Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Προσωπικα δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το φορουμ, απλά ήθελα να σας προτείνω μια αλλαγή στα χρώματα της σελίδας!

Είναι ήδη πολύ όμορφα, απλά νομίζω ότι κάποια στιγμή θα έπρεπε να δοκιμάσετε τις αποχρώσεις του κυανού

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στην home page και εφοσον εχεις κανεις log in. πανω αριστερα κοιταξε. κατω απο το αβαταρ σου υπαρχουν οι εξης επιλογες:

Νέα θέματα

Νέα μηνύματα

Υπό παρακολούθηση

Μηνύματα (σήμερα)

 

ειναι αυτο που ζητας? καλα καταλαβα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

στην home page και εφοσον εχεις κανεις log in. πανω αριστερα κοιταξε. κατω απο το αβαταρ σου υπαρχουν οι εξης επιλογες:

Νέα θέματα

Νέα μηνύματα

Υπό παρακολούθηση

Μηνύματα (σήμερα)

 

ειναι αυτο που ζητας? καλα καταλαβα?:confused:

 

ναι αυτο ψαχνω αλλα λεει 0 θεματα.ενω εχω γραψει σε πολλα.

Link to comment
Share on other sites

εχεις τσεκαρει την επιλογη "παρακολουθηση θεματος" στα τοπικς που θες?

θα την βρεις πανω δεξια-->επιλογες θεματος-->κλικ-->παρακολουθηση θεματος.

μονο τοτε θα σου εμφανιζει στα "Υπό παρακολούθηση" οσα εχεις απαντησει (απο τι στιγμη που θα επιλεξεις "παρακολουθηση θεματος" και μετα βεβαια:))

Link to comment
Share on other sites

εχεις τσεκαρει την επιλογη "παρακολουθηση θεματος" στα τοπικς που θες?

θα την βρεις πανω δεξια-->επιλογες θεματος-->κλικ-->παρακολουθηση θεματος.

μονο τοτε θα σου εμφανιζει στα "Υπό παρακολούθηση" οσα εχεις απαντησει (απο τι στιγμη που θα επιλεξεις "παρακολουθηση θεματος" και μετα βεβαια:))

 

αυτο ηταν.thanks man

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι εφικτό, αλλά θα ήταν ωραία αν βάζατε παραγράφους.. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με τα πμ.. Σχεδόν πάντα -όπως και αυτή τη στιγμή-μου εμφανίζεται αυτό το μήνυμα συστήματος όταν απαντώ στα πμ.: You may only post 10 messages every 120 seconds.

Θα πρέπει δηλαδή τώρα να περιμένω 120 ολόκληρα λεπτά?? :blink:

Οι άνθρωποι περιμένουν απάντηση!

 

Edit: ουπς συγνώμη έκανα λάθος στη μετάφραση... :Ο :Ο

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με τα πμ.. Σχεδόν πάντα -όπως και αυτή τη στιγμή-μου εμφανίζεται αυτό το μήνυμα συστήματος όταν απαντώ στα πμ.: You may only post 10 messages every 120 seconds.

Θα πρέπει δηλαδή τώρα να περιμένω 120 ολόκληρα λεπτά?? :blink:

Οι άνθρωποι περιμένουν απάντηση!

 

Edit: ουπς συγνώμη έκανα λάθος στη μετάφραση... :Ο :Ο

 

βρε seconds λεει...120 δευτερολεπτα.... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι υπάρχουν banned users οι οποίοι μπορούν και κάνουν κανονικά posts στο forum! Το είχα δει κάποια στιγμή και φαντάστηκα πως ήταν τυχαίο. Σήμερα βλέπω το ίδιο. Ρίξτε μια ματιά, κάπου υπάρχει προβληματάκι...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι υπάρχουν banned users οι οποίοι μπορούν και κάνουν κανονικά posts στο forum! Το είχα δει κάποια στιγμή και φαντάστηκα πως ήταν τυχαίο. Σήμερα βλέπω το ίδιο. Ρίξτε μια ματιά, κάπου υπάρχει προβληματάκι...

Παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι υπάρχουν banned users οι οποίοι μπορούν και κάνουν κανονικά posts στο forum! Το είχα δει κάποια στιγμή και φαντάστηκα πως ήταν τυχαίο. Σήμερα βλέπω το ίδιο. Ρίξτε μια ματιά, κάπου υπάρχει προβληματάκι...

 

Banned users έχουμε φυσικά :)

Τους βλέπεις online, στην προσπάθειά τους να κάνουν login. :)

Δεν μπορούν όμως να ποστάρουν. ;)

 

Πιθανώς μπερδεύτηκες :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ας πούμε, το είδα αυτό στο username "tsantakias". Εκτός αν την έφαγε την ίδια στιγμή και έπεσα πάνω στο τελευταίο του Post.

@Mythozz: Νομίζω οτι την προηγούμενη φορά πρέπει να είδα banned nickname στο online users, έχεις δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Κάθε thread των 300-400+ σελίδων με τα 15 posts το καθένα είναι δυσ-ανάγνωστα και αποθαρρύνουν το χρήστη από το να το διαβάσει.

 

Μια πιο εφικτή λύση στην πρόταση του pavlosx68 μπορεί να είναι η εξής:

Γιατί δεν μπαίνει κάποιος στη διαδικασία(σίγουρα θα πάρει αρκετό καιρό) να καθαρίσει κάθε thread, φιλτράροντας όλα τα posts από κάθε thread και να γίνουν της μορφής ερωτο-απαντήσεων όπως στα iGuides?

 

Δηλαδή, να μαζευτούν όλες οι ερωτήσεις-απορίες που έχουν δημιουργηθεί από κάθε thread(που αναπόφευκτα είναι επαναλαμβανόμενες τακτικά) και να δωθούν σε ένα post ή σε πολλαπλά μαζεμένα όλες οι απαντήσεις τους.

 

πχ.

Ερ.: Τι στέλνω και σε ποιον αριθμό για να ενεργοποιήσω την τάδε υπηρεσία?

Απ.: Το τάδε λεκτικό στον τάδε αριθμό.

 

Ερ.: Τι ρυθμίσεις χρειάζονται ή πώς θα αντιμετωπίσω το τάδε πρόβλημα στη συσκευή μου?

Απ.: Πηγαίνοντας εκεί, αλλάζοντας την τάδε ρύθμιση κλπ.

Πώς το βρίσκετε αυτό σαν λύση; Θα ήθελα να ακούσω και τις απόψεις των μελών αλλά και της ομάδας Διαχείρισης!♠

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει γίνει κάτι με το πρόβλημα που είχα παραθέσει πριν λίγο καιρό;

Το πρόβλημα είναι σαφώς λιγότερο έντονο, αλλά επιμένει.

Έχει επιληφθεί του θέματος κάποιος υπεύθυνος του site;

 

Δεν ξέρω αν αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα στο σερφάρισμα στις σελίδες του myphone.gr μέσω του Firefox. Πολλές φορές προσπαθεί να συνδεθεί και στο τέλος βγαίνει μήνυμα ότι ο Firefox δε μπορεί να εμφανίσει τη σελίδα. Αυτή η συμπεριφορά συμβαίνει μόνο με το site του myphone και εμφανίζεται και στους τρεις υπολογιστές μου με τρία διαφορετικά λειτουργικά, Windows XP, Windows Vista και Windows 7. Τα ίδια συμβαίνουν και με τον Internet Explorer.

 

Κάποιος θα μπορούσε να πει ότι φταίει η σύνδεσή μου, αλλά όταν σερφάρω με WiFi από το router του σπιτιού μου με το κινητό μου, δεν έχω σχεδόν κανένα πρόβλημα.

 

Τι μπορεί να φταίει; :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει γίνει κάτι με το πρόβλημα που είχα παραθέσει πριν λίγο καιρό;

Το πρόβλημα είναι σαφώς λιγότερο έντονο, αλλά επιμένει.

Έχει επιληφθεί του θέματος κάποιος υπεύθυνος του site;

 

Αφού δεν μπορούμε να το επαναλάβουμε το πρόβλημά σου στους δικούς μας Η/Υ, δεν μπορεί να επιχειρηθεί διαδικασία λύσης του.

 

Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν ΟΚ στα του server, της πρόσβασης στο site και της σύνδεσής μας με το εξωτερικό.

 

Ίσως φταίει κάτι με τη σύνδεσή σου και την IP που δίνει ο πάροχός σου; Μήπως είναι banned για κάποιον λόγο; Δεν βλέπω πρόβλημα από τη μεριά μας δηλαδή. Θα είχαμε πρόβλημα αν 10-20 χρήστες έκαναν παράπονα ταυτόχρονα. Πιστεύω είναι θέμα του παρόχου σου, ή/και του router σου.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μπορούμε να το επαναλάβουμε το πρόβλημά σου στους δικούς μας Η/Υ, δεν μπορεί να επιχειρηθεί διαδικασία λύσης του.

 

Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν ΟΚ στα του server, της πρόσβασης στο site και της σύνδεσής μας με το εξωτερικό.

 

Ίσως φταίει κάτι με τη σύνδεσή σου και την IP που δίνει ο πάροχός σου; Μήπως είναι banned για κάποιον λόγο; Δεν βλέπω πρόβλημα από τη μεριά μας δηλαδή. Θα είχαμε πρόβλημα αν 10-20 χρήστες έκαναν παράπονα ταυτόχρονα. Πιστεύω είναι θέμα του παρόχου σου, ή/και του router σου.

 

Μάλλον κάτι τρέχει και με τους 3 υπολογιστές μου με τον ίδιο browser (κυρίως Firefox χρησιμοποιώ), δε βρίσκω άλλη εξήγηση.

Επειδή όταν χρησιμοποιώντας τον ίδιο router (ασύρματο) με το κινητό μου, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Τέλος πάντων, ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Απλά είναι ένα πρόβλημα γιατί είναι πολύ σημαντικό για μένα το myphone.gr.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τρέχει και με τους 3 υπολογιστές μου με τον ίδιο browser (κυρίως Firefox χρησιμοποιώ), δε βρίσκω άλλη εξήγηση.

Επειδή όταν χρησιμοποιώντας τον ίδιο router (ασύρματο) με το κινητό μου, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Τέλος πάντων, ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Απλά είναι ένα πρόβλημα γιατί είναι πολύ σημαντικό για μένα το myphone.gr.

 

Και για εμάς είναι πολύ σημαντική η παρουσία των μελών μας, γι'αυτό διερευνήσαμε το θέμα αλλά λύση δεν βρήκα. Πιθανώς αφορά τους Η/Υ σου, τη σύνδεση με τον πάροχο κλπ.

 

Ένα που θα σκεφτόμουν είναι να έκανες release/renew ip για να πάρεις μια νέα IP από τον ISP σου, μπας και αλλάξει κάτι. Χμ ένα άλλο, είναι ίσως να δοκίμαζες να συνδέσεις απευθείας τα PC με Ethernet (αν μπαίνεις μέχρι τώρα ασύρματα φυσικά)...

 

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει γίνει κάτι με το πρόβλημα που είχα παραθέσει πριν λίγο καιρό;

Το πρόβλημα είναι σαφώς λιγότερο έντονο, αλλά επιμένει.

Έχει επιληφθεί του θέματος κάποιος υπεύθυνος του site;

Αυτο ακριβως το προβλημα υπαρχει και σε ενα φιλο μου. Οταν παω σπιτι του δεν μπορω να μπω (μονο) στο myphone γιατι ο firefox και ο explorer λεει οτι δεν μπορει να εμφανισει την σελιδα.

Το laptop του ειναι vaio, εχει win 7 ultimate, και συνδεση conn-x 8αρα.

Πολυ περιεργο γιατι πριν καιρο εμπαινε και το τελευταιο διαστημα 3-4 μηνων δεν μπαινει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως το προβλημα υπαρχει και σε ενα φιλο μου. Οταν παω σπιτι του δεν μπορω να μπω (μονο) στο myphone γιατι ο firefox και ο explorer λεει οτι δεν μπορει να εμφανισει την σελιδα.

Το laptop του ειναι vaio, εχει win 7 ultimate, και συνδεση conn-x 8αρα.

Πολυ περιεργο γιατι πριν καιρο εμπαινε και το τελευταιο διαστημα 3-4 μηνων δεν μπαινει καθολου.

 

Κατι συμβαινει με το connx.και εγω οταν μπαινω απο εκει δεν ανοιγει περα απο την δευτερη σελιδα ή το πρωτο θεμα στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και καμιά διαγραφή των cookies......:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...