Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αν κανεις θελει να στειλει το κυνητο του για service καλυτερα να το παει ο ιδιος στην αρμοδια εταιρια(θα παρει περιπου 3 μερες)γιατι αλιως θα κανουν να σας το στειλουν γυρω στις 15 εργασιμες!!!:mad:

 

 

Υ.Γ.εχω προσοπικη εμπιρια:cool:

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που το πήγα για αναβάθμιση σε SE service center

επειδή δεν έπαιζε java,μου το έκαναν επιτόπου αναβάθμιση και όλα καλά...

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

To ότι διορθώνεται το πρόβλημα με αναβάθμιση είναι τελείως τυχαίο!

 

Το πρόβλημα διορθώνεται 100% με flahάρισμα του λογισμικού απ'την αρχή λόγω του ότι από την έκδοση R1CA037 και μετά διορθώνεται ο boot sector της Java! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι ιδεα μου η μετα την αναβαθμιση οταν μπαινεις στα πολυμεσα μπαινει πιο αργα?Το animation δηλαδη εμφανιζεται με καθυστερηση οταν πατας το κουμπι πολυμεσα καθως στην αρχη διχνει μαυρη οθονη για λιγο. Εντωμεταξυ εβγαλα φωτο με φλας κ μου βγηκαν 1-2 θολες(οχι μαυρες) κατι που δεν συνεβαινε πριν. Ελπιζω να ηταν απλα τυχαιο...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα πολυμέσα το παρατήρησα τώρα που το είπες!

 

Να αναφέρω επίσης ότι ακόμη θέλει βελτίωση η ταχύτητα απόκρισης του τηλεφώνου όταν κάνουμε streaming μουσικής σε Bluetooth headset,όπως το HBH-DS980...

 

Προσωπικά,επειδή χρησιμοποιώ μόνο αυτά τα ακουστικά(λόγω καλής ποιότητας ήχου)βιώνω τρομερή καθυστέρηση σε οτιδήποτε αφορά τη λειτουργια του τηλεφώνου.Σαφώς και είναι απαιτητική και βαριά λειτουργία αλλά για να επιστρέψεις σε προηγούμενο επιπεδο μενού είναι τραγικό να κάνεις 3 δευτερόλεπτα!! :wacko:

Τέλος,το πρόβλημα όπου όταν έχεις Bluetooth headset μερικές φορές η κλήση δε μεταφέρεται στο ακουστικό με αποτέλεσμα να μην ακούς τον άλλον,ενώ ο άλλος σε ακούει και το οποίο λύνεται μόνο με επανεκκίνηση συνεχίζει και υφίσταται!!

Τέλος πάντων,σε όλα τα υπόλοιπα κανένα παράπονο!

 

Αλλά,τις δυσλειτουργίες όσον αφορά κάποιες δικές τους Bluetooth συσκευές πρέπει να τις λύσουν επειγόντως!! :mad:

 

Όσον αφορά την κάμερα δεν παρατήρησα καμία δυσλειτουργία,μπορώ να πω ότι τραβάω φωτό χωρίς προβλήματα!(όπως και πριν!)

 

Οι αλλαγές στην κάμερα που παρατήρησα είναι οι εξής:

 

-Πλέον,το frame rate του βίντεο παραμένει στα 30 fps,ενώ πριν σε κάποιες περιστάσεις έπεφτε περίπου στο μισό.

-Όταν φτάσουμε στο τελευταίο μενού της κάμερας,δεν μπορούμε να συνεχισουμε ξανά στο 1ο μενού αλλά πρέπει να γυρίσουμε προς τα πίσω.Με άλλα λόγια,η περιήγηση απ'το 1ο στο τελευταίο μενού των ρυθμίσεων της κάμερας δεν είναι ατέρμονη,συνεχής.

-Η περιήγηση στο μενού είναι πιο γρηγορη.

-Στα προηγούμενα firmwares όταν γινόταν μετάβαση από κάμερα σε φωτογραφική και το αντιστροφο και ήταν ενεργοποιημένη η νυχτερινή λειτουργία στο βίντεο υπήρχε καθυστέρηση μέχρι να λειτουργήσει η κάμερα περίπου 2-3 δευτερόλεπτα.Πλέον η μετάβαση παίρνει το πολύ 1 δευτερόλεπτο.

-Πλέον κατά τη διάρκεια της βιντεοσκόπησης μπορεί να απενεργοποιηθεί/ενεργοποιηθεί το φλας φωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

paidia perimenw na mou to steiloun mesa stis 3 epomenes meres! mporei na mou kapoios ti paizei me to bluetooth handsfree giati einai polu simantiko gia mena!!!

 

thanx

 

provlimata me bluetooth file kotsianis??

lete na veltiwthei me tis epomenes anavathmiseis?

sorry an lew vlakeies alla dn ta kserw kala!

exw to se HBH IV835 kai to i-tech clip D

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι με την beta έκδοση λογισμικού (R3AA030) θα λυνόντουσαν τα προβλήματα και μάλιστα το είχα επισημάνει εδώ.. :rolleyes:

 

Γιατι επέλεξαν τελικά να βγάλουν την R1EA031 έκδοση δεν το γνωρίζω...

 

 

Τα προβλήματα δεν είναι μόνιμα..Όποτε θυμηθει τα κάνει τα κόλπα του το τηλέφωνο..Απλά,είναι εκνευριστικο γιατί είναι κάτι πολύ απλό να λυθεί και συνάμα βασικό.. ;)

 

Δεν ξέρω αν το κάνει με όλα τα Bluetooth hands-free ή μόνο με αυτά που επιτρέπουν streaming μουσικής..Το IV835 δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο οπότε ίσως να μην επηρεάζεται από αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το service της omnitech είχα ένα προβλημα όταν είχα το k800 χρειάστηκε να περιμένω 40 μέρες για να μου το αντικαταστήσουν.

Όσο για την μετάβαση στα πολυμέσα του Κ850 κι εμενα μου εμφανίζει μια μαύρη οθόνη για λιγο και μετά όλα οκ.Όπως είπε και ο φίλος μου ο kotsianis7 οτι το μενού ρυθμίσεων δεν είναι ατέρμονο (δεν ξέρω κατα πόσο είναι λειτουργικό αυτό). Η μετάβαση απο κάμερα σε video γίνεται χωρις καθόλου καθυστέρηση και μπορείς πλεον να επιλέξεις αν θα γίνει η βιντεοσκόπηση με ή χωρίς φλάς. Όσο για το bluetooth αν δεν ενεργοποιήσω το ακουστικό πρωτα και μετα το bluetooth στο τηλεφωνο δεν κανουν σύζευξη.

Link to comment
Share on other sites

Όντως,δεν είναι ίσως τόσο εύχρηστο το μενού της κάμερας που δεν είναι ατέρμονο,αλλά ποιος ξέρει για ποιο λόγο το έκαναν έτσι.. :rolleyes:

 

Πάντως,να περιμένετε όλοι πως όσο παράγεται το Κ850 και βγαίνουν αναβαθμίσεις για το λογισμικό,ίσως να δούμε αλλαγές που θα μας ξενίσουν...

Αυτό είναι φυσιολογικό,διότι το λογισμικό όλων των A200 τηλεφώνων είναι κοινό(με εξαίρεση κάποιες αναγκαίες τροποποιήσεις ανά μοντέλο).Συνεπώς,κάποιες λειτουργίες θα τροποποιηθούν/αλλάξουν/προστεθούν/αφαιρεθούν ώστε να υπάρχει μια ομοιομορφία και κοινή ανάπτυξη λογισμικού για όλα τα μοντέλα της πλατφόρμας DB3150.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Κ850 και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Θα ήμουν ευγνώμων αν καποιος έστελνε κανα link για εφαρμογή μετατροπέα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, π.χ. απο ευρώ σε δρχ.,απο μίλια σε χλμ κτλ. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Without racing there is no Honda"

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Κ850 και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Θα ήμουν ευγνώμων αν καποιος έστελνε κανα link για εφαρμογή μετατροπέα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, π.χ. απο ευρώ σε δρχ.,απο μίλια σε χλμ κτλ. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Κι εγω θα το ηθελα! :up::thanks:

 

Μετατροπέα μονάδων μπορείς να βρεις εδώ.

 

 

ευχαριστω!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις αγόρασα το κινητό από κάποιον, που ισχυρίζεστε ότι δεν είχε μέσα στο κουτί adapter για το M2, ισχύει?

Όπως επίσης, η οθόνη είναι από κρύσταλλο που δεν χαράζετε, το ίδιο ισχύει και για τον φακό της κάμερας ή εκείνος είναι από απλό γυαλί?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για το φακο δε ξέρω αλλά τα αλλά ισχύουν...κ η οθόνη χαράσετε αν δε προσεχείς.αυτό διαπίστωσα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι μα..ακες είναι... δηλαδή δεν έχει μέσα adaptor και πρέπει από το καλώδιο να κάνω τις μεταφορές!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πολλά κινητά που έχουν κ το θες κ δεδομένο;από se μόνο το w910 ξέρω

 

και η σειρά P :p

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα πολοι δεν εχεται μεινει ευχαριστημενοι απο την αναβαθμιση!Τελικα να την κανω η οχι???:confused:
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο P από όλα γιατί το δικό μου το Ρ1 δέν είχε...

Εγώ ευχαριστημένος εχω μείνει από αναβάθμιση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι μα..ακες είναι... δηλαδή δεν έχει μέσα adaptor και πρέπει από το καλώδιο να κάνω τις μεταφορές!!!

 

Μπορείς να αγοράσεις (στο Γερμανό αλλά και αλλού) ένα πακέτο της

SONY , που έχει μέσα 2 adaptors για Μ2, ένα για μετατροπή

σε memory stick full size και ένα σε memory stick DUO και

τιμή γύρω στα 5 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο P από όλα γιατί το δικό μου το Ρ1 δέν είχε...

Εγώ ευχαριστημένος εχω μείνει από αναβάθμιση..

 

Κι εγω επισης ευχαριστημενος.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο P από όλα γιατί το δικό μου το Ρ1 δέν είχε...

Εγώ ευχαριστημένος εχω μείνει από αναβάθμιση..

 

 

Σταματησα να παιρνω τα P οταν η SE μας γα.....σε με τις αναβαθμισεις περισυ! Παντως και μεχρι το Ρ990 ειχαν μεσα ανταπτορες! Οσο αφορα το θεμα της αναβαθμισης στο κ850 μπορω να πω οτι ειναι πιο γρηγορο και ιδιαιτερα στις java εφαρμογες. Ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο σοβαρο προβλημα με αυτο το κινητο ουτε σε θεμα software ουτε hardware! Το μονο που επαθα ηταν οτι τις πρωτες μερες που το χρησιμοποιουσα ξαφνικα τα παιχνιδια και οι εφαρμογες ειχαν σβηστει!!!:wacko:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ενα bug επίσης που διορθώνεται είναι το ότι ενώ στην αρχική έκδοση ,όταν το πληκτρολόγιο ήταν κλήδωμένο και πατούσες 1,9(112-911) και μετά πίσω(δεξιο πλήκτρο αφής) σου έσβεινε την οθόνη ενώ τώρα πηγαίνει κανονικά πίσω. Βέβαια το πρώτο με το να αναβοσβήνεις την οθόνη ήταν και αγχολιτικό αλλα anyway..
[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...