Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εμενα δεν μ αρεσε αυτο με τις γραμμες..του Ν70 ηταν καλυτερες..αλλα καλο αυτο με το nightshot ;D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω δεν βλεπω πουθενα γραμμες στις φωτογραφιες.

Μου κανει εντυπωση που καποιοι αγοραζουν τη συσκευη και μετα δηλωνουν δυσαρεστημενοι!!!!!

Με τοση πληροφορηση-ενημερωση πριν την αγορα του κινητου το βρισκω παραξενο.

Εγω το εψαξα 15 μερες,γνωριζα(απο παλιοτερα sybian)οτι οι μπαταριες τους δεν κρατανε,οτι κολανε(το 6120 ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΛΑΕΙ).

Εχει ομορφο σχεδιασμο,λεπτο και ελαφρυ,καλη φωτογραφικη,πολυ καλο βιντεο,την 1gb μνημη την διαβαζει σφαιρα,εχει χαρτες nokia maps,φοραει τις ιδιες εφαρμογες με το n95,ειναι 3G.

Γιατι να μην ειμαι ευχαριστημενος?

Και εδικα για το κοστος του.

Και ειμαι σιγουρος οτι σε 1-2 χρονια στις διαστασεις του 6120 και ισως μικροτερο θα βγει sybian με 5mp καμερα κτλ.

Μπορουσα να παρω το n95 η το 6110 navigator.

Και τα 2 ειναι ογκοδεστατα slider και πολυ πιο ακριβα για ενα gps που μου ειναι αχρηστο,αφου με τους nokia maps κανω μια χαρα την δουλεια μου οποτε χρειαστω,ενω για καμερα 5mp αγοραζω μια επωνυμη ψηφιακη με 7.2mp στα 120 euro.

Μηπως θα επρεπε να ανοιξει ενα τοπικ για τους.....γκρινιαρηδες και μονο?

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοιτα περα απο αυτα που λες και συμφωνω και γω το ιδιο το μονο που θα πω ειναι οτι θα μπορουσε να εχει μια λιγο καλυτερη καμερα στην ουσια oi φωτογραφιες που βγαζει τη νυχτα ειναι για να φαινονται οχι για να τις βλεπεις αφοτου τις εβγαλες πχ το sony ericsson w700 βγαζει πολυ καλυτερες ή θα επρεπε να βγαζει τουλαχιστον φωτος σαν το νοκια Ν73 που ειναι 2 mp με led
Link to comment
Share on other sites

το wep200 με το Νοκια 6120 μου βγαζει οτι η συνδεση του bluetooth ειναι αδυνατη,ενω στο Ν70 μου μπαινει κανονικα!

ΥΣ. απο το Ν70 το χω διαγραψει!κανω κατι σαν ρεσετ και το βρισκει,το βαζω και αξιοπιστο και μετα δεν συνδεεται..:what:

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφόρα εχουν το 6120 με το 6121? η οθονη αλλαζει μονο?

 

The 6121 Classic and 6120 classic are identical, only difference being the 6120 classic has a different set of 3G frequencies.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, επειδή στην αμερική έχουν στα 850mHZ δίκτυα 2 γενιάς, τα δίκτυα τρίτης γενιάς πάνε στα 900mHZ. To 6121 είναι για την αμερική, και το 6120 για όλο τον υπόλοιπο κόσμο.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, επειδή στην αμερική έχουν στα 850mHZ δίκτυα 2 γενιάς, τα δίκτυα τρίτης γενιάς πάνε στα 900mHZ. To 6121 είναι για την αμερική, και το 6120 για όλο τον υπόλοιπο κόσμο.

Κάτι τέτοιο. Δεν έχουν καμιά απολύτως διαφορά στις δυνατότητες! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μα στα 900 στην ευρώπη υπάρχουν δευτερης γενιάς δίκτυα, και στα 850 στην Αμερική πάλι δευτερης γενιάς, πώς κάνω λάθος ?

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω πουθενα γραμμες στις φωτογραφιες.
Δες αυτή τη φωτογραφία (τα κόκκινα βελάκια ντε!) και μην μου πεις δεν βλέπεις γραμμές;! :blink:

Μου κανει εντυπωση που καποιοι αγοραζουν τη συσκευη και μετα δηλωνουν δυσαρεστημενοι!!!!!
Εε ψέματα να πούμε, αφού είμαστε! :p

Με τοση πληροφορηση-ενημερωση πριν την αγορα του κινητου το βρισκω παραξενο.

Εγω το εψαξα 15 μερες,γνωριζα(απο παλιοτερα sybian)οτι οι μπαταριες τους δεν κρατανε,οτι κολανε(το 6120 ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΛΑΕΙ).

Δεν νομίζω ότι οι γραμμές στις φωτογραφίες είναι ένα πρόβλημα που το διαπιστώνεις προτού λειτουργήσεις μόνος σου τη συσκευή.

Εχει ομορφο σχεδιασμο,λεπτο και ελαφρυ,καλη φωτογραφικη,πολυ καλο βιντεο,την 1gb μνημη την διαβαζει σφαιρα,εχει χαρτες nokia maps,φοραει τις ιδιες εφαρμογες με το n95,ειναι 3G.
Εε αυτό μας έλειπε, να είναι και άχρηστο και μπακατέλα! :lol:

Γιατι να μην ειμαι ευχαριστημενος?
Ας πούμε γιατί δεν έχει wi-fi...:shifty:

Και εδικα για το κοστος του.
Όντως αρκετά καλή τιμή.

Και ειμαι σιγουρος οτι σε 1-2 χρονια στις διαστασεις του 6120 και ισως μικροτερο θα βγει sybian με 5mp καμερα κτλ.
Αυτό είναι μάλλον σίγουρο. ;)

Μπορουσα να παρω το n95 η το 6110 navigator.

Και τα 2 ειναι ογκοδεστατα slider και πολυ πιο ακριβα για ενα gps που μου ειναι αχρηστο,αφου με τους nokia maps κανω μια χαρα την δουλεια μου οποτε χρειαστω,ενω για καμερα 5mp αγοραζω μια επωνυμη ψηφιακη με 7.2mp στα 120 euro.

Συμφωνώ.

Μηπως θα επρεπε να ανοιξει ενα τοπικ για τους.....γκρινιαρηδες και μονο?
Εγώ θα μας έλεγα σχολαστικούς-ποιοτητα freak-τελειομανείς ψάχτες (<---Προσοχή! Αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό!) που θέλουν να λαμβάνουν τα μέγιστα απ'ό,τι αγοράζουν! :up:

 

Καλή Χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

το wep200 με το Νοκια 6120 μου βγαζει οτι η συνδεση του bluetooth ειναι αδυνατη,ενω στο Ν70 μου μπαινει κανονικα!

ΥΣ. απο το Ν70 το χω διαγραψει!κανω κατι σαν ρεσετ και το βρισκει,το βαζω και αξιοπιστο και μετα δεν συνδεεται..:what:

καποιος γι αυτο?

υπαρχουν πουθενα χαρτες για θεσσαλονικη?

Link to comment
Share on other sites

Nα μην κανεις τιποτε γιατι η 4.21 αποσυρθηκε απο τη ΝΟΚΙΑ λογω καποιου προβληματος. Η 3.83 την οποια φορανε αρκετα κινητα δεν εχει καποια ουσιαστικη διαφορα με την 3.70. Λογικα, συντομα θα παρουσιαστει ενα εντελως καινουργιο λογισμικο.

 

Kostakiss, σου συνιστω μια θηκη Krusell που ειναι εξαιρετικη, γιατι οι πλαστικες που χωριζουν στα δυο δεν καλυπτουν το πληκτρολογιο και τα δυο τους κομματια ξεκουμπωνουν ευκολα. Την πηρα απο το καταστημα Key Plus στο Carrefour Ευκαρπιας με 12.50 ευρω. Τηλ. 2310689354.

http://www.krusell.se/product.php?productID=2737&category=5

 

θα πηγαινα να την αγορασω σημερα..αλλα μολις προσεξα οτι ειναι ευκαρπιας και δεν με βολευει καθολου..καλεσα και στο καταστημα και μου παν οτι στο μακεδονια εχει γινει wind τωρα..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: ξερετε αν εχει η cosmote κατι αντιστοιχο με το προγραμμα που εχει η wind για να εκμεταλλευτουμε το hsdpa της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

 

Ειδα το λινκ σου, αλλα αυτα τα πακετα εχουν ογκοχρεωση. Καλα ειδικα το πρωτο με οριο 1MB τον μηνα, ειναι τουλαχιστον για γελια.

 

Η wind αν θυμαμαι καλα εχει με 3,5 ευρω απεριοριστη χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Ναί. 3,5 ευρώ το μήνα, απεριόριστη χρήση, αλλά:

Είσαι πίσω απο proxy server, που σημαίνει οτι δέν μπορεις να κάνεις τίποτα άλλο παρα να βλέπεις σελίδες.

Επίσης μπλοκάρουν τα αρχεία που είναι μεγαλύτερα του 1mb.

Κ τέλος οι εφαρμογές που δέν χρησιμοποιούν κάποιον http proxy, είναι αχρησιμοποίητες, αφου ο proxy της Wind, τα μπλοκάρει.

Οπότε αν σκεφτεσαι να χρησιμοποιήσεις εφαρμογές για να κατεβάζεις μεγάλα αρχεία κλπ, θα απογοητευτείς.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Ναί. 3,5 ευρώ το μήνα, απεριόριστη χρήση, αλλά:

Είσαι πίσω απο proxy server, που σημαίνει οτι δέν μπορεις να κάνεις τίποτα άλλο παρα να βλέπεις σελίδες.

Επίσης μπλοκάρουν τα αρχεία που είναι μεγαλύτερα του 1mb.

Κ τέλος οι εφαρμογές που δέν χρησιμοποιούν κάποιον http proxy, είναι αχρησιμοποίητες, αφου ο proxy της Wind, τα μπλοκάρει.

Οπότε αν σκεφτεσαι να χρησιμοποιήσεις εφαρμογές για να κατεβάζεις μεγάλα αρχεία κλπ, θα απογοητευτείς.

 

Οχι, δεν σκοπευα να κατεβαζω μεγαλα αρχεια, αλλα περισσοτερο να σερφαρω στο νετ και να τσεκαρω mail. Αλλα ακομα και αυτα δεν ειναι εφικτα με το προγραμμα της κοσμοτε που εχει οριο 1MB τον μηνα γιατι θα το εχω υπερβει απο τις πρωτες 5 ημερες.

 

 

Τελικα, μηπως η λυση του wifi ειναι η καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Αν σερφάρεις μόνο και τσεκάρεις mail, (με την προυπόθεση οτί θα χρησιμοποιείς browser-based email client), τότε είσαι οκ με το κολπάκι της Wind. Αν έχεις gmail, η Google έχει βγάλει Java προγραμματάκι το οποίο δουλεύει κανονικά μεσω Wind. Μπορείς να δείς οδηγό χρήσης και παρουσίαση της εφαρμογής εδώ: http://symbiangr.wordpress.com/2007/12/29/gmail-for-mobile-v15/

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα αλλα εγω εχω cosmote συνδεση και το ψιλοσκεφτομαι να αλλαξω για να παω στην wind.

 

Ερωτηση: με το προγραμμα της κοσμοτε μονο και εχοντας υπ'οψιν οτι θελω μονο να σερφαρω και να τσεκαρω mail, θα εξαντλειται πολυ γρηγορα το 1 mb που εχει οριο? Εννοω, στο Pc μου οταν σερφαρω και ανοιγω σελιδες, κατεβαινουν data τα οποια χαλαρα σε μια μερα συμπληρωνουν 1 mb. Ισχυει το ιδιο και με το κινητο με το HSDPA? Δηλαδη, αν σερφαρω μονο, το 1 mb θα εξαντληθει μεσα σε μια-δυο μερες ή εχει διαφορετικο τροπο μετρησης των data?

Link to comment
Share on other sites

Δέν μετριούνται αλλιώς, αλλα αν βρεθείς σε περιοχή χαμηλής κάλυψης, και δέν φορτώσει η σελίδα ολοκληρη, θα πρέπει να την ξαναφορτώσεις για να δείς τα πάντα παλι... Καλύτερα πάρε ένα με περισσότερα mb αν θές να πληρώσεις περισσότερα, και να έχεισ ήσυχο το κεφάλι σου...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6120 κοντά ένα μήνα τώρα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω παιχνίδια εφαρμογές κλπ Μπορεί κάποιος να μου πεί τι παιχνίδια & εφαρμογές έχει περάσει στο 6120 ώστε να ψάξω κι εγώ αντίστοιχα? Με ενδιαφέρει σίγουρα κάτι σαν το Large Clock και παιχνίδια όπως pacman mario κ.α. Ευχαριστώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6120 κοντά ένα μήνα τώρα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω παιχνίδια εφαρμογές κλπ Μπορεί κάποιος να μου πεί τι παιχνίδια & εφαρμογές έχει περάσει στο 6120 ώστε να ψάξω κι εγώ αντίστοιχα? Με ενδιαφέρει σίγουρα κάτι σαν το Large Clock και παιχνίδια όπως pacman mario κ.α. Ευχαριστώ.

 

Καταρχήν δες εδώ αναλυτικότατο οδηγό για το πώς θα εγκαταστήσεις εφαρμογές. Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα διευκρίνισε λίγο το λόγο που δεν τα καταφέρνεις (πχ. μέχρι ποιό στάδιο της εγκατάστασης φτάνεις, τι εμφανίζεται στην οθόνη κτλ) για να σε βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6120 κοντά ένα μήνα τώρα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω παιχνίδια εφαρμογές κλπ Μπορεί κάποιος να μου πεί τι παιχνίδια & εφαρμογές έχει περάσει στο 6120 ώστε να ψάξω κι εγώ αντίστοιχα? Με ενδιαφέρει σίγουρα κάτι σαν το Large Clock και παιχνίδια όπως pacman mario κ.α. Ευχαριστώ.

Είσαι σύγουρος πως αυτά που προσπαθείς να εγκαταστήσεις είναι για Symbian 9.1 και πάνω;

 

Επίσης πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Εδώ και αρκετό καιρό έκανα δοκιμές με το nokia software updater βάζοντας product code 0546344 και μου έλεγε ότι δεν υπάρχει τέτοιο product code. Σήμερα προσπάθησα να κάνω έλεγχο αν υπάρχει αναβάθμιση για το τηλ και μου έβγαλε μήνυμα ότι το τηλ δεν υποστηρίζεται. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό ;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο μου βγάζει Δεν ξέρω τι συμβαίνει

 

Καλησπέρα παιδιά

 

Εδώ και αρκετό καιρό έκανα δοκιμές με το nokia software updater βάζοντας product code 0546344 και μου έλεγε ότι δεν υπάρχει τέτοιο product code. Σήμερα προσπάθησα να κάνω έλεγχο αν υπάρχει αναβάθμιση για το τηλ και μου έβγαλε μήνυμα ότι το τηλ δεν υποστηρίζεται. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...