Jump to content

[S60 3rd Edition] Internet telephony


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι.Μήπως με την χρήση του TruPhone πλέον συμφέρει καλύτερα να μιλάμε κάνοντας χρήση κάποιου προγράμματος δεδομένων παρά ομιλίας?

 

Έχει κάνει κάποιος μετρήσεις να μας πει ποια η χρέωση για 1' ομιλίας με χρήση GPRS/3G και πόσο για απλή κλήση φωνής?

 

Μήπως συμφέρει κάποιο πάγιο unlimited data (εφόσον υπάρχει σε κάποια εταιρία) για να κάνουμε τις κλήσεις μας?

 

Τα παραπάνω βέβαια όσον αφορά τα σταθερά.

Έψαξα στο site του TruPhone για χρεώσεις σε κινητά αλλά δεν βρήκα κάτι πέρα από "NEW 15p/min OR LESS to EU mobiles."

 

Υπάρχει κάποιος που το χρησιμοποιεί αποκλειστικά να μας πει?

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει χρησιμοποιησει καποιος το truphone στο Ν82?

 

Το εγκατεστησα μολις τωρα αλλα μου κολλαει το κινητο συνεχως...

 

οι δωρεαν κλησεις ειναι μονο προς σταθερα?μεχρι ποτε?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει καποιος το truphone στο Ν82?

 

Το εγκατεστησα μολις τωρα αλλα μου κολλαει το κινητο συνεχως...

 

οι δωρεαν κλησεις ειναι μονο προς σταθερα?μεχρι ποτε?

 

Δεν το εχω δοκιμασει ,αλλα συμφωνα με αυτα που λες

μαλλον πρεπει να περιμενουμε updated εκδοση ..

 

Συμφωνα με οτι εχει δωθει προηγουμενα,μεχρι τελη Φεβρουαριου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2158470#post2158470

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

me to n81 paizei???

Epeisis otan eixa to n95 to eixa energopoiisi kai meta kapoios mou eklepse to account:!:

Ti mporw na kanw twra gia na to akurwsw kai na valw neous kodikous kai tetoia???

 

Euxaristw

 

Scottas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει ,αλλα συμφωνα με αυτα που λες

μαλλον πρεπει να περιμενουμε updated εκδοση ..

 

Συμφωνα με οτι εχει δωθει προηγουμενα,μεχρι τελη Φεβρουαριου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2158470#post2158470

 

Ναι,οντως...

 

Παντως συνιστω και προτεινω να μην το δοκιμασετε ακομα...

 

Nervous...διαδωσε το και στο επισημο τοπικ του N82...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,οντως...

 

Παντως συνιστω και προτεινω να μην το δοκιμασετε ακομα...

 

Nervous...διαδωσε το και στο επισημο τοπικ του N82...

 

Απαντησε ο "ειδικος" john74 :p ,εδω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2203961#post2203961

 

Κατεβασε την τελευταια εκδοση απο εδω

 

http://www.truphone.com/downloads/TruWiz.SISX

 

Amazing launch offer - extended!

Now you can get FREE mobile calls to 40 countries

(and US cellphones) until Feb 29th 2008.

 

 

Να θυμισω και την λιστα με τις δωρεαν χωρες (ανανεωσα και το 1ο μηνυμα του θεματος )

 

http://img518.imageshack.us/img518/2738/36750968xd7.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

me to n81 paizei???

Epeisis otan eixa to n95 to eixa energopoiisi kai meta kapoios mou eklepse to account:!:

Ti mporw na kanw twra gia na to akurwsw kai na valw neous kodikous kai tetoia???

 

Euxaristw

 

Scottas

 

 

Στέιλε τους email και πες να σου κάνουν αλλαγή στο password και να στο στείλουν με email.

Αρκεί βέβαια να μπορείς να αποδείξεις ότι είναι δικό σου το account.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το truphone και δουλεψε κατευθειαν

 

πηρα και τηλεφωνα Ελλαδα, μια χαρα.

 

οι ρυθμισεις που εχετε γραψει πιο πανω ειναι για να χρησιμοποιησω account sto voipdiscount αντι του truphone account?

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει καποιος το truphone στο Ν82?

 

Το εγκατεστησα μολις τωρα αλλα μου κολλαει το κινητο συνεχως...

 

οι δωρεαν κλησεις ειναι μονο προς σταθερα?μεχρι ποτε?

 

Οταν λες κολαει τη ενωεις οτι κολαει. Το εχω βαλει εδω και κανα 5 μερες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Το χρησημοποιω καθημερινα

 

Η χρεωσεις για κινητα τηλεφωνα σε ελλαδα ειναι 0.25 (δηλαδη οσο και καποιο φθηνο καρτοκινητο-Q, Frog).

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κολαει τη ενωεις οτι κολαει. Το εχω βαλει εδω και κανα 5 μερες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Το χρησημοποιω καθημερινα

 

Η χρεωσεις για κινητα τηλεφωνα σε ελλαδα ειναι 0.25 (δηλαδη οσο και καποιο φθηνο καρτοκινητο-Q, Frog).

 

Παιδες δικο μου το λαθος...δεν ειχα βαλει την τελευταια εκδοση...

 

Ειχα βαλει μα παλαιοτερη και οταν ειπα οτι κολλαει εννουσα οτι εκανε ρισταρτ και δεν μπορουσα να επεμβω στο κιν..και εβγαζα την μπαταρια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το εγκατεστησα μολις ! εστειλα μνμ μου εστειλαν το λινκ το κατεβασα κ οκ δεν εκανα καμμια επιπλεον ρυθμιση φενετε να δουλευει αν κ δεν εκανα συνομιλια ακομα .

το παραξενο ειναι οτι κανω κληση στο αλλο μου κινητο (cosmote) κ κανει κληση κανονικα ? ειναι φυσιολογικο ? αφου δεν εχω βαλει κρεντιτ ,δε πιστευω να εχει καμμια κρυφη χρεωση πουθενα ?

 

κανενα τιπ για τον τροπο λειτουργειας του ?

αμα δουλευει ειμαι ενταξει ? δε χρειαζομαι τπτ αλλο να κανω ?

πολυ απλο μου φανεικε

 

*επηρεαζει το τηλεφωνο ρυθμισεις κτλ γιατι κατι λεει οτι χρησημοποιει τον καταλογο μου κ σαν να παρατηρησα να αναβει το σημα διαθεσιμοτητας wifi ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα μολις ! εστειλα μνμ μου εστειλαν το λινκ το κατεβασα κ οκ δεν εκανα καμμια επιπλεον ρυθμιση φενετε να δουλευει αν κ δεν εκανα συνομιλια ακομα .

το παραξενο ειναι οτι κανω κληση στο αλλο μου κινητο (cosmote) κ κανει κληση κανονικα ? ειναι φυσιολογικο ? αφου δεν εχω βαλει κρεντιτ ,δε πιστευω να εχει καμμια κρυφη χρεωση πουθενα ?

 

Οχι δεν υπάρχει καμιά κρυφή χρέωση απλά ερχεται με $2 credit.;)

Συνιστώ να αλλάξεις τις ρυμίσεις ωστε οι κανονικές σου κλήσεις να γίνονται με κλήσεις ομιλίας και να διαλέγεις εσυ ποτε θες να κάνεις κλήση διαδικτύου. Ασε που πιο καλα ειναι να μην είναι παντα ενεργό το Truphone γιατί η μπαταρία θα κρατάει ελαχιστα...

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επειδη ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα μπορειται να βοηθησεται

οι κλεισεις προς κινητα ειναι δωρεαν???? της μοναδες τι της χρειαζεσαι και πως της βαζεις??? το μυνημα για την ενεργοποιησει τι χρεωσει εχει τι γραφω στο μυνημα???? ευχαριστω!

απο που μπορω να κατεβασω το voipdiscount ια το κινητο τι χρειαζεται να κανω εκτος απο το sip??? χρειαζεται ναστειλω πουυενα sms???

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να κατεβασω το voipdiscount ια το κινητο τι χρειαζεται να κανω εκτος απο το sip??? χρειαζεται ναστειλω πουυενα sms???

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι ούτε να στείλεις sms. Κάνεις πρώτα μια εγγραφή στην σελίδα του VoipDiscount και μετά βάζεις στο κινητό τις ρυθμίσεις που περιγράφονται παραπάνω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα gizmo καπως ετσι λεγεται που εμφανιζεται στο μενου ληψης το εχει δοκιμασει κανεις?Τι χρεωσεις εχει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κλεισεις προς σταθερα ειναι δωρεαν η και προς κινητα?? και αν ειναι μεχρι ποτε ειναι δωρεαν

 

pros stathera edo ellada dorean,allou ehei kai kinita usa/china kai kapoia alla

allo programma san to truphone tora poy tha lixei se 15 meres yparhei??

 

pantos sto N82 paizei apsoga to truphone

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλέστε όσο μπορείτε γιατί από Μάρτη τέρμα!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα gizmo καπως ετσι λεγεται που εμφανιζεται στο μενου ληψης το εχει δοκιμασει κανεις?Τι χρεωσεις εχει?
Παιδια λεω να βαλω αυτο ειναι ευχρηστο και δεν μου σπαει τα νευρα να συνδεεται με ςλαν συνεχεια προσ σταθερα εχει χρεωση 2 cent το λεπτο.telika εβαλα το voipdisvount.Ti χρεωσεις εχει παιδια εχει για σταθερα 300 λεπτα τη βδομαδα δωρεαν?Οπως λεει στη σελιδα του?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έλαβα χτες 1 email από Truphone που έλεγε διάφορα για μια νέα υπηρεσία και στο τέλος έλεγε:

Ηowever, as a big thank you for being one of our early supporters, you can continue to enjoy your existing Launch Offer pricing (that means free calls to 40 countries) until June 1st.

 

Μας δίνουν παράταση μέχρι την 1η ΙΟΥΝΗ!!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα χτες 1 email από Truphone που έλεγε διάφορα για μια νέα υπηρεσία και στο τέλος έλεγε:

Ηowever, as a big thank you for being one of our early supporters, you can continue to enjoy your existing Launch Offer pricing (that means free calls to 40 countries) until June 1st.

 

Μας δίνουν παράταση μέχρι την 1η ΙΟΥΝΗ!!:)

 

Akrivos file ! mono gia tous palious xristes h afth pou prolavane kai kanane egrafh mexri ths 29/2. oses egrafes ginonte apo 1/3 einai pleon me to anagrafomeno timologio ( den eiparxoun pleon free call)

episeis paramenh kai tha minh gia panda free apo users truphone se truphone h apo google talk se truphone h antistiha...

 

Prosopika to truphone einai to kalitero programma pou eixw xrisimopoihsh akoma kai otan kalo ekswteriko h mobile sthn ellada einai poli kales h times tou

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια. Εγω γραφτηκα στις 7/1/2008, mail που να λεει οτι εχω δωρεαν κλησεις μεχρι ιουνιο δ μου εχουν στειλει..Το θεμα ειναι σημερα δοκιμασα και πηρα τηλ. κανονικα σπιτι και μεσω του router απο το σπιτι μου αλλα και μεσω 3g και πηρε κανονικα..υστερα κοιταξα στην σελιδα με το ιστορικο των κλησεων μου και ελεγε στο κοστος free..

 

βασικα αυριο παω ιταλια και θελω να μαθω αν οι κλησεις που θα κανω μεσω wifi στο σταθερο εδω στην ελλαδα θα ειναι δωρεαν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω δεν το ειχα παρει χαπαρη τωρα τη να κανω ξερει κανεις τη χρεωσεις εχει κανονικα και εαν ειναι με τον μηνα η μια φορα πληρωνεις και τελος εαν μπωρει καποιος να απαντηση THANKS
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα τώρα... Αλλά κόπηκε το τζάμπα... Σου δίνει 2$ με την εγγραφή και από εκεί και πέρα τα σκας κανονικά. Αλλά για όσους κάνουν κλήσεις εξωτερικό συμφέρει πολύ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...