Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σε ολους.

καταρχήν η εκδοση η δικη μου ειναι 3,83. τι μπορώ να κανω για να την αναβαθμίσω? ποια ειναι η τελευταια?

επισης, πως μπορώ να κάνω το κολπάκι με το wind plus?

Η τελευταία έκδοση είναι η 4.21, αλλά αυτή τη στιγμή δεν τη δίνει η Nokia, για άγνωστο λόγο -όπως μπορείς να διαβάσεις και πιο πάνω-.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλα γενικα μπορώ να κανω αναβαθμιση απο το κινητο μου? να την κατεβάσω?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γενικα μπορώ να κανω αναβαθμιση απο το κινητο μου? να την κατεβάσω?

Ναι, και βέβαια μπορείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόλαβα και έκανα το Σάββατο αναβάθμιση στην 4.21 (στο δικό μου PC δεν γινόταν με τίποτα, την έκανα σε ένα φίλο που δεν είχε στημένο PC suite). Γενικώς το τηλέφωνο δουλεύει καλύτερα, αλλά πριν 2 ώρες είδα το πρώτο πρόβλημα. Το Nokia maps δεν δουλεύει σωστά. Ενώ βρίσκει στίγμα, δεν ξεκινά η πλοήγηση με τίποτα, μένει στην κατάσταση "αναμονή GPS"*. Βέβαια, το Tomtom και to route 66 δουλεύουν άψογα.

 

Μόλις όμως είδα πως η 4.21 αποσύρθηκε από το site, με έχουν φάει φίδια. Βέβαια, το κουφό είναι πως το site δεν δίνει διαθεσιμη καν την προηγούμενη (3.83), αλλά την προ-προηγούμενη 3.70. Εχω κουφαθεί!

 

*τροποποίηση πρωινή. Αν από το bluetooth της συσκευής σβήσεις από τις αξιόπιστες συσκευές το gps device, μόλις μπεις στο πρόγραμμα χαρτών, σε ρωτάει ποια συσκευή να χρησιμοποιήσει, και δουλεύει κανονικά. Μετά από δύο τρεις εισόδους, ξανακάνει το ίδιο πρόβλημα στην πλοήγηση, και άντε πάλι από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει πωσ?

 

κατεβάζεις το Nokia software updater(To βρίσκεις στο google) το κανείς εγκατάσταση, συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του usb, τρέχεις το πρόγραμμα και ακολουθείς τις οδηγίες που σου δίνει...

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις το Nokia software updater(To βρίσκεις στο google) το κανείς εγκατάσταση, συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του usb, τρέχεις το πρόγραμμα και ακολουθείς τις οδηγίες που σου δίνει...

 

ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε.. κάτι άλλο.. το εκανα το non stοp. όποτε μπαίνω στον ιστό μου βγάζει να επιλέξω το σημείο πρόσβασης. πως μπορώ να έχω προεπιλογή ένα στανταρ ώστε να μη μου ζητάει κάθε φορά?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατότητα να φαίνεται η φωτογραφία αυτού που σε καλεί μεγάλη και όχι μόνο μικρογραφία.Μηπως γίνεται με κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατότητα να φαίνεται η φωτογραφία αυτού που σε καλεί μεγάλη και όχι μόνο μικρογραφία.Μηπως γίνεται με κάποια εφαρμογή;

Βάζεις αυτή την εφαρμογή:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Θα πρέπει να το υπογράψεις πρώτα όμως!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

διαφορα θεματα ειναι μεσα στην καρτα μνημης αλλα δεν μπορω να τα σβησω απο την διαχειρηση εφαρμογων της καρτας μνημης,χορις να κανω βεβαια μορφοποιηση τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

διαφορα θεματα ειναι μεσα στην καρτα μνημης αλλα δεν μπορω να τα σβησω απο την διαχειρηση εφαρμογων της καρτας μνημης,χορις να κανω βεβαια μορφοποιηση τι προτεινετε?

Για δες αυτο:

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα, και κατι αλλο μηπως μπορεις να μου πεις κανενα προγραματακι ωστε να μπορω να στελνω αρχεια σε μορφη attachment απο τον υπολογιστη στο 6120?γιατι τα στελνω και δεν μου τα ανοιγει υποψην οτι εχω κατεβασει το officesuite version 4,50 και ουτε αυτη η σουιτα τα ανοιγει
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα, και κατι αλλο μηπως μπορεις να μου πεις κανενα προγραματακι ωστε να μπορω να στελνω αρχεια σε μορφη attachment απο τον υπολογιστη στο 6120?γιατι τα στελνω και δεν μου τα ανοιγει υποψην οτι εχω κατεβασει το officesuite version 4,50 και ουτε αυτη η σουιτα τα ανοιγει

Δεν κατάλαβα τι εννοείς...:O

Στέλνεις έγγραφα π.χ. του Word στο κινητό, τα βρίσκεις μέσω της Διαχείρισης Αρχείων και δεν τα ανοίγει με το Office Suite;

 

Για δοκίμασε να εγκαταστήσεις το QuickOffice Premier.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω απο το διαδικτιο κατι αρχεια που μου τα αποθηκευει το pc με την μορφη attachement, και επειτα ανοιγουν με το microsoft office word, αλλα στο κηνητο δεν ανοιγουν, την κατεβασα την εφαρμογη κανω εγκατασταση και μου δηλονει σφαλμα προμηθευτη
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω απο το διαδικτιο κατι αρχεια που μου τα αποθηκευει το pc με την μορφη attachement, και επειτα ανοιγουν με το microsoft office word, αλλα στο κηνητο δεν ανοιγουν, την κατεβασα την εφαρμογη κανω εγκατασταση και μου δηλονει σφαλμα προμηθευτη

Ααα, πες το έτσι.

Άλλαξε επέκταση του αρχείου, κάνε τη doc και ξαναδοκίμασε.

 

Όσο για το QuickOffice Premier, θα πρέπει να το υπογράψεις πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα εγκατασταση αλλα δεν μου τα ανοιγει ουτε τωρα

Δοκίμασε αυτό που σου είπα: Άλλαξε επέκταση του αρχείου, κάνε τη doc και ξαναδοκίμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως θα κανω επεκταση, μεσω του pc η στο κηνητο?

Και από τα δύο γίνεται...

Δεν ξέρω τι επέκταση έχουν τώρα τα αρχεία, απλά θα αλλάξεις την επέκταση και θα βάλεις .doc

 

Αν το κάνεις από το κινητό, με επιλεγμένο το αρχείο που θέλεις θα πατήσεις Επιλογές > Μετονομασία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως θα κανω επεκταση, μεσω του pc η στο κηνητο?

Kαλύτερα μέσω pc.

 

Πρώτα να ελέγξεις αν τα διάφορα αρχεία, εμφανίζουν μετά το όνομά τους, κάποια συγκεκριμένη κατάληξη, ή αν αυτή είναι κρυμμένη.

 

πχ ψάξε ένα αρχείο του word. Ας το ονομάσουμε "τιμοκατάλογος". Πως σου το εμφανίζει στο pc; Ως "τιμοκατάλογος" ή ως "τιμοκατάλογος.doc";

 

Αν ισχύει το δεύτερο, τότε, στο αρχείο που κατέβασες (εννοώ το attachment), κάνεις μετονομασία και στο τέλος του τίτλου του αρχείου (πχ αν είναι από word), γράφεις".doc"

 

Αν όμως δεν βλέπεις την κατάληξη του αρχείου, τότε πηγαίνεις στον Windows Explorer και μετά: Εργαλεία -> Επιλογές φακέλων -> Προβολή -> απενεργοποιείς το "Απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων" και μετά κάνεις τη μετονομασία όπως σου έδειξα πιο πάνω.

 

Δοκίμασέ το και το ξαναβλέπουμε αν χρειαστείς κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Τελικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για να σερφάρουμε μέσω του κινητού με ταχύτητες 3G με wind plus nonstop, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Τελικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για να σερφάρουμε μέσω του κινητού με ταχύτητες 3G με wind plus nonstop, σωστά;

 

εγώ σερφάρω κανονικά κ μια χαρα΄.. το μονο που μου τη σπάει είναι οτι μερικές εφαρμογές , όπως μσν, θέλουν προφάιλ τιμ ιντερνετ όπου χρεώνεσαι....

 

μια ερώτηση παιδια.. οταν πατάτε το κουμπί πάνω αριστερά, που είναι η συντόμευση για νεο σμσ δε σας καθυστερεί λίγο να ανοίξει σε σχέση με τις άλλες συντομεύσεις?.... γύρω στα 1,5 με 2 δεύτερα...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...