Jump to content

[S60 3rd Edition] Internet telephony


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δηλαδη στελνω μηνυμα και ειμαι οκ?Τι γινεται μετα?Εγκαθισταται το προγγραμμμα?Το μυνημα αυτο ποσο χρεωνει?
Kaneis?????
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν γράφτηκα στο site μέσω του sms, και μετά μου εγκαταστάθηκε το truphone wizard.Εκεί τι κάνω?Πατάω next και βγάζει ένα άδειο παράθυρο με τίτλο:SIP profile to modify.Αυτό πώς το φτιάχνω?Πρέπει να πάω κοντά σε wi-fi?Και εκεί τι κάνω?

 

1 βοήθεια βρε παιδιά για το πώς φτιάχνω το SIP Profile??:!:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

επειδη προκειται να αναβαθμισω το Ν80 στην τελευταια εκδοση και ως γνωστον καποιες εφαρμογες(οπως και αυτη για την οποια μιλαμε εδω )μπορει να μη δουλευουν,τι θα κανω για να την ξαναβαλω?προφανως εγκατασταση του .sis απο την αρχη....

 

SMS πρεπει να ξαναστειλω??????????

Link to comment
Share on other sites

edit το βρήκα θέλει μη αυτόματο

 

1. Που είναι αυτό;

 

2. Εκτός από το Truphone έχει δοκιμάσει κάποιος καμια άλλη υπηρεία π.χ. i-call ή voipdiscount και να δουλεύει;

 

3. Οταν γράψεις έναν αριθμό (σε κατάσταση αναμονής) μπορείς από "Επιλογές" > "Κλήση" να επιλέξεις "κλήση Διαδικτύου". Σίγουρα χρειάζεται εφαρμογή να εγκατασταθεί; Δεν αρκούν οι "Ροιθμήσεις SIP"? (αν ξέρει κάποιος πώς να τις κάνει...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτέλους έβαλα την εφαρμογή στο κινητο μου,ολα καλα εστειλα και μηνυμα κτλ.

Οταν ανοιγω την εφαρμογή μου λεει the truewizzard will setup your phone for the truephone service,ε παταω next,και μου βγαζει πανω πανω SIP profile to modify και απο κάτω χωρις δεδομένα.

Τι να κανω?

help!!

thanks

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μια ερώτηση: είμαι συνδρομητής στο i-call, κανω τις ρυθμισεις κανονικα στο Ν80 για sip,κτλ, κάνω register μεσω wi-fi, ωστόσο όταν κάνω internet κλήσεις μου προσθέτει στο τελος του αριθμού @sip.i-call.gr και φυσικά δεν αποκαθίσταται κλήση...καμιά ιδέα για ρύθμιση που μου ξεφεύγει;

 

Thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτέλους έβαλα την εφαρμογή στο κινητο μου,ολα καλα εστειλα και μηνυμα κτλ.

Οταν ανοιγω την εφαρμογή μου λεει the truewizzard will setup your phone for the truephone service,ε παταω next,και μου βγαζει πανω πανω SIP profile to modify και απο κάτω χωρις δεδομένα.

Τι να κανω?

help!!

thanks

 

Είχα και γω το ίδιο πρόβλημα.

1.Κάνε login μέσω pc στο account σου στο site της truphone.

2.Πήγαινε εκεί που σου λέει να διαλέξεις ποιο κινητό έχεις για να κατεβάσεις το πρόγραμμα.

3.Επέλεξε το κινητό σου και μετά διάλεξε να κατεβάσεις στο pc σου το αρχείο ρυθμίσεων.Eίναι το truphone.set.

4.Μετά πέρνα το στο κινητό και κάντο install.Στις ρυθμίσεις που θα βγάλει πάτα αποθήκευση και καθάρισες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νέα προσφορά από την Truphone :

 

Συνεχίζετε η προσφορά σε όλα τα μέλη του Truphone δωρεάν σε 40 χώρες μέχρι τις 31/12/07 :

 

Εδώ μια υπενθύμιση των χωρών οι των οποίων η σταθερές κλήσης είναι ελεύθερες:

Αργεντινή, Αυστραλία, Αυστρία, Βέλγιο, Βραζιλία (Ρίο de Janeiro & Σάο Πάολο μόνο), Καναδάς, Χιλή, Κίνα (σταθερά και κινητά ), Κύπρος, Τσεχία, Δανία, Εσθονία, Γαλλία, Γερμανία, Ελλάδα, Γκουάμ, Χογκ Κογκ (σταθερά και κινητά ), Ουγγαρία, Ισλανδία, Ιρλανδία, Ισραήλ, Ιταλία, Κορέα (νότος), Λουξεμβούργο, Μαλαισία, Μεξικό (Γουαδαλαχάρα, Πόλη του Μεξικού & Μοντερρέυ μόνο), ολλανδική, Νέα Ζηλανδία, Νορβηγία, Παναμάς πόλη, Πολωνία, Πορτογαλία, Πουέρτο Ρίκο, Ρωσία (Μόσχα κεντρική & η Αγία Πετρούπολη μόνο), Σινγκαπούρη (σταθερά και κινητά ), Ισπανία.

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Νέα προσφορά από την Truphone :

 

Συνεχίζετε η προσφορά σε όλα τα μέλη του Truphone δωρεάν σε 40 χώρες μέχρι τις 31/12/07 :

 

Είναι ιδιαίτερα ευχάριστο νέο η παράταση της προσφοράς για έξι ακόμα μήνες. Ελάχιστες εταιρείες προχωρούν σε ανάλογες,τόσο συμφέρουσες για τους καταναλωτές κινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και γω το σχετικό email και μπράβο στην εταιρεία.

Σωστή η κίνηση για να διαδοθεί ακόμη πιο πολύ η υπηρεσία.

Να ρωτήσω μόνο για το upgrade.Ξέρει κανείς αν προσφέρει κάτι αναγκαίο η αναβάθμιση ή και με την παρούσα έκδοση την κάνουμε τη δουλειά μας?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω το ίδιο πρόβλημα.

1.Κάνε login μέσω pc στο account σου στο site της truphone.

2.Πήγαινε εκεί που σου λέει να διαλέξεις ποιο κινητό έχεις για να κατεβάσεις το πρόγραμμα.

3.Επέλεξε το κινητό σου και μετά διάλεξε να κατεβάσεις στο pc σου το αρχείο ρυθμίσεων.Eίναι το truphone.set.

4.Μετά πέρνα το στο κινητό και κάντο install.Στις ρυθμίσεις που θα βγάλει πάτα αποθήκευση και καθάρισες.

Thanks,όλα καλα!

Αλλα ρε παιδια τωρα για πχ εχω σβήσει το wifi,αλλα κατω απο την ενδειξη της μπαταριας εχει δυο εικονιδια,ενα με ενα τηλεφωνο και ενα αλλο κτλ.

Αυτο τωρα παντα ετσι θα ναι?

Νομιζω πως εχει παραμεινει το wifi γιατι καπως ζεστο ειναι το τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?μπορουμε να κανουμε κλησεις απο ελλαδα προς το εξωτερικο σε σταθερο τηλεφωνο που βρισκεται στο εξωτερικο?η ειναι μονο για σταθερα εδω στην ελλαδα?
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?μπορουμε να κανουμε κλησεις απο ελλαδα προς το εξωτερικο σε σταθερο τηλεφωνο που βρισκεται στο εξωτερικο?η ειναι μονο για σταθερα εδω στην ελλαδα?

 

μπορείς να καλέσεις δωρεάν σε 40 χώρες ( σταθερά)

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Οι κλήσεις του Truphone γίνονται μέσω του διαδικτύου. Επομένως,δεν έχει καμία σημασία η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην οποία είσαι πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Οι κλήσεις του Truphone γίνονται μέσω του διαδικτύου. Επομένως,δεν έχει καμία σημασία η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην οποία είσαι πελάτης.

άν αναφέρεσε σε μένα, άλλο εννοώ: να μην συνδέετε μέσω wifi αλλα μέσω 3g/gprs με wind plus non stop wap

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να καλέσεις δωρεάν σε 40 χώρες ( σταθερά)

 

Η ΗΠΑ ειναι μεσα σε αυτες τις 40?

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Η ΗΠΑ ειναι μεσα σε αυτες τις 40?

 

Ειναι η Αμερικη, και για σταθερα και για κινητα (Landline & Mobile))

Ριξε ενα ματι εδω τοις χωρες που ειναι διαθεσημες http://www.truphone.com/more_info/what_does_it_cost.tru

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...