Jump to content

Προβλήματα μετά την αλλαγή ΤΙΜ -> Wind


Melita
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα απο φορητοτητα μου εστειλαν τιμ...

 

δεν ξερω κατα ποσο ειναι νομιμο να χρησιμοποιουν το λογοτυπο της τιμ..

 

 

ξερει κανεις κανενα site να στελνει δωρεαν τουλαχιστον 1 λογοτυπο προς εναν αριθμο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 589
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλιστα..αν κατάλαβα δηλαδή, όταν η κάρτα έχει εγκοπή στην μέση, αυτή είναι η αυθεντική WIND GR κι όχι αυτή με το ψεύτικο τσιπάκι ΤΙΜ..καλά στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της καρτοκινητής κοιμούνται..μου είπαν ότι αυτά που γράφετε εδώ περί δυο κατηγοριών SIM στα καρτοκινητά είναι ανυπόστατα..ότι είναι καθαρά θέμα συσκευής και τα λοιπά...δηλαδή μας αναγκαζουν να κάνουμε συμβόλαιο για να πετύχουμε το κανονικό λογότυπο? Και πως είναι δυνατον να πετύχω πακέτο F2G με την αυθεντική κάρτα WIND?Υπάρχει κάτι στο εξωτερικό της συσκευασίας? Δεν είναι δυνατό να ζητήσω να μου ανοίγουν τα πακέτα μεχρι να πετύχω την κάρτα που θελω!!!!! Και την κάρτα από φορυτότητα κινητού τι σημαίνει?

Τα πάντα για τις SIM & USIM :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια κάρτα Sim από την εποχή της Telestet όταν τη βάζω σε ένα Motorola A1200 δείχνει TIM ενώ όταν τη βάζω σε ένα V3xx δείχνει Wind
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εγω εδω τον Ιουλιο πηγα σε καταστημα θεσσαλονικης και μου εδωσαν tim f2g!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Η TIM έχει γίνει WIND εδώ και 1 χρόνο και ακόμα υπάρχουν προβλήματα από την αλλαγή??
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα ΤΙΜ GR λεει να φανταστεις...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ελα ντε...

υπομονη μεχρι να ολοκληρωθουν ολα τα κινητα...

ειδαλλως...αλλαγη καρτας...

 

Μα και κάρτα να αλλάξεις πάλι τις ίδιες WIND Υπηρεσίες θα έχεις!!!.Τι επειδή θα σου λέει TIM GR!!!!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν παει αλλο αυτη η κατασταση εμενα λεει ακομα tim gr τι πραματα ειναι αυτα... αλλοι να κανουν OTA και εμεις τιποτα... πηγα σε υποκοταστημα και μου απαντησαν οτι και τι θα αλλαξει αμα λεει wind και της κανω της υφατης κοπελιας ΄΄τα νευρα μου καθε πρωι που ξυπναω και βλεπω tim gr'' της λεω μπορω να δω το κινητο σου και βλεπω wind gr ακουτε αυτες τις αλλαζουν και εμεις τι ... tim gr........!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν παει αλλο αυτη η κατασταση εμενα λεει ακομα tim gr τι πραματα ειναι αυτα... αλλοι να κανουν OTA και εμεις τιποτα... πηγα σε υποκοταστημα και μου απαντησαν οτι και τι θα αλλαξει αμα λεει wind και της κανω της υφατης κοπελιας ΄΄τα νευρα μου καθε πρωι που ξυπναω και βλεπω tim gr'' της λεω μπορω να δω το κινητο σου και βλεπω wind gr ακουτε αυτες τις αλλαζουν και εμεις τι ... tim gr........!!!

 

Πρίν απο μία ώρα περίπου πήγα σε κατάστημα WIND στην Κέρκυρα και τους είπα να μου αλλάξουν την TIM sim μου σε WIND sim επειδή είναι παλιά και μου είπαν ότι μπορώ να την χρησιμοποιώ ακόμα κανονικά και ας άλλαξε η TIM σε WIND!:mad::mad::mad::mad:!!!!!!

Ακούει η WIND??????:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα ένα πακέτο f2g από κατάστημα της wind.To φακελάκι wind η κάρτα sim wind το λογότυπο στην οθόνη tim.Είμαστε σοβαροί?Πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια και δεν έχουν αλλάξει ακόμα το όνομα της εταιρίας?Εμένα δεν με νοιάζει καθόλου ας λέει ότι θέλει η οθόνη.Αυτούς δεν τους νοιάζει?Απορώ...
Link to comment
Share on other sites

Η νυν wind, όπως και η κάθε wind, να εισπράττει θέλει. Το τι γράφει στην οθόνη του κινητού σε νομίζω να την απασχολεί ιδιαίτερα...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα ένα πακέτο f2g από κατάστημα της wind.To φακελάκι wind η κάρτα sim wind το λογότυπο στην οθόνη tim.Είμαστε σοβαροί?Πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια και δεν έχουν αλλάξει ακόμα το όνομα της εταιρίας?Εμένα δεν με νοιάζει καθόλου ας λέει ότι θέλει η οθόνη.Αυτούς δεν τους νοιάζει?Απορώ...

 

Τους νοιάζει αλλα θα έπρεπε να καταστρέψουν όλα τα πακέτα που έχουν εκδοθεί και υπάρχουν stock Και να βγουν από την αρχή καινούριες Sim με τα ίδια νούμερα ή καινούρια και αυτό είναι μια διαδικασία που στοιχίζει. Επειδή όμως η Wind έχει οικολογική συνείδηση αποφάσισε πως το όνομα δικτύου εχει λιγότερη σημασία απο το να γεμίσεις τον πλανήτη με άχρηστες SIM.:D

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να δεχθώ οτι δεν μπορούν να αλλάξουν στις ήδη υπαρχουσες κάρτες το όνομα του δικτύου.Να δεχθώ επίσης να δίνουν με διάφορες προσφορές δωρεάν πακέτα f2g παλιές sim για να τις ξεφορτωθούν ,αλλά το να τροφοδοτούν την αγορά ακόμα και σήμερα μετά απο τόοοσο καιρό πακέτα των 5€ με το παλιό όνομα το θεωρώ επιεικώς αντιεπαγγελματικό και απαράδεκτο...
Link to comment
Share on other sites

Εχθές κάποια στιγμή από το πρωί έως το απόγευμα περίπου παρατήρησα στο ericsson k750i ότι αντί του κλασσικού WIND GR έβγαινε WIND GR@

Το παρατήρησε κάποιος άλλος? Και τι σήμαινε αυτό???

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου κάνει και εμένα στο Samsung U600 μου.Αντί για WIND GR βγάζει WIND GR@!:).Αλλα αυτό εμένα μου το κάνει απο όταν αγόρασα την συσκευή και πήρα WIND USIM (Ιούλιος 2007)!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν πρέπει να είναι θέμα ούτε κάρτας ούτε κινητού καθώς το έβγαλε και σε εμένα με κάρτα sim 10ετίας και το κινητό που έχω avatar.
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου κινητό το έβγαλε χθες το πρωί, με το που το άνοιξα. Στην δεύτερη συσκευή μου (νόκια) εμφανίστηκε μόλις σήμερα.

Αναρωτιέμαι μήπως έχει να κάνει με το wind plus.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το εβγαζε παντα ετσι σε ολα τα Samsung που εχω. Τωρα ομως μου το εκανε πρωτη φορα χτες το απογευμα και στο Κ800 μου. Περιεργο..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

....τώρα γύριζα σπίτι και το είδα στο δρόμο όταν συνδέθηκα μέσω wind gprs...προφανώς είναι πρόσθετο ''σηματάκι'' ότι είσαι συνδεδεμένος σε data mode...(εκτός δηλαδή από τα κλασικά αντίστροφα βελάκια) μιας και όταν αποσυνδέεσε εξαφανίζεται και αυτό...not bad...:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ΤΙΜ δεν μου το εμφανίζει. Φένεται είναι μόνο για αυτούσ που εχουν το λογότυπο WIND :'(

Ούτε σε μένα που έχω usim wind μου το εμφανίζει (Ν73).

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα που έχω usim wind μου το εμφανίζει (Ν73).

 

Παράξενο!:wacko:.Γιατί και σε εμένα στο Samsung ΜΟΝΟ ΜΕ WIND 3G USIM μου βγάζει το WIND GR@,ενώ με ένα WIND F2G με την απλή την SIM μου έβγαζε κανονικά και ΜΟΝΟ WIND GR!:mad:!.Τι στο καλό συμβαίνει;;;;;:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Aφορά όντως την υπηρεσία και μου το εμφανίζει όταν κάνω χρήση στο Ν73 το οποιο ειναι αναβαθμισμένο. Απορώ που πήρε έκταση το θέμα. Καλο ειναι να το τσεκάρουμε και κάτω απο δίτκυο 3ης γενιάς...
Link to comment
Share on other sites

Να δεχθώ οτι δεν μπορούν να αλλάξουν στις ήδη υπαρχουσες κάρτες το όνομα του δικτύου.Να δεχθώ επίσης να δίνουν με διάφορες προσφορές δωρεάν πακέτα f2g παλιές sim για να τις ξεφορτωθούν ,αλλά το να τροφοδοτούν την αγορά ακόμα και σήμερα μετά απο τόοοσο καιρό πακέτα των 5€ με το παλιό όνομα το θεωρώ επιεικώς αντιεπαγγελματικό και απαράδεκτο...

 

Γιατί δεν έχεις δει τη συσκευασία καθεαυτή; Κάτι μπλε φακελάκια κλεισμένα με συρραπτικό παρακαλώ. :lol:

 

Όχι, αυτά τα φακελάκια της καρτοσύνδεσης δεν τα πήρα από τη μαύρη αγορά, από επίσημο κατάστημα της WIND τα πήρα, ένα πέρυσι κι ένα πριν 10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...