Jump to content

[S60 3rd Edition] Internet telephony


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι σταθερό το τηλέφωνο που θες να πάρεις και ανήκει στις χώρες που έχει τσαμπέ χρέωση, τότε το άτομο που θες να καλέσεις δε χρειάζεται να κάνει τίποτα.

 

α μονο για κινητα τοτε.εγω εχω το νουμερο που λεει οταν βαζω το truphone ετσι?αυτο το i-call που διαφημιζει η Microland τι ειναι παλι?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ και τους δύο. To 1o SMS που μου έστειλαν έλεγε:

Welcome to Truphone! Your number is +1360*******; log into http://www.truphone.com using password khf*******

 

Αυτά δεν αρκούν για να περάσω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις. Έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς: Και το νούμερο με το παραπάνω password, και το 4ψήφιο pin που δίνουν για το voicemail, και τον 6ψήφιο αριθμό που είχε στις ρυθμίσεις το truphone σαν username όταν το είχα κάνει αυτόματα. Θέλω να αποφύγω να το ξανακάνω αυτόματα γιατί θα επανεγκατασταθεί η εφαρμογή του truphone και θα μου κάνει το κινητό άχρηστο...

 

svise ola ta sip settings kai oti ehei shesei me to truphone kai xana perna to...doulevei 100%!! eheis wlan ekei poy eisai?,ean nai tote i diadikasia einai apli,allios me GPRS mpes.

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

svise ola ta sip settings kai oti ehei shesei me to truphone kai xana perna to...doulevei 100%!! eheis wlan ekei poy eisai?,ean nai tote i diadikasia einai apli,allios me GPRS mpes.
Το ξαναπέρασα τελικά κατευθείαν από WLan στο κινητό. Την 1η φορά το είχα κατεβάσει από το PC και ίσως γιαυτό δε δούλεψε σωστά. Επίσης του έχω δώσει να μην ξεκινάει αυτόματα την εφαρμογή. Δουλεύει άψογα τώρα χωρίς να κάνει αργό το τηλέφωνο. Επίσης είδα οτι δεν είναι εύκολο να βρεις το password για τον SIP λογαριασμό στην έκδοση 3. Τον παίρνει κατευθείαν από την εγκατεστημένη εφαρμογή... Αν βρει κάποιος πού είναι καταχωρημένο το password ας το πεί ώστε να το βάλουμε και σε κανένα άλλο τηλέφωνο, π.χ. στο SJphone για windows mobile...
Link to comment
Share on other sites

α μονο για κινητα τοτε.εγω εχω το νουμερο που λεει οταν βαζω το truphone ετσι?αυτο το i-call που διαφημιζει η Microland τι ειναι παλι?
\

 

Το έψαξα λίγο και είδα ότι πρέπει να γραφτείς με συνδρομή σε αυτή την υπηρεσία και γενικά δεν είδα να έχει κάτι που να αξίζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δοκίμασα και παίρνει και σε ελληνικά κινητα, όχι μόνο σταθερά... Είναι όντως τσάμπα εκτός από τη χρέωση για το sms ενεργοποίησης?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δοκίμασα και παίρνει και σε ελληνικά κινητα, όχι μόνο σταθερά... Είναι όντως τσάμπα εκτός από τη χρέωση για το sms ενεργοποίησης?

 

τα ελληνικά κινητά χρεώνονται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , εσας που χρησιμοποιείτε το truphone στο Ν95 . Υπάρχει καθυστέρηση στον ήχο , και αν ναι είναι μεγάλη ώστε να σου σπαει τα νευρα?
Link to comment
Share on other sites

apo simera episeis mporite mesw to account sas na dialeksete kai to ringtone pou thelete na akoune opios sas kalh !!!

 

Episeis mporite na katevase kai to neo update tou Truphone apo 3.0 se 3.2 einai poli pio grigoro kai diorthose pola bug akirosane tin lista filon kai sindete me to WIFI pio grigora h to 3G

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδες ολα καλα το εγκατεστησα αλλα ο ηχος ειναι χαλια κανει αντιλαλο λες και μιλαω μεσα στο grang cannyon.Τι μπορω να κανω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες , έχω εγκαταστήσει το truphone 3 φορές , κάθε φορά μετά από απεγκατάσταση της προηγούμενης εγκατάστασης . και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν κάνω μια κλήση , κάνει μια φορά τοοοοουυυυυτ και σταματάει , η κληση πραγματοποιείται κανονικα , αλλά ούτε ακού ουτε με ακουει ο συνομιλητής .

Καμμια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ολα καλα το εγκατεστησα αλλα ο ηχος ειναι χαλια κανει αντιλαλο λες και μιλαω μεσα στο grang cannyon.Τι μπορω να κανω?
Κανεις?Επισης να προσθεσω οτι ο αλλος με ακουει πολυ καλα με ελαχιστο αντιλαλο,εγω στο Ν95 εχω τρομερο αντιλαλο.EDIT:αντιλαλο εχει μονο στο σταθερο στο σπιτι μου τελικα,στα αλλα δουλευει μια χαρα ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, δουλευει με το wind non stop κ ο λ π ο για σύνδεση μέσω internet?

Tι κολπο ειναι αυτο :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες , έχω εγκαταστήσει το truphone 3 φορές , κάθε φορά μετά από απεγκατάσταση της προηγούμενης εγκατάστασης . και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν κάνω μια κλήση , κάνει μια φορά τοοοοουυυυυτ και σταματάει , η κληση πραγματοποιείται κανονικα , αλλά ούτε ακού ουτε με ακουει ο συνομιλητής .

Καμμια βοήθεια?

 

Τι εγινε ρε παιδια , μονο σε εμενα κανει αυτά τα κολπα? Μπορει κανείς να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να δουλεψει με το Voipdiscount? Αν ναι τι ρυθμισεις χρειαζονται?
Link to comment
Share on other sites

Gia osous ehoun to truphone katevike kai neo update 3.3 katevasteto apo edw
www.truphone.com

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

αφου λοιπον δεν μπορεσα να βρω τις ρυθμισεις για το Voipdiscount εβαλα και εγω το truphone, για πειτε μου ομως γιατιμου φαινετε οτι ειναι πολυ ακριβο:( στο Voipdiscount εχω τα δωρεαν σταθερα( και οχι μονο μεχρι τελος του χρονου) και τα κινητα οπου χρεωνονται ειναι 0,17 λεπτα/λετπο, στο truphone εκανα μια κληση σε κινητο ( ελλαδα) και με χρεωσε για 28" 52 λεπτα!!!! ειναι δυνατον να ειναι τοσοοοο ακριβο?
Link to comment
Share on other sites

Alfa, το truphone προσφέρεται κυρίως για κλήσεις σε σταθερά τηλέφωνα, οι οποίες και γίνονται εντελώς δωρεάν. Εκτιμώ πως οι χρήστες που το χρησιμοποιούν για να καλέσουν κινητά τηλέφωνα είναι ελάχιστοι.

Η χρέωση που αναφέρεις πάντως, είναι σίγουρα πολύ υψηλή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...