Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω ότι ακούγεται περίεργο αλλά πρόκειται για ένα 3D skin που το σημείο παρατήρησης βρίσκεται επάνω από τον κέρσορα.

 

Προσοχή!!! η επιλογή AUTO ZOOM πρέπει να είναι ενεργοποιημένη, αλλιώς υπάρχουν προβλήματα με το destinator.ini.

 

Κατεβάστε το από:

 

http://rapidshare.com/files/114087529/Skin.rar.html

 

screenshots:

http://imagehoster.milkman.gr/files/j1k2ev1kwcqjskwknpql.jpg

http://imagehoster.milkman.gr/files/pj2p3jkdi5quml99tnv7.jpg

Aπλά τέλειο.Το 2d του 7 σε κάποιες συσκευές παρουσιάζει κολλήματα και το 3d,ίσως δε βόλευε όλους.:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει τρόπος να μην με ειδοποιεί το destinator για επικύνδυνα σημεία, στροφές κλπ. που βρίσκονται σε διπλανούς δρόμους ή σε γέφυρες από πάνω μου, και όχι στον δρόμο που κινούμαι εγω ???

 

Το αντιμετωπίζει άλλος αυτό ??

 

Για τις γεφυρες απο πανω σου δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Το στιγμα ειναι το ιδιο και το dest δεν μπορει να ξερει αν εσυ βρισκεσαι στον κατω ή στον πανω δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Για τις γεφυρες απο πανω σου δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Το στιγμα ειναι το ιδιο και το dest δεν μπορει να ξερει αν εσυ βρισκεσαι στον κατω ή στον πανω δρομο.

 

Όσον αφορά τις γέφυρες είναι κατανοητό !!!

Αλλά πχ την Κυριακή βρισκόμουν στην εγνατία με πορεία από Χαλκιδική προς Πιερία, και εκεί που πήγαινα με 150 σε ένα δρόμο τελείως ευθύ, άρχισε να μου λέιε απανωτά για επικύνδυνες στροφές και φυσικά αναφερόταν σε έναν δρόμο δίπλα από την εγνατία όπου είχε διαδοχικές επικίνδυνες στροφές και με τρέλανε !!! :wacko: αυτό πιθανό να ρυθμίζεται με την απόσταση από τα επικίνδυνα σημεία, Θα πειραματιστώ ...

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει το destinator για πεζοπορία (μέσα σε πόλη) ?

 

Δεν είναι το καλύτερο, αλλά έχω να παρατηρήσω τα εξής:

 

1. Δεν γυρίζει τον χάρτη βάσει της πορείας σου (όπως στην περίπτωση του αυτοκινήτου).

 

2. Δεν επαναυπολογίζει την διαδρομή αυτόματα εάν βάλεις κάποια διεύθυνση τερματισμού και ούτε την παρακολουθεί (δηλ. δεν ανανεώνει το display βάσει τις κίνησής σου).

 

Θα με ενδιέφερε να το χρησιμοποιήσω π.χ. σε ταξίδια σε πόλεις, αν και το στίγμα χάνεται πολύ συχνά.

 

Οι απόψεις σας θα με ενδιέφεραν....

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

1.Ο χάρτης δε γυρίζει αυτόματα.Ειτε πρέπει να τον γυρίζεις με το joystick ή αν έχεις pna που δεν έχει joystick,πρέπει να γυρίζεις το pna

2.Δεν επανυπολογίζει αυτόματα τη διαδρομή.Αυτό που μπορείς να κάνεις,είναι zoom out στο χάρτη μέχρι να δεις τη σημαία προορισμού,πατάς επάνω της και επιλέγεις μετάβαση εκεί.Αν τώρα κινείσαι και η θέση του κέρσορα,αλλάζει μετά από αρκετά μέτρα φταίει το static navigation.

Δες http://www.navimania.gr/showthread.php?t=3653&highlight=static+navigation

για να καταλάβεις τι κάνει αυτή η λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Σαν νεος που ειμαι να ρωτησω κατι βρε παιδια.Εχω το HPC 3650 με WM6 μεσα.Τι ειναι καλυτερο, να κατεβασω το destinator 7 να το τρεξω και να το εγκαταστησω στην μνημη του τηλ η να το κανω κατευθειαν copy & paste στην καρτα μνημης;Τι ειναι καλυτερο ωστε να μην υπαρχουν καθυστερησεις η κολληματα στην συσκευη η στο προγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Σαν νεος που ειμαι να ρωτησω κατι βρε παιδια.Εχω το HPC 3650 με WM6 μεσα.Τι ειναι καλυτερο, να κατεβασω το destinator 7 να το τρεξω και να το εγκαταστησω στην μνημη του τηλ η να το κανω κατευθειαν copy & paste στην καρτα μνημης;Τι ειναι καλυτερο ωστε να μην υπαρχουν καθυστερησεις η κολληματα στην συσκευη η στο προγραμμα;

 

καλυτερα στην καρτα μνημης, ωστε να μη σου πιανει χωρο στη μνημη της συσκευης. εκτος κι αν η καρτα σου ειναι αργη.

οι περισσοτεροι, αν οχι ολοι στην καρτα μνημης το εχουμε περασει, και δεν εχει προβλημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!!!!!exw agorasei to fujitsu siemens pocket loox N100 apo thn amerikh exei panw to navigator ths navigon.prospathisa na tou perasw to destinator apo kapoia arxeia pou vrika sto net kai den ta anagnwrizei.h syskevh einai pna.h syskevh mou einai kleidwmenh?h to destinator pou eixa katevasei htan kleidwmeno?tha sas eimoun ypoxreos an voithousate ligaki!!!!!efxaristw poly!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ kakos.Θα το περασω στην καρτα μνημης για να δω διαφορες.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις γέφυρες είναι κατανοητό !!!

Αλλά πχ την Κυριακή βρισκόμουν στην εγνατία με πορεία από Χαλκιδική προς Πιερία, και εκεί που πήγαινα με 150 σε ένα δρόμο τελείως ευθύ, άρχισε να μου λέιε απανωτά για επικύνδυνες στροφές και φυσικά αναφερόταν σε έναν δρόμο δίπλα από την εγνατία όπου είχε διαδοχικές επικίνδυνες στροφές και με τρέλανε !!! :wacko: αυτό πιθανό να ρυθμίζεται με την απόσταση από τα επικίνδυνα σημεία, Θα πειραματιστώ ...

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ο δρομος που σου εδιχνε ηταν η παλια εθνικη οδος που οντος προκετο

για επηκινδινο δρομο, το dest 7 προηδοπηουσε για επικηνδινο δρομο γιατι πηγενες παραληλα με την παλια εθνηκη οδο,και τορα βρισκοσουν στην εγναντια και το dest7 εβλεπε τον παληο δρομο που ειχε αποστασει 100μ και προφανος εχεις το dest7 να σε ενιμερονη η στα 100μ. η στα 500μ. για επικηνδηνο δρομο.!!! ειναι απλο.:)

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ο δρομος που σου εδιχνε ηταν η παλια εθνικη οδος που οντος προκετο

για επηκινδινο δρομο, το dest 7 προηδοπηουσε για επικηνδινο δρομο γιατι πηγενες παραληλα με την παλια εθνηκη οδο,και τορα βρισκοσουν στην εγναντια και το dest7 εβλεπε τον παληο δρομο που ειχε αποστασει 100μ και προφανος εχεις το dest7 να σε ενιμερονη η στα 100μ. η στα 500μ. για επικηνδηνο δρομο.!!! ειναι απλο.:)

 

Προφανώς κάτι τέτοιο συμβαίνει, μάλλον θα πρέπει να μειώσω την απόσταση που ειδοποιεί για τα επικύνδυνα σημεία ... :)

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ο δρομος που σου εδιχνε ηταν η παλια εθνικη οδος που οντος προκετο

για επηκινδινο δρομο, το dest 7 προηδοπηουσε για επικηνδινο δρομο γιατι πηγενες παραληλα με την παλια εθνηκη οδο,και τορα βρισκοσουν στην εγναντια και το dest7 εβλεπε τον παληο δρομο που ειχε αποστασει 100μ και προφανος εχεις το dest7 να σε ενιμερονη η στα 100μ. η στα 500μ. για επικηνδηνο δρομο.!!! ειναι απλο.:)

 

ΤΑ ΣΚΟΤΩΣΕΣ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ......

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι τέτοιο συμβαίνει, μάλλον θα πρέπει να μειώσω την απόσταση που ειδοποιεί για τα επικύνδυνα σημεία ... :)

 

 

Νομιζω πως δεν υπαρχει λυση σε αυτο που λες. Αν η αποσταση που ειδοποιει ειναι μικρη θα σου λεει για ρανταρ και θα το βλεπεις μπροστα σου. Στην εθνικη δε μπορεις να εχεις μικρη αποσταση ειδοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ο δρομος που σου εδιχνε ηταν η παλια εθνικη οδος που οντος προκετο

για επηκινδινο δρομο, το dest 7 προηδοπηουσε για επικηνδινο δρομο γιατι πηγενες παραληλα με την παλια εθνηκη οδο,και τορα βρισκοσουν στην εγναντια και το dest7 εβλεπε τον παληο δρομο που ειχε αποστασει 100μ και προφανος εχεις το dest7 να σε ενιμερονη η στα 100μ. η στα 500μ. για επικηνδηνο δρομο.!!! ειναι απλο.:)

 

Προφανώς κάτι τέτοιο συμβαίνει, μάλλον θα πρέπει να μειώσω την απόσταση που ειδοποιεί για τα επικύνδυνα σημεία ... :)

 

Μην μειώσεις καμμιά απόσταση. Προφανώς είναι ψιλοπρόβλημα του destinator που νόμιζε ότι βρισκόσουν σε άλλον δρόμο και σου έδινε τις ειδοποιήσεις για εκείνον τον δρόμο. Συμβαίνει καμμιά φορά να ψιλομπερδεύει το στίγμα και να σε δείχνει σε άλλον δρόμο απο αυτόν που πραγματικά είσαι, συνήθως κάποιον παράλληλο, μερικά μέτρα μακρυά. Μόλις ξεχωρίσουν οι δύο δρόμοι, σε κάποιο σημείο που απομακρύνονται, θα σε βάλει στο σωστό.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους, εχω ενα ΜΙΟ C220 με το destinator 7.0.0.463 και το MIOSCRIPT v.3.24r .

Υπαρχει καποιος τροπος να βαλω το εικονιδιο του destinator στην οθονη που εχει και τα αλλα εικονιδια;;

Επισης υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ΄΄πορτα΄΄ στο miomap ετσι ωστε να μην κανω restart οταν εχω τον χαρτη του ΜΙΟ;;

Ευχαριστω::rolleyes::rolleyes:

Για όλα τα πράγματα υπάρχει η πρώτη φορά

OPC power [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην μειώσεις καμμιά απόσταση. Προφανώς είναι ψιλοπρόβλημα του destinator που νόμιζε ότι βρισκόσουν σε άλλον δρόμο και σου έδινε τις ειδοποιήσεις για εκείνον τον δρόμο. Συμβαίνει καμμιά φορά να ψιλομπερδεύει το στίγμα και να σε δείχνει σε άλλον δρόμο απο αυτόν που πραγματικά είσαι, συνήθως κάποιον παράλληλο, μερικά μέτρα μακρυά. Μόλις ξεχωρίσουν οι δύο δρόμοι, σε κάποιο σημείο που απομακρύνονται, θα σε βάλει στο σωστό.

 

Κι εγώ έτσι φαντάστηκα αλλά το θέμα είναι ότι ενώ κινούμουν στην εγνατία και ο παράλληλος δρόμος ήταν δίπλα σε απόσταση 100-200 μέτρων, το στίγμα μου στην οθόνη ήταν εμφανώς επάνω στην εγνατία και όχι στον παράλληλο δρόμο, ο οποίος είχε και τις επικύνδυνες στροφές, ξεχώριζε πολύ καλά στην οθόνη.

Θα δοκιμάσω και θα δώ αν κάνει διαφορά, απλως το να ειδοποιείσαι νωρίς για επικύνδυνα σημεία ειδικά όταν κινείσαι με μεγάλη ταχύτητα είναι χρήσιμο και δεν θα ήθελα πρακτικά να μειώσω την απόσταση που με ειδοποιεί.

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι φαντάστηκα αλλά το θέμα είναι ότι ενώ κινούμουν στην εγνατία και ο παράλληλος δρόμος ήταν δίπλα σε απόσταση 100-200 μέτρων, το στίγμα μου στην οθόνη ήταν εμφανώς επάνω στην εγνατία και όχι στον παράλληλο δρόμο, ο οποίος είχε και τις επικύνδυνες στροφές, ξεχώριζε πολύ καλά στην οθόνη.

Θα δοκιμάσω και θα δώ αν κάνει διαφορά, απλως το να ειδοποιείσαι νωρίς για επικύνδυνα σημεία ειδικά όταν κινείσαι με μεγάλη ταχύτητα είναι χρήσιμο και δεν θα ήθελα πρακτικά να μειώσω την απόσταση που με ειδοποιεί.

 

Μου εχει συμβει και εμενα αυτο. Δε νομιζω οτι ειναι προβλημα του dest. Ατελεια θα το ελεγα. Ησουν στην εγνατια, το dest σου εδειχνε το σωστο στιγμα αλλα μεσα στην αποσταση ειδοποιησης που εχεις βαλει υπηρχαν καποια σημεια, ασχετα αν ηταν στο δρομο που ησουν εσυ. Το σωστο θα ηταν να ειδοποιουσε στην αποσταση που θα του εβαζες και μονο στο ρευμα του δρομου που εισαι, ουτε καν στο αντιθετο. Αυτο που σου συνεβη ειναι το ιδιο με την περιπτωση που εισαι μεσα στην πολη σε εναν δρομο και σε ειδοποιει για ενα βενζιναδικο με νοθευμενα καυσιμα που βρισκεται σε εναν αλλον δρομο, αλλα ειναι μεσα στην αποσταση που εχεις βαλει. Το dest θα επρεπε να ειδοποιουσε μονο για τα σημεια που υπαρχουν στον δρομο που κινουμαστε! Οι αλλες ειδοποιησεις ειναι περιττες και σε αυτες τις περιπτωσεις ενοχλητικες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Νέος χρήστης είμαι του Destinator 7 και ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να κλείνει η οθόνη του pda(Fujitsu-Siemens N560 έχω)όταν δεν την αγγίζω για λίγα λεπτά.Του βάζω δηλαδή την διαδρομή που θέλω,υπολογίζει την πορεία που πρέπει να ακολουθήσω(ως εδώ καλά),αλλά μετά από λίγα λεπτά σβήνει.Κι όταν το ξανανοίγω,το pda έχει κολλήσει και χρειάζεται soft reset.

'Οπως καταλαβαίβετε βέβαια,ΔΕΝ είναι δυνατόν να "ασχολούμαι" με το pda ενώ οδηγώ για να μην σβήσει η οθόνη.Κάποια ρύθμιση θα υπάρχει,δε μπορεί...

Το πρόγραμμα το έχω εγκατεστημένο στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Νέος χρήστης είμαι του Destinator 7 και ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να κλείνει η οθόνη του pda(Fujitsu-Siemens N560 έχω)όταν δεν την αγγίζω για λίγα λεπτά.Του βάζω δηλαδή την διαδρομή που θέλω,υπολογίζει την πορεία που πρέπει να ακολουθήσω(ως εδώ καλά),αλλά μετά από λίγα λεπτά σβήνει.Κι όταν το ξανανοίγω,το pda έχει κολλήσει και χρειάζεται soft reset.

'Οπως καταλαβαίβετε βέβαια,ΔΕΝ είναι δυνατόν να "ασχολούμαι" με το pda ενώ οδηγώ για να μην σβήσει η οθόνη.Κάποια ρύθμιση θα υπάρχει,δε μπορεί...

Το πρόγραμμα το έχω εγκατεστημένο στην κάρτα μνήμης.

 

Ποιά έκδοση έχεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Νέος χρήστης είμαι του Destinator 7 και ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να κλείνει η οθόνη του pda(Fujitsu-Siemens N560 έχω)όταν δεν την αγγίζω για λίγα λεπτά.Του βάζω δηλαδή την διαδρομή που θέλω,υπολογίζει την πορεία που πρέπει να ακολουθήσω(ως εδώ καλά),αλλά μετά από λίγα λεπτά σβήνει.Κι όταν το ξανανοίγω,το pda έχει κολλήσει και χρειάζεται soft reset.

'Οπως καταλαβαίβετε βέβαια,ΔΕΝ είναι δυνατόν να "ασχολούμαι" με το pda ενώ οδηγώ για να μην σβήσει η οθόνη.Κάποια ρύθμιση θα υπάρχει,δε μπορεί...

Το πρόγραμμα το έχω εγκατεστημένο στην κάρτα μνήμης.

 

Βαλε την 588

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...