Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου στην ρύμιση των δορυφόρων έχει «αναζήτηση» του GPS (δεν το έχω μπροστά μου τώρα και δεν μπορώ να δω αν το θυμάμαι καλά). Εκεί ψαχνει για το GPS και το σωστό baudrate. Το έχεις δοκιμάσει ή όχι;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Χρείαζομαι την ΒΟΗΘΕΙΑ σας!!!

 

Έχω ένα πρόβλημα με το Destinator7 που έχω εγκαταστίσει στο Mio C220.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Το πρόβλημα είναι πως όταν πάω να πληκτρολογίσω μία πόλη ή μία οδό, στο δεύτερο γράμμα κιόλας μου γράφει ότι δεν βρέθηκε... μη αφήνοντας με να ολοκληρώσω όλο το όνομα της οδού ή της πολής.

Βέβαια επιλέγοντας τα βελάκια που είναι στα δεξιά, υπάρχουν όλα τα ονομάτα καταχωρημένα, αλλά αυτό είναι χρονοβόρο διότι τα έχει με αλφαβιτική σειρά και πρέπει να τα σαρώσω σχεδόν όλα μέχρι να βρω την οδό που θέλω.

 

Υπάρχει καμία λύση για αυτό?

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Σε Qtek 2020i υπάρχει περίπτωση να παίξουν οι ήχοι;

Έχω βάλει την 588 αλλά δεν ακούγεται τίποτα.

Είναι πρόβλημα της συσκευής με τα .spx;

Διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Htc diamond με το destinator7 αυτο που δεν χρειαζεται εγκατασταση αλλα τρεχει απευθειας απο την καρτα μνημης.

Αλλα παντα πρωτα παω στην μπαταρια και απενεργοποιω το αυτοματο σβησιμο της οθονης, για να μην κλεισει η οθονη ενω οδηγω.

Πως μπορω να μην κανω αυτην την κινηση και ετσι οποτε ανοιγω το Destinator7 να καταλαβαινει μονο του και να μην κλεινει η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Htc diamond με το destinator7 αυτο που δεν χρειαζεται εγκατασταση αλλα τρεχει απευθειας απο την καρτα μνημης.

Αλλα παντα πρωτα παω στην μπαταρια και απενεργοποιω το αυτοματο σβησιμο της οθονης, για να μην κλεισει η οθονη ενω οδηγω.

Πως μπορω να μην κανω αυτην την κινηση και ετσι οποτε ανοιγω το Destinator7 να καταλαβαινει μονο του και να μην κλεινει η οθονη?

όταν έχεις θέσει διαδρομή, δε σβήνει η οθόνη, σβήνει μόνο αμα το αφήνεις ανοιχτό απλά για να βλέπεις που πηγαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση του D7 και ποιος χαρτης κυκλοφορει γιατι εχω αλλαξει πολη και δεν εχω net ακομη...Ευχαριστω για την κατανοηση
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση του D7 και ποιος χαρτης κυκλοφορει γιατι εχω αλλαξει πολη και δεν εχω net ακομη...Ευχαριστω για την κατανοηση

 

Η τελευταία έκδοση του Destinator είναι η 7.0.0.588.11.

Οι τελευταίοι χάρτες οι Q1 του 2008.

Link to comment
Share on other sites

όταν έχεις θέσει διαδρομή, δε σβήνει η οθόνη, σβήνει μόνο αμα το αφήνεις ανοιχτό απλά για να βλέπεις που πηγαίνεις.

 

Oχι σβηνει ακομα και πορεια να εχεις θεσει.

Μηπως εχω βαλει λαθος εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Oχι σβηνει ακομα και πορεια να εχεις θεσει.

Μηπως εχω βαλει λαθος εκδοση?

 

Άλλαξε version. Μια version που είχε κυκλοφορήσει είχε αυτό το πρόβλημα. Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείς το Destinator 6 που δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν το 6 δεν υπάρχει! Η καλύτερη-σταθεροτατη-απλή εκδοση destinator ειναι η 6.1.1.40010:)

 

Φιλε η τεχνολογια προχωραει.

 

Δε λεω... υπαρχουν περιπτωσεις που βγαινει κατι νεο, χειροτερο απο τον προκατοχο του (βλεπε Vista/XP :D) αλλα στην περιπτωση του Destinator νομιζω πως εχεις αδικο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε η τεχνολογια προχωραει.

 

Δε λεω... υπαρχουν περιπτωσεις που βγαινει κατι νεο, χειροτερο απο τον προκατοχο του (βλεπε Vista/XP :D) αλλα στην περιπτωση του Destinator νομιζω πως εχεις αδικο. ;)

 

Σε αυτό συμφωνώ άλλα μην ξεχνάμε οτι το Destinator7 στην Ελλάδα είναι μια beta έκδοση και δεν υποστηρίζετε επίσημα από την αντιπροσωπία.

 

 

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

και το 6 που υποτιθεται οτι υποστηριζεται δηλαδη λυθηκαν τα προβληματα του?

οποιος ειχε htc την εζησε την υποστηριξη της αντιπροσωπειας...

ας ειναι καλα τα παιδια απο αυτο εδω το foroum που παλευαν να δωσουν λυσεις.

για μενα παντως το 7 (και ας ειναι beta)ειναι μερα με τη νυχτα σε σχεση με το 6

ισως η μονη εκδοση destinator που λειτουργει απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

και το 6 που υποτιθεται οτι υποστηριζεται δηλαδη λυθηκαν τα προβληματα του?

οποιος ειχε htc την εζησε την υποστηριξη της αντιπροσωπειας...

ας ειναι καλα τα παιδια απο αυτο εδω το foroum που παλευαν να δωσουν λυσεις.

για μενα παντως το 7 (και ας ειναι beta)ειναι μερα με τη νυχτα σε σχεση με το 6

ισως η μονη εκδοση destinator που λειτουργει απροβληματιστα.

 

 

Κι εγώ την 7 έκδοση χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό.Μπορείς να μου πεις πώς θα μπορέσω να βάλω απαγορευτικό για τον δακτύλιο;Δεν υπάρχει στο ανάλογο μενού αυτή η επιλογή...:(

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την 7 έκδοση χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό.Μπορείς να μου πεις πώς θα μπορέσω να βάλω απαγορευτικό για τον δακτύλιο;Δεν υπάρχει στο ανάλογο μενού αυτή η επιλογή...:(

 

Tα forlinks που εχεις δεν ειναι τα σωστα. Αν βαλεις τα σωστα θα εχεις επιλογη αποφυγης δακτυλιου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την 7 έκδοση χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό.Μπορείς να μου πεις πώς θα μπορέσω να βάλω απαγορευτικό για τον δακτύλιο;Δεν υπάρχει στο ανάλογο μενού αυτή η επιλογή...:(

 

Βαλε το 6 πασά μου, τι 7 και χαζομάρες και η τεχνολογία προχωράει και κουραφέξαλα! Οταν βγει επίσημη έκδοση 7 για pda χωρίς προβλήματα, ασε που η destinator τα τίναξε-χρεώκοπησε, τα ξανασυζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το 6 πασά μου, τι 7 και χαζομάρες και η τεχνολογία προχωράει και κουραφέξαλα! Οταν βγει επίσημη έκδοση 7 για pda χωρίς προβλήματα, ασε που η destinator τα τίναξε-χρεώκοπησε, τα ξανασυζητάμε.

 

ΟΚ καταλαβαμε το προβλημα σου. ;)

 

Ειναι πολυς κοσμος που εχει μαθει σε κατι και δε λεει να ξεμαθει με τιποτα.

 

Οτιδηποτε νεο του φαινεται χειροτερο απο αυτο που εχει συνηθισει.

 

Οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε καταληξει οτι το 7 ειναι καλυτερο με διαφορα.

Eσυ μαλλον εχεις κολλησει τοσο πολυ με το αρχαιο 6 που ακομα και στο SITE της Destinator να μπεις παλι τον αριθμο 6 βλεπεις σαν επισημο και οχι ενα τεραστιο κοκκινο 7 που βλεπουμε ολοι οι αλλοι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλή η θεωρία σου, αλλα κοίτα στην πράξη τι γίνεται όταν χρησιμοποιούμε την εκδοση 7. Τι να το κάνω 1 πρόγραμμα με Bugs? Να χαρώ τι? Την 3D απεικόνιση του απλά? Να χαρω που οταν κανω Tab στον χάρτη σε 1 αγαπημενο δε μου λεει ποιο ειναι? Η όταν πλησιάζω να μου λέει σημείο ενδιαφεροντος χωρίς οπτική ειδοποιηση οπως το 6? Δεν είμαι κολλημενος, απλα χρησιμοποιω την έκδοση που παίζει ΑΨΟΓΑ! Και τα vista όταν βγήκαν και συνεχιζουν να βγαίνουν, μη σου πω ποσοι ειναι οι χρηστες νεων laptop που ψάχνουν drivers για να βάλουν τα ΧP.

 

Φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Καλή η θεωρία σου, αλλα κοίτα στην πράξη τι γίνεται όταν χρησιμοποιούμε την εκδοση 7. Τι να το κάνω 1 πρόγραμμα με Bugs? Να χαρώ τι? Την 3D απεικόνιση του απλά? Να χαρω που οταν κανω Tab στον χάρτη σε 1 αγαπημενο δε μου λεει ποιο ειναι? Η όταν πλησιάζω να μου λέει σημείο ενδιαφεροντος χωρίς οπτική ειδοποιηση οπως το 6? Δεν είμαι κολλημενος, απλα χρησιμοποιω την έκδοση που παίζει ΑΨΟΓΑ! Και τα vista όταν βγήκαν και συνεχιζουν να βγαίνουν, μη σου πω ποσοι ειναι οι χρηστες νεων laptop που ψάχνουν drivers για να βάλουν τα ΧP.

 

Φιλικά,

 

Το οτι το 7 ειναι final και οχι beta δεν ειναι θεωρια αλλα η πραγματικοτητα.

 

Θεωρια ηταν η αποψη σου οτι ειναι beta εκδοση.

 

Το παραδειγμα που χρησιμοποιησες με τα XP/Vista το χρησιμοποιησα εγω πρωτος μερικα μηνυματα πριν, θελοντας να τονισω οτι το καινουργιο δεν ειναι παντα καλυτερο απο τον προκατοχο του.

 

Οσον αφορα το Destinator 7 ομως, η συντριπτικη πλειοψηφια συμφωνει πως ειναι καλυτερο απο το 6.

 

Σιγουρα μερικα σημεια, αναλογα με τα γουστα του καθενος, μπορει να θεωρηθουν χειροτερα απο του 6, αλλα στη συντριπτικη πλειοψηφια εχουν λυθει χοντρα προβληματα και για αυτο κερδισε αμεσως σχεδον ολους τους χρηστες.

 

Αυτο το "σχεδον" το χρησιμοποιησα για καποιους φιλους σαν εσενα.

Απολυτα σεβαστη η γνωμη σου, αλλα καλα θα ηταν να μη μιλας τοσο απολυτα για κατι στο οποιο βρισκει αντιθετα παρα πολλα μελη.

Ο κοσμος εδω μεσα εχει πολυ καλο κριτηριο κατα τη γνωμη μου και θα επρεπε να λογαριαζεις περισσοτερο την αποψη του.

 

Ισως θα επρεπε εσυ να κοιταξεις ξανα το 7. ;)

 

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε αφου η έκδοση 7 δεν είναι beta και πουλιέται γιατι δεν το βλέπω εδω http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=21&category=69977985. Ακόμη και η Mls που είναι ο επίσημος διανομέας του προγράμματος δίνει την έκδοση 6 με το mls talk & drive. Πουθενα δεν βλέπω να πωλείται η έκδοση 7,πόσο μάλλον η έκδοση 7 με talk & drive.

 

Για τα χοντρά προβληματα και που κερδισαν τους χρήστες σε τι αναφέρεσαι συγκεκριμενα? Και ποιος τα έλυσε? Η MLS?

 

Αν διανέμει επίσημα την έκδοση 7 για Pda κάποιο κατάστημα με αδεια χρήσης πολύ ευχαρίστως να το περάσω.;)

Link to comment
Share on other sites

Αν διανέμει επίσημα την έκδοση 7 για Pda κάποιο κατάστημα με αδεια χρήσης πολύ ευχαρίστως να το περάσω.;)

 

Το δεινει η elasyn για τα tibo

http://www.elasyn.gr/forum/viewtopic.php?t=646

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...