Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhmera oloi edo lete gia tom tom

8a moy peite kai emena ti einai ayto kai pos doyleyei

:cry:

 

προγραμμα πλοηγησης ειναι φιλε το κορυφαιο κατα την γνωμη πολλων για πλοηγηση στην ευρωπη.

δεν κανει βεβαια για ελλαδα γιατι διαθετει μονο χαρτη αθηνας και προαστειων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προγραμμα πλοηγησης ειναι φιλε το κορυφαιο κατα την γνωμη πολλων για πλοηγηση στην ευρωπη.

δεν κανει βεβαια για ελλαδα γιατι διαθετει μονο χαρτη αθηνας και προαστειων.

 

se eyxarhsto

aplos den etixe na to exo akoysei allh fora

giayto se rotisa

Link to comment
Share on other sites

γεια κ παλι

βρε παιδια

το vector 300 που του εβαλα το dest 7 δεν ποιανει σημα δλδ το gps στις επιλογες το βρισκει αλλα μετα λεει αναμονη δορυφορου(σηματος)....κ στις επιλογες παλι ολα ειναι 000

υψομετρ,κτλ...

τα tcp κ τετοια τα εχω ρυθμημισει μια χαρα απο ενα guide απο εδω στα forum..

εχετε καμια ιδεα γτ δεν ποιανει σημα???

Link to comment
Share on other sites

γεια κ παλι

βρε παιδια

το vector 300 που του εβαλα το dest 7 δεν ποιανει σημα δλδ το gps στις επιλογες το ωρισκει αλλα μετα λεει αναμονη δορυφορου(σηματος)....κ στις επιλογες παλι ολα ειναι 000

 

υψομετρ,κτλ...

τα tcp κ τετοια τα εχς ρυτημισει μια χαρα απο ενα γθιδε απο εδς στα φορθμ..

εχετε καμια ιδεα γτ δεν ποιανει σημα???

 

 

Σε τι γλώσσα γράφεις :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να περάσω χάρτη για το Παρίσι σε 3900BT; Πεζός θα είμαι...

 

Αν ΝΑΙ, που θα βρω καλό χάρτη; Τώρα έχω το destinator 7 για Ελλάδα μόνο.

 

Από παιδιά και φίλους που πήγαν Γαλλία οι χάρτες του dest δεν αξίζουν μια.

Αναφέρθηκε πως είχε βασικούς δρόμους και μέσα στο Παρίσι στο ιστορικό κέντρο ήταν χάλια.

Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις igo .

και εγώ φίλος του dest είμαι αλλά αυτήν είναι η αλήθεια. ;)

Έχει δίκαιο ο xrupista. Kαι στο Παρίση και στην Κωνσταντινούπολη καλλίtερα τα πήγε το igo με χάρτες του 2006 παρά το destinator. Φαίνεται ότι όπως το Igo έχει χάλια ελληνικούς χάρτες αλλά καλούς ευρωπαικούς, το ακριβώς αντίθετο γίνεται στο destinator: Έχει πάρα πολύ καλούς ελληνικούς, αλλά χάλια ευρωπαικούς

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.Πως μπορω να βαλω το εικονιδιο του αυτοκινητου μου στο destinator 7 που εχω η να αλλαξω την γυναικεια φωνη και να βαλω την φωνη της Pamela Anderson?
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.Πως μπορω να βαλω το εικονιδιο του αυτοκινητου μου στο destinator 7 που εχω η να αλλαξω την γυναικεια φωνη και να βαλω την φωνη της Pamela Anderson?

 

 

Tα αρχεία που αλλάζουν την εμφάνιση του DEST λέγονται "Skins" και περισσότερα θα δεις εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5425,

όσο για την φωνή της Πάμελα πρέπει πρώτα απο όλα να διαθέτεις αυτά τα αρχεία ήχου, αν τα έχεις τότε είναι απλή υπόθεση τα βάζεις μέσα σε ένα φάκελο με όνομα "pamela" και αυτόν τον βάζεις στο "destinator7->voice" και είσαι οκ. Άσε που τώρα ζηλεύω και θέλω και εγώ την Πάμελα :shock:

Link to comment
Share on other sites

γεια κ παλι

βρε παιδια

το vector 300 που του εβαλα το dest 7 δεν ποιανει σημα δλδ το gps στις επιλογες το βρισκει αλλα μετα λεει αναμονη δορυφορου(σηματος)....κ στις επιλογες παλι ολα ειναι 000

υψομετρ,κτλ...

τα tcp κ τετοια τα εχω ρυθμημισει μια χαρα απο ενα guide απο εδω στα forum..

εχετε καμια ιδεα γτ δεν ποιανει σημα???

 

Στο 300άρι για να τρέξει το 7 πρέπει ΠΡΩΤΑ να τρέξεις το demo. Μετά τρέχεις το κανονικό και πιάνει δορυφόρους. ΚΑΘΕ φορά που ξεκινάς θέλει αυτή την διαδικασία.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Και μια "κουφή" ερώτηση:

Εχω Ipaq 3715 με Dest 7 και δεν ξέρω πως αλλά όταν βάζω κάποιον προορισμό μετά από λίγο (κάποιες φορές) ΑΛΛΑΖΕΙ ο προορισμός μόνος του!!!

 

Υπάρχει κάποια εξήγηση?

 

Χαιρετισμούς

Αλέξης :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Tα αρχεία που αλλάζουν την εμφάνιση του DEST λέγονται "Skins" και περισσότερα θα δεις εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5425,

όσο για την φωνή της Πάμελα πρέπει πρώτα απο όλα να διαθέτεις αυτά τα αρχεία ήχου, αν τα έχεις τότε είναι απλή υπόθεση τα βάζεις μέσα σε ένα φάκελο με όνομα "pamela" και αυτόν τον βάζεις στο "destinator7->voice" και είσαι οκ. Άσε που τώρα ζηλεύω και θέλω και εγώ την Πάμελα :shock:

 

Thanks mate!;)

Link to comment
Share on other sites

Και μια "κουφή" ερώτηση:

Εχω Ipaq 3715 με Dest 7 και δεν ξέρω πως αλλά όταν βάζω κάποιον προορισμό μετά από λίγο (κάποιες φορές) ΑΛΛΑΖΕΙ ο προορισμός μόνος του!!!

 

Υπάρχει κάποια εξήγηση?

 

Χαιρετισμούς

Αλέξης :ninja:

Ίσως να είναι κάποιο bug. Καλού κακού δοκίμασε να πηγαίνεις στο : Διαδρομή>Ακύρωση διαδρομής ΠΡΙΝ βάλεις νέο προορισμό.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Και μια "κουφή" ερώτηση:

Εχω Ipaq 3715 με Dest 7 και δεν ξέρω πως αλλά όταν βάζω κάποιον προορισμό μετά από λίγο (κάποιες φορές) ΑΛΛΑΖΕΙ ο προορισμός μόνος του!!!

 

Υπάρχει κάποια εξήγηση?

 

Χαιρετισμούς

Αλέξης :ninja:

Α, το έκανε και σε άλλον; Εγώ νόμιζα ότι πάτησα κατα λάθος το home. Και εκεί που πήγαινα, ξαφνικά με γύριζε πίσω!

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Α, το έκανε και σε άλλον; Εγώ νόμιζα ότι πάτησα κατα λάθος το home. Και εκεί που πήγαινα, ξαφνικά με γύριζε πίσω!

 

Μάλλον του την καρφώνει και σε στέλνει στην διευθυνση που έχει οριστεί στο Σπίτι - εγώ είπα να την αφαιρέσω για να δω και επειδη δεν βρήκα τροπο εκανα απεγκετασταση & επανεγκατασταση για να καθαρίσει...

 

Για να δούμε τι θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ, εχω την 574 και περιστροφή χάρτη γιοκ - αναρωτιόμουν εάν στη 574 αλλάζοντας το skin διορθώνεται το πρόβλημα. Βασικά ρωτώ διότι:

1) εχω WM2003 και μόνο την 574 εχω βρει να τρέχει σε αυτό το περιβάλλον

2) δεν τολμώ να βάλω WM5 μήπως βαρύνει η RAM

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ, εχω την 574 και περιστροφή χάρτη γιοκ - αναρωτιόμουν εάν στη 574 αλλάζοντας το skin διορθώνεται το πρόβλημα. Βασικά ρωτώ διότι:

1) εχω WM2003 και μόνο την 574 εχω βρει να τρέχει σε αυτό το περιβάλλον

2) δεν τολμώ να βάλω WM5 μήπως βαρύνει η RAM

 

:ninja:

σε wm 2003 δε θα σου παίξει η έκδοση για wm5 (μάλλον) αλλά και η 588 υπάρχει για wm2003 κανονικά :)

Link to comment
Share on other sites

Στο 300άρι για να τρέξει το 7 πρέπει ΠΡΩΤΑ να τρέξεις το demo. Μετά τρέχεις το κανονικό και πιάνει δορυφόρους. ΚΑΘΕ φορά που ξεκινάς θέλει αυτή την διαδικασία.

δλδ καλυτερα να βαλω το destinator 6 παιδια???:(

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΙΑ PLEASE TΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. Θελω να κατεβασω απο το http://index.pois.gr

Ομως πιο αρχειακι πρεπει να κατεβασω στο pc μου για να το εγκαταστησω στο dest 7 ωστε απλα να κανω update σε αυτα που εχω ειδη μεσα? δηλαδη να μην χρειαζεται να τα ξαναπερασω ολα αλλα μονο τα νεα? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

δλδ καλυτερα να βαλω το destinator 6 παιδια???:(

Στο 6αρι γίνεται αυτό με το demo.To 7.0.588.11 για pna τρέχει μια χαρά στο 300.

Link to comment
Share on other sites

xerete !!!!!!!!!eimai neos edo. molis pira to vector 300 .mporo na to xrisimopiiso me to destinator.[eixai ena altecnavi 350 me destinator map pou mou to klepsane kai mou emeine to map dest.6] einai poli pio efkolo stin xrisi apo to papago12 kai poli pio enimeromeno xarti.[papago 12 se 2 hmeres xrisis me exei vali se polous lathos dromous ,anapoda,adieksodo,kai tous arithmous ton dromon den tous exei sosta enimeromenous.] an mporei kapios na voithisi !!!!!!!!:wacko:

efxaristo poli!!!!!!!!!!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το destinator 7.Θα μπεις στο λογαριασμό σου στo www.ngi.gr και θα κατεβάσεις μια έκδοση 7 για 3,5" οθόνη π.χ. του airis.Oδηγίες για να ξεκλειδώσεις το 300 θα βρεις στο αντίστοιχο θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205030&page=6

Link to comment
Share on other sites

Στο 300άρι για να τρέξει το 7 πρέπει ΠΡΩΤΑ να τρέξεις το demo. Μετά τρέχεις το κανονικό και πιάνει δορυφόρους. ΚΑΘΕ φορά που ξεκινάς θέλει αυτή την διαδικασία.

στο 300 το dest7 πεζει κανονικα.

το πρόβλημα είναι με το dest6 που για να τρέξει πρέπει να παίξει το demo.

το ίδιο συμβαίνει και με το igo plus και με το sygin drive που μερικές φόρες πρέπει αν δεν πιάσει δορυφόρο να κάνεις επιλογή χάρτη και μετά εντοπίζει τους δορυφόρους.(αυτό συμβαίνει μερικές φορές)

εγώ έχω εντοπίσει ότι το πρόβλημα αυτο πρέπει να οφείλετε στην κεραία (u-nav)

γιατί ακριβώς τα ίδια προγράμματα σε άλλο μηχανάκι με SIRF STAR. εντοπίζει δορυφόρο.

χωρίς τις παραπάνω διαδικασίες.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατάφερα να βάλω 588 για wm2003 - αλλά δεν μπορώ με κανένα τρόπο να καθαρίσω το πεδίο "Quicknav predefined address". Και ενώ κάνω hard reset & reinstall της 588, ουπς!, το "predefined address" το θυμάται από πού όμως δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Καμία "θεία" συμβουλή ή ιδέα???

 

Χαιρετισμούς,

Αλέξης

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...