Jump to content

Προβλήματα μετά την αλλαγή ΤΙΜ -> Wind


Melita
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς θα μπορούσα να αλλάξω το λογότυπο, από ΤΙΜ που είναι σε Wind :worry::O ??

 

Μας δουλευεις ετσι; :lol: Λιγα ποστ πιο πανω λενε οτι μονο με αλλαγη sim γινεται :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 589
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μας δουλευεις ετσι; :lol: Λιγα ποστ πιο πανω λενε οτι μονο με αλλαγη sim γινεται :)

 

Και στο 1260 γιατί συνεχίζουν να επιμένουν οτι δεν χρειάζεται η αλλαγή? Επίσης σε αγορασμένο αριθμό λιγότερο απο 2 εβδομάδες (καρτοκινητό) μπορείς σε κατάστημα wind να αλλάξεις την sim ΔΩΡΕΑΝ εφόσον δεν έφτασε τους 3 μήνες της εγγύησης? Και αυτοί πως το βλέπουν αυτό? Κοιτάνε ημέρα ενεργοποίησης απο το νούμερο και απο τότε αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση των 3 μηνών? Και κάτι τελευταίο, άλλαξε σε κανένα SE (συγκεκριμένα K550i) το λογότυπο χωρίς να αλλάξει κάρτα? Στην εξυπηρέτηση λένε πάντως οτι για να ολοκληρωθεί η αλλαγή σε όλους, μπορεί να πάει και μέχρι τα χριστούγεννα... :worry:

 

Υ.Γ. Μην απορείται που ξαναποστάρω στη wind, το κανα "δίπορτο" που λένε... Μπορεί να πάρω και καμια κόκκινη να δω τι άλλαξε που έχω να την χρησιμοποιήσω (την εταιρία) απο το 2002 :p

:)
Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό καλό μου Alcatel ΟΤ.511, είτε το ΤΙΜ σιμάκι βάλω είτε το καινούριο μου Wind... GR.TELESTET δείχνει !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλά στο κατάστημα wind (που είναι και αντιπρόσωπος SE) στη λάρισα (στην βενιζέλου) δεν ξέρουν, τι τους γίνεται!!!!!!!!!!!! Ζήτησα αλλαγή sim επειδή δείχνει TIM GR κοίταξαν στο κομπιούτερ τον αριθμό μου και αφού είδαν οτι είναι εντός εγγύησης και δικαιούμαι δωρεάν αλλαγή, μου την αλλάξαν...... Όλα ωραία και καλά... αλλά.... η νέα sim εί ναι πάλι ΤΙΜ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ! Αφού για το λογότυπο την άλλαξα! :confused::blink: Η μόνη διαφορά είναι οτι η νέα κάρτα είναι 64Κ σε σχέση με την παλιά που ήταν 32Κ... Τώρα τι να κάνω? Να πάω σε άλλο κατάστημα και να ξαναζητήσω αλλαγή? Δικαιούμαι ξανά? Να σας πω την αλήθεια δεν τρελένομαι και τόσο για το WIND GR απλά τρελάθηκα με το IQ της πωλήτριας... Και η δικαιολογία που μου έδωσε είναι απλά οτι στα καρτοκινητά δεν έχουν WIND sim :wacko:

 

ΥΓ. Παρατήρησα αυτό που πρόσεξε και άλλο παιδί, με την νέα κάρτα δεν φεύγουν τα μηνύματα και απλά σβήνεις και ξαναγράφεις το κέντρο μηνυμάτων και είναι οκ. Όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα κάντε αυτό.

:)
Link to comment
Share on other sites

Όντως κι εμένα μου είπαν ότι μόνο σε συμβόλαια δίνουν νέα κάρτα WIND. Αλλά να ρωτήσω κάτι άλλο; Γιατί τόοοοοσο ζήτημα να γράφει το κινητό σου Wind? Για μένα μην ξανασχολείσαι και ειδικά με το πιό πάνω κατάστημα :-)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tora na sou pw kai STET GR na grapsei, posos me endiaferei... Arkei na douleyei artia i sim. Edw akoma sto wind shop sta carefur pou einai+kainourgio i krystalenia porta grafei TIM :cold: ... Den mpika kan ston kopo na mpw. Zitw h telestet :rotfl:
:)
Link to comment
Share on other sites

Tora na sou pw kai STET GR na grapsei, posos me endiaferei... Arkei na douleyei artia i sim. Edw akoma sto wind shop sta carefur pou einai+kainourgio i krystalenia porta grafei TIM :cold: ... Den mpika kan ston kopo na mpw. Zitw h telestet :rotfl:

Για ποιο carrefour μιλάς διότι υπάρχει στην Αθήνα υπάρχει και στην Θεσ/κη αν δεν κάνω λάθος και κανένα τους δεν είναι καινούργιο και το όνομα έχει αλλάξει από τον Ιουνιο! Άρα για πια πόρτα λες????????

Επίσης εάν διαβάσεις και παραπάνω θα δεις ότι δεν φταίει η κάρτα sim για το logo αλλά μπορεί να φταίει και η συσκευή σου. Αρα τα συμπεράσματά σου μάλλον είναι λάθος.

:X
Link to comment
Share on other sites

Ligo pio pano eipa tin poli, larisa. Tha to vgalo+se fotografia. H pinakida epano WIND + h porta TIM..... Ayto me tis syskeyes, den isxyei. Opoia telestet karta valeis se SE grafei WIND GR. Vreite esto mia telestet karta pou na grafei se SE TIM.. Ara oi TIM sim exoun kleidomeno logotypo.
:)
Link to comment
Share on other sites

Ligo pio pano eipa tin poli, larisa. Tha to vgalo+se fotografia. H pinakida epano WIND + h porta TIM..... Ayto me tis syskeyes, den isxyei. Opoia telestet karta valeis se SE grafei WIND GR. Vreite esto mia telestet karta pou na grafei se SE TIM.. Ara oi TIM sim exoun kleidomeno logotypo.

 

Aποφάσισε, οι κάρτες Telestet ή οι κάρτες ΤΙΜ έχουν πρόβλημα? Γιατι φίλος με κάρτα Telestet και S.E P1 δεν έχει πρόβλημα (αν θεωρείται πρόβλημα το να γράφει ΤΙΜ GR αντί για WIND GR...):O

Link to comment
Share on other sites

Ma eimai ksekatharos oti oi kartes TIM exoun provlima. Se oles tis kartes telestet meta tin allagi se ola ta SE egrapse TIM. H moni lysi einai stin nea anavathmisi twn SE na allaksoun tin lista twn diktywn+apo TIM na to kanoun WIND. diaforetika min perimenete na allaksei logotypo...asxeta an sto CC den kseroun ti tous ginete. H ektos an exete kainourgio arithmo (opws egw) se kanena dimino to poly pou tha einai eureos diathesimes oi nees kartokinites sim, na allaxtei dwrean entos eggyisis. Den einai provlima to TIM GR, apla mia simantiki leptomereia gia to kyros tis etairias, afinontas to parelthon pisw..
:)
Link to comment
Share on other sites

Ma eimai ksekatharos oti oi kartes TIM exoun provlima. Se oles tis kartes telestet meta tin allagi se ola ta SE egrapse TIM. H moni lysi einai stin nea anavathmisi twn SE na allaksoun tin lista twn diktywn+apo TIM na to kanoun WIND. diaforetika min perimenete na allaksei logotypo...asxeta an sto CC den kseroun ti tous ginete. H ektos an exete kainourgio arithmo (opws egw) se kanena dimino to poly pou tha einai eureos diathesimes oi nees kartokinites sim, na allaxtei dwrean entos eggyisis. Den einai provlima to TIM GR, apla mia simantiki leptomereia gia to kyros tis etairias, afinontas to parelthon pisw..
WIND λογικα εννοεις...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nai ontws wind ennoousa. Opoios viazetai, skontaftei :lol:

 

Ε καλα δε φταιες και εσυ αν καθε τοσο αλλαζουν ονομα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα ενα πακετο wind f2g σε προσφορα σε γνωστο super market,και προς εκπληξη μου η καρτα ηταν wind!!!και στο κινητο εγραφε κανονικα WIND GR!απιστευτο ε?:lol:εγω πιστευα οτι θα ειχε μεσα ΤΙΜ ωστε να τις ξεφορτωθουν...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα ενα πακετο wind f2g σε προσφορα σε γνωστο super market,και προς εκπληξη μου η καρτα ηταν wind!!!και στο κινητο εγραφε κανονικα WIND GR!απιστευτο ε?:lol:εγω πιστευα οτι θα ειχε μεσα ΤΙΜ ωστε να τις ξεφορτωθουν...

Κι είς ανώτερα!!!Λ Ο Λ

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου με Ν80 και πριν ενα μηνα στις διακοπες του εστειλε μηνυμα η WIND να αποθηκευσει το λογοτυπο της εταιριας.Το κινητο ηταν απο τα πρωτα κομματια που ειχαν βγει στην αγορα αν δεν κανω λαθος 1μιση χρονο πριν,αρα θα περιμενω να γινει και στο δικο μου αυτη η ανανεωση.Απα μην ανησυχειτε απο την εταιρεια εξαρταται οποτε θελει η ιδια προχωρα στη σχετικη αντικατασταση..Να επισημανω οτι ειχε καρτα ΤΙΜ και συνεβει αυτο.ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΡΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο αδερφος μου με Ν80 και πριν ενα μηνα στις διακοπες του εστειλε μηνυμα η WIND να αποθηκευσει το λογοτυπο της εταιριας.Το κινητο ηταν απο τα πρωτα κομματια που ειχαν βγει στην αγορα αν δεν κανω λαθος 1μιση χρονο πριν,αρα θα περιμενω να γινει και στο δικο μου αυτη η ανανεωση.Απα μην ανησυχειτε απο την εταιρεια εξαρταται οποτε θελει η ιδια προχωρα στη σχετικη αντικατασταση..Να επισημανω οτι ειχε καρτα ΤΙΜ και συνεβει αυτο.ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΡΤΑ.

Και να μην έρθει το καινούριο λογότυπο από το δίκτυο οι συνδρομητές μπορούν να αλλάξουν δωράν την sim card χωρίς καμμία επιβάρυνση πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και να μην έρθει το καινούριο λογότυπο από το δίκτυο οι συνδρομητές μπορούν να αλλάξουν δωράν την sim card χωρίς καμμία επιβάρυνση πλέον.

 

Μόνο στα συμβόλαια, όχι στα καρτοκινητά:(

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Και να μην έρθει το καινούριο λογότυπο από το δίκτυο οι συνδρομητές μπορούν να αλλάξουν δωράν την sim card χωρίς καμμία επιβάρυνση πλέον.

Έτσι έκανα κ εγώ, επειδή βαρέθηκα να περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω που πήγα στη WIND της Σταδίου [Σταδίου 7] και έκανα αλλαγή σε ένα F2G από SIM TIM σε SIM WIND αλλα τελικά η SIM ήταν TIM [το τσιπάκι] άσχετος αν εξωτερικά έγραφε WIND? :mad:

 

Στο λογότυπο δικτύου έγραφε TIM, στο ToolKit Menu, όλα μέσα έγραφαν TIM, π.χ. >ΧΡΗΣΙΜΑ>ΥΠΗΡ. ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ TIM, TIM SHARING κλπ. :shifty:

 

Και όταν ρώτησα μια πωλήτρια για το αίσχος, μου απάντησε "ορισμένες συσκευές* δεν διαβάζουν το νέο όνομα από τη SIM και για αυτό δεν σας εμφανίζεται", έχε χάρη που βαριόμουν μέχρι αηδίας να τσακωθώ, που και να τσακωνόμουν δηλαδή σιγά μην έβγαζα άκρη... :wacko:

 

*= Nokia N70 & E70, στις οποίες όταν έβαλα μια κανονική USIM WIND, μου έγραφε κανονικότατα WIND... :X

 

Το κερασάκι στη τούρτα είναι πως όταν ρώτησα μια γνωστη μου που δουλεύει στην WIND για αυτό το χάλι, μου απάντησε πως έπρεπε να ξεφορτωθούν τα παλιά chip των SIM που ήταν TIM... :!:

 

Τώρα, ποιος έκανε την απάτη και μεγάλη παρτίδα από τις νέες SIM WIND, εσωτερικά είναι TIM, άντε να το βρείς... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω που πήγα στη WIND της Σταδίου [Σταδίου 7] και έκανα αλλαγή σε ένα F2G από SIM TIM σε SIM WIND αλλα τελικά η SIM ήταν TIM [το τσιπάκι] άσχετος αν εξωτερικά έγραφε WIND? :mad:

 

Στο λογότυπο δικτύου έγραφε TIM, στο ToolKit Menu, όλα μέσα έγραφαν TIM, π.χ. >ΧΡΗΣΙΜΑ>ΥΠΗΡ. ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ TIM, TIM SHARING κλπ. :shifty:

 

Και όταν ρώτησα μια πωλήτρια για το αίσχος, μου απάντησε "ορισμένες συσκευές* δεν διαβάζουν το νέο όνομα από τη SIM και για αυτό δεν σας εμφανίζεται", έχε χάρη που βαριόμουν μέχρι αηδίας να τσακωθώ, που και να τσακωνόμουν δηλαδή σιγά μην έβγαζα άκρη... :wacko:

 

*= Nokia N70 & E70, στις οποίες όταν έβαλα μια κανονική USIM WIND, μου έγραφε κανονικότατα WIND... :X

 

Το κερασάκι στη τούρτα είναι πως όταν ρώτησα μια γνωστη μου που δουλεύει στην WIND για αυτό το χάλι, μου απάντησε πως έπρεπε να ξεφορτωθούν τα παλιά chip των SIM που ήταν TIM... :!:

 

Τώρα, ποιος έκανε την απάτη και μεγάλη παρτίδα από τις νέες SIM WIND, εσωτερικά είναι TIM, άντε να το βρείς... :blink:

το επαθα και γω αυτό...

Link to comment
Share on other sites

na po k egw thn istoria moy!

ktes pira ena f2g!

to anigo ola kala mesa sim ths WIND

ela poy thn bazw sto S200 kai grafei TIM GR

thn bazw se ena se K80i kai grafei WIND GR

thn ksanabazv sto S200 Tim GR

 

kamia idea?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

na po k egw thn istoria moy!

ktes pira ena f2g!

to anigo ola kala mesa sim ths WIND

ela poy thn bazw sto S200 kai grafei TIM GR

thn bazw se ena se K80i kai grafei WIND GR

thn ksanabazv sto S200 Tim GR

 

kamia idea?

 

to chipaki sou einai mallon tim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...