάποδα από τις M2)

Και φαίνεται να μην αναγνωρίζεται από το k850.

Εχει κανείς καμμία λύση????

Firmware έχω το τελευταίο (R1FA035)....

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εμένα κάτι τρελλά που έκανε μετά την αναβάθμιση (άλλαζε το θέμα μόνο του κάθε φορα που άνοιγε το κινητό κλπ) σταμάτησε από μόνο του ως δια μαγείας! Ελπίζω να μην το ξαναπιάσει τίποτα και αρχίσει πάλι!

Πάντως το πήρα το μάθημα μου. Update δεν ξανακάνω, παρα μονο στην περίπτωση που παρουσιάστει κάποιο προβλήμα στο κινητό μου, και ενδεχομένως η αναβάθμιση να μου το λύσει. Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος. :)

Link to comment
Share on other sites

μόλις προχτές είχα την πρώτη μου εμπειρία με το Κ850 ενός φίλου μου που το είχε αγοράσει ... λοιπόν άρχισα τις εξερευνήσεις αλλά το κινητό ήταν απλά χάλια ... μιλάμε δεν είναι καθόλου βολικό... επίσης τράβηξα και μερικές φώτος ... ήταν απλά χάλια ... δεν μου αρεσαν καθόλου... το Ν95 8gb του άλλου μου φίλου και το viewty μου τραβάνε πολύ καλύτερες φωτογραφίες ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...