Jump to content

Προβλήματα μετά την αλλαγή ΤΙΜ -> Wind


Melita
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 589
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για καρτοκινητα ισχυει η δωρεαν αλλαγη???

Ναι, φυσικά!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα που ρώτησα, μου είπαν ότι ακόμη δεν γίνεται αντικατάσταση δωρεάν στα καρτοκινητά. Μόνο για τα συμβόλαια ισχύει προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα ρωτησα για αλλαγη καρτας και μου ειπαν οτι δεν αλλαζουν καρτες. αν ειναι να παρακαλαμε για να μας αλλαξουν τις καρτες απλως για να γραφει wind ας τις κρατησουν.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει ή δεν ισχύει για τα καρτοκινητά?
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει ή δεν ισχύει για τα καρτοκινητά?

Ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του. Τα μαγαζιά δεν αλλάζουν δωρεάν σε καρτοκινητούς απο ότι έχω καταλάβει. Έκτος και αν υπάρχει ασυμφωνία στα κεντρικά της WIND με τα μαγαζία...ή αν εκτός οι υπάλληλοι δεν έχουν πάρει χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

το έχεις ποστάρει το mail? δηλαδή εγώ που πλήρωσα και δεν άλλαξε το όνομα είμαι θύμα έτσι?

 

τους έχω στείλει mail και μου ζητήσαν τον κωδικό της κάρτας..άντε να δούμε τι θα γίνει...

 

 

Ναι το έχω ποστάρει και μάλιστα μου έχεις απαντήσει στο ποστ αυτό. :lol:

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

 

 

Από τις 19/07/07 μπορείτε να επισκεφθείτε οποιοδήποτε κατάστημα WIND και να προμηθευτείτε μια νέα κάρτα sim WIND δωρεάν, όπου θα αποκαταστήσει οποιαδήποτε «δυσλειτουργία» παρουσιάστηκε με την αλλαγή της επωνυμίας της εταιρίας μας.

 

Οι αντιπρόσωποι μας θα σας καθοδηγήσουν ανάλογα.

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

 

Αν είσαι θύμα ή όχι δε γνωρίζω μια και δε ξέρω τι και πότε το έκανες. :)

 

(Αν και δε θέλω να αλλάξω κάρτα θα πάω αύριο σε ένα κατάστημα Wind και θα ρωτήσω για την αλλαγή. Για να δούμε τελικά τι ισχύει)

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του. Τα μαγαζιά δεν αλλάζουν δωρεάν σε καρτοκινητούς απο ότι έχω καταλάβει. Έκτος και αν υπάρχει ασυμφωνία στα κεντρικά της WIND με τα μαγαζία...ή αν εκτός οι υπάλληλοι δεν έχουν πάρει χαμπάρι.

εδω εμενα δεν μου αλλαξαν καρτα σε flexy 25.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κλεινω το κεφαλαιο με τις καρτες.

ολοι οι συνδρομητες συμβολαιου εφοσον θελουν να εχουν το καινουριο λογοτυπο μπορουν να πανε σε καταστηματα Wind και να κανουν Δωρεαν αντικατασταση.

Για τους καρτοκινητους δεν εχει αναφερθει τιποτα επισημο. ειτε αυτο ειναι μαγαζι της εταιριας ειτε ειναι του κυρ Μιχαλη.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω το κουφό που παρατήρησα όταν πήρα την καινούρια κάρτα αλλά όλο ξεχνάω να το γράψω:

Στα προτιμώμενα δίκτυα για roaming είναι πρώτο το ΤΙΜ ΙΤ και δεύτερο το WIND IT! Επίσης, ο χρήστης δεν μπορεί να αλλάξει τη σειρά, μόλις κλείσεις και ξανανοίξεις το κινητό, η λίστα προτιμώμενων δικτύων επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση, ό,τι αλλαγές και αν κάνεις ισχύουν μέχρι να κλείσεις το κινητό!

 

Έχουν πρώτο προτιμώμενο δίκτυο την TIM και μετά την Wind στην Ιταλία!!!

 

Άλλο ένα bug που πρέπει να κάνει τους υπεύθυνους να ντρέπονται λιγουλάκι... :)

Link to comment
Share on other sites

 

Έχουν πρώτο προτιμώμενο δίκτυο την TIM και μετά την Wind στην Ιταλία!!!

 

Άλλο ένα bug που πρέπει να κάνει τους υπεύθυνους να ντρέπονται λιγουλάκι... :)

 

...μονο αυτο;;;...

 

..οπως εγραψα και σε αλλο θεμα....

 

..στην Ιταλια (ημουν πριν μερικες μερες) με το καρτοκινητο της Ελληνικης WIND δεν σου επιτρεπει να κανεις κλησεις οταν συνδεθεις στην WIND Ιταλιας :wacko:.... ...ενω οταν συνδεθεις με Vodafone Ιταλιας η ΤΙΜ κανεις κλησεις κανονικα :wacko:....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

sta katastimata WIND exoyn wind f2g paketa me wind sim mesa? kai tha kseroun na moy poun sigoura to opoio noumero epilekso an exei tim i wind sim mesa? episis ayta pou kykloforoun se periptera+praktoria exoyn OLA tim sim mesa+pws to diakrineis? epeisa tin kopela moy na agorasei f2g gia to non-stop 500 alla tha protimouse kai ekeini wind sim. ap'oti katalava sta kartokinita i dorean allagi den....... :-(
:)
Link to comment
Share on other sites

sta katastimata WIND exoyn wind f2g paketa me wind sim mesa? kai tha kseroun na moy poun sigoura to opoio noumero epilekso an exei tim i wind sim mesa? episis ayta pou kykloforoun se periptera+praktoria exoyn OLA tim sim mesa+pws to diakrineis? epeisa tin kopela moy na agorasei f2g gia to non-stop 500 alla tha protimouse kai ekeini wind sim. ap'oti katalava sta kartokinita i dorean allagi den....... :-(

ειπαμε η δωρεαν αλλαγη στα καρτοκινητα δεν γινεται ακομα.

τουλαχιστον...οχι ακομα :( μακαρι να γινει ομως! ακουτε????

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ma ayto den itan to vasiko erotima... me endiaferei perisotero ta paketa f2g+ti sim exoun mesa+kyrios pou yparxoun wind sim mes ta paketa. mias+douleyeis se wind shop ksana diavase ligo to minima moy. pisteyo tha endiaferei olous aytous pou theloun na paroun neo arithmo! oso gia tin dorean allagi sta kartokinita, i idia i etairia tha xasei se aksiopistia an de to kanei.. giati tha einai san na min ypologizoun tous kartokinitous, me synepies..
:)
Link to comment
Share on other sites

πηγα να σε τριπλαρω αλλα δεν το κατεφερα. :p

λοιπον θα σου μιλησω ειλικρινα.

υπαρχουν στην αγορα καρτοκινητα φακελακια τα οποια στο χαρτι γραφουν wind f2g και μεσα υπαρχει σιμ ΤΙΜ. το ιδιο εγινε και στην κοπελα μου να εχει φακελακι wind με sim ΤΙΜ. (ασχετα αν σαν λογοτυπο λεει wind)

τωρα πως θα το ξεχωρισεις?? δεν υπαρχει τροπος δυστηχως,εκτος αν πεις τον πωλητη οτι θελεις να ειναι σιμ wind (κατι πολυ δυσκολο).

για να σε ανακουφησω ομως ολες οι νεες παραλαβες ειναι σιμ wind.

και ακομα ενα κολπακι θα σου πω.

Πες οτι πας και παιρνεις ενα f2g tim η εγγυηση ειναι 3 μηνες...ε του !#@@# πανω απο 3 μηνες θα κανουν να φερουν sim wind?

και σου λεω οτι πολυ συντομα θα υπαρχουν. οποτε πας για αντικατασταση κατευθιαν.;)

 

πως με βρισκεις?:p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

theos!! de katalava mono kati: eipes oti sta f2g me sim tim to logotypo einai wind. ennoeis oti stin othoni tha grafei WIND GR? ap'oso kserw oles oi tim sim einai kleidomenes (san tis frog) na min allazoun onoma. Pantos peste oti eimai xazos+de katalavaino...alla ti oikonomiko ofelos eixe i wind na valei oles tis palies sim sta paketa f2g+na min exei kateythian wind apto na tis antikathista? :lol: tha kano mia erotisi mpas petywo wind sim! :P:
:)
Link to comment
Share on other sites

theos!! de katalava mono kati: eipes oti sta f2g me sim tim to logotypo einai wind. ennoeis oti stin othoni tha grafei WIND GR? ap'oso kserw oles oi tim sim einai kleidomenes (san tis frog) na min allazoun onoma. Pantos peste oti eimai xazos+de katalavaino...alla ti oikonomiko ofelos eixe i wind na valei oles tis palies sim sta paketa f2g+na min exei kateythian wind apto na tis antikathista? :lol: tha kano mia erotisi mpas petywo wind sim! :P:

οχι ρε συ τι κλειδωμενες? εγω εχω στο ενα μου κινητο 128κ ΤΙΜ και εχω λογοτυπο Wind.

δεν ειναι θεμα οικονομικο..αλλωστε ειμαστε large:wink: απλα εμεινε μπολικο αποθεμα...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

na sou po tin alitheia ayto pou mas endiaferei+tous 2, einai na grafei WIND GR. tin karta sim mesa, pou den tin vlepei kaneis, as grafei+telestet! :lol: sti dikia mou sim tim den allakse to logotypo+perasan sxedon 2 mines..... den einai thema kinitou giati an valo alli karta pou grafei wind, grafei+se mena wind. to dokimasa akoma+me sim telestet. anyway tha perimenw kamia vdomada+tha tis parw f2g+tha zitiso epitopou allagi sim, se wind shop.
:)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κλεινω το κεφαλαιο με τις καρτες.

ολοι οι συνδρομητες συμβολαιου εφοσον θελουν να εχουν το καινουριο λογοτυπο μπορουν να πανε σε καταστηματα Wind και να κανουν Δωρεαν αντικατασταση.

Για τους καρτοκινητους δεν εχει αναφερθει τιποτα επισημο. ειτε αυτο ειναι μαγαζι της εταιριας ειτε ειναι του κυρ Μιχαλη.

 

 

Τελικά είσαι πολύ πιο αξιόπιστος από το τμήμα επικοινωνίας της εταιρείας. :):)

Σήμερα βρήκα χρόνο και πήγα σε ένα κατάστημα Wind (ή περιέργεια βλέπεις :O ) για να αλλάξω τη κάρτα της συζύγου μου αλλά ακόμη ΔΕΝ. Ίσως σε μερικές ήμερες μου είπαν. Μου είπαν ότι ακόμη και αν μου δώσουν τώρα νέα κάρτα (επί πληρωμή :mad: μέχρι νεοτέρας ) δεν είναι σίγουρο ότι θα φαίνεται το σήμα της Wind στην οθόνη.

 

Αν και συμπαθής εταιρεία, σε αυτή τη περίπτωση θυμίζει λίγο μικρό μαγαζάκι. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λές..μικρό μαγαζάκι! Όσο για τις κάρτες sim , εγώ έκανα την αλλαγή. Πλήρωσα. Και τι κατάλαβα? Τίποτα! Καινούρια κάρτα με εσωτερικό μενού υπηρεσιών να λέει ΤΙΜ, τα ίδια προτιμόμενα δίκτυα στην λίστα, και το λογότυπο φυσικά να μένει το ίδιο. ΤΙΜ.

 

Το μόνο που άλλαξε είναι το εξωτερικό της κάρτας sim που λέει wind. Θα το ξύσω μου φαίνεται και θα φανεί κανά ΤΙΜ αχαχαχαχα:lol:

 

Για τα μπάζα είναι όλη η ιστορία και η πολιτική τους.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις κάρτες sim , εγώ έκανα την αλλαγή. Πλήρωσα. Και τι κατάλαβα? Τίποτα! Καινούρια κάρτα με εσωτερικό μενού υπηρεσιών να λέει ΤΙΜ, τα ίδια προτιμόμενα δίκτυα στην λίστα, και το λογότυπο φυσικά να μένει το ίδιο. ΤΙΜ.

 

Το μόνο που άλλαξε είναι το εξωτερικό της κάρτας sim που λέει wind. Θα το ξύσω μου φαίνεται και θα φανεί κανά ΤΙΜ αχαχαχαχα:lol:

 

 

Φίλε bezoss, τόσο εγώ όσο και άλλοι φίλοι μου που έκαναν την αλλαγή κάρτας, δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα. Το μενού υπηρεσιών λέει wind, τα πάντα τέλος πάντων λένε wind και το λογότυπο άλλαξε αμέσως.

Και εννοείται ότι η αλλαγή έγινε δωρεάν.

Δεν σε καταλαβαίνω πραγματικά...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bezoss, τόσο εγώ όσο και άλλοι φίλοι μου που έκαναν την αλλαγή κάρτας, δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα. Το μενού υπηρεσιών λέει wind, τα πάντα τέλος πάντων λένε wind και το λογότυπο άλλαξε αμέσως.

Και εννοείται ότι η αλλαγή έγινε δωρεάν.

Δεν σε καταλαβαίνω πραγματικά...

 

Εννοείται ότι η αλλαγή είναι δωρεάν ε? Εννοείται ότι εχω και συνδρομή επίσης? Όχι!

 

anyway..επειδή κατηγορήθηκα οτι κατηγορώ την εταιρία δίχως λόγο..και ότι βγάζω πράγματα απο το κεφάλι μου...

 

Το βίντεο τα λέει όλα. Ελπίζω να μην κατηγορηθώ και για μοντάζ...:confused:

 

Καλό καλοκαίρι...

 

http://www.sendspace.com/file/t7k47s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...