Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλες κάποιον file manager οπως τον X-Plore η τον Y-Browser για την διαχείρηση των αρχείων; Αν όχι, τότε δέν μπορεις να λες οτι πάσχει στην διαχείρηση των αρχείων ;)

 

Όσο για την μουσική: LCG Jukebox... Βάλτο και θα δείς τι σημαίνει media player...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσο για την μουσική: LCG Jukebox... Βάλτο και θα δείς τι σημαίνει media player...

 

Κάνω εγκατάσταση τον Jukebox, η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά αλλα μετά δεν τον βρίσκω το πρόγραμμα μέσα στο μενου

 

Thanks, μόλις την παρήγγειλα!

Εγώ την έχω παραγγείλει απο 21/12 αλλα δυστηχώς δεν την έχουν ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω εγκατάσταση τον Jukebox, η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά αλλα μετά δεν τον βρίσκω το πρόγραμμα μέσα στο μενου

 

Θα μπείς Εφαρμογές -> Δικά μου και θα το βρείς εκεί μέσα ;)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Τί πρόβλημα έχει; Εμενα δουλεύει κανονικότατα...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

 

προσπαθω να εγκαταστησω το divxplayer αλλα αντιμετωπιζω καποια προβληματα....αρχικα πηγα να γραφτω στο xxxxxxxxxxx για να κατεβασω την εφαρμογη αλλα αυτη η σελιδα δεν ανοιγε καν...οποτε αποφασισα να βρω την εφαρμογη απο καπου αλλου..με ενα googlarisma βρηκα ενα αρχειο divxplayer_s60_3rd.sisx...οταν ομως παω να κανω την εγκατασταση στο κινητο μου λεει πως το πιστοποιητικο εχει ληξει....δεν ξερω τι σημαινει αυτο...μπορει καποιος να βοηθησει??

 

Μου το είχε βγάλει κ μένα αυτό κάποια στιγμη σε κάποια εφαρμογή....Άλλαξα την ημερομηνια σε 1.1.2007 κ ξαναπροσπαθησα να κάνω εγκατάσταση κ ολα πήγαν εντάξει....Μετά ξαναλλάζεις την ημερομηνία κ λειτουργεί κανονικά η εφαρμογή....

 

Edit: Εγω κατεβάζω απο εδώ την εφαρμογή xxxxxxxxxxx, την κάνω κανονικά εγκατάσταση αλλα οταν πάω να εκτελέσω την εφαρμογή λέει Application expired! Testing version expired....

Καμιά ιδέα κανείς?

 

Μου το είχε βγάλει κ μένα αυτό κάποια στιγμη σε κάποια εφαρμογή....Άλλαξα την ημερομηνια σε 1.1.2007 κ ξαναπροσπαθησα να κάνω εγκατάσταση κ ολα πήγαν εντάξει....Μετά ξαναλλάζεις την ημερομηνία κ λειτουργεί κανονικά η εφαρμογή....

 

Edit: Εγω κατεβάζω απο εδώ την εφαρμογή xxxxxxxxxxxxx, την κάνω κανονικά εγκατάσταση αλλα οταν πάω να εκτελέσω την εφαρμογή λέει Application expired! Testing version expired....

Καμιά ιδέα κανείς?

 

εγω φιλε τελικα κατεβασα αυτο xxxxxxxxxxxxx και δουλευει μια χαρα στο 6120...τωρα θα ψαξω και για υποστηριξη υποτιτλων... :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κατέβασα και γω αυτό και παίζει μια χαρά...το divx παίζει τα .avi μορφη video?ή και κάτι άλλο?Πάντως ενα avi που έβαλα έπαιζε μονο ο ήχος και όχι η εικόνα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης... Η 4GB σας παίζει κανονικά? Αν πάρω 8?

Και γενικά που θα βρω φτηνές κάρτες μνήμης?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει 1gb πάνω, δέν ξέρω μέχρι πόσο παίρνει. Στην νόκια λένε μέχρι 2gb...

 

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=38979

Kingston microSD 4gb, 40.08 ευρώ

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

thanq... κάτι άλλο... έχω κατεβάσει το Petro the Greek Voice. Όταν βάζω να μου διαβάσει μηνύματα ο "Πέτρος" λέει "Σύντομο μήνυμα από τάδε" αλλά μετα το μηνυμα (το οποίο είναι με ελληνικούς χαρακτήρες) το διαβάζει η αγγλική φωνή ακαταλαβίστικα..

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω παραγγείλει απο 21/12 αλλα δυστηχώς δεν την έχουν ακόμη.

 

Αμάν, μπαίνω στο e-shop και έχουν βγάλει το συγκεκριμένο προϊόν από τη βάση δεδομένων τους, ενώ η παραγγελία μου έχει κολλήσει 3 μέρες στο "Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων". Έχει γούστο να περιμένω για πολύ ακόμα . . . :confused:

 

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης... Η 4GB σας παίζει κανονικά? Αν πάρω 8?

 

Φίλε η Nokia αναφέρει μέχρι 2 στο συγκεκριμένο μοντέλο. Επιπλέον νομίζω ότι κάρτες microSD με χωρητικότητες από 4GB και πάνω είναι διαθέσιμες μόνο στο νέο SDHC format, που δεν υποστηρίζεται από τις απλές SD συσκευές. Το 6120 classic δεν έχω δει πουθενά στα χαρακτηριστικά του να αναφέρει SDHC compatibility. Αλήθεια το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την εφαρμογη OTStudio NTorch Lite v1.00 ,την εγκατεστησα κανονικα,την ξεκλειδωσα κιολας..τρεχει κανονικα,αλλα δεν αναβει το φλας :what: μηπως καποια αλλη για φακο κ ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Αμάν, μπαίνω στο e-shop και έχουν βγάλει το συγκεκριμένο προϊόν από τη βάση δεδομένων τους, ενώ η παραγγελία μου έχει κολλήσει 3 μέρες στο "Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων". Έχει γούστο να περιμένω για πολύ ακόμα . . . :confused:

 

 

 

Φίλε η Nokia αναφέρει μέχρι 2 στο συγκεκριμένο μοντέλο. Επιπλέον νομίζω ότι κάρτες microSD με χωρητικότητες από 4GB και πάνω είναι διαθέσιμες μόνο στο νέο SDHC format, που δεν υποστηρίζεται από τις απλές SD συσκευές. Το 6120 classic δεν έχω δει πουθενά στα χαρακτηριστικά του να αναφέρει SDHC compatibility. Αλήθεια το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

http://www.sandisk.com/Compatibility/Device(8511)-Nokia-6120c.aspx εδώ πάντως λέει οτι το 6120 υποστηρίζει μέχρι 8gb (microSDHC)

 

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=phones&message.id=20868 και εδώ ένας χρήστης λέει οτι έχει δοκιμάσει...

 

Ο μόνος τρόπος να το επιβεβαιώσουμε είναι να το δοκιμάσει κάποιος...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Αμάν, μπαίνω στο e-shop και έχουν βγάλει το συγκεκριμένο προϊόν από τη βάση δεδομένων τους, ενώ η παραγγελία μου έχει κολλήσει 3 μέρες στο "Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων". Έχει γούστο να περιμένω για πολύ ακόμα . . . :confused:;

Φίλε εμένα μια βδομάδα τώρα μεχουν στο περίμενε...

Τους πήρα σήμερα και μου είπαν οτι δεν έχουν κ να περιμένω την μεθεπόμενη βδομάδα.... Τελικά πήγα στην Καλλιθέα και πήρα απο την pds electronics.....http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=150&p=6694

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε η Nokia αναφέρει μέχρι 2 στο συγκεκριμένο μοντέλο. Επιπλέον νομίζω ότι κάρτες microSD με χωρητικότητες από 4GB και πάνω είναι διαθέσιμες μόνο στο νέο SDHC format, που δεν υποστηρίζεται από τις απλές SD συσκευές. Το 6120 classic δεν έχω δει πουθενά στα χαρακτηριστικά του να αναφέρει SDHC compatibility. Αλήθεια το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

http://www.sandisk.com/Compatibility/Device(8511)-Nokia-6120c.aspx εδώ πάντως λέει οτι το 6120 υποστηρίζει μέχρι 8gb (microSDHC)

 

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=phones&message.id=20868 και εδώ ένας χρήστης λέει οτι έχει δοκιμάσει...

 

Ο μόνος τρόπος να το επιβεβαιώσουμε είναι να το δοκιμάσει κάποιος...

 

4GB & 6GB microSDHC εχουν δοκιμαστει απο μενα χωρις προβλημα :rolleyes:

Λογικα και με 8 θα ειναι οΚ!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Άρα παίζει και microSDHC :D

 

Ευχαριστούμε nervous για την διευκρύνηση...

 

2-3 ερωτήσεις τωρα...

 

Μπαταρία με περισσότερα mah υπάρχει; Αυτή που έχω τελειώνει σχεδόν αμέσως (850mah είναι νομίζω)

Έκανα format την κάρτα μνήμης στο PC, και κόλλησε το κινητό μόλις την έβαλα. Με restart του κινητού διορθώθηκε το πρόβλημα. Να αρχίσω να ανησυχώ;

Μερικές φορές όταν ανοίγω το ράδιο, ενώ ανοίγει κανονικά η εφαρμογή, δέν ακούγεται απο τα ακουστικά τίποτα, και λύνεται με restart. Υπάρχει καμμιά λύση, το συναντάτε κ εσείς, ή μόνο εγώ;

 

Αυτά προς το παρόν, ευχαριστώ :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Άρα παίζει και microSDHC :D

 

Ευχαριστούμε nervous για την διευκρύνηση...

 

2-3 ερωτήσεις τωρα...

 

Μπαταρία με περισσότερα mah υπάρχει; Αυτή που έχω τελειώνει σχεδόν αμέσως (850mah είναι νομίζω)

Έκανα format την κάρτα μνήμης στο PC, και κόλλησε το κινητό μόλις την έβαλα. Με restart του κινητού διορθώθηκε το πρόβλημα. Να αρχίσω να ανησυχώ;

Μερικές φορές όταν ανοίγω το ράδιο, ενώ ανοίγει κανονικά η εφαρμογή, δέν ακούγεται απο τα ακουστικά τίποτα, και λύνεται με restart. Υπάρχει καμμιά λύση, το συναντάτε κ εσείς, ή μόνο εγώ;

 

Αυτά προς το παρόν, ευχαριστώ :)

Το προβλημα με το ράδιο μου το εμφανίζει και μένα μερικές φορές. Μια λύση που ε΄χω βρεί είναι να βγάζω και να ξαναβάζω το ακουστικό. Κουφό κι όμως πιάνει!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format την κάρτα μνήμης στο PC, και κόλλησε το κινητό μόλις την έβαλα. Με restart του κινητού διορθώθηκε το πρόβλημα. Να αρχίσω να ανησυχώ;

Καλό θα ήταν να της κάνεις και ένα format από το κινητό...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το ράδιο μου το εμφανίζει και μένα μερικές φορές. Μια λύση που ε΄χω βρεί είναι να βγάζω και να ξαναβάζω το ακουστικό. Κουφό κι όμως πιάνει!

Το δοκίμασα αλλα δέν έπιασε :/

 

Καλό θα ήταν να της κάνεις και ένα format από το κινητό...

Την έκανα fat32 απο το pc, γι'αυτό.... αλλιώς θα την έκανα απο το κινητό (fat απλο την κάνει)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

4GB & 6GB microSDHC εχουν δοκιμαστει απο μενα χωρις προβλημα :rolleyes:

Λογικα και με 8 θα ειναι οΚ!

 

Όχι ρε γμτ...και παρήγγειλα 2GB από το e-shop! Ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει ακύρωση παραγγελίας;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο και ρωτησέ τους το πρωί, μπορεί να προλαβαίνεις ίσα ίσα...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα για 8GB και βρήκα αυτή. Η τιμή λέτε είναι καλή ή έχετε καμιά φτηνότερη πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα για 8GB και βρήκα αυτή. Η τιμή λέτε είναι καλή ή έχετε καμιά φτηνότερη πρόταση;

 

Η τιμη ειναι καλη ,αντε να την βρεις λιγο φτηνοτερα στο e-bay.

Τσεκαρε για διαθεσιμοτητα ομως πριν παραγγειλεις,

παιρνοντας ενα τηλ πρωτα ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κατεβάσει κανείς την ελληνική φωνή Petros? Όταν βάζω να μου διαβάσει μηνύματα ο "Πέτρος" λέει "Σύντομο μήνυμα από τάδε" αλλά μετα το μηνυμα (το οποίο είναι με ελληνικούς χαρακτήρες) το διαβάζει η αγγλική φωνή ακαταλαβίστικα..

 

Καμιά βοήθεια?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ο Πετρος χρειαζεται Ελληνικους unicode χαρακτηρες; Στις ρυθμισεις μηνυματων βαλε την Υποστηριξη Χαρακτηρων στο ΠΛΗΡΗΣ, στειλε μηνυμα στο εαυτο σου και δες αν το προφερει. :confused:

 

Thanx haki αυτό ήταν... Αλλά ξερεις τώρα υπάρχει το άλλο. Με την πλήρη υποστήριξη το κάθε μήνυμα που γράφω έχει 69 χαρακτήρες ενώ με την περιορισμένη 170. Αυτό δεν αλλάζει ε?

 

Κάτι άλλο. Συνδέθηκα στο gmail λογαριασμό μου μέσω imap. Λειτουργεί μόνο με Τim internet ****το. Και είναι σούπερ... Με gprs τίποτα.

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...