Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia yparxei tropos me wind na mpoume sto msn opos me cosmote i vodafone pou ypostirizoun me 2.5 euro to mina?

 

me to wind plus paliotera empena aperiorista meso mig33, isxyei akoma auto?

 

exo xasei episodia....

Θα μπορείς -μάλλον- να μπείς αλλά θα έχεις περιορισμό 40mb.Μετά τα 40mb χρεώνεσαι από την κάρτα ή στο λογαριασμό σου.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μπορείς -μάλλον- να μπείς αλλά θα έχεις περιορισμό 40mb.Μετά τα 40mb χρεώνεσαι από την κάρτα ή στο λογαριασμό σου.:)

 

sti cosmote kai vodafone einai aperioristo?

an einai xazo de tha einai?

 

na allakso dyktio?

Link to comment
Share on other sites

sti cosmote kai vodafone einai aperioristo?

an einai xazo de tha einai?

 

na allakso dyktio?

Και στην Cosmote υπάρχει περιορισμός 40mb.Στην Vodafone υπάρχουν διάφορα πακέτα (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661) αλλά μόνο το πακέτο με τα 30mb είναι διαθέσιμο στην καρτοκινητή.Στο συμβόλαιο είναι διαθέσιμα και τα άλλα πακέτα mobile internet.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυξήθηκε η χρέωση της από 3,49€ σε 3,99€.Επίσης η απεριόριστη πλοήγηση έγινε 40mb σε mobile sites και απεριόριστη πλοήγηση στο Wind Plus.Αλλά μέχρι στιγμής στα καρτοκινητά παραμένει απεριόριστη η πλοήγηση και ας παίρνει 3,99€.:blink::)

δεν κατάλαβα τι ενοείς!

εγώ μέχρι και πριν κάποιους μήνες, χρησιμοποιούσα την υπηρεσία, και έμπενα συνέχεια στο MSN, google maps,σε πολλές ιστοσελίδες, και συνδεα τον υπολογιστή μου με το κινητό, και έμπενα μέσω αυτού στο ιντερνετ.

Τωρα λες πως πρέπει να περιοριστώ μόνο στα 40ΜΒ???

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα τι ενοείς!

εγώ μέχρι και πριν κάποιους μήνες, χρησιμοποιούσα την υπηρεσία, και έμπενα συνέχεια στο MSN, google maps,σε πολλές ιστοσελίδες, και συνδεα τον υπολογιστή μου με το κινητό, και έμπενα μέσω αυτού στο ιντερνετ.

Τωρα λες πως πρέπει να περιοριστώ μόνο στα 40ΜΒ???

Περασμένα μεγαλεία....Τώρα θα πρέπει να περιοριστείς στα 40mb.:(

Link to comment
Share on other sites

Περασμένα μεγαλεία....Τώρα θα πρέπει να περιοριστείς στα 40mb.:(

 

τωρα διάβασα και από αλλού! τελικά από τον οκτώβριο εγινε, και εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι!

μεχρι τωρα χρησιμοποιούσα 2 σιμ.μια cu για να μιλάω με τους πιο πολλούς, και μια wind μονο και μόνο για το ιντερνετ. τελικά φαινεται πως θα καταλήξει στα σκουπίδια η σιμ...

πρέπει δηλαδή να είσαι ηλιθιος για να δωσεις 4 ευρώ για 40 ΜΒ, την ώρα που η vodafone δίνει 30 ΜΒ + 1000 λεπτα ομιλιας+1000 μηνυματα με μονο 1 ευρώ το χρόνο!.

μεγαλη απογοητευση παντως...

Link to comment
Share on other sites

τωρα διάβασα και από αλλού! τελικά από τον οκτώβριο εγινε, και εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι!

Από τον Οκτώβριο έλεγαν ότι έχει γίνει αλλαγή στην υπηρεσία αλλά από τις αρχές του Δεκέμβρη έγιναν οι αλλαγές.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

τωρα διάβασα και από αλλού! τελικά από τον οκτώβριο εγινε, και εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι!

μεχρι τωρα χρησιμοποιούσα 2 σιμ.μια cu για να μιλάω με τους πιο πολλούς, και μια wind μονο και μόνο για το ιντερνετ. τελικά φαινεται πως θα καταλήξει στα σκουπίδια η σιμ...

πρέπει δηλαδή να είσαι ηλιθιος για να δωσεις 4 ευρώ για 40 ΜΒ, την ώρα που η vodafone δίνει 30 ΜΒ + 1000 λεπτα ομιλιας+1000 μηνυματα με μονο 1 ευρώ το χρόνο!.

μεγαλη απογοητευση παντως...

 

Και εγω εφυγα απο το cu και ηρθα F2g γιατι θεωρουσα το cu απογοητευση. Ειναι απο ποια οπτικη πλευρα το βλεπεις. Εγω που δεν θελω internet αλλα μονο να μιλαω φτηνα με ολους ειμαι ευχαριστημενος με το f2g, εσυ που θες internet, η καλυτερη επιλογη ειναι cu.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εφυγα απο το cu και ηρθα F2g γιατι θεωρουσα το cu απογοητευση. Ειναι απο ποια οπτικη πλευρα το βλεπεις. Εγω που δεν θελω internet αλλα μονο να μιλαω φτηνα με ολους ειμαι ευχαριστημενος με το f2g, εσυ που θες internet, η καλυτερη επιλογη ειναι cu.

 

egw den xrisimopio WIND ,ala fthinotero kartokinito einai, kai sto internet kai stn omilia kai sta sms.. pandos den klebi san tous alous

Link to comment
Share on other sites

στο HTC P3470 δεν δουλεύει το Wind Plus

 

Τελικά βρήκα τη λύση (μόνος μου): Από τις ρυθμίσεις πρέπει να απενεργοποιήσεις το "Χρήση συμπίεσης λογισμικού" και το "Χρήση συμπίεσης επικεφαλίδων IP" (sic).

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις | Συνδέσεις | Συνδέσεις | Διαχείριση υφιστάμενων συνδέσεων | (διαλέγεις το προφίλ) | Επεξεργασία | Προχωρημένες (στη 3η σελίδα που ζητάει username, password και domain) |
Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Κανω αναζητηση στο θεμα αλλα δεν παιρνω αποτελεσμα .

 

Για το 5800 ποιες ρυθμισεις βαζουμε στην συσκευη για wind plus ;

 

μπες στο site της wind κα ιπατα ρυθμιση συσκευων,βαλε το νουμερο σου και θα σου σταλουν αυτοματα και δωρεαν..;)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Χειροκινητες εννοουσα .

Δεν ειναι ενημερωμενο με νεες συσκευες το site ( οπως παντα ).

 

Εκανε δουλεια το 1260 , ευχαριστω anyway .

Link to comment
Share on other sites

kalimera! sorry gia ta greeklish alla den exw ellinika se auto to pc. diavasa prosektika tis apantiseis alla den exw katalavei kati. an se kartokinito wind energopoiisw to wind plus tha mporw na kanw xrisi tou e-mail mou pou exw ruthmismeno xwris na xrenomai gia ta prwta 40mb i aforoun mono ploigisi. thanks ek twn protairwn.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται!Απλά,Aν δε σου φτάνει ο όγκος των 40 mb-π.χ. αν έχουν μεγάλα attachments τα e-mail,θα πρέπει να στραφείς σε κάποιο adsm πρόγραμμα,αν είσαι συνδρομητής συμβολαίου!
Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορείς με το mail client του κινητού σου. Τα ports για email είναι μπλοκαρισμένα (pop3 και imap). Μόνο browsing σε σελίδες μπορείς να κάνεις και να βλέπεις webmail όχι να κατεβάζεις τα email στο κινητό σου με τα email clients που έχουν τα κινητά.

Άν έχεις gmail υπάρχει java εφαρμογή που την εγκαθιστάς και έτσι μπορείς να δεις το gmail σου.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,αλλά δε φτάνει που:

 

-έχει μέγιστο όριο downloading 1 mb(εξωπραγματικό όριο,απορώ γιατί δεν το μείωναν κι άλλο)

 

-χρησιμοποιεί παροχημένους servers που μπουκώνουν με το παραμικρό

 

-όριο 40 mb(και όχι απεριόριστο όπως πριν)

 

μπλοκάρει και τα pop3 ports???:blink: :lol:Νά'σαι καλά ρε Wind,μας κάνεις και γελάμε με τα χάλια σου!Ένα σωστό ασύρματο Ίντερνετ μέσω κινητου δεν μπορούν να δώσουν;Αναξιοπιστία και δω; :lol:

 

Συγνώμη τότε για την παραπληροφόρηση στο φίλο πιο πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,αλλά δε φτάνει που:

 

-έχει μέγιστο όριο downloading 1 mb(εξωπραγματικό όριο,απορώ γιατί δεν το μείωναν κι άλλο)

 

-χρησιμοποιεί παροχημένους servers που μπουκώνουν με το παραμικρό

 

-όριο 40 mb(και όχι απεριόριστο όπως πριν)

 

μπλοκάρει και τα pop3 ports???:blink: :lol:Νά'σαι καλά ρε Wind,μας κάνεις και γελάμε με τα χάλια σου!Ένα σωστό ασύρματο Ίντερνετ μέσω κινητου δεν μπορούν να δώσουν;Αναξιοπιστία και δω; :lol:

 

Συγνώμη τότε για την παραπληροφόρηση στο φίλο πιο πάνω!

 

 

Εγω φιλαρακι δεν ξερω τι ειναι τα pop3 τα pop-rock και τα pop-corn. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι εχω κανα μηνα που ηρθα στο f2g απο cu και εχω σωθει. Οπως και ολη η παρεα που μετακομισαμε.

Κανω αυτο για το οποιο εχει βγει το τηλεφωνο, μιλαω επιτελους χωρις να ιδρωνω.

 

Και οσο για το σημα, ειδικα τωρα με το Edge, μεχρι και στο γραφειο που δουλευω και ειναι ημι-υπογειο εχω σημα που πριν με την vodafone δεν ειχα.

 

Και οι 3 εταιριες ειναι το ιδιο πλεον, διαλεγεις τι σε συμφερει και παιρνεις. Το οτι καποιος ειχε καποτε προβληματα με ενα δικτυο δεν μπορει να το γενικευσει για ολους. Το ιδιο ισχυει και με τους παροχους internet.

 

Αυτα..

Λετε να μας το παει σε 10λεπτα/λεπτο να μας τρελανει οπως εκανε η frog?

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή η άποψή σου!Όπως σεβαστή και η δική μου!

 

Δεν ξέρω όμως αν ήσουν και πριν κανά χρόνο στην Wind!Τότε θα βίωνες πώς είναι να έχεις το plus non-stop και να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις!Συγνώμη,αλλά ατο θέμα ασύρματο internet,δε θα πάρω!Κουτόχορτο δε μασάω,αν θέλω να κάνω σοβαρή χρήση internet!Να μπλοκάρει τις πόρτες για τα e-mails??Πού ακούστηκε αυτό;Καμιά εταιρία δεν το κάνει!Εκτός κι αν νομίζει ότι θα καταρρεύσει το δίκτυο επειδή θα ελέγχουν κάποιοι λίγοι συνδρομητές 2-3 φορές τη μέρα αν έχουν καινούρια e-mails..Αν ισχυει όμως αυτό,σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά με το δίκτυο της..Οι άλλες 2 δεν έχουν κανέναν απ'αυτους τους περιορισμούς!Για ποιο λόγο τότε να προτιμήσω το αναξιόπιστο-σε τέτοια θέματα-δίκτυο;Μου ήρθε "κάπως" ότι μπλοκάρει τα ports για τον έλεγχο e-mails!!Σιγα ρε Wind,θα σου καταρρεύσει το δίκτυο από διακίνηση μερικών kbytes για τον έλεγχο!!Έλεος!!

 

@haiogeo,στον Βόλο όντως η Wind έχει σχετικά ισορροπημένο δίκτυο σε κάλυψη/απόδοση!H Cosmote απ'την άλλη έχει κάλυψη,αλλά μηδέν απόδοση και η Voda μέτρια κάλυψη και άψογη απόδοση!Αλλά στην Θεσ/νίκη,η κάλυψη της Wind(για 3g μιλάω κυρίως,αλλά και gsm σε πολύ μικρότερο βαθμό)είναι για τα μπάζα σε πολλές περιοχές χρόνια τώρα,ενώ οι αντίπαλοι έχουν πλέον πυκνό και σταθερό δίκτυο gsm/3g!

 

 

Υ.Γ.:Αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο,πείτε το με σιγουριά,μην τη βρίζουμε κι άδικα!! :p Στηρίχτηκα στα λεγόμενα συμφορουμίτη μας πιο πάνω!Αν όμως έχει μπερδευτεί και δεν ισχυει αυτό,ενημερώστε το θέμα να ξέρουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας φυσικα και σεβαμαι την αποψη σου αλλιως δεν θα απαντουσα!

Στην ουσια το ιδιο λεμε, δηλ το οτι στο Βολο πχ εχει καλη καλυψη δεν την κανει αυτοματα καλη εταιρια και το αντιθετο, το οτι στην Δραμα πχ δεν εχει καλη καλυψη δεν την κανει κακη εταιρια. Πρεπει να κοιταμε το συνολο και τι καλυπτει τις αναγκες μας. Eγω θελω απλα να μιλαω και γι αυτο πηγα στο F2g, αν ηθελα να εχω internet δεν το συζητω, το cu ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο η Wind δεν εφαρμόζει στην πράξη το όριο των 40mb στα καρτοκινητά, εξακολουθεί να είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή και στο mobile internet, αφού με 4€ το μήνα σερφάρεις απεριόριστα.
Link to comment
Share on other sites

Όσο η Wind δεν εφαρμόζει στην πράξη το όριο των 40mb στα καρτοκινητά, εξακολουθεί να είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή και στο mobile internet, αφού με 4€ το μήνα σερφάρεις απεριόριστα.

 

Aυτο φιλε Αρη ισχυει και σε σενα? Το εχω ξανακουσει αλλα φοβαμαι να το δοκιμασω.

Και για ιντερνετ απο pc ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο φιλε Αρη ισχυει και σε σενα? Το εχω ξανακουσει αλλα φοβαμαι να το δοκιμασω.

Και για ιντερνετ απο pc ισχυει?

 

Από pc δεν εχω δοκιμάσει, απ'το κινητό πάντως δεν με έχει χρεώσει πότε. Κ το ξεπερνάω κάθε μήνα το όριο κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...