Jump to content

Ποια είναι η χειρότερη αγορά σας;


manolissinger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι χειροτερες μου αγορες ειναι ενα mp3 creative zen v plus 2gb το πηρα 150 ευρο....

επισης ενα νοκια 7650 που το πηρα μολις ειχε βγει 588ευρο :X

αυτα.....

 

Γιατι? :confused: Εμένα πάλι η αγορά του creative zen v plus 1gb είναι απ'τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει :D Εκτός αν το λες για την τιμή του...

Εγώ δε θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο που να μετάνιωσα για την αγορά του, ίσως κάποια ρούχα που παίρνω στις εκπτώσεις και μετά συνειδητοποιώ ότι δεν τα χρειαζόμουν :rolleyes:

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 155
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η χειρότερη αγορά μου ήταν ένα nokia κινητό...Το αγόρασα ντούκου και τελικά στην 1 εβδομάδα τα έπαιξε...Θυμάμαι έτρεχα στο service της nokia κάπου 4 μήνες...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Pragmatika h xeiroterh agora pou exw kanei einai ena mpx220... Akomh ta klaiw ta 370€ pou edwsa... Den aksize oute 1€ apo auta pou edwsa, den to eixa krathsei sta xeria mou olo gia service htan!!!
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

1. Qtek s200 γιατι εχει αρκετα αργο επεξεργαστη και σερνεται. τουλαχιστον το θετικο ειναι οτι εμαθα καποια πραγματα απο pda και πλεον οταν θα ξανααγορασω θα παρω κατι καλυτερο.

2. DLS Ultimate Nobelium 12" (subwoofer αυτοκινητου). εδωσα 600+ ευρω γιαυτο το subwoofer και τελικα δεν κανει για το αμαξι μου γιατι θελει ΠΟΛΛΑ λιτρα κουτας και πολλα λιτρα port bagagge για να παιξει σωστα. ειναι ενα φοβερο ηχειο, αλλα δυστυχως δεν κανει για το αμαξι μου. αν το ηξερα θα προτιμουσα κατι αλλο (οχι απαραιτητα φτηνοτερο).

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? :confused: Εμένα πάλι η αγορά του creative zen v plus 1gb είναι απ'τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει :D Εκτός αν το λες για την τιμή του...

Εγώ δε θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο που να μετάνιωσα για την αγορά του, ίσως κάποια ρούχα που παίρνω στις εκπτώσεις και μετά συνειδητοποιώ ότι δεν τα χρειαζόμουν :rolleyes:

 

το λεω γιατι δεν μου χρειαζοταν καθολου....

δεν ακουω μουσικη απο αυτο αντιθετως τα 150 ευρο που το πηρα ηταν μια χαρα αλλα......

μια ζωη ασκοπες αγορες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

siemens sx1

ena tzin diesel 150 evrw pou den foresa pote.

ena allo nokia den thimamai pio itan.pantos stoixize ta idia xrimata me to prwto erricson candybar pou ekane treli epityxia(ena asimenio mayro),pou meta apo ayto irthan ta k750 kai paei legontas.kai itan mia moufa kai misi,eleini kamera eleini othoni,xalia ixoi.to mono pou eixe itan pws allaze proswpseis.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Μετανιωσα για την αγορα του N73 μιας και βγηκε ελλατωματικο και δεν το καλυψε ουτε καν η εγγυηση!ακουγα πολλα για τη νοκια αλλα αυτη τη φορα παραεγινε..παρασκευη πηρα το καινουργιο μου κινητο Se k800i και δεν νομιζω οτι θα ξαναπαρω ευκολα ξανα νοκια...500 χαμενα ευρω...
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Μια και μονη αγορα: Το sharp gx20...Το πηρα με συνδεση,συνολικα μου "εφυγαν" πανω απο 700€ (για μια συσκευη αξιας 250€,τοτε...Με ξεχ...ζε κι ο πατερας μου για τους μηνιαιους λογαριασμους...) και το τηλεφωνο το ειχα τους μισους μηνες στα service...Aναθεμα την στιγμη που το πρωτοειδα και το αγορασα....

Εγώ πάλι πήρα το gx20 οταν βγήκε,το κινητο ειναι περίπου 4 χρονών,αυτη τη στιγμή το χρησιμοποιει συγγενικο μου πρόσωπο και λειτουργει άψογα.

Ποτε δεν παρουσιασε πρόβλημα και δεν pote service.

Ουτε μια αναβάθμιση να φανταστείς.

 

Τελικα ειναι και θέμα τύχης...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήρα το gx20 οταν βγήκε,το κινητο ειναι περίπου 4 χρονών,αυτη τη στιγμή το χρησιμοποιει συγγενικο μου πρόσωπο και λειτουργει άψογα.

Ποτε δεν παρουσιασε πρόβλημα και δεν pote service.

Ουτε μια αναβάθμιση να φανταστείς.

 

Τελικα ειναι και θέμα τύχης...

Φιλε μου, ειναι πραγματικα καθαρα θεμα τυχης...Αλλα μερικες φορες σκεφτομαι και λεω στον εαυτο μου:" γιατι σε μενα ρε ******....; γιατι...." Πλεον εχω παψει να αγοραζω ακριβα κινητα.... Μετα το ΜΟΤΟROLA V3ι, τωρα εχω ενα Τ290ι και κανω την δουλεια μου....Τα παλια 400αρια που χαλαγα σε κινητα τηλεφωνα τα εχω κοψει,γιατι ειναι σκετη κοροιδια...Τα κινητα πλεον εχουν ημερομηνια ληξης....ΟΛΑ.... Αθανατα ΝΟΚΙΑ 3210 ,ERICSSON T... κλπ κλπ....

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

eten ποτε ξανα απο μενα,αθλια και με αθλια υποστηριξη.2 ειχα παρει και τα 2 κατεληξαν γερμανια για επισκευη κι αν δεν γινοταν και χαμος θα τα χρεωνομουν κι εγω απο πανω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ αποτυχημένη αγορά γιατί ψάχνω πάρα πολύ που αξίζει να δώσω τα λεφτά μου...

 

(Καλά καλά, έχω αγοράσει ένα ασύρματο mouse με 15 euro το οποίο είχε χειρότερη αίσθηση και από το mouse με το numpad στα accessibility functions)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Μετάνιωσα για την νέα σύνδεση που έκανα στο δίκτυο της cosmote.

Γιατί? και πωτώ γιατί σκεπτομαι να το κάνω και γω απο Vodafone

 

nokia 6600,nokia 6288,nokia n90,δεν μπορω να θυμηθω καποιο αλλο.

Tα δύο τελευταια καταλαβαίνω αλλα το 6600 γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Μετάνιωσα, ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ, που αγόρασα hibox της HOL αντί για DSL cube!!!!!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

η μεγαλυτερη και πιο αποτυχημενη αγορα ηταν ενα νοκια Ν80....ειναι οτι ποιο αχρηστο πραγμα εχω δουλεψει ποτε στα χερια μου...

 

ενα κινητο που δεν εκανε για τπτ...

μπαταρια απαραδεκτη

σημα οπου αυτο ηθελε και οποτε ηθελε...και συνηθως ηταν μουλαρωμενο και δεν ηθελε :p

τα κοληματα και οι επανεκινησεις επεφταν κατα ριπας :lol:

 

δεν θελω να θυμαμαι αλλα απο αυτην την αγορα μου...καιω και καιω λεφτα σε ρουκου αγορες στην ζωη μου αλλα αυτη η αγορα ηταν η πλεον απαραδεκτη και αποτυχημενη....:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μετάνιωσα που πήρα το Microsoft Wireless Laser Mouse 5000. Το πιο ελεϊνό ποντίκι όλων των εποχών. Πήρε πόδι τη δεύτερη μέρα.

 

Ζήτω τα κλασσικά ενσύρματα Wheel Mouse Optical.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα νοκια εχει μαζεψει το θρεντ.:lol:

Mπα υπάρχουν και χειροτερα (βλ.Motorola):D :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μετάνιωσα που αγόρασα (49e) το Crypto UM-360 MP3 Player, απαίσια ποιότητα, χάλασε σε μόλις 3 μέρες από την αγορά του, off-the-record πρόκειται για ένα ελεεινό Κινεζικό OEM προϊόν... απλά αίσχος! :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με τα ηλεκτρονικά τα πάω καλά και δεν έχει προκύψει κάποιο σημαντικό πρόβλημα. Ως χειρότερη αγορά θα χαρακτήριζα το πρώτο μου μηχανάκι - μεταχειρισμένο.

Παθών και μαθών.

Link to comment
Share on other sites

SE t610 :cry: tsampa pigan ta $$ mou...
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χειρότερη αγορά μου μακραν, η δορυφορική μου. Δεν είναι Nova αλλα με ξένα όχι απαραίτητα free to air κανάλια. Δεν έχω δεί πάνω απο 3 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

pedia ego ti na po..parhgkeila ap to ebay ena cd cleaner pou einai ena kalo mhxanhmataki pou katharizei ta cd.. auto ekane 50 euros..to parhgkeila loipon telh aprhliou 25 kai akoma na erthei,thn agora thn ekana meso paypal..esteila munhma se mia eteria pou to poulouse onomati funky sales kai de mou apanthsan kai tis 2 fores.h bash tous einai germania.... Ean einai apath to olo thema tha nai h proth fora pou th patao ap to ebay... alla einai meso paypal ara mporei na ginei kati sosta??
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

pedia ego ti na po..parhgkeila ap to ebay ena cd cleaner pou einai ena kalo mhxanhmataki pou katharizei ta cd.. auto ekane 50 euros..to parhgkeila loipon telh aprhliou 25 kai akoma na erthei,thn agora thn ekana meso paypal..esteila munhma se mia eteria pou to poulouse onomati funky sales kai de mou apanthsan kai tis 2 fores.h bash tous einai germania.... Ean einai apath to olo thema tha nai h proth fora pou th patao ap to ebay... alla einai meso paypal ara mporei na ginei kati sosta??

 

ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΝΑ ΜΗΛΑΣ ΑΚΟΜΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΑΓΟΡΑ!!! :p

 

Σοβαρά πάντως δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

pedia ego ti na po..parhgkeila ap to ebay ena cd cleaner pou einai ena kalo mhxanhmataki pou katharizei ta cd.. auto ekane 50 euros..to parhgkeila loipon telh aprhliou 25 kai akoma na erthei,thn agora thn ekana meso paypal..esteila munhma se mia eteria pou to poulouse onomati funky sales kai de mou apanthsan kai tis 2 fores.h bash tous einai germania.... Ean einai apath to olo thema tha nai h proth fora pou th patao ap to ebay... alla einai meso paypal ara mporei na ginei kati sosta??

 

Ναι, μπορείς να κάνεις μη αποδοχή της συναλλαγής. Πρόσεξε όμως να μην περάσουν 45 ημέρες απο την ημερομηνία της συναλλαγής. Είναι το όριο που δίνει το paypal.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...