Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω εγω βρικα μια αλλη λυση :) πεταχτηκα απεναντι σε ενα internet cafe και δουλεψε δεν μπορω να πω μια χαρα γιατι οταν ξεκινησα το update ειχα παλι το ιδιο προβλημα nokia usb rom broblem occured αλλα παρολα αυτα το αναβαθμισε :lol:

 

Itchrist86 παντα απο το nokia.com κατεβαζω σιγα μη μπω στο ελληνικο μεσα στους γκαντεμιδες :D

 

αυτη:lol: εννοεις και αυτην ενδεχομενη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτη:lol: εννοεις και αυτην ενδεχομενη ?

 

Ω ναι :lol:

Μήπως έτυχε να δεις τι version είχανε στο net cafe???

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε c πηγα κατεβασα το nsu εκει περα το εγκατεστησα εβαλα το κινητο με τον φορτιστη και το εκανα
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ βρήκα τη λύση. Απεγκατέστησα το PC Suite 6.85 και τους Drivers (οι οποίοι ήταν επίσης έκδοση 6.85 και οι οποίοι υπάρχουν στο site της ΝΟΚΙΑ) και έβαλα από το cd του 6120 το PC Suite 6.83. Απο κει και πέρα όλα πήγαν μια χαρά.

 

Να αναφέρω κι εγώ ότι όντος οι ρυθμίσεις μου, οι επαφές, οι εφαρμογές κλπ που είχα στη μνήμη του κινητού μείναν άθικτες

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΟΣ,ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ Ε-SHOP ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΗΣ ΘΗΚΗ ΜΕ 7 ΕΥΡΩ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΥΣΗ..ΛΟΓΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ,ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΓΕΜΙΖΕ ΧΑΡΑΓΙΕΣ!!

ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ ΠΡΩΗΝ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ 5500 ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΞΕΚΟΛΛΟΥΣΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ!

 

Καλορίζικο το νέο σου κινητό :)

 

Την έχω κι εγώ αυτήν την θήκη. Τι εννοείς "ξεκολλούσε το πληκτρολόγιο" ; Η συγκεκριμένη θήκη ΔΕΝ καλύπτει το πληκτρολόγιο πάντως...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις απο 4.21

Όχι κατι το εντυπωσιακό και προφανές.

Είχα ένα ψιλοπροβληματάκι με τη δόνση( δεν δούλευε) αλλά με ένα restart όλα διορθώθηκαν

Επίσης προς απογοήτευση μου το City Bloxx το παιχνίδι παίζει πιο αργά. Οοοοοοοοοοολα τα υπόλοιπα παίζει να είναι και πιο γρήγορα.

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω αυτό το κινητο. Βασικά είμαι μεταξύ αυτού ή του Ε65.

 

Βασικά το θέλω για καρτοκινητό F2G να μπαίνω νετ και σε διάφορα προγραμματάκια τύπου μσν. Μπορώ άνετα? και με το δωρεάν του Wind Plus?

 

 

Γενικότερα κάτι για να προσέξω? Θα το πάρω από Wind store με μία επιδότηση που δικαιούμαι στη σύνδεση. Ποια αναβάθμιση θα έχει?

Γενικότερα μου άρεσε σαν κινητό. Δεν ειμαι tech freak αλλά θέλω κάτι εξελιγμένο...

 

Σχετικά με το SAR. Δεν μιλάω πολύ αλλά τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί στον άνθρωπο από πολύ μεγάλο δείκτη SAR? Και θεωρητικά και πρακτικά.. Και όντως καίει το ακουστικό μετα από ώρα ομιλίας?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Για συγκρίσεις συσκευών υπάρχει η κατάλληλη ενότητα των Διαξιφισμών.

Δημιουργείς ένα νέο θεματάκι και παίρνεις τις απόψεις των μελών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο παρόν θέμα δεν ζητάω κυρίως σύγκριση αλλά να μου πείτε για το 6120 λίγα λόγια κ αυτά που ρωτάω

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο παρόν θέμα δεν ζητάω κυρίως σύγκριση αλλά να μου πείτε για το 6120 λίγα λόγια κ αυτά που ρωτάω

 

Γενικά το Ε65 σε σχέση με το 6120 θεωρείται καλύτερο αλλά και αρκετά ακριβότερο. Αν θέλεις να το χρησιμοποιείς συχνά για σερφάρισμα, τότε η μεγαλύτερη οθόνη του Ε65 θα σε εξυπηρετήσει περισσότερο. Επίσης, το Ε65 διαθέτει WiFi (πρόσθετη δυνατότητα για πρόσβαση στο νετ) αλλά και καλύτερη αυτονομία, μιας και σε τέτοιες εφαρμογές θα σου χρειαστεί. Το μόνο ίσως που θα ζήλευα από το 6120 σε σχέση με το Ε65 είναι ο ταχύτερος επεξεργαστής του.

 

Μπορείς να δεις μια σύγκρισή τους εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

απο καταστημα που αγορασα το 6120 επιασα κουβεντα σχετικα με το ςαρ και μου απαντησαν οτι το οριο του ςαρ ειναι 2.00: και δεν ειπαρχει προπλεμ με το 1.18 του 6120
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.9800/209; U; el))

 

 

 

Exei...alla kolobh! H vlepeis ton allo alla de se vlepei...h se vlepei alla den ton vlepeis! An auto legetai videoklhsh...!

 

pos ginetai ayto?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

anyway ναι.... γενικα το 6120 μου άρεσε πιο πολυ.. κατα να προσέξω γενικά παιδιά?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

pos ginetai ayto?

Με τη χρήση της πίσω κάμερας, όπως γίνεται και με το 6233 ;)

 

anyway ναι.... γενικα το 6120 μου άρεσε πιο πολυ.. κατα να προσέξω γενικά παιδιά?

Εννοείς; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Με τη χρήση της πίσω κάμερας, όπως γίνεται και με το 6233 ;)

 

 

Εννοείς; :confused:

 

Δεν βγάζω άκρη με αυτά που λέτε, μήπως λείπουν κάποια μηνύματα; :blink:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κ φορτίζει!!!

Πείτε μου μεγεια!

Ευχαριστώ..

Ερώτηση: για να χρησιμοποιήσω 3g πρέπει να έχω USIM? (έχω wind f2g εδώ κ 4 χρόνια με ίδια σιμ..)

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κ φορτίζει!!!

Πείτε μου μεγεια!

Ευχαριστώ..

Ερώτηση: για να χρησιμοποιήσω 3g πρέπει να έχω USIM? (έχω wind f2g εδώ κ 4 χρόνια με ίδια σιμ..)

 

Καλοριζικο! :happy:

Οχι ,δεν χρειαζεται απαραιτητα usim

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Pε παιδια, πως κανατε αναβαθμιση απο τη στιγμη που το NSU δινει την 3.70 σαν την τελευταια. Με τι product code την κανατε; Οποιον κι αν βαζω μου λεει οτι η 3.70 ειναι η τελευταια!

 

Με το ελληνικο. Αν θες τον κωδικο , στο δινω λιγο αργοτερα

γιατι δεν εχω το 6120 μαζι μου.

Εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση του updater ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δε σου επιτρεπει αναβαθμιση αν δεν ειναι η τελευταια εκδοση του Updater. Εχω την 1.4.14. Το δικο μου product code ειναι το 0546344 και πιστευω οτι ειναι το original Ελληνικο. :blink: Πες μου βρε nervous αν οι αριθμοι μου συμφωνουν με τους δικους σου!

Ναι το ελληνικό είναι φίλε μου. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που θα βρούμε την τελευταία έκδοση του updater ??

 

Αν εχεις ηδη καποια εκδοση και ανοιξεις την εφαρμογη,

εαν υπαρχει update ,θα την κατεβασεις .

Υπαρχει και εδω

http://europe.nokia.com/A4579163

 

Δε σου επιτρεπει αναβαθμιση αν δεν ειναι η τελευταια εκδοση του Updater. Εχω την 1.4.14. Το δικο μου product code ειναι το 0546344 και πιστευω οτι ειναι το original Ελληνικο. :blink: Πες μου βρε nervous αν οι αριθμοι μου συμφωνουν με τους δικους σου!

 

 

Ναι αυτο εχω και εγω 0546344

 

Κατσε να δοκιμασω μια φορα με το δικο μου να δω τι βγαζει

 

Μιλαμε παντα για το αγγλικο updater ετσι ?

 

Σ'ευχαριστω! Δοκιμασα πολλα product codes αλλα για ολα δινει τελευταια εκδοση την 3.70. Υποψιαζομαι οτι για καποιο λογο εχουν αποσυρει την 4.21.

 

Μαλλον εχεις δικιο :worry:

http://img49.imageshack.us/img49/9706/61822431xg3.th.jpg

Δεν εμφανιζει τη σειρα της current εκδοσης του server

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το nsu από την ελληνική,την αγγλική,ακόμα κ τη αμερικάνικη σελίδα αλλα πάλι η 1.4.0 είναι..η οποία αναφέρει την 3.70 σαν τελευταία έκδοση και δεν κάνει Update! Μάλλον όποιος πρόλαβε τον Κύριον είδε :blink:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το nsu από την ελληνική,την αγγλική,ακόμα κ τη αμερικάνικη σελίδα αλλα πάλι η 1.4.0 είναι..η οποία αναφέρει την 3.70 σαν τελευταία έκδοση και δεν κάνει Update! Μάλλον όποιος πρόλαβε τον Κύριον είδε :blink:

 

Μαλλον συμβαινει αυτο που λεει ο φιλος haki.

Ελπιζω να μην την απεσυραν λογω προβληματος .

Την συσκευη δεν την δουλευω για να διαπιστωσω

αν εχει υπαρξει καποιο προβλημα .Καποιος αλλος μηπως ?

 

 

Οπως προειπα ,μετα την αναβαθμιση δεν εχασα τιποτε απο

την συσκευη.Το λεω και το ξαναλεω γιατι μου εκανε εντυπωση:blink:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σε ολους.

καταρχήν η εκδοση η δικη μου ειναι 3,83. τι μπορώ να κανω για να την αναβαθμίσω? ποια ειναι η τελευταια?

επισης, πως μπορώ να κάνω το κολπάκι με το wind plus?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...