Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia otan akoute ligaki mousiki , kai stelnete diafora meso bluetooth poses meres krataei i mpataria ? :worry: me provlimatizei ligaki i autonomia tis mpatarias:confused:allios xoris kamia erotisei tha paro to nokia, A.. me to pc suite opos mas eipe enas filos mas mporoume na ftiaksoume aneta osous fakelous theloume oste na xorisoume ta arxeia?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia otan akoute ligaki mousiki , kai stelnete diafora meso bluetooth poses meres krataei i mpataria ? :worry: me provlimatizei ligaki i autonomia tis mpatarias:confused:allios xoris kamia erotisei tha paro to nokia, A.. me to pc suite opos mas eipe enas filos mas mporoume na ftiaksoume aneta osous fakelous theloume oste na xorisoume ta arxeia?

Προφανώς αναφέρεται για το πρόβλημα με την έκθεση...

Στο 6120 δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα όπως στα Nseries. Μπορείς να οργανώσεις τις φωτογραφίες σου σε άλμπουμ. Βέβαια αυτά δεν είναι πραγματικοί φάκελοι αλλά εικονικοί. Δεν έχει σημασία το πώς θα τις έχεις στη μνήμη, η έκθεση τις δείχνει χύμα. Φτιάχνοντας τα άλμπουμ αυτά μπορείς να κάνεις μια υποτυπώδης αρχειοθέτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεφτύσει κανενός άλλου το τετράγωνο πλαίσιο γύρω από το κεντρικό κουμπί;

 

Ούτε μήνα δεν το έχω, δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, τα νύχια μου τα κόβω (!) και ήδη χάλασε το χρώμα (έφυγε η γιαλάδα)...

 

Επίσης όταν δεν δω μια ειδοποίηση ημερολογίου μετά μου λέει "Χάθηκε μια ειδοποίηση λόγω αλλαγής ώρας". Σύμφωνα με το κινητό μου η ώρα πρέπει να αλλάζει 2-3 φορές την μέρα!

 

Και το τελευταίο, μια φορά την βδομάδα ή δέκα μέρες χωρίς να κλείσει, παύει να παίζει ήχους κλήσης, χτυπάει μόνο η δόνηση, αν το σηκώσεις δεν ακούς και δεν σε ακούνε και το ίδιο αν κάνεις κλήση. Με restart επανέρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το τηλέφωνο αυτό, μπορεί κάποιος να μου πει αν φορτίζει με το καλώδιο δεδομένων usb? είμαι πολλές ώρες εκτός και με βολεύει να το φορτίζω πάνω από το laptop

Ευχαριστώ

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το τηλέφωνο αυτό, μπορεί κάποιος να μου πει αν φορτίζει με το καλώδιο δεδομένων usb? είμαι πολλές ώρες εκτός και με βολεύει να το φορτίζω πάνω από το laptop

Ευχαριστώ

Όχι δεν φορτίζει!

Βέβαια υπάρχει αυτό το καλώδιο...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί είχα βολευτεί και το Sony Er και με το HTC

Ευχαριστώ πάντως

 

Edit κι εγώ: Θα δω την τιμούλα του καλωδίου που μου πρότεινες

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεφτύσει κανενός άλλου το τετράγωνο πλαίσιο γύρω από το κεντρικό κουμπί;

 

Ούτε μήνα δεν το έχω, δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, τα νύχια μου τα κόβω (!) και ήδη χάλασε το χρώμα (έφυγε η γιαλάδα)...

 

Επίσης όταν δεν δω μια ειδοποίηση ημερολογίου μετά μου λέει "Χάθηκε μια ειδοποίηση λόγω αλλαγής ώρας". Σύμφωνα με το κινητό μου η ώρα πρέπει να αλλάζει 2-3 φορές την μέρα!

 

Και το τελευταίο, μια φορά την βδομάδα ή δέκα μέρες χωρίς να κλείσει, παύει να παίζει ήχους κλήσης, χτυπάει μόνο η δόνηση, αν το σηκώσεις δεν ακούς και δεν σε ακούνε και το ίδιο αν κάνεις κλήση. Με restart επανέρχεται.

min me fovizete re paidia etsi :wacko: otan eixa parei to lg chocolate to eixa ena mina kai meta gia ena mina itan gia service :blink: ftiahnane to provlima pou eixe kai dimiourgousan alla provlimata opote pigainoerhotan sihna to kinito kai to sixathika
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεφτύσει κανενός άλλου το τετράγωνο πλαίσιο γύρω από το κεντρικό κουμπί;

 

Ούτε μήνα δεν το έχω, δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, τα νύχια μου τα κόβω (!) και ήδη χάλασε το χρώμα (έφυγε η γιαλάδα)...

 

Επίσης όταν δεν δω μια ειδοποίηση ημερολογίου μετά μου λέει "Χάθηκε μια ειδοποίηση λόγω αλλαγής ώρας". Σύμφωνα με το κινητό μου η ώρα πρέπει να αλλάζει 2-3 φορές την μέρα!

 

Και το τελευταίο, μια φορά την βδομάδα ή δέκα μέρες χωρίς να κλείσει, παύει να παίζει ήχους κλήσης, χτυπάει μόνο η δόνηση, αν το σηκώσεις δεν ακούς και δεν σε ακούνε και το ίδιο αν κάνεις κλήση. Με restart επανέρχεται.

 

εγω το εχω απο αρχες Σεπτεμβρη δεν εχει ξεφτισει καθολου. για το δευτερο που λες ουτε μπορω να καταλαβω τι γινεται αλλα και δεν εχω προσεξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοίταξα και ενός φίλου μου που το έχει 4 μήνες και όντως έχει κάνει κάτι φουσκαλίτσες σαν την μύτη της καρφίτσας οι οποίες αν και όταν σπάσουν, θα ξεφτύσει. Ίσως εγώ να ήμουν πιο άτυχος ή να τρίφτηκε σε κάποια τσέπη. Μιλάω για το τετράγωνο πλαίσιο γύρω από το κεντρικό κουμπί - μόνο εκεί κάτι δεν πάει καλά.

 

Για τα άλλα ούτε και εγώ ξέρω γιατί έχει φάει αυτό το κόλλημα με τις υπενθυμίσεις. Στον φίλο μου δεν το κάνει, όπως δεν του κάνει και το άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοίταξα και ενός φίλου μου που το έχει 4 μήνες και όντως έχει κάνει κάτι φουσκαλίτσες σαν την μύτη της καρφίτσας οι οποίες αν και όταν σπάσουν, θα ξεφτύσει. Ίσως εγώ να ήμουν πιο άτυχος ή να τρίφτηκε σε κάποια τσέπη. Μιλάω για το τετράγωνο πλαίσιο γύρω από το κεντρικό κουμπί - μόνο εκεί κάτι δεν πάει καλά.

 

Για τα άλλα ούτε και εγώ ξέρω γιατί έχει φάει αυτό το κόλλημα με τις υπενθυμίσεις. Στον φίλο μου δεν το κάνει, όπως δεν του κάνει και το άλλο πρόβλημα.

 

εγω το εχω απο αρχες Σεπτεμβρη και δεν εχει παθει τπτ το πλαισιο. Το μονο που εχω να επισημανω ειναι το κινητο ειναι αρκετα ευαλωτο στις γραντζουνιες...:(

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει σε 4 νέα χρώματα, τα είδα σε διαφημιστικό της Nokia.

 

Πάντως, όλα καλά και χρυσά, αλλά το καταραμένο του bluetooth, στα καλά καθούμενα κάνει αποσυνδέσεις. Και με την 3.70, και με την 3.83 (και μάλιστα με 3 διαφορετικές συσκευές). Χώρια που τελειώνει πιο γρήγορα τη μπαταρία του bluetooth ακουστικού που χρησιμοποιείς.

Αρα και το οτι χανει την επαφη με το handsfree μου δεν φταιει το handsfree που δεν ειναι Nokia original αλλα το τηλεφωνο μου?Σωστα? Καμια βελτιωση με την καινουργια version?

Link to comment
Share on other sites

μου παρουσιαζει ενα προβλημα οταν βαζω διαφορα themes το εικονιδιο εφαρμογες (applications) δεν αλλαζει

το εχει παρατηρησει κανεις αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Αρα και το οτι χανει την επαφη με το handsfree μου δεν φταιει το handsfree που δεν ειναι Nokia original αλλα το τηλεφωνο μου?Σωστα? Καμια βελτιωση με την καινουργια version?

Δυστυχώς, δεν εχω δει κάποια βελτίωση με την 3.83. Εχω βαρεθεί να φορτίζω το bluetooth.

 

Χτες πήρα το νέο bluetooth Nokia BH-902, ακόμη δεν έχω προλάβει να δω αποσυνδέσεις σε αυτό, αλλά είναι νωρίς ακόμη. Βέβαια το bluetooth είναι άπαιχτο. Αναγνωριση κλήσης ακόμη και με Ελληνικούς χαρακτήρες, πρόσβαση στις πρόσφατες κλήσεις (αναπάντητες, ληφθείσες, κληθείσες) και κλήση οποιασδήποτε από αυτές χωρίς τη χρήση του τηλεφώνου, κλπ. Μιλάμε για φοβερό εργαλείο

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρατηρησει κανεις αυτο ?

δεν ειναι προβλημα αυτο, εχει να κανει με το θεμα καθεαυτο, εκτος αν εχεις δει κατι αλλο σε αλλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θελω να πω ειναι οτι θεματα που αλλαζουν το εικονιδιο εφαρμογες σε αλλα κινητα οπως ν73 τα ιδια ακριβως θεματα στο 6120 αλλαζουν ολα τα αλλα εικονιδια εκτος απο αυτο συμβαινει και σε αλλους αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να ηχογραφίσω μια φράση ώστε να καλώ μια επαφή με τη φράση? (φωνητική κλήση)

Δεν γίνεται...

Δημιουργώντας μια επαφή δημιουργεί ταυτόχρονα και τη φωνητική της εντολή.

Για κοίτα, δίπλα από τον αριθμό δεν εμφανίζει μία φατσούλα; http://www.imageshack.gr/files/wliukp37wyvbzqk906pc.gif

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να ηχογραφίσω μια φράση ώστε να καλώ μια επαφή με τη φράση? (φωνητική κλήση)

 

nomizw file mou oti mpainei automata mia frasi se kathe nea epafi alla den eimai sigouros.koita to manual.

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Για να λύσω μερικές απορίες... :!:

 

Έχω απ' την αρχή την 3.83 έκδοση οπότε δεν ξέρω αν έχει διαφορές με την προηγούμενη.

Πραγματικά το κινητό δεν κολλάει πουθενά και πάει σφαίρα ότι κι αν κάνω.

 

Επίσης μπορείς να φτιάξεις φακέλους ταξινόμησης στο μενού του κινητού, απλά δεν θα φαίνονται στην κάρτα μνήμης καθόλου, θα φαίνονται όλα τα αρχεία μαζί στον υπολογιστή.

 

Τα προβλήματα με τους ήχους που προαναφέρθηκαν, δεν τα έχω παρατηρήσει.

 

Με την αλλαγή θέματος δεν αλλάζει το εικονίδιο των εφαρμογών επειδή κυρίως τα θέματα s60 3rd που κυκλοφορούν, είναι βασισμένα στο os 9.1 (επειδή όταν βγήκε ξεκίνησαν να τα φτιάχνουν) κι επειδή το κινητό αυτό έχει το 9.2 έχει μικροδιαφορές, γι' αυτό μένουν κάποια εικονίδια εκτός. (Το Ν73 έχει την 9.1 φυσικά).

 

Επίσης δεν πρόσεξα κανένα ξέφτισμα όπως αναφέρθηκε παραπάνω (έχω την λευκή έκδοση, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) και να σημειωθεί ότι το χρησιμοποιώ συνέχεια. Υποψιάζομαι πως θα έχει παίξει ρόλο κάποια τριβή (αν κι εγώ το βάζω στη τσέπη του τζιν όταν κυκλοφορώ χωρίς μπουφάν).

 

Όσον αφορά την μπαταρία του, ειναι υπερ-ικανοποιητική, αλλά το bluetooth έτσι κι αλλιώς αυξάνει την κατανάλωση σε κάθε κινητό.

 

Στις γρατζουνιές, είναι λογικό να είναι ευάλωτο γιατι εξ' ολοκλήρου έχει γυαλιστερή επιφάνεια.

 

Σχετικά με το handsfree, δεν είχα ποτέ προβλήματα και το χρησιμοποιώ σε απόσταση απ' το κινητό όταν βρίσκομαι στο σπίτι.

 

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τις φωνητικές κλήσεις οπότε δεν έχω να πω κάτι σίγουρο πάνω σ' αυτό το θέμα.

 

Δεν πρόσεξα κανένα απολύτως πρόβλημα με την συσκευή.

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φτιαξεις φακελους και να μπαινεις μεσα σε αυτους με καποιο κοδικο?

Tι θελεις να κρυψεις - κανεις ακριβως για να σου πουμε :)

 

edit:

Για εφαρμογες ρωταμε εδω ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...