Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να μου πεις πού θα βρω τα κουμπιά "γρήγορη" & "σύντομη";

 

Ευχαριστώ

 

 

Όταν έχεις επιλέξει προορισμό, στο κάτω μέρος της οθόνης σου βγάζει τις επιλογές: γρήγορη - σύντομη - ΜΕΤ.

Επιλέγεις μια εκ των δυο και μετά ΜΕΤ για να υπολογίσει τη διαδρομή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα Μιο και με τους δυο destinator φορτωμένους. Σημερα ηθελα να παω στα Σεπόλια στην (Κρεοντος) οταν εβαλα Σεπολια στην αναζήτηση και πάτησα για να βάλω και τον δρόμο μου εβγαλε μια ταμπέλα 'Δεν υπαρχουν διαθεσιμες πληροφοριες για οδους σε αυτη την πολη' αυτο και στουσ δυο destinator είναι δυνατών????? ολόκληρη περιοχή χωρίς χαρτογράφηση???
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Μιο και με τους δυο destinator φορτωμένους. Σημερα ηθελα να παω στα Σεπόλια στην (Κρεοντος) οταν εβαλα Σεπολια στην αναζήτηση και πάτησα για να βάλω και τον δρόμο μου εβγαλε μια ταμπέλα 'Δεν υπαρχουν διαθεσιμες πληροφοριες για οδους σε αυτη την πολη' αυτο και στουσ δυο destinator είναι δυνατών????? ολόκληρη περιοχή χωρίς χαρτογράφηση???

 

και εμενα τα ιδια μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, που μπορώ να βρω φωνές για το Destinator 7?

 

Στην υπογραφή μου.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Μιο και με τους δυο destinator φορτωμένους. Σημερα ηθελα να παω στα Σεπόλια στην (Κρεοντος) οταν εβαλα Σεπολια στην αναζήτηση και πάτησα για να βάλω και τον δρόμο μου εβγαλε μια ταμπέλα 'Δεν υπαρχουν διαθεσιμες πληροφοριες για οδους σε αυτη την πολη' αυτο και στουσ δυο destinator είναι δυνατών????? ολόκληρη περιοχή χωρίς χαρτογράφηση???

Τα Σεπόλια δεν είναι δήμος.Ανήκουν στο δήμο Αθηνών,οπότε δοκίμασε να βρεις την Κρέοντος στην Αθήνα.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

http://img31.picoodle.com/img/img31/8/6/19/terrestial/f_Screnshot00m_d6ed898.png http://img29.picoodle.com/img/img29/8/6/19/f_Screnshot00m_0559dd0.png http://img30.picoodle.com/img/img30/8/6/19/f_Screnshot00m_f4da738.png http://img31.picoodle.com/img/img31/8/6/19/f_Screnshot00m_26bbb23.png

 

Γεια σε όλους.

Μετά από τεστάρισμα του skin κάτω από διάφορες συνθήκες, ανακάλυψα κάποια σημεία που ήθελαν βελτίωση.

Επανέρχομαι λοιπόν με μία βελτιωμένη έκδοση. ;)

 

Οι αλλαγές που έκανα (κάποιες από τις οποίες μπορείτε να δείτε στις εικόνες που επισυνάπτω) είναι οι εξής:

1) Αύξησα την αντίθεση ανάμεσα στις κατηγορίες των δρόμων. Οι κατηγορίες 3 (πορτοκαλί) και 4 (κίτρινο) που πριν δεν διακρίνονταν καλά μεταξύ τους (ιδίως σε δυνατό φως) τώρα ξεχωρίζουν άνετα.

2) Έβαλα λίγο χρώμα στην κατηγορία 5. Τώρα φαίνεται πολύ καλύτερα από πριν που ήταν γκρι και επίσης ξεχωρίζει πιο εύκολα τη μέρα πάνω στο γκρι φόντο.

3) Άλλαξα το πρωινό χρώμα της κατηγορίας 1 σε σκούρο πράσινο, που φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο μπλε και δεν μπερδεύεται με τη γραμμή πλοήγησης.

4) Άλλαξα τα πλάτη των δρόμων. Τώρα κάθε κατηγορία είναι πλατύτερη από την αμέσως προηγούμενη (όχι όμως τόσο ώστε να καλύπτει πιθανούς παράδρομους που βρίσκονται δίπλα της).

5) Στις κατηγορίες 3 και 4 που είναι ανοιχτόχρωμες, άλλαξα τη γραμμή που δείχνει τις «λωρίδες», από άσπρη σε σκούρη. Έτσι φαίνονται καθαρά οι «λωρίδες» (δηλαδή αν ο δρόμος έχει διαχωριστική νησίδα ή μπάρα). Στην κατηγορία 5, παρόλο που είναι ανοιχτόχρωμη, την άφησα άσπρη, γιατί ούτως ή άλλως οι δρόμοι αυτοί είναι πολύ μικροί και έχουν μία μόνο «λωρίδα».

6) Άλλαξα το χρώμα της γραμμής πλοήγησης, κυρίως το πρωινό που δεν ξεχώριζε καλά.

7) Άλλαξα το χρώμα του νυχτερινού εικονιδίου σε πράσινο, που φαίνεται, κατά την άποψή μου καλύτερα από το default κίτρινο. Το κόκκινο το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά είδα ότι δεν ξεχώριζε από τα βελάκια πλοήγησης (και δεν είναι ότι καλύτερο να ψάχνεις που είσαι πάνω στη στροφή).

8 ) Μίκρυνα λίγο τη γραμματοσειρά της γραμμής κατάστασης. Κι αυτό γιατί, λόγω μάλλον κάποιου bug, όταν είναι μεγάλο το όνομα του δρόμου στον οποίο βρίσκεσαι, το δείχνει σε δύο σειρές, με τη δεύτερη να είναι χαμένη κάτω από την οθόνη. Δοκίμασα να αυξήσω το μέγεθος της μπάρας, αλλά υπάρχει πρόβλημα την ημέρα, το οποίο απαιτεί την επεξεργασία του Destinator_x.png για να λυθεί, οπότε η καλύτερη λύση ήταν η σμίκρυνση της γραμματοσειράς.

9) Έκανα τα εικονίδια των POIs και Favourites διάφανα στο 2D.

 

Αλλά ας αφήσουμε τις περιγραφές και ας περάσουμε στο ψητό:

http://img32.picoodle.com/img/img32/8/6/19/f_Downloadm_7ffc845.png

 

Πώς το εγκαθιστούμε;

Link to comment
Share on other sites

Τα Σεπόλια δεν είναι δήμος.Ανήκουν στο δήμο Αθηνών,οπότε δοκίμασε να βρεις την Κρέοντος στην Αθήνα.

 

Ναι όπως τα λες ειναι αλλα εχει μεσα και τα Σεπολια σαν περιοχη που αν την δωσεις σε βγαζει στο κεντρο των Σεπολιων. Αυτο ειναι λαθος για μενα.

Καλύτερα να μην ειχε καθολου τα Σεπολια σαν περιοχη και οχι μονο αυτο απο οτι εμαθα συμβαίνει με ολες τις περιοχες των δημων.

 

Οπότε τι τις θέλει τις ριμαδες τισ περιοχες και τις εχει μεσα περισσότερο σε μπερδεύει παρα σε διευκολύνει και στο κατω κατω που ξερω εγω σε ποιο δημο ανήκει μια περιοχη που ψαχνω, αν ήξερα πάλι τι το θέλω το destinator πάω και μόνος μου.

 

Και μια συμβουλή: Κατέληξα λοιπον οτι το ψάξιμο ενός δρομου δεν πρεπει να ξεκινάει απο τον δήμο αλλα απο τον δρόμο πρώτα και μετα να επιλέγεις τον δημο, οπότε βλέπεις όλους τους δήμους που έχουν αυτο τον δρομο και διαλέγεις. Αυτα και sorry για την πολυλογία μου.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το εγκαθιστούμε;

 

Κατεβασε το αρχειο, αποσυμπιεσε το και διαβασε τις οδηγιες που εχει μεσα.

 

Φιλε zip3r ευχαριστω. Δυστηχως το προβλημα παραμενει. Εχει κανεις αλλος προβλημα με την ενταση ή μονο εγω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 3D ΡΟΙ για την Ελλάδα;

 

OXI . . .

 

Λάθος μου

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε με το 3D POI για να καταλάβουμε κι εμείς οι άσχετοι?

 

Δες εδώ να καταλάβεις:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=3167&highlight=%CE%B5%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B7

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου papajo χωρίς παρεξήγηση αλλά μάλλον μπέρδεψες το iGO 8 με το Destinator 7, δεν εξηγείται αλλιώς.

3D κτίρια για Destinator δεν υπάρχουν όχι μόνο για Ελλάδα αλλά για όλο τον κόσμο.

H φωτογραφία είναι από μια beta version της περσινής CeBIT.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου papajo χωρίς παρεξήγηση αλλά μάλλον μπέρδεψες το iGO 8 με το Destinator 7, δεν εξηγείται αλλιώς.

3D κτίρια για Destinator δεν υπάρχουν όχι μόνο για Ελλάδα αλλά για όλο τον κόσμο.

H φωτογραφία είναι από μια beta version της περσινής CeBIT.

 

φίλε odytsak, ίσως να κάνω λάθος, αλλά κάτι περί συνεργασίας igo-destinator που ακούγεται(απο πλευράς χαρτών εννοώ)κάτι η εμφάνιση της φωτό στο site της navimania, στο tread για την επίσημη παρουσίαση του destinator7, μου έδωσαν την εντύπωση ότι κάτι τέτοι έγινε στο εξωτερικό.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση όταν αφήνω σε λειτουργιά το Destinator 7 σε ένα Μιο p560 μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη του Μιο, πράγμα που δεν γίνετε με το παλιό destinator ξέρει κανείς τι φταίει??? Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση???
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος εκτός από μένα πρόβλημα με την αποφυγή της Αττικής Οδού στον Q1-2008? Μπορεί να ανεβάσει κάποιος τα σωστά FORLINKS για την έκδοση αυτή.

Δεν ξέρω αν έκανα σωστά αλλά έσβησα όλα τα παλιά forlinks και ανέβασα μόνο του πακέτου q1-2008. Δηλαδή τώρα έχω τα: GreeceE και GreeceU μόνο (cos & los).

Βαρέθηκα να πληρώνω διόδια κάθε φορά που κατεβαίνω Αθήνα.

Το σπαστικό είναι πως με πετάει Αττική για 1,5 χιλιόμετρο ας πούμε ίσα-ίσα για να πληρώσω..:protest::rocket::rocket::knife:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση όταν αφήνω σε λειτουργιά το Destinator 7 σε ένα Μιο p560 μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη του Μιο, πράγμα που δεν γίνετε με το παλιό destinator ξέρει κανείς τι φταίει??? Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση???

.....σε πόσα θέματα έχεις βάλει την ίδια ερώτηση ????:ρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση όταν αφήνω σε λειτουργιά το Destinator 7 σε ένα Μιο p560 μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη του Μιο, πράγμα που δεν γίνετε με το παλιό destinator ξέρει κανείς τι φταίει??? Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση???

 

Ποιά έκδοση χρησιμοποιείς?

Αν έχεις την 463 ή την 574 απεγκατάσταση και βάλε την 588.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Ο bbbb έχει ποστάρει κάτι σε άλλο forum, αλλά όσο και αν έψαξα δεν το βρήκα. Αν διαβάσει αυτό, σίγουρα θα μας πεί. Απλά ίσως δεν είναι ελεύθερα όπως τα υπόλοιπά ΡΟΙ. Είναι ενσωματωμένα στην επίσημη έκδοση.

Tι,ποιος,που,πότε?:p Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση χρησιμοποιείς?

Αν έχεις την 463 ή την 574 απεγκατάσταση και βάλε την 588.

και στην 588 το κάνει, και αν δεν κλείνει ο φωτισμός, κλείνει το PDA αν δεν έχεις κάνει τις ανάλογες ρυθμίσεις στην διαχείρηση ενέργειας του pda

Link to comment
Share on other sites

Tι,ποιος,που,πότε?:p Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο

 

Λάθος έκανα. Αναφερόσουν σε igo. Sorry για το μπέρδεμα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση όταν αφήνω σε λειτουργιά το Destinator 7 σε ένα Μιο p560 μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη του Μιο, πράγμα που δεν γίνετε με το παλιό destinator ξέρει κανείς τι φταίει??? Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση???

 

Σε μένα το κάνει μόνο αν αφήσω το destinator7 ανοικτό μεν , αλλά χωρίς να κάνει πλοήγηση. Όταν κάνει πλοήγηση, καπελώνει την ρύθμιση της συσκευής που θέλει να κλείνει ο φωτισμό σε μερικά λεπτά, και μπορεί να ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ για ώρες ακόμη και εκτός φόρτισης. Νομίζω ότι είναι θέμα ρυθμίσεων του PDA και της λειτουργείας εξοικονόμισης ενέργειας. Βάλτου να μην κλείνει ποτέ( ή τον μέγιστο χρόνο που έχει η συσκευή σου) όταν δουλεύει με μπαταρία.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυσπερα σας

πριν απο λιγο πηρα και εγω επιτελους το χ800

και θελω να κατεβασω τους χαρτες του destinator

αλλα να βαλω την 6 η την 7 εκδοση???

και απο που ? πειτε μου παρακαλω καμια διευθηνση γιατι ειμαι σκραπα στο ποθ 8α την βρω (σπασμενη ενοειτε)

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το κάνει μόνο αν αφήσω το destinator7 ανοικτό μεν , αλλά χωρίς να κάνει πλοήγηση. Όταν κάνει πλοήγηση, καπελώνει την ρύθμιση της συσκευής που θέλει να κλείνει ο φωτισμό σε μερικά λεπτά, και μπορεί να ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ για ώρες ακόμη και εκτός φόρτισης. Νομίζω ότι είναι θέμα ρυθμίσεων του PDA και της λειτουργείας εξοικονόμισης ενέργειας. Βάλτου να μην κλείνει ποτέ( ή τον μέγιστο χρόνο που έχει η συσκευή σου) όταν δουλεύει με μπαταρία.

 

 

ΟΚ φίλε σε ευχαριστω αλλα πες μου και ποια version έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...