Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο wi-fi τι λεει;ειναι γρηγορο;η συσκευασια τι περιεχει;ανεβαστε ρε παιδια και καμια εικονα του οι κατοχοι μην πληγωνετε εμας που περιμενουμ ε την βονταφον(αγνωστη η διαθεσιμοτητα του)για να το παρουμε,καλοριζικο σε ολους

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και η απαντηση απο την Wayfinder

 

Dear Mr Samaras,

 

when you install Wayfinder on the P1i and activate the code you will be able to choose Greek map coverage. This map coverage will just include the mayor cities and roads connections. That is also why Greece is not listed on our website.

 

If you have further questions please do not hesitate to contact us again.

Best regards,

 

Mathias

 

(German|Swedish|English)

Wayfinder Customer Support

Wayfinder Systems AB

 

customer.support@wayfinder.com

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι από ενημέρωση που είχα από SE και αυτοί το ίδιο πακέτο θα φέρουν στην Ελλάδα και είπαν ότι το Wayfinder έχει υποστήριξη για Αθήνα, οπότε προφανώς έτσι γίνεται και κατεβάζεις τον χάρτη με wifi ή data gprs/3g.
Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Φτου....6 ειχε το Πλαισιο και πουληθηκαν !!

 

Τωρα θα φερει Παρασκευη:(

Έχε γούστο την Δευτέρα και μετά από δυόμιση ώρες ταξίδι να πάω στο πλαίσιο και να μην βρω τίποτα.. Μετά θα πάθω ΣΟΚ :X :p

Link to comment
Share on other sites

Έχε γούστο την Δευτέρα και μετά από δυόμιση ώρες ταξίδι να πάω στο πλαίσιο και να μην βρω τίποτα.. Μετά θα πάθω ΣΟΚ :X :p

 

 

Γεια σου φιλε :):D:rolleyes:

Τελικα φαινεται οτι το κινητακι ειναι πολυ καλυτερο απο ο,τι περιμεναμε.

Η κοπελα στο Πλαισιο μου ειπε οτι υπαρχει ζητηση και φευγει γρηγορα :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο πλαίσιο στη στουρνάρη που ρώτησα την τρίτη, είχε κομμάτια, μάλιστα επειδή δεν το έχουν βγάλει ακόμα σαν δείγμα μου άνοιξε ένα και το είδα, πολύ ωραίο πραγματικά! Δεν μου είπε κάτι ότι δεν έχει κομμάτια. Πάντως για 500 ευρώ για αυτά που προσφέρει είναι πολύ καλό. σε 3 βδομάδες δικαιούμαι αναβάθμιση και είμαι αναμεσα σε αυτό και το ν95, δεν ξέρω τι να κάνω.....
Link to comment
Share on other sites

σε 3 βδομάδες δικαιούμαι αναβάθμιση και είμαι αναμεσα σε αυτό και το ν95, δεν ξέρω τι να κάνω.....

 

Κοίταξε εδώ για ένα γρήγορο συγκριτικό. Περιγραμματικά, θες PDA δυνατότητες, παίρνεις P1i, θέλεις δυνατή φωτογραφική/βιντεοκάμερα, παίρνεις N95.

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Does_the_P1i_measure_up_Vs_E61i_and_N95.php

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα το φερει ο γερμανος ****τι μου???!!!! εκει εχω την αναβαθμιση και δεν υπαρχει πλαισιο στο βολο.....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3 μέρες χρήσης τα μόνα bugs που έχω βρει είναι το RDS κ ορισμένα java σέρνονται, αλλά πολύ λίγα.Το καλό νέο είναι ότι πλέον επειδή απουσιάζει το flip τα java εμφανίζουν όλη την οθόνη κ ο χειρισμός τους είναι πανεύκολος!Απλά πιέζεις στην αρχή του παιχνιδιού 2 φορές ALT κ το πληκτρολόγιο λειτουργεί σαν πληκτρολόγιο συμβατικού κινητού, έτσι τα java παίζονται άψογα!To δε Documents to go, λόγω της διπλάσιας RAM, πάει σφαίρα!Μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα ανοίγει αρχείο του 1,5 ΜΒ!Ένα τελευταίο bug που βρήκα είναι όταν είσαι στην δημιουργία sms κ κάνεις επιλογή επαφής, κάνει 1 δευτερόπελτο καθυστέρηση σε σχέση με το Ρ990.Άλλα όπως κ να'χει το πράγμα δεν υπάρχουν memory leaks.Μετά από 3 μέρες συνεχούς χρήσης κ η RAM αρνείται πεισματικά να κατέβει πιο κάτω από τα 65 ΜΒ, όσες εφαρμογές κ να ανοίξω!Ήταν απόλαυση δε να έχω το swiss manager k η μπάρα του να μην κοκκινίζει ποτέ ανεξαρτήτως του τι ανοίγω!Όσοι έχουν Ρ990 καταλαβαίνουν πολύ καλά τι θέλω να πω!
Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα λίγα πράγματα που μου λείπει στο Ρ1 είναι το συρώμενο πλήκτρο κλειδώματος του Ρ990...αλλά 'ντάξει, ας μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπόρεσα να αντισταθώ όση προσπάθεια και να έκανα. Μόλις το έφερα στο σπίτι. Θα ανοίξω κουτί, θα φορτήσω και θα τα πούμε αργότερα :D
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα λίγα πράγματα που μου λείπει στο Ρ1 είναι το συρώμενο πλήκτρο κλειδώματος του Ρ990...αλλά 'ντάξει, ας μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας :Ρ

 

Κρατάς πατημένο το πλήκτρο επιστροφής και κλειδώνει ή ξεκλειδώνει. Είναι πολύ πρακτικό

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3 μέρες χρήσης τα μόνα bugs που έχω βρει είναι το RDS κ ορισμένα java σέρνονται, αλλά πολύ λίγα.Το καλό νέο είναι ότι πλέον επειδή απουσιάζει το flip τα java εμφανίζουν όλη την οθόνη κ ο χειρισμός τους είναι πανεύκολος!Απλά πιέζεις στην αρχή του παιχνιδιού 2 φορές ALT κ το πληκτρολόγιο λειτουργεί σαν πληκτρολόγιο συμβατικού κινητού, έτσι τα java παίζονται άψογα!To δε Documents to go, λόγω της διπλάσιας RAM, πάει σφαίρα!Μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα ανοίγει αρχείο του 1,5 ΜΒ!Ένα τελευταίο bug που βρήκα είναι όταν είσαι στην δημιουργία sms κ κάνεις επιλογή επαφής, κάνει 1 δευτερόπελτο καθυστέρηση σε σχέση με το Ρ990.Άλλα όπως κ να'χει το πράγμα δεν υπάρχουν memory leaks.Μετά από 3 μέρες συνεχούς χρήσης κ η RAM αρνείται πεισματικά να κατέβει πιο κάτω από τα 65 ΜΒ, όσες εφαρμογές κ να ανοίξω!Ήταν απόλαυση δε να έχω το swiss manager k η μπάρα του να μην κοκκινίζει ποτέ ανεξαρτήτως του τι ανοίγω!Όσοι έχουν Ρ990 καταλαβαίνουν πολύ καλά τι θέλω να πω!

 

Ωραια λοιπον φαινεται οτι το μονο προβλημα μεχρι στιγμης ειναι

το RDS. :D

Μνημη SUPER , ταχυτητα SUPER , Λειτουργια SUPER :(

 

Αυριο παραλαμβανω τελικα απο ΠΛΑΙΣΙΟ το ενα απο τα 4 που θα ερθουν...:D

 

και η συνεχεια της απαντησης της Wayfinder...ο φιλος ioterl μας εχει

κατατοπισει σωστα ..:rolleyes:

 

"" Wayfinder Navigator will always need a GPRS or wifi connection in order function "" :O

 

""At the moment there are still no dates set in order to BUILD a new map or INCREASE the quality of map coverage in Greece."" :(

 

""Also look at the FAQ Section

 

http://www.wayfinder.com/service_center/faq.en.php?expand_product=navigator&expand_header=COST_OF_USE&expand_question=13#row8

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το πλήκτρο επιστροφής και κλειδώνει ή ξεκλειδώνει. Είναι πολύ πρακτικό

 

Ναι δίκιο έχεις απλά αν είσαι στην οθόνη π.χ. του media player και θες να το κλειδώσεις κατευθείαν πρέπει αναγκαστικά να πατήσεις * και κλειδ.πληκ. γιατί με το πλήκτρο επιστροφής σε πάει στην κεντρική οθόνη.Τεσπα, λεπτομέρεια μωρέ :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις απλά αν είσαι στην οθόνη π.χ. του media player και θες να το κλειδώσεις κατευθείαν πρέπει αναγκαστικά να πατήσεις * και κλειδ.πληκ. γιατί με το πλήκτρο επιστροφής σε πάει στην κεντρική οθόνη.Τεσπα, λεπτομέρεια μωρέ :p

 

το avatar σου αλλαξε...

 

Το κρατας για αναμνηση ?? :D:)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!Σωστός :p η αλήθεια είναι ότι το χρησιμοποιώ ακόμα λόγω της τεράστιας κάρτας του (4GB).Ψάχνω για 4 γίγα αλλά από την sony μου είπαν ότι η 4 κάνει 130 ευρώ και από το microland βρήκα την 2 γίγα 31 ευρώ!Θέλω να έχω άπειρο χώρο αλλά πολύ ακριβή η 4αρα ειδικά σε σχέση με την 2αρα.Πήρε ή βρήκε κανείς πιο φτηνή 4αρα;εγώ βρήκα στο expansys (75 ευρώ) αλλά όσοι έχουν πάρει από εκεί μου έχουν πει τα χειρότερα κ φοβάμαι...
Link to comment
Share on other sites

Χαχα!Σωστός :p η αλήθεια είναι ότι το χρησιμοποιώ ακόμα λόγω της τεράστιας κάρτας του (4GB).Ψάχνω για 4 γίγα αλλά από την sony μου είπαν ότι η 4 κάνει 130 ευρώ και από το microland βρήκα την 2 γίγα 31 ευρώ!Θέλω να έχω άπειρο χώρο αλλά πολύ ακριβή η 4αρα ειδικά σε σχέση με την 2αρα.Πήρε ή βρήκε κανείς πιο φτηνή 4αρα;εγώ βρήκα στο expansys (75 ευρώ) αλλά όσοι έχουν πάρει από εκεί μου έχουν πει τα χειρότερα κ φοβάμαι...

 

Ειναι ακριβες οι ατιμες....

 

Παντως εγω τον reader θα τον χτυπησω...

 

Απο software τι μαθαινεις?

 

Εχουμε ελπιδες τωρα που αυτο το μοντελο και συμβατο με το UIQ 3

ειναι και θα πουλησει αρκετα , να δουμε πληθωρα προγ/των? :cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελαθεί με την ποιότητα κατασκευής και τον σχεδιασμό του Ρ1. Έχει απίστευτη αίσθηση στο χέρι και κάνει το Ν95 να μοιάζει κινέζικη Μαϊμού.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελαθεί με την ποιότητα κατασκευής και τον σχεδιασμό του Ρ1. Έχει απίστευτη αίσθηση στο χέρι και κάνει το Ν95 να μοιάζει κινέζικη Μαϊμού.

 

:D:lol::rolleyes::)

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ

και ποσοι το πουλανε βλεπεις το Ν95?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Απο χτες είμαι κ εγω κάτοχος του Ρ1. το πήρα απο το πλαισιο Λαρισας. Τελευταίο.

 

Ξενερωσα με το προγραμμα navigation που θέλει να εισαι συνδεδεμενος με το ιντερνετ.

 

Κατα αλλα πιο γρηγορο κινητο και πολυ πιο κομψο και ελαφρυ.

 

Τωρα ας το γεμισουμε καλουδια....

Link to comment
Share on other sites

καμια εικονα δεν υπαρχει να δουμε και το gps;

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κινητο ηρθε κ στο Γερμανο του βολου.... Φιλοι Βολιοτες τρεχτε να το παρετε... το καταστημα Ν.Ιωνιας εχει 1... Τα κεντρικα περισσοτερα....
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ανακάλυψα τα εξής:

εκτός από το rds, η κάρτα μνήμης δεν εφάρμοζε σωστά. επίσης το τηλέφωνο δε διάβαζε τα μηνύματα που έχω στη sim.

οπότε ίσως είμαι ο πρώτος στην ελλάδα που το γύρισε πίσω και περιμένω να με ειδοποιήσουν για αντικατάσταση.

μου έφυγε η χαρά

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...