Jump to content

[S60 3rd Edition] Internet telephony


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τουλάχιστον το VOIPBUSTER λειτουργει με το ν93??

Αφου ρε παιδια εχει wifi...

 

Δεν λέχω δει καθόλου τις ρυθμίσεις SIP του n93. Γιατί δεν δοκιμάζεις να αντιγράψεις τα παραπάνω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Άρα φίλε emperor, δουλεύει και με το voipdiscount. Εγώ είχα προσπαθήσει αλλά έβαζα ρυθμίσεις και στο proxy και δεν μου δούλευε, έλεγε ότι δεν είναι registered. Tο βράδυ που θα πάω σπίτι θα το τροποποιήσω και θα δω τι κάνει...Αλήθεια αν είμαστε σε άλλο δίκτυο εκτός αυτού του σπιτιού μας ή του γραφείου μας, για παράδειγμα, θα πρέπει να ορίσουμε αυτό το δίκτυο σαν access point για κάνουμε κλήσεις φαντάζομαι, έτσι δεν είναι???

 

Πάντως χαίρομαι που το ακούω γιατί αυτό υποστήριζα και εγώ πιο πάνω και όλοι μου έλεγαν το αντίθετο....αφού το Ε65 που έχω για την γυναίκα μου υποστηρίζει voip από μόνο του σαν ανεξάρτητη συσκευή. Μάλιστα έχει και την επιλογή να σε ρωτάει αν θέλεις internet call ή όχι κάθε φορά που είσαι συνδεδεμένος.

 

Για το evoice έκανες τις ίδιες ρυμίσεις φαντάζομαι έτσι?? Ωραία θα τις κάνω και εγώ να εξαντλήσω τα χρήματα που έχω στο πορτοφόλι του evoice!!!

 

Στο κομμάτι registration τι έβαλες?????

Link to comment
Share on other sites

Άρα φίλε emperor, δουλεύει και με το voipdiscount. Εγώ είχα προσπαθήσει αλλά έβαζα ρυθμίσεις και στο proxy και δεν μου δούλευε, έλεγε ότι δεν είναι registered. Tο βράδυ που θα πάω σπίτι θα το τροποποιήσω και θα δω τι κάνει...Αλήθεια αν είμαστε σε άλλο δίκτυο εκτός αυτού του σπιτιού μας ή του γραφείου μας, για παράδειγμα, θα πρέπει να ορίσουμε αυτό το δίκτυο σαν access point για κάνουμε κλήσεις φαντάζομαι, έτσι δεν είναι???

 

Πάντως χαίρομαι που το ακούω γιατί αυτό υποστήριζα και εγώ πιο πάνω και όλοι μου έλεγαν το αντίθετο....αφού το Ε65 που έχω για την γυναίκα μου υποστηρίζει voip από μόνο του σαν ανεξάρτητη συσκευή. Μάλιστα έχει και την επιλογή να σε ρωτάει αν θέλεις internet call ή όχι κάθε φορά που είσαι συνδεδεμένος.

 

Για το evoice έκανες τις ίδιες ρυμίσεις φαντάζομαι έτσι?? Ωραία θα τις κάνω και εγώ να εξαντλήσω τα χρήματα που έχω στο πορτοφόλι του evoice!!!

 

Στο κομμάτι registration τι έβαλες?????

 

εγγραφή : όταν απαιτείται

 

στο διακομιστή μεσολάβισης δεν βάζεις τίποτα

και στον διακομιστή καταχώρησης με τη σειρά

 

sip:evoice.hol.gr

 

evoice.hol.gr

 

2130xxxxxx

 

kwdikos

 

UDP

 

5060

 

Και πρέπει να δουλευει πλήρως.

 

Για το άλλο που ρωτας όχι δεν χρειάζεται τίποτα, θα πηγαίνεις στο τηλέφωνο διαδικτύου και θα σου δείχνει το διαθέσιμο wifi και απο κει θα μπορείς να κάνεις σύνδεση μέσω αυτού.

 

Για το voipdiscount είμαι σίγουρος πως θα δουλέψει, αντίγραψε τις ρυθμίσεις για το voipbuster και δοκίμασε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι λειτουργεί άψογα με καθαρότατο ήχο, (μάλιστα καλύτερο από το sjphone που έχω στο ppc μου) και μέσω του κανονικού ακουστικού της συσκευής και όχι του εξωτερικού όπως λειτουργούν τα άλλα προγράμματα.

 

Ευχαριστούμε emperor πολύ καλή δουλειά!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι λειτουργεί άψογα με καθαρότατο ήχο, (μάλιστα καλύτερο από το sjphone που έχω στο ppc μου) και μέσω του κανονικού ακουστικού της συσκευής και όχι του εξωτερικού όπως λειτουργούν τα άλλα προγράμματα.

 

Ευχαριστούμε emperor πολύ καλή δουλειά!!!

 

Χαίρομαι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν ενεργοποιήσεις το truephone μετά δεν κλείνει με τίποτα παρά μόνο με επανεκκίνηση του κινητού;

Μέχρι να κάνω απενεργοποίηση σάρωσης WLAN αυτόματα ξαναβρίσκει το δίκτυο και συνδέεται...

Υπόψιν ότι στις ρυθμίσεις του TruVoip έχω βάλει τρόπο σύνδεσης Μη αυτόματη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν ενεργοποιήσεις το truephone μετά δεν κλείνει με τίποτα παρά μόνο με επανεκκίνηση του κινητού;

Μέχρι να κάνω απενεργοποίηση σάρωσης WLAN αυτόματα ξαναβρίσκει το δίκτυο και συνδέεται...

Υπόψιν ότι στις ρυθμίσεις του TruVoip έχω βάλει τρόπο σύνδεσης Μη αυτόματη...

 

Πας Μενού - Συνδεσιμοτητα (Connect) - Internet Teleph. και το απενεργοποιείς.

 

Πουφ... τέρμα το truephone. :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

sto voipbuster den mporo na to sendesio to n95 me to wifi moy..me to truphone mporo omos,evala tis rythmiseis kanonika opos leei o emperor69 pio pano alla tipota akoma,ti kano lathos?
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πας Μενού - Συνδεσιμοτητα (Connect) - Internet Teleph. και το απενεργοποιείς.

 

Πουφ... τέρμα το truephone. :p

 

Αυτό ακριβώς περιγράφω πιο πάνω ότι κάνω και πουφ μετά από λίγο ξανασυνδέεται μόνο του κάνοντας αναζήτηση υπηρεσιών... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia eimai asxetos entelos me to thema:p apo pou tha to katevaso kai ti tha kano meta? sas parakalo opios mporeis as boithisi!:)

 

truphone me to N93 den doulevei akoma,diavase to topic apo tin arhi na deis ti kai pos ok?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είμαι άσχετος με την υπηρεσία,έχω Ν 95 και απλά θα παρακαλούσα για καθοδήγηση ώστε να μπορώ να κάνω δωρεάν κλήσεις.Ποια υπηρεσία θεωρείτε καλύτερη;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

steilte minima sto +447624000000 me keimeno Tru kai eiste etoimi na xekinisete ta internet calls... einai tsampa mehri teli iouniou (efoson steileis minima kane install ktl ktl)

 

Οκ, τα κάνω αυτά.

Έχω τσάμπα τηλέφωνα και κινητά και σταθερά μέσα στην Ελλάδα?Και μέχρι Ιουνίου είναι τσάμπα να γραφτείς ή τσάμπα τα τηλέφωνα και μετά χρεώνονται και για την Ελλάδα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τα κάνω αυτά.

Έχω τσάμπα τηλέφωνα και κινητά και σταθερά μέσα στην Ελλάδα?Και μέχρι Ιουνίου είναι τσάμπα να γραφτείς ή τσάμπα τα τηλέφωνα και μετά χρεώνονται και για την Ελλάδα?

 

Έχεις δωρεάν τηλεφωνήματα σε σταθερά τηλέφωνα της Ελλάδος,καθώς και σε εκείνα πολλών άλλων χωρών του εξωτερικού. Οι κλήσεις σε κινητά τηλέφωνα χρεώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δωρεάν τηλεφωνήματα σε σταθερά τηλέφωνα της Ελλάδος,καθώς και σε εκείνα πολλών άλλων χωρών του εξωτερικού. Οι κλήσεις σε κινητά τηλέφωνα χρεώνονται.

Μέσω wifi γινονται όλα σωστά?Με το N95 τώρα δλδ μπορώ να πραγματοποιω κλησεις σε σταθερα τηλεφωνα?Η ποιότητα πως είναι?

Το truephone παντως δεν υπάρχει στο ν95 μου...

Link to comment
Share on other sites

Μέσω wifi γινονται όλα σωστά?Με το N95 τώρα δλδ μπορώ να πραγματοποιω κλησεις σε σταθερα τηλεφωνα?Η ποιότητα πως είναι?

Το truephone παντως δεν υπάρχει στο ν95 μου...

 

Καταρχάς,πρέπει να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα στη συσκευή,δεν είναι προεγκατεστημένο.

 

Ναι,μέσω ενός δικτύου Wi-Fi θα έχεις τη δυνατότητα να τηλεφωνείς σε σταθερά,δωρεάν.

Η ποιότητα είναι ικανοποιητικότατη,η ένταση ίσως είναι κάπως χαμηλή. Αν όμως ενεργοποιήσεις το μεγάφωνο θα επικοινωνείς χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw shmera evala to truphone sto n95.ekana me thn seira auta pou leei kata thn egkatatstash kai twra opote vlepei to wifi mou mou bgazei mazi me to shma wlan kai ena thlefwno dipla.sto programma leei truphone connected.

1)twra opote pernw ena thlefwno pernei mesw truphone?

2)pws tha to dw auto?

3)kai kati allo pernoume kanonika ta noumera opws einai stis epafes 69........?esteila ena sms se ena noumero 69... kai enw to esteile mesw truphone den paralhfthke.opoios xerei as me voithisei ggiati eimai kai asxetos me to thema.thanks

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

.

1)twra opote pernw ena thlefwno pernei mesw truphone?EAN PERNEI ME INTERNET CALL

2)pws tha to dw auto?EAN SOY VGAZEI KATI SE MORFI +30210322222@truphone.com

3)kai kati allo pernoume kanonika ta noumera opws einai stis epafes 69........?MONO LANDLINES ALLIOS HREONESE

 

esteila ena sms se ena noumero 69... kai enw to esteile mesw truphone den paralhfthke.opoios xerei as me voithisei ggiati eimai kai asxetos me to thema.thanks

ELPIZO NA VOITHISA,TO KAINOURGIO VERSION TOU TRUPHONE EINAI APLA FOVERO,PANTA PIANEI GRAMMI (grafo kefalaia gia na xehorisei apo to post toy aristotelhs2060..

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δηλαδη στελνω μηνυμα και ειμαι οκ?Τι γινεται μετα?Εγκαθισταται το προγγραμμμα?Το μυνημα αυτο ποσο χρεωνει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γράφτηκα στο site μέσω του sms, και μετά μου εγκαταστάθηκε το truphone wizard.Εκεί τι κάνω?Πατάω next και βγάζει ένα άδειο παράθυρο με τίτλο:SIP profile to modify.Αυτό πώς το φτιάχνω?Πρέπει να πάω κοντά σε wi-fi?Και εκεί τι κάνω?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

vgike new version xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

loipon evala th nea version pano ap thn palia kati mou eipe gia ta palia settings,pathsa yes!!, esteila KSANA sms ,doulevei mia xara alla proste8hke kai ena new profile,to "presence".....

 

poia profiles na xrhsimopoiw?poio na exo default?se orismena mou leei not registered?giati?prepei na paw sth selida ths trufone na dw to account mou?exw

account?de thimamai tipota?rikse ligo fws re john me ayta ta profiles kai ta registered kai ta not registered...

THANXX:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...