Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος?? Μήπως χρησιμοποιούσε gint? Γιατί κατά 99.99% σε καρτοκινητά δεν χρεώνει.

 

Τον προηγούμενο μήνα με είχε χρεώσει περίπου 18Ε... Σε καρτοκινητό.

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρα το τελικό συμπέρασμα είναι ότι ο καθένας βλέπει αν τον χρεώνει και πράττει ανάλογα. Δεν υπάρχει γενικός κανόνας.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος?? Μήπως χρησιμοποιούσε gint? Γιατί κατά 99.99% σε καρτοκινητά δεν χρεώνει.

 

Όχι.. με gwap μπαίνει. Χρησιμοποιεί την υπηρεσία από τότε που πρωτοβγήκε και γνωρίζει καλά το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. με gwap μπαίνει. Χρησιμοποιεί την υπηρεσία από τότε που πρωτοβγήκε και γνωρίζει καλά το θέμα..

 

Ρε παιδια τελικά τι γίνεται; πεφτουν χρεώσεις μετα τα 40mb στο plus non stop(gwap); Και εγω την χρησιμοποιουσα παλια την υπηρεσία, αλλά μετα την επιβολή ορίου, το σταματησα

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε υπηρεσία έχει διαφορετικό αριθμό για να στείλεις sms ακύρωσης.πάρε τηλ το 1260 και θα σου πουν
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικά τι γίνεται; πεφτουν χρεώσεις μετα τα 40mb στο plus non stop(gwap); Και εγω την χρησιμοποιουσα παλια την υπηρεσία, αλλά μετα την επιβολή ορίου, το σταματησα

 

Σε μένα πάντως εξακολουθεί να μη με χρεώνει!:D

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση μετά τα 40MB μου έγινε όταν έκανα την επόμενη ανανέωση του nonstop, οπότε με λίγη σύνεση, τουλάχιστον έως ότου κάνετε την επόμενη ανανέωση. Μην σας έρθει καμιά τρελή χρέωση & έχουμε εγκεφαλικά...
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρεώνει μόνο το gint,ενώ το gwap όχι?Γιατι αν είναι έτσι-παω να πάρω μια SIM wind
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τις ρυθμίσεις σε κινητό ΝΟΚΙΑ Ε51. Έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία, αλλά δεν... Ευχαριστώ
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τις ρυθμίσεις σε κινητό ΝΟΚΙΑ Ε51. Έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία, αλλά δεν... Ευχαριστώ

 

οταν λες δεν τι ακριβως δεν γινεται?

Αν δεν εστειλες μηνυμα για τις ρυθμισεις στην wind καντo. κενο sms στο 19234. τις αποθηκευεις και σαν σημειο προσβασης στον "ιστο" βαζεις το wind plus.

 

Παιδια τελικα τι γινεται? Χρεωνονται τα καρτοκινητα ή οχι? Σκεφτομαι να το δοκιμασω.

 

στα καρτοκινητα κατα πασα πιθανοτητα δεν χρεωνεται. Δοκιμασε στην αρχη μεχρι τα 40ΜΒ που ειναι το οριο και αν δεν σε χρεωσει απο εκει κ περα δεν εχεις προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν λες δεν τι ακριβως δεν γινεται?

Αν δεν εστειλες μηνυμα για τις ρυθμισεις στην wind καντo. κενο sms στο 19234. τις αποθηκευεις και σαν σημειο προσβασης στον "ιστο" βαζεις το wind plus.

 

 

 

στα καρτοκινητα κατα πασα πιθανοτητα δεν χρεωνεται. Δοκιμασε στην αρχη μεχρι τα 40ΜΒ που ειναι το οριο και αν δεν σε χρεωσει απο εκει κ περα δεν εχεις προβλημα.

 

Σ'ευχαριστω.

Και πως θα ξερω ποσα εχω ξοδεψει? Στελνω πουθενα μηνυμα? Ή μονο απο τον μετρητη του κινητου?

Θα το δοκιμασω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο απο τον μετρητη του κινητου. μετρας και το upload και το download. περιηγηση στο μενου ηπυρεσιων του site του wind plus δεν μετραει απο τα 40ΜΒ. ειναι απεριοριστη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη λήξη του non-stop, η χρέωση πώς είναι;

Γιατί έληξε χθες το non-stop μου (και βέβαια η Wind μου έστειλε μήνυμα σήμερα... :mad:) και μπήκα με 0,20 ευρώ στην κάρτα, άνοιξα 2-3 σελίδες στον Opera και πήγα στα -2,84 ευρώ!!!! :blink:

Το προφίλ internet είναι WindWap, (gwap.b-online.net) και μου έκανε εντύπωση που μου έφαγε έτσι την κάρτα! Τι λέτε να συμβαίνει; Να τους στείλω ένα mail;

 

UPDATE: OMG!!! Τώρα είδα ότι η χρέωση για πλοήγηση εκτός Wind Plus είναι 12 ευρώ/ΜΒ!!!!!!!

Ε Λ Ε Ο Σ

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη λήξη του non-stop, η χρέωση πώς είναι;

Γιατί έληξε χθες το non-stop μου (και βέβαια η Wind μου έστειλε μήνυμα σήμερα... :mad:) και μπήκα με 0,20 ευρώ στην κάρτα, άνοιξα 2-3 σελίδες στον Opera και πήγα στα -2,84 ευρώ!!!! :blink:

Το προφίλ internet είναι WindWap, (gwap.b-online.net) και μου έκανε εντύπωση που μου έφαγε έτσι την κάρτα! Τι λέτε να συμβαίνει; Να τους στείλω ένα mail;

 

UPDATE: OMG!!! Τώρα είδα ότι η χρέωση για πλοήγηση εκτός Wind Plus είναι 12 ευρώ/ΜΒ!!!!!!!

Ε Λ Ε Ο Σ

 

Ο μι τζι:shock: 12?????????????????

 

btw,my_immortal,το ξέρεις ότι μοιάζεις ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ στην kate voegele,αυτή που παίζει στο one tree hill τη Mia ?:p

Link to comment
Share on other sites

Ο μι τζι:shock: 12?????????????????

 

Ναι, ναι... Δηλαδή περίπου 12000 ευρώ/GB! Είναι τουλάχιστον αστείες αυτές οι χρεώσεις, για αυτές τις μηδαμινές ταχύτητες!

 

btw,my_immortal,το ξέρεις ότι μοιάζεις ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ στην kate voegele,αυτή που παίζει στο one tree hill τη Mia ?:p

 

χαχαχαχαχαχαχα! Μπορεί, τώρα που το λες... :p

Link to comment
Share on other sites

Και μένα τα ίδια.Δε θυμόμουν πότε ακριβώς έληγε ο μήνας.Έστειλα χθες μήνυμα για ανανέωση της υπηρεσίας αλλά μου απάντησε ότι ο προηγούμενος μήνας δεν είχε λήξει.Λίγη ώρα μετά και μετά από δέκα λεπτά στο δίκτυο μου είχε φάει 6,5 ευρώ από την κάρτα γιατί είχε λήξει ο μήνας μου.Έλεος πια.Δεν μπορούν να ειδοποιούν με ένα μήνυμα?Δηλαδή το 3,99 το μήνα μας βγαίνει τελικά 10 ευρώ.Απατεωνιές από όλες τις εταιρίες προς τους καταναλωτές.
Zoom-Zoom
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό,τηλέφωνο στο 1260 ή e-mail διαμαρτυρίας για να μη χρεωθείτε κιόλας και απαίτηση για πίστωση του ποσου!
Link to comment
Share on other sites

Με xperia το έχει δοκιμάσει κανείς; Ενώ έχω βάλει το σωστο APN μου βγάζει σφάλμα, είτε δοκιμάσω Opera mini είτε το κανονικό Οpera που έχει το κινητό...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μετά τη λήξη του non-stop, η χρέωση πώς είναι;

Γιατί έληξε χθες το non-stop μου (και βέβαια η Wind μου έστειλε μήνυμα σήμερα... :mad:) και μπήκα με 0,20 ευρώ στην κάρτα, άνοιξα 2-3 σελίδες στον Opera και πήγα στα -2,84 ευρώ!!!! :blink:

Το προφίλ internet είναι WindWap, (gwap.b-online.net) και μου έκανε εντύπωση που μου έφαγε έτσι την κάρτα! Τι λέτε να συμβαίνει; Να τους στείλω ένα mail;

 

UPDATE: OMG!!! Τώρα είδα ότι η χρέωση για πλοήγηση εκτός Wind Plus είναι 12 ευρώ/ΜΒ!!!!!!!

Ε Λ Ε Ο Σ

Ελεος και απο μενα......gwap.b-online.gr

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό,τηλέφωνο στο 1260 ή e-mail διαμαρτυρίας για να μη χρεωθείτε κιόλας και απαίτηση για πίστωση του ποσου!

 

Ναι καλά.. σιγά μην υδρώσει το αυτί τους. Εμένα από καθαρά δικό τους λάθος μου πίστωσαν το ποσό μετά από 2μιση μήνες.. Έπαιρνα τηλ κάθε βδομάδα να δω τί γίνεται και είχα πάει σε 3 διαφορετικά καταστήματα wind.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σε κάρτα ή συμβόλαιο;Επειδή αν έκανες αίτημα αμφισβήτησης χρέωσης παίρνει περίπου 1,5 μήνα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην Vodafone που είχα κάνει αίτημα αμφισβήτησης χρέωσης λόγω λανθασμένων χρεώσεων του internet,έκανε περίπου 1,5 μήνα!Είναι τεχνικά αρκετά απαιτητικός ο έλεγχος!Και σκέψου ότι μπορεί και πολλοί ακόμη συνδρομητές να έχουν κάνει τέτοιο αίτημα,οπότε...ζήσε Μάη μου,μέχρι να διερευνηθεί το ζήτημα και να γίνει η πίστωση του ποσού!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...