Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ' αρχας καλό μήνα! Όπως έχω αναφέρει με ενδιαφέρει αυτό το κινητό και θα ήθελα να μάθω το εξής. Με την αναβάθμιση βελτιώθηκε καθόλου η ποιότητα του αναπαραγώμενου ήχου από το εξωτερικό ηχείο; Ρωτάω διότι σήμερα που το δοκίμασα στο Public συντάγματος με το μαμίσιο fw δε με ενθουσίασε η ένταση του. Επαναλαμβάνω μιλάω για το εξωτερικό ηχείο,με το αρχικό fw και αναπαραγωγή αρχείων video και ήχου -που μπορεί βέβαια να μην είχαν γραφτεί καλά εξαρχής!! Παντώς ανεξαρτητα παρατήρησα ότι η ποιότητα του video δεν ειναι καθόλου άσχημη. Εξάλλου μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για κινητό και όχι βιντεοκάμερα. Cheers.....
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση απο
kouf
Θέμα: k850i video convert

 

ΠΟΥ HI GAYS,ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΕΥΚΟΛΟ MP4 VIDEO CONVERT?

 

Αν ψάξεις για freeware γράφοντας στο google "mp4 converter" ή κάτι παρόμοιο δεν θα βρείς τίποτα. Εγώ είχα κατεβάσει από παλιά ενα για το psp (PSP Video Express) και δουλεύει μια χαρά και για το k850i:google::secret:

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση απο kouf Θέμα: k850i video convert

 

ΠΟΥ HI GAYS,ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΕΥΚΟΛΟ MP4 VIDEO CONVERT?[/indent][/i]

 

 

 

Εδώ το πρόγραμμα:

http://www.freedownloadscenter.com/Multimedia_and_Graphics/Multi-Purpose_Player_and_Editors/Movie2x_FREE_DVD_Ripper.html

 

Εδώ οι οδηγίες:

http://www.online-tech-tips.com/free-software-downloads/convert-dvd-to-ipod-mpeg-mp4-psp-3gp-and-avi-for-free/el/

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κι εγώ την αναβάθμιση αλλά διαπίστωσα ότι μου τελείωνει γρηγορότερα η μπαταρία.Φταίει η αναβάθμιση ή κατι άλλο;:(
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κι εγώ την αναβάθμιση αλλά διαπίστωσα ότι μου τελείωνει γρηγορότερα η μπαταρία.Φταίει η αναβάθμιση ή κατι άλλο;:(

Εμενα το αντιθετο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τράβηξα μερικές φωτο από ένα ταξίδι στο χωριό μου.

Νομίζω πως με την αναβάθμιση η φωτο είναι πάρα πολύ καλές.

Ακούω γνώμες.....

 

http://rapidshare.com/files/96189273/Photos.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

Απο βδομαδας θα αγορασω ενα Laptop. Επισης εχω το Sony Ericsson K850i. Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν μπορω συνδεοντας το κινητο μου με το καλωδιο στο Laptop να κανω το κινητο να λειτουργει σαν Modem ωστε να μπαινω στο Internet. Μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις που πρεπει να γινουν?

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρηση κανεις σας οτι με την καινουρια αναβαθμιση η μπαταρια του κινητου κραταει λιγοτερο? παντος στο δικο μου κραταει πολυ λιγοτερο απο την προηγουμενη εκδοση λογισμικου.
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρηση κανεις σας οτι με την καινουρια αναβαθμιση η μπαταρια του κινητου κραταει λιγοτερο? παντος στο δικο μου κραταει πολυ λιγοτερο απο την προηγουμενη εκδοση λογισμικου.

το ίδιο συμβαίνει και με μένα,'οπως επίσης τελειώνει πολύ γρήγορα και η μπαταρία του bluetooth (wep200 samsung)

τελικά ανακάλυψα ότι όταν μιλας με το bluetooth και κλείνεισ την κλήση το κινητό φαίνεται σαν να μην ''κλείνει'' την επικοινωνία με το bluetooth....αν ακούσεις προσεκτικά το bluetooth κάνει έναν ήχο σαν χχχχχ....μόλις κλείσεις το bluetooth από το κινητό και το ανοίξεις κατευθείαν ο ήχος αυτος δεν υπάρχει........κάνοντας test συνέχεια όταν κλέίνω το bluetooth από το κινητο μετά από κάθε κλήση και το ανοίγω κατευθείαν ο χρόνος της μπαταρίας υπερδιπλασιαστηκε όπως επίσης και ο χρόνος που κρατάει η μπαταρία από το bluetooth ακουστικό επανήλθε στα κανονικά...

 

το έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα????

 

Το πρόβλημα δημιουργήθηκε με το τελέυταίο λογισμικό...με τις προηγουμενες εκδόσεις δεν είχα κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

Απο βδομαδας θα αγορασω ενα Laptop. Επισης εχω το Sony Ericsson K850i. Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν μπορω συνδεοντας το κινητο μου με το καλωδιο στο Laptop να κανω το κινητο να λειτουργει σαν Modem ωστε να μπαινω στο Internet. Μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις που πρεπει να γινουν?

 

Ευχαριστώ! :)

 

Εγτατέστησε το Sony Ericsson PC Suite που βρήκες στο cd της συσκευασίας και θα δεις μια επιλογή που λέει "Σύνδεση στο Internet".Πρέπει βέβαια πρώτα να συνδέσεις το κινήτο μέσο Bluetooth (που έχει το laptop) ή με το καλώδιο. ΔΕΝ το έχω επιχειρήσει αλλά αν δώσεις τα στοιχεία της σύνδεσης στο κινητό και ακολουθήσεις τις οδηγίες δεν νομίζω να χεις πρόβλημα:music:

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Εγτατέστησε το Sony Ericsson PC Suite που βρήκες στο cd της συσκευασίας και θα δεις μια επιλογή που λέει "Σύνδεση στο Internet".Πρέπει βέβαια πρώτα να συνδέσεις το κινήτο μέσο Bluetooth (που έχει το laptop) ή με το καλώδιο. ΔΕΝ το έχω επιχειρήσει αλλά αν δώσεις τα στοιχεία της σύνδεσης στο κινητό και ακολουθήσεις τις οδηγίες δεν νομίζω να χεις πρόβλημα:music:

 

OK θα το δοκιμασω μολις παρω το laptop και τα ξαναλεμε, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας παίζει σε πια εταιρία είσαι. Αλλιώς δεν μπορώ να σου δώσω οδηγίες. Πάντως παίρνεις και τον πάροχο του δίκτυου που είσαι και στις στέλνουν.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

Απο βδομαδας θα αγορασω ενα Laptop. Επισης εχω το Sony Ericsson K850i. Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν μπορω συνδεοντας το κινητο μου με το καλωδιο στο Laptop να κανω το κινητο να λειτουργει σαν Modem ωστε να μπαινω στο Internet. Μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις που πρεπει να γινουν?

 

Ευχαριστώ! :)

 

Κατ'αρχας παίζει σε πια εταιρία είσαι. Αλλιώς δεν μπορώ να σου δώσω οδηγίες. Πάντως παίρνεις και τον πάροχο του δίκτυου που είσαι και στις στέλνουν.

Link to comment
Share on other sites

re pedia na rotiso kati. To k850 perni 2 kartes mazi? Diladia kai m2 kai micro sd tautoxrona? giati tis vazo stin idia tripa kai tis dio ksexorista kai tis diavazei alla mazi den ginete...

 

Μόνο ξεχωριστά... Είτε Μ2 είτε microSD... Δεν θα μας πείραζε να παίρνει μαζί και τους 2 τύπους αλλά προς το παρόν δεν γίνεται και δεν είναι και η πρώτη μας προτεραιότητα...

 

ΥΓ: Χωράνε και οι 2 μαζί;;; Δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να το ζορίζεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω παίζει κανένα πρόγραμμα που σε αφήνει να σώσεις τα sms σου στο PC, να δείχνει όμως και το όνομα της επαφής που στο έστειλε ή το έστειλες.

Επίσης, έκανα μεταφορά των επαφών μου από το παλιό μου κινητό (Κ800) στο Κ850, αλλά οι υπενθυμίσεις των γενεθλίων που είναι συνδεδεμένες με την κάθε επαφή, δεν μπήκαν στο νέο ημερολόγιο, οπότε δεν θα μου υπενθυμίσει το πότε γιορτάζει κάποιος/α από τον κατάλογο μου. Παίζει κανένας άλλος τρόπος, εκτός από την αποστολή μέσω Bluetooth ή ανάκτηση από MS, όπου δοκίμασα, που να μεταφέρει και τα γενέθλια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω παίζει κανένα πρόγραμμα που σε αφήνει να σώσεις τα sms σου στο PC, να δείχνει όμως και το όνομα της επαφής που στο έστειλε ή το έστειλες.

Επίσης, έκανα μεταφορά των επαφών μου από το παλιό μου κινητό (Κ800) στο Κ850, αλλά οι υπενθυμίσεις των γενεθλίων που είναι συνδεδεμένες με την κάθε επαφή, δεν μπήκαν στο νέο ημερολόγιο, οπότε δεν θα μου υπενθυμίσει το πότε γιορτάζει κάποιος/α από τον κατάλογο μου. Παίζει κανένας άλλος τρόπος, εκτός από την αποστολή μέσω Bluetooth ή ανάκτηση από MS, όπου δοκίμασα, που να μεταφέρει και τα γενέθλια?

Ευχαριστώ

 

myphoneexplorer

:)
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ 038 Κ ΕΧΩ Κ TO EXΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ VODA LV.KAMIA Η ΔΙΑΦΟΡΑ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενας απογοητευμενος χρηστης κ850 και σκεφτομε να την κανω για nokia σιγα σιγα. με το κ750 δεν υπηρχε προβλημα αλλα το κ850 ειναι ψιλοαπαράδεκτο. αργά μενου σε σημειο να πατας και να περιμενεις 2-3 δευτερολεπτα να δεις τι 8α κανει και ενα παρα πολυ εκνευριστικο προβλημα με το bluetooth που μετα απο καποια ωρα ενω δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο ακομα το bt περνεις τηλεφωνο και δεν υπάρχει ηχος απο πουθενά. τι connect και disconnect τιποτα, συνηθως το προβλημα λυνετε κλεινοντας και ανοιγοντας το τηλέφωνο. ακομα και μεταφορα ηχου να κάνεις παλι ο ήχος ειναι αφαντος. το συγκεκριμενο bt (moto H500) το δουλευω χρονια με το κ750. σε καποια φαση το προβλημα το εκανε και μετα ακουστικά.

 

πραγματικα δεν το ξερα οτι θα κανω το betatesting της sonyericsson .... καλυτερα κινητο που να δουλευει αντι μηχανη 5 μεγαπιξελ...

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασες και κάποιες σελίδες πιο πίσω τα ίδια ακριβώς προβλήματα αναφέρω με τα bluetooth ακουστικά και αναρωτιέμαι αν 5 ολόκληροι μήνες δεν είναι αρκετοι για να συνειδητοποιήσουν και να διορθώσουν το λάθος αυτό...Τι σκατά προγραμματιστές δουλεύουν την πλατφόρμα αυτή ώστε τρανταχτά προβλήματα να μην έχουν διορθωθεί 5 με 6 μήνες πιο μετά;;; :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...