Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη στη περιοχη μου το gprs της wind ειναι απιστευτα αργο χρησιμοποιω το δικτυο της βοντα μεσω εθνικης περιαγωγης.φανταζομαι δεν θα γινει καμια στραβη ε?γιατι το billing της wind ειναι...σημ. Εχω ενεργοποιημενο το non stop.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εννοεις οτι επιλεγεις χειροκινητα το δικτυο της voda?

Πως, οταν καλυπτεσαι απο wind, εχεις δυνατοτητα, με sim wind, να σερφαρεις με εθνικη περιαγωγη μεσω wind?

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι επιλεγεις χειροκινητα το δικτυο της voda?

Πως, οταν καλυπτεσαι απο wind, εχεις δυνατοτητα, με sim wind, να σερφαρεις με εθνικη περιαγωγη μεσω wind?

 

σε ορισμενες περιοχες μεσσηνια κρητη οταν δεν πιανει η μια γυρναει αυτοματα στην αλλη ( δοκιμαστικα)

αλλα αυτο με το gprs και περιαγωγη δεν το ηξερα (προσεχε τι σε χρεωνουν,παρε τηλ και ρωτα )

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω πως ζητάω πολλά αλλά μήπως από εσάς έχει δοκιμάσει με αυτό το Internet της Wind να μπορέσει να κάνει remote desktop στον πραγματικό του PC??

 

Υπάρχουν προγράμματα αλλά όσα δοκίμασα δεν λειτουργούσαν. Θα ήταν πολύ βοηθητικό πάντως να υπάρχει κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει σίγουρα που το έχω δοκιμάσει εγώ με logmein

 

Δες το http://www.logmein.com το free.

 

δηλαδή μπορείς να συνδεθείς από το κινητό στον Η/Υ σου με αυτό τον τρόπο? Ή κάτι δεν κατάλαβα καλά? :confused:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μπορείς να συνδεθείς από το κινητό στον Η/Υ σου με αυτό τον τρόπο? Ή κάτι δεν κατάλαβα καλά? :confused:

 

Ναι, και απο το κινητό σου στον Η/Υ και μέσω του κινητού σου απο έναν άλλο υπολογιστή στον δικό σου.

 

Απο το κινητό σου, το πόσο καλά θα πηγαίνει και τι θα βλέπεις εξαρτάται απο τον browser του τηλεφώνου σου και το μέγεθος και την ανάλυση της οθόνης.

 

Εγώ με το Νοκια Ε51 το έχω κάνει αλλά δεν βλέπεις και πολλά πράγματα απο την οθόνη του κινητού. Το χρησιμοποιώ όμως για να συνδέομαι μέσω του λάπτοπ απο το κινητό και πάει πάρα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

το logmein με φοβιζει.

αν δεν κανω λαθος, περνα ολο το traffic μεσα απο ιστοσελιδα(γι αυτο δουλευει απο κινητο), αλλα απο την αλλη το γεγονος οτι δεν ειναι standalone προγραμμα, σημαινει οτι η εταιρια logmein 'βλεπει' οτι κανεις. Πχ εγω φοβαμαι να δινω κωδικους και να δουλευω στο pc(εχω καλο κινητο με μεγαλη οθονη, μπορω να κανω πολλα πραγματα) remotely, οταν ξερω οτι καποιοι στην εταιρια του logmein τα βλεπουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

το logmein με φοβιζει.

αν δεν κανω λαθος, περνα ολο το traffic μεσα απο ιστοσελιδα(γι αυτο δουλευει απο κινητο), αλλα απο την αλλη το γεγονος οτι δεν ειναι standalone προγραμμα, σημαινει οτι η εταιρια logmein 'βλεπει' οτι κανεις. Πχ εγω φοβαμαι να δινω κωδικους και να δουλευω στο pc(εχω καλο κινητο με μεγαλη οθονη, μπορω να κανω πολλα πραγματα) remotely, οταν ξερω οτι καποιοι στην εταιρια του logmein τα βλεπουν ολα.

 

Το θέμα της ασφάλειας είναι σχετικό. Άλλωστε είμαστε στο θέμα του wind plus. Όλα παίρνανε και φιλτράρονται από την wind.

y4
Link to comment
Share on other sites

τελικά ισχύει ότι πρέπει να μπούμε στη σελίδα του wind plus πρώτα, για να μη χρεωθούμε ογκοχρέωση?
Link to comment
Share on other sites

τελικά ισχύει ότι πρέπει να μπούμε στη σελίδα του wind plus πρώτα, για να μη χρεωθούμε ογκοχρέωση?

 

Όχι...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παίζει σίγουρα που το έχω δοκιμάσει εγώ με logmein

 

Δες το http://www.logmein.com το free.

 

Μπράβο βρε φίλε. Δουλεύει άψογα. Τέλεια υπηρεσία. Και πολύ εύκολο στην εγκατάσταση!

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

ζητάω συγνώμη άν έχει ήδη συζητηθεί:

 

πώς μπορώ να μπω απο windows mobile κινητό στο forum μας ρε παιδιά;

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

simotemplar έχεις κάνει τις ρυθμίσεις και δεν μπορείς να μπεις στο forum? Που ακριβώς είναι το πρόβλημα? Μπαίνει κανονικά.. Όταν βάλεις τα στοιχεία σου και συνδεθείς μπορεί να μην λέει οτι είσαι συνδεδεμένος στην αρχική σελίδα αλλά αν πατήσεις σε κάποιο link θα είναι οκ μετά.. και την επόμενη φορά που θα μπεις στο forum θα σε δείχνει online απο την αρχική σελίδα εφόσον δεν έχεις κάνει αποσύνδεση την τελευταία φορά..
Link to comment
Share on other sites

Στο Wind Plus μπορεί να έχει κάποιος πρόσβαση από συγκεκριμένες συσκευές όπως είναι και το Vodafone Live ή μπορείς να το χρησιμοποιήσεις από οποιαδήποτε συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Στο Wind Plus μπορεί να έχει κάποιος πρόσβαση από συγκεκριμένες συσκευές όπως είναι και το Vodafone Live ή μπορείς να το χρησιμοποιήσεις από οποιαδήποτε συσκευή;

 

Μπορείς από οποιαδήποτε συσκευή! Και με το vodafone live νομίζω γίνετε από οποιαδήποτε συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω μηνυμα στο 234 για να ερθουν οι ρυθμισεις μου λεει οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη, εχω το Ρ1i. Χρειαζεται καποιο χρονο για να ενεργοποιηθει? Τι μπορω να κανω για να λειτουργησει?
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω στο P1 έχει αυτόματα τις ρυθμίσεις δεν χρειάζεται να βάλεις κάτι. Απλά θα επιλέξεις το Wind GPRS.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καθολου ρυθμισεις. Μολις εβαλα καρτα και εστειλα μηνυμα για ενεργοποιηση. Θα πρεπει να περιμενω απαντηση? Μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω και ποιες ρυθμισεις? Αν χρησιμοποιησω το Wind GPRS λογικα θα χρεωνομαι
Link to comment
Share on other sites

geofak με τις ρυθμίσεις wind gprs δεν χρεώνεσαι. Πριν λίγο είδα το pm και σου απάντησα.. μόνο που νόμιζα οτι είχες ποστάρει στο άλλο το thread και σου είπα οτι οι ρυθμίσεις είναι στην πρώτη σελίδα.

Οι ρυθμίσεις είναι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884 και μπορείς να τις ελέγξεις. Αν είναι ίδιες τότε είναι οκ.

Όταν στέλνεις μήνυμα για ενεργοποίηση της υπηρεσίας σου έρχετε αμέσως (συνήθως) μήνυμα που σου λέει οτι ενεργοποιήθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω μηνυμα στο 234 για να ερθουν οι ρυθμισεις μου λεει οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη, εχω το Ρ1i. Χρειαζεται καποιο χρονο για να ενεργοποιηθει? Τι μπορω να κανω για να λειτουργησει?

 

αφού σου λέει δεν είναι συμβατή. Τι να περιμένεις? Δεν υποστιριζει αυτοματες ρυθμισεις το Ρ1. Πηγαινε στην ιστοσελιδα της wind και βρες τις χειροκινητες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα! Βρηκα μια εντολη στο p1i και κατεβηκαν αυτοματα οι ρυθμισεις και δεν χρειαστηκε να στειλω μηνυμα. Ολα μια χαρα τωρα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το Wind Plus στο nokia 6234 μου. Φαινεται δουλευει μια χαρα στο surfing (μονο απτον web browser του κινητου) αλλα στις εφαρμογες μου λεει "Εγγραφειτε σε πακετα δεδομενων πρωτα". Να σημειωσω οτι το κινητο ηταν του πατερα μου και ειχε Vodafone. Εκανα τις ρυθμισεις σωστα ομως απο την ιστιοσελιδα της Wind.

(Μου λεει Προτιμομενο Σημειο Προσβασης web vodafone, δεν εχει επιλογη να το αλλαξω. το κλειδωσανε;;;!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...