Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρε η αδερφη μου σημερα και εχει το εξης προβλημα.

Οταν γραφεις μηνυμα με αργο ρυθμο στους 70 χαρακτηρες σε πεταει σε 2 μηνυματα ενω αν γραψεις κατι γρηγορα φτανεις κανονικα στους 160..τι ειναι παλι τουτο? προβλημα software? να το παω πισω?:(

Μόλις τώρα έριξα μία ματιά και στο δικό μου και ήταν εντάξει!

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε στις διαφημίσεις στις γιγαντοαφίσες;

Τα σπάει, στην κυριολεξία!:D

περνούσα από το ύψος του Golf και νόμιζα ότι θα πέσει πάνω μου :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

400+ europoula gia 512MB ram xwris epektash mhpws einai ligo POLLA gia 2007-feyga kinhto?:X:X:X

 

Μα είναι RAZR... Το πρώτο έκανε 600+ ευρώ και είχε 6MB μνήμης...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι RAZR... Το πρώτο έκανε 600+ ευρώ και είχε 6MB μνήμης...

 

Ναι αλλα τωρα (2007) ο κοσμος δεν ειναι τοοοοσο(:whip: ) μ*&&**ς οσο τοτε που βγηκε το RAZR.....πιστευω......:lol::fool:

Link to comment
Share on other sites

γενικα η μοτορολα δεν φυμιζεται για την σταθεροτητα της αξιας στις συσκευες της δες πχ krzr περυση τετοιο καιρο εκανε περιπου 500ε τωρα κανει 240ε μια απο τα ιδια ισχυει για ολες τις συσκευες της :X μηπως αυτο ειναι υπερτιμηση των τιμων στις συσκευες της ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλα τα κινητά, αλλάζουν πολύ γρήγορα οπότε οι τιμές πέφτουν. Το Νοκια Ν80 που πήρα πέρυσι, έκανε 500 ευρώ και τώρα πωλούνται δεκάδες μεταχειρισμένα στα 200 ευρώ.

 

Τα κινητά είναι εποχιακά προϊόντα.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για μεταχειρισμενα τηλεφωνα και το N80 κανει 450 ε και οπως λες και εσυ το πηρες πριν 1 χρονο 500ε οχι 250 οπως κανει το krzr ενω περυση εκανε κοντα στα 500ε
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος:

1. Το V8 είναι ακριβό για Motorola αλλά σε καλή τιμή σε σχέση με Νοκια.

2. Η τιμή του θα πέσει στο μέλλον όπως σε όλα τα κινητά.

3. Το Ν80 δεν πουλιέται πια, κανείς δεν το αγοράζει καινούριο όταν μεταχειρισμένο κάνει 200 ευρώ. Και 1000 ευρώ να το έβαζε η Νοκια δεν θα λέγαμε ότι αυξήθηκε η τιμή του. Πάλι κανείς δεν το αγοράζει καινούριο σε αυτήν την τιμή, ούτε στα 400 ευρώ, ούτε στα 300. Η εταιρεία μπορεί να θέλει να δώσει τα τελευταία κομμάτια σε ακριβή τιμή αλλά δεν θα το καταφέρει.

4. Αντίθετα με τη Νοκια, η Μοτορολα ρίχνει τις τιμές ανάλογα με τη ζήτηση οπότε μπορείς να αγοράσεις πιο μετά ενα Μοτορόλα σε πολυ καλή τιμή.

 

Πιστέυω ότι αν έρθει το V8 (με τα 2GB) σε καλή τιμή (π.χ. 350 ευρώ), θα σαρώσει στις πωλήσεις.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος:

1. Το V8 είναι ακριβό για Motorola

 

Χμ, αυτό δεν το κατάλαβα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κανείς τι ανάλυση θα πρέπει να έχει μια φωτογραφία για να πιάσει όλη την οθόνη του V8 σαν wallpaper χωρίς να κόβονται οι άκρες τις?
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ειμαι κι εγω κατοχος v3 και μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ το design της moto,γι αυτο αλλωστε και το πηρα σα δευτερη συσκευη με την επιδοτηση που ειχα περυσι,τσαμπα.Το v8 επισης το βρισκω πανεμορφο και η ποιοτητα κατασκευης του ειναι αριστη.Παρ ολα αυτα δε νομιζετε οτι τελη του 2007 ενα κινητο με αυτα τα χαρακτηριστικα,no 3g,no memory slot,κακη καμερα και video ειναι ηδη ξεπερασμενο;Ειδικα σε αυτη τη τιμη;Για δευτερη συσκευη ισως παλι οταν πεσει παρα πολυ η τιμη του να το σκεφτομουνα,αλλα στη παρουσα φαση πιστευω ειναι ασκοπο να δινεις τοσα λεφτα μονο για φιγουρα οταν μπορεις με τα ιδια λεφτα να παρεις κινητα πραγματικα εργαλεια με 3g,wifi,smartfone funcionality,office tools.Αυτο το post το κανω μεσω p990(το πηρα καινουργιο πριν δυο μηνες 280 euro)συνδεδεμενος μεσω wifi στο router μου,ξαπλωμενος στο καναπε βλεποντας Ισπανια vs Γερμανια.Κοιτα συμπτωση,μολις επαιξε η διαφημιση του v8,πανεξυπνη.Ποιος αραγε να τη πληρωνει ;-) ;
Link to comment
Share on other sites

Εκει ειναι το θεμα οτι πολλοι πληρωνουν την μοστρα και μονο ;) Εκει πονταρει και η moto αλλωστε.

 

Απο χαρακτηριστικα παμε...ερποντας. Οταν θα ανακαλυψουν τους αισθητηρες ccd θα εχουμε δει τα ραδικια αναποδα...Ακομα και το gx30 που εχω καλυτερες φωτο βγαζει σε σχεση με το v3x.

Link to comment
Share on other sites

Θελω επισης να θυμισω οτι το p990 με τοσο ανωτερα χαρακτηριστικα και τοσο χαμηλη πλεον τιμη σε συγκριση με τις υπολοιπες συσκευες σε αυτη τη κατηγορια τιμης,ειναι ηδη συσκευη σχεδον δυο ετων,αλλα και αλλες συσκευες αντιστοιχων και ανωτερων ικανοτητων κυκλοφορουν εδω και ενα χρονο και περισσοτερο!Αρα γιατι να δωσω τωρα τοσα λεφτα για να παρω μια συσκευη που υπολειπεται σε χαρακτηριστικα ακομη και σε σχεση με συσκευες που υπαρχουν εδω και δυο χρονια.Το νοημα της αγορας νεας συσκευης,αν υπαρχει καποιο,ειναι να αποκτησεις συσκευη αναβαθμισμενων και ανταγωνιστικων τεχνολογικα δυνατοτητων σε σχεση με οτι κυκλοφορει η εχει κυκλοφορησει προσφατα.Νομιζω λοιπον οτι σιγα σιγα κι εμεις σα καταναλωτες πρεπει να ειμαστε περισσοτερο υποψιασμενοι και για να μη τη παταμε αλλα και για να παρουν και οι εταιριες το μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατον να ξελασπωνουν εις τους αιωνες των αιωνων βασιζομενες μονο στο design και στο marketing
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη αποψη αλλα νομιζω οτι design εχει και η samsung αλλα παρολα αυτα δεν εχει τετοιες τιμες δες E840 το ιδιο λεπτο με πολυ καλη κατασκευη ιδια καμερα + καρτα μνημης κλπ και τιμη ... 250
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και πιστευω οτι αυτος ειναι και ο σωστος,και για μας τους καταναλωτες οφελειμος,τροπος εξελιξης νεων συσκευων,feature reach device+λογικη τιμη+λειτουργικοτητα+design.Αν για παραδειγμα για μενα μετρουσε παρα πολυ το design της moto και ειχα τη διαθεση να ξοδεψω τοσα λεφτα θα επελεγα το z8 και οχι το v8,επειδη δε θελω να νιωθω οτι πιαστηκα κοτσος μονο για τη φιγουρα.Και smartphone ειναι και αυξημενη λειτουργικοτητα εχει και design εχει(οχι τοσο κομψο οσο το v8),σα τιμη το βρισκω ακριβο αλλα τουλαχιστο προσφερει και κατι παραπανω απο design.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φαίνεται η λογική "ανακύκλωσης" συσκευών με παρόμοια χαρακτηριστικά σε νέο design ακολουθείται από όλες τις γνωστές εταιρίες:X
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τωρα (2007) ο κοσμος δεν ειναι τοοοοσο(:whip: ) μ*&&**ς οσο τοτε που βγηκε το RAZR.....πιστευω......:lol::fool:

 

Μπα μην το λες... :wink:

 

Αναφορικά με τη συσκευή, μπόρεσα και την περιεργάστηκα για πρώτη φορά χθες... Είναι αρκετά μεγαλύτερη από το V3, κυρίως στο ύψος (σύμφωνα με τον κατασκευαστή η διαφορά στο πλάτος και στο πάχος είναι αμελητέα).

 

Κατά τα άλλα φαίνεται πολύ στιβαρή κατασκευή, ποιοτική και με προσεγμένα υλικά. Πάντως για να είμαι ειλικρινής, προσωπικά δεν με ενθουσίασε και τόσο... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να δω τις αναπάντητες κλήσεις που έχω στην εξωτερική οθόνη?Το προσπάθησα αλλά έχει μία μόνο επιλογή(το ok) όταν σου δείχνει πόσες αναπάντητες έχεις και το μόνο εξωτερικό πλήκτρο που μπορείς να κάνεις κάτι είναι το πλήκτρο επιλογής(στα αριστερά της συσκευής κάτω από τα κουμπιά της έντασης) το οποίο όταν το πατάω απλά εξαφανίζεται το μήνυμα οτι έχω αναπάντητες και μένει μόνο ένα θαυμαστικό ψηλά στην οθόνη..Μήπως είναι θέμα κάποιας ρύθμισης?Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί δεν μπορώ με τίποτα στο V8 μου να βάλω ένα mp3 ως ήχο κλήσης;

Το βλέπει κανονικά και το παίζει στον player, δείχνει πως το δέχεται όταν το βάζω ως ήχο κλήσης ή ήχο για μηνύματα, αλλά όταν έρχεται μήνυμα ή δέχομαι κλήση παίζει όποιο θέλει! Να σημειώσω πως όταν ξαναμπαίνω στο εκάστοτε προφίλ μου τα δείχνει κανονικά επιλεγμένα τα mp3 που θέλω!

 

Τι συμβαίνει;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί δεν μπορώ με τίποτα στο V8 μου να βάλω ένα mp3 ως ήχο κλήσης;

Το βλέπει κανονικά και το παίζει στον player, δείχνει πως το δέχεται όταν το βάζω ως ήχο κλήσης ή ήχο για μηνύματα, αλλά όταν έρχεται μήνυμα ή δέχομαι κλήση παίζει όποιο θέλει! Να σημειώσω πως όταν ξαναμπαίνω στο εκάστοτε προφίλ μου τα δείχνει κανονικά επιλεγμένα τα mp3 που θέλω!

 

Τι συμβαίνει;

Mήπως έχεις bt headset γιατί αυτή τη βλακεία την έκανε το V3.:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...