Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι, αυτο συμβαίνει με όλα τα smartphones στο συγκεκριμένο πλήκτρο, ανεξάρτητα από τη συντόμευση που έχεις ορίσει και αυτό γιατί με το συγκεκριμένο πλήκτρο γίνεται το κλείδωμα του πληκτρολογίου, οπότε χρειάζονται 1-1,5 δευτερόλεπτα μέχρι να πατήσεις το αστεράκι.;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι, αυτο συμβαίνει με όλα τα smartphones στο συγκεκριμένο πλήκτρο, ανεξάρτητα από τη συντόμευση που έχεις ορίσει και αυτό γιατί με το συγκεκριμένο πλήκτρο γίνεται το κλείδωμα του πληκτρολογίου, οπότε χρειάζονται 1-1,5 δευτερόλεπτα μέχρι να πατήσεις το αστεράκι.;)

 

α πολυ ωραια . σε ευχαριστώ πολύ φιλε... μου την έσπαγε, για αυτο αλλαξα την συγκεκριμενη συντόμευση κ έβαλα τις επαφές.. ενώ το νεο σμσ το έβαλα στις κάτω.

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Τελικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για να σερφάρουμε μέσω του κινητού με ταχύτητες 3G με wind plus nonstop, σωστά;

 

Αντιθέτως,σερφάρει και πολύ καλά,γρήγορα και χωρίς κολλήματα!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και αν μπορειτε να μου δωσετε μια απαντηση..Θελω να αγορασω Bluetooth Headset για το 6120 και δεν ξερω πιο θεωρειται αξιολογο και αξιοπιστο. Εχει να μου προτεινει κανεις καμια ιδεα??:wacko::wacko:

Ευχαριστω!!:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

1.Πως απενεργοποιείται ο ήχος του διαφράγματος της καμερας;

2.Πως μπορώ να ρυθμισω το χρόνο επανάληψης (snooze) της αφύπνισης;

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ολα καλα του 6120 αλα ειναι φουρνος μικροκηματων, πολυ ςαρ μετα απο λιγη ωρα ομιλιας ,:blink::blink::wacko::wacko::wacko:γυριζει ο κοσμος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το συγχρονισμό των επαφών σε vista?

 

Πήγα να συγχρονίσω τις επαφές μου μετά από καιρό κ διαπίστωσα ότι την τελευταία φορά δε μου είχε περάσει όλες τις επαφές (δε μιλάω για 1-2 επαφές αλλά για 250 περίπου που δεν είχε περάσει). Έκανα ξανά συγχρονισμό αλλά πάλι τίποτα. Όλα αυτά με την έκδοση 6.83 του pc suite. Έκανα update στην 6.85 αλλά κ πάλι τα ίδια. Δεν περνάει όλες τις επαφές, άντε να περάσει καμμιά αλλαγή που έχω κάνει πρόσφατα. Ξέρει κανείς τι παίζει?!?

 

Κ κάτι ακόμα, η 6.85 κολλάει συνέχεια. Πάντα βγάζει μήνυμα nokia application launcher has stoped κ μετά κλείνει. Την ξαναέκανα install κ πάλι τα ίδια. Χρησιμοποιώ την ελληνική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε γράψει παλιότερα για την ύπαρξη μιας μπαταρίας τρίτου κατασκευαστή (όχι Nokia), συμβατή με τη BL-5B που παίρνει το 6120, με πολύ μεγαλύτερη διάρκεια (2100 ή 2300 mAh). Δεν θυμάμαι καν αν είχε αναφέρει μαρκα ή κάποιο site παραγγελιών. Οποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει, γιατί έχω κουραστεί να το φορτίζω συνέχεια (μου κρατά 1,5 μέρα).
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε γράψει παλιότερα για την ύπαρξη μιας μπαταρίας τρίτου κατασκευαστή (όχι Nokia), συμβατή με τη BL-5B που παίρνει το 6120, με πολύ μεγαλύτερη διάρκεια (2100 ή 2300 mAh). Δεν θυμάμαι καν αν είχε αναφέρει μαρκα ή κάποιο site παραγγελιών. Οποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει, γιατί έχω κουραστεί να το φορτίζω συνέχεια (μου κρατά 1,5 μέρα).

 

Τι χρήση κάνεις; Μήπως έχεις συνέχεια ανοιχτά bluetooth και 3g; Εγώ για να το φορτίσω πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 3 μέρες, και δεν το κλείνω καν τα βράδια. Φυσικά έχω απενεργοποιημένα τα παραπάνω και τα ενεργοποιώ μόνο όταν τα χρειάζομαι.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση κάνεις; Μήπως έχεις συνέχεια ανοιχτά bluetooth και 3g; Εγώ για να το φορτίσω πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 3 μέρες, και δεν το κλείνω καν τα βράδια. Φυσικά έχω απενεργοποιημένα τα παραπάνω και τα ενεργοποιώ μόνο όταν τα χρειάζομαι.

 

Το 3G είναι μονίμως απενεργοποιημένο, και το bluetooth μονίμως ενεργοποιημένο.

 

Το ερώτημα παραμένει, κάποιος είχε γράψει πρόσφατα για μια μάρκα μπαταριών που βγάζει μπαταρίες πολύ μεγαλύτερης χωρητικότητας. Οποιος θυμάται τη μάρκα ας την αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Το 3G είναι μονίμως απενεργοποιημένο, και το bluetooth μονίμως ενεργοποιημένο.

 

Το ερώτημα παραμένει, κάποιος είχε γράψει πρόσφατα για μια μάρκα μπαταριών που βγάζει μπαταρίες πολύ μεγαλύτερης χωρητικότητας. Οποιος θυμάται τη μάρκα ας την αναφέρει.

Το bluetooth είναι υπαίτιο του μειωμένου χρόνου αναμονής. Δεν χρειάζεται να το έχεις συνέχεια ανοικτό, εκτός αν χρησιμοποιείς bluetooth hands free, τότε πάω πάσο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε γράψει παλιότερα για την ύπαρξη μιας μπαταρίας τρίτου κατασκευαστή (όχι Nokia), συμβατή με τη BL-5B που παίρνει το 6120, με πολύ μεγαλύτερη διάρκεια (2100 ή 2300 mAh). Δεν θυμάμαι καν αν είχε αναφέρει μαρκα ή κάποιο site παραγγελιών. Οποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει, γιατί έχω κουραστεί να το φορτίζω συνέχεια (μου κρατά 1,5 μέρα).

 

Φίλε λίγο δύσκολο το βλέπω να υπάρχει μπαταρία των 2100+ mAh και να έχει το μέγεθος της BL-5B :worry: Πάντως, σαν πρόσθετη λύση για να σου κρατάει λίγο παραπάνω, όταν δεν χρειάζεσαι τις λειτουργίες ως τηλέφωνο, να το θέτεις σε προφίλ "εκτός σύνδεσης". Επίσης, ρύθμισε τη φωτεινότητα στη μέση. Νομίζω είναι ικανοποιητική σε αυτή τη ρύθμιση.

 

Τι χρήση κάνεις; Μήπως έχεις συνέχεια ανοιχτά bluetooth και 3g; Εγώ για να το φορτίσω πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 3 μέρες, και δεν το κλείνω καν τα βράδια. Φυσικά έχω απενεργοποιημένα τα παραπάνω και τα ενεργοποιώ μόνο όταν τα χρειάζομαι.

 

Προφανώς ο φίλος μας μιλάει αρκετά ή χρησιμοποιεί άλλες εφαρμογές που χρειάζονται πολύ ενέργεια... Κι εμένα περίπου 1,5 μέρα μου κρατάει αλλά μιλάω αρκετά ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ΞΑΝΑδιευκρινίσω πως δεν ρώτησα πως θα κάνω εξοικονόμηση ενέργειας. Ρώτησα αν κάποιος έχει δει το συγκεκριμένο post για τη μπαταρία, γιατί θυμάμαι ξεκάθαρα πως το είδα στο myphone.gr, αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς και δεν μπορώ να το ξαναβρώ. Δεν υπάρχει λόγος να βγαίνετε εκτός θέματος γράφοντας πράγματα που έχουν ξαναγραφεί για το πως θα κάνουμε εξοικονόμηση ενέργειας.
Link to comment
Share on other sites

Να ΞΑΝΑδιευκρινίσω πως δεν ρώτησα πως θα κάνω εξοικονόμηση ενέργειας. Ρώτησα αν κάποιος έχει δει το συγκεκριμένο post για τη μπαταρία, γιατί θυμάμαι ξεκάθαρα πως το είδα στο myphone.gr, αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς και δεν μπορώ να το ξαναβρώ. Δεν υπάρχει λόγος να βγαίνετε εντός θέματος γράφοντας πράγματα που έχουν ξαναγραφεί για το πως θα κάνουμε εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Προτιμάς την παρατήρηση από ένα απλό ευχαριστώ που κάποιοι ασχολούνται μαζί σου, έστω κι αν δεν σου απαντάνε ακριβώς σε αυτό που ζητάς; :blink:

 

Νέος είσαι, συγχωρείσαι ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να ρωτήσω παρακαλώ μπορώ να το βρω αυτο το κιν σε ασημί χρώμα όπως φαίνεται στο site της νοκια? και αν ναι που?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

έχω κουραστεί να το φορτίζω συνέχεια (μου κρατά 1,5 μέρα).

 

Πάνω σε αυτό κολλήσαμε και γι' αυτό προσπαθήσαμε να σε βοηθήσουμε, προφανώς με λάθος τρόπο :) Θα έχουμε κατά νου αυτή τη μπαταρία που λες, μήπως βρούμε σχετικές πληροφορίες. Προς το παρόν προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι.

 

γεια σας να ρωτήσω παρακαλώ μπορώ να το βρω αυτο το κιν σε ασημί χρώμα όπως φαίνεται στο site της νοκια? και αν ναι που?

 

Πρέπει να γνωρίζεις ότι δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα το ασημί, παρά μόνο παραεισαγωγή από 2-3 εταιρίες. Προσωπικά το δικό μου το αγόρασα από το kinitomania (λεπτομέριες ΕΔΩ).

Επίσης να ξέρεις πως αν κάνεις αναβάθμιση στο συγκεκριμένο μοντέλο, θα χαθούν τα ελληνικά απ' το μενού, εκτός αν αλλάξεις το product code (δεν έχω καταφέρει να το κάνω και δεν ξέρω λεπτομέρειες).

 

Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

....εκτός αν αλλάξεις το product code (δεν έχω καταφέρει να το κάνω και δεν ξέρω λεπτομέρειες)......

 

http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm Κατω κάτω κατεβαζεις το http://www.b-phreaks.co.uk/files/NSS/NSS103812.zip και αυτό ηταν,το product code του ελληνικού ειναι 0546344,η όλη διαδικασια(περισσοτερα εδω:http://thenokiablog.com/2007/05/12/how-to-update-firmware-debranding-andor-change-language-pack-on-the-nokia-n95/#more-194) κραταει κάποια δευτερολεπτα,κατόπιν πας στο NSU και στο αναγνωριζει ως ελληνικό:);)

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα του pc suite.

Ξαναπέρασα την 6.85 κ πάλι έχει πρόβλημα, κάθε φορά που συνδέω το κινητό κ πάω να ξεκινήσω μια λειτουργία μου βγάζει μήνυμα nokia launch application has stoped. Βέβαια η επιμέρους λειτουργία που έχω επιλέξει συνεχίζει να λειτουργεί.

 

Ξαναπέρασα κ την 6.83 η οποία είναι σταθερή. Με καμμία από τις 2 δεν κατάφερα να συγχρονίσω σωστά. Στην καλύτερη των περιπτώσεων να έβλεπε όλες τις επαφές απ το κινητό αλλά το μόνο που έκανε ήταν αντιστοιχία των κοινών επαφών κ μετά έλεγε ότι παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα κ δε μπορεί να συνεχίσει. Μέχρι κ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα αλλά κ πάλι τίποτα.

 

Ξέρει κανείς τίποτα, γιατί μου χουν σπάσει τα νεύρα;

Link to comment
Share on other sites

http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm Κατω κάτω κατεβαζεις το http://www.b-phreaks.co.uk/files/NSS/NSS103812.zip και αυτό ηταν,το product code του ελληνικού ειναι 0546344,η όλη διαδικασια(περισσοτερα εδω:http://thenokiablog.com/2007/05/12/how-to-update-firmware-debranding-andor-change-language-pack-on-the-nokia-n95/#more-194) κραταει κάποια δευτερολεπτα,κατόπιν πας στο NSU και στο αναγνωριζει ως ελληνικό:);)

 

Ευχαριστώ πολύ! Χάρη σε σένα το άλλαξα :D

 

Όμως ο κωδικός που δίνεις δεν είναι σωστός νομίζω, εγώ έβαλα τον 0536076.

 

Ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση, όταν την κάνω... Προς το παρόν έχω την 3.83 έκδοση (που νομίζω πως είναι η τελευταία επίσημη, ενώ δεν ισχύει ακόμα για την Ελλάδα).

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Χάρη σε σένα το άλλαξα :D

 

Όμως ο κωδικός που δίνεις δεν είναι σωστός νομίζω, εγώ έβαλα τον 0536076.

 

Ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση, όταν την κάνω... Προς το παρόν έχω την 3.83 έκδοση (που νομίζω πως είναι η τελευταία επίσημη, ενώ δεν ισχύει ακόμα για την Ελλάδα).

 

Πριν λίγες μερες όταν έκανα αναβάθμιση μου έβαλε την 4.21 στο ελληνικό 6120 που κατείχα(ελληνικοί χαρακτηρες στο πληκτρολόγιο του) με τον κωδικό που ανέφερα πιο πάνω,αυτός ειναι ο κωδικός,αυτός που αναφέρεις εσύ δεν ξέρω για ποιο language pack localization είναι.

Link to comment
Share on other sites

Όμως ο κωδικός που δίνεις δεν είναι σωστός νομίζω, εγώ έβαλα τον 0536076.

Το ελληνικό product code είναι 0546344.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες όταν έκανα αναβάθμιση μου έβαλε την 4.21 στο ελληνικό 6120 που κατείχα(ελληνικοί χαρακτηρες στο πληκτρολόγιο του) με τον κωδικό που ανέφερα πιο πάνω,αυτός ειναι ο κωδικός,αυτός που αναφέρεις εσύ δεν ξέρω για ποιο language pack localization είναι.

 

Το ελληνικό product code είναι 0546344.:rolleyes:

 

Εντάξει παιδιά, για να το σιγουρεύετε, προφανώς έχετε δίκιο. Έβαλα τον 0546344. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :):):)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε γράψει παλιότερα για την ύπαρξη μιας μπαταρίας τρίτου κατασκευαστή (όχι Nokia), συμβατή με τη BL-5B που παίρνει το 6120, με πολύ μεγαλύτερη διάρκεια (2100 ή 2300 mAh). Δεν θυμάμαι καν αν είχε αναφέρει μαρκα ή κάποιο site παραγγελιών. Οποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει, γιατί έχω κουραστεί να το φορτίζω συνέχεια (μου κρατά 1,5 μέρα).

 

Reset: εδώ το link :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...