Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που ειανι αυτο το videακι για το το κολπο με την τανια για τον τζογο?

 

δεν το βρηκα...:(

 

Ευχαριστω!!!

Δηλ. μετα το reset πρεπει να του κανω αναβαθμιση.Δεν μενει μεσα σαν να το πηρες καινουργιο?

 

οχι δεν χρειαζεται,δεν τα χανεις αυτα

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

περι αναβαθμισεις.

απλως εννοουσα για αυτους που τα πηρανε και ειχανε αγγλικη γλωσσα και βαλανε

μονοι τους το Product Code.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

οχι δεν χρειαζεται,δεν τα χανεις αυτα

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

περι αναβαθμισεις.

απλως εννουσα για αυτους που τα πηρανε και ειχανε αγγλικη γλωσσα και βαλανε

μονοι τους το Product Code.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ανετα reset.τουλαχιστον εγω που το εκανα δε εχασε ουτε τα ελληνικα ουτε την αναβαθμιση.να θυμισω μονο οτι το δικο μου δεν τα ειχε(ελληνικα κ αναβαθμιση).α ρε ουγκατα τι μας εκανες...παντως το δικο μου αν κ ουγκαντα ο τζογος του ειναι γυρω στο 1 χιλιοστο που το θεωρω φυσιολογικο.αν υπαρχει κανενας ουγκανεζος σαν εμενα ας μας πει κ αυτος την γνωμη του.
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ανετα reset.τουλαχιστον εγω που το εκανα δε εχασε ουτε τα ελληνικα ουτε την αναβαθμιση.να θυμισω μονο οτι το δικο μου δεν τα ειχε(ελληνικα κ αναβαθμιση).α ρε ουγκατα τι μας εκανες...παντως το δικο μου αν κ ουγκαντα ο τζογος του ειναι γυρω στο 1 χιλιοστο που το θεωρω φυσιολογικο.αν υπαρχει κανενας ουγκανεζος σαν εμενα ας μας πει κ αυτος την γνωμη του.
Σε μενα δεν παιζει καθολου τζογος.Ειμαι απο τους τυχερους:) :) :) :)
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

@ Navar

Πάρε άφοβα την κάρτα που σου προτείνει ο Aris_21. Η SanDisk είναι από τους market leaders στις κάρτες μνήμης και ποιοτικά είναι πολύ ψηλά...

 

Για τον τζόγο...

Πάντως και στο δικό μου ρε παιδιά, ο "τζόγος" είναι ελάχιστος και το τηλέφωνο είναι Made in Finland. Πιστεύω πάντως ότι το τζογάρισμα έχει να κάνει και με τον τρόπο χρήσης. Προτείνω, χωρίς να θεωρώ ότι είναι 100% σωστό: μην κλείνετε το slide πιέζοντάς το κάτω από την οθόνη και τραβώντας τον αντίχειρά σας προς τα κάτω. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να πιέσετε αναγκαστικά το επάνω μέρος ώστε να μπορέσετε να το σύρετε, αφού η μαμά Nokia δεν έβαλε εκεί ένα μικρό, υποτυπώδες "σκαλοπάτι" για να διευκολύνει το slide με τον αντίχειρα. Φανταστείτε τώρα να ασκείτε αυτή την πίεση στο πάνω συρόμενο τμήμα 30 φορές τη μέρα. Μοιραία κάποια στιγμή θα χαλαρώσει ο μηχανισμος. Κατά τη γνώμη μου προτιμότερο είναι χρησιμοποιήσετε και το άλλο χεράκι σας και να σπρώξετε απλά από πάνω το slide ώστε να κλείσει. Sounds safer... ;)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

@ Navar

Πάρε άφοβα την κάρτα που σου προτείνει ο Aris_21. Η SanDisk είναι από τους market leaders στις κάρτες μνήμης και ποιοτικά είναι πολύ ψηλά...

Transcend μου προτεινει.SanDisk και Transcend ειναι ιδιες?
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Transcend μου προτεινει.SanDisk και Transcend ειναι ιδιες?

 

Τι ζωντόβολο που είμαι... Ήμαρτον. SanDisk σου προτείνω εγώ, νόμιζα ότι και αυτή όπως άνοιξα και έκλεισα στο φτερό τη σελίδα ότι ήταν ίδια. Sorry. Όσον αφορά στην Transcend, δεν νομίζω να έχει ακούσει κανείς αρνητικά σχόλια. :O

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι...

 

689€ τελική τιμή από megamarket.gr είναι καλά για την συσκευή ή αξίζει να πάρει κανείς απ'έξω? :O

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι νοκιαδες (Ν95) θα ήθελα να ρωτήσω σε οποίον έχει πάρει backup και με την παλιά αλλά και με την νέα σουίτα καταφέρατε να τα πάρετε και να τα επαναφέρεται όλα ?

Εγώ πάντως και με την παλιά όταν έκανα επαναφορά δεν μου επανέφερε τις υπενθυμίσεις του ημερολόγιου τις ταχείες κλήσης τις προσωπικές ρυθμίσεις πλήκτρων ακόμη και τα αποθηκευμένα μηνύματα τα οποία είχα μεταφέρει στην κάρτα μνήμης .

Σήμερα με την νέα σουίτα δεν παίρνει στο backup το ημερολόγιο και τα αντίγραφα ασφαλείας για ένα μοντέλο τηλεφώνου και φυσικά σε αυτά τα 2 βγάζει και το κίτρινο :!: ! .Το πρόβλημα είναι μόνο σε μένα Η το έπαθε και κάποιος άλλος ??

Και ένα δεύτερο θέμα μήπως θα ήτανε πιο εύκολο για όλους μας να δημιουργηθεί μια σελίδα με όλα τα τιπς και τρικ ώστε να μην χρειάζεται να ψαχνή κάποιος όταν θα ήθελε για παράδειγμα να δη τον συνολικό χρόνο ομιλίας Η την βερσιον Η πως γίνεται επαναφορά ολική κλπ σε μια σελίδα η οποία απλά να ενημερώνεται για κάτι νεότερο και μόνο για αυτά και όχι εμένα μου τρίζει ο ένας και που θα βρω θήκη ο άλλος και πως βλέπουμε την βερσιον και άντε ψάχνε σε 100-200 σελίδες .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι...

 

689€ τελική τιμή από megamarket.gr είναι καλά για την συσκευή ή αξίζει να πάρει κανείς απ'έξω? :O

 

Απλα εχε στο νου σου οτι χοντρική έχει 550 οποτε εαν περιμένεις λίγο όλοι θα το πουλαν 600

N95
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το επιασα στα χερια μου τελικα και το περιεργαστηκα για μια ωρα περιπου,το τηλ σαν κατασκευη μου φανηκε αρκετα καλο,το βασικο του προβλημα για μενα μου φανηκε οτι ειναι το κουμπι του (δεν ξερω πως το λενε αυτο που εχει αντι για joystick)εινα σχεδων επιπεδο και δεν με βολεψε καθολου,ειναι σχεδων αδυνατο για καποιον με μεγαλα δαχτυλα να το δουλεψει και να μην παταει ολα τα διπλα κουμπια και 100% αδυνατον να παιξεις παιχνιδια!!!Απορω πως δεν το σχωλιασε κανεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το επιασα στα χερια μου τελικα και το περιεργαστηκα για μια ωρα περιπου,το τηλ σαν κατασκευη μου φανηκε αρκετα καλο,το βασικο του προβλημα για μενα μου φανηκε οτι ειναι το κουμπι του (δεν ξερω πως το λενε αυτο που εχει αντι για joystick)εινα σχεδων επιπεδο και δεν με βολεψε καθολου,ειναι σχεδων αδυνατο για καποιον με μεγαλα δαχτυλα να το δουλεψει και να μην παταει ολα τα διπλα κουμπια και 100% αδυνατον να παιξεις παιχνιδια!!!Απορω πως δεν το σχωλιασε κανεις σας!

 

Kai εγω στην αρχη ειχα αυτο το προβλημα.. Πατουσα τα διπλανα πληκτρα.. Μετα από 2 μερες συνηθισαν τα δαχτυλα και δεν εχω προβλημα πλέον...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

kalispera .mia aporia re paidia.ektos apo to smart2go navigator den mporeis na baleis kapio allo programa ploigiseis???? .paradigma destinator ???:O

 

οχι ακομα δεν δεχεται καποιο αλλο.:O

μονο το δικο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Transcend μου προτεινει.SanDisk και Transcend ειναι ιδιες?
Τις SanDisk τις βρίσκεις κάπως φθηνότερα. Οι φθηνότερες SanDisk που έχω βρει είναι:

Στη Φωτοαγορά 2GB €29, στον Κατερέλο 2GB €33 και 2GB Ultra II €39.

Και στο MediaMarkt είχε χαμηλές τιμές, αλλά δε θυμάμαι αν ήταν SanDisk.

 

Έχω πάρει την 2GB Ultra II. Για τη διαθεσιμότητά τους τώρα δεν ξέρω όμως...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το route66?

 

για αυτο δεν ξερω σιγουρα.

βγηκε η έκδοση Route66 Mobile 7 - 7.3.468 - Support with N95 internal GPS στο xxxxxxxxxxxx

αλλοι λενε δουλευει

αλλοι οχι.δοκιμασε το.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουτε το route66?

ΟΧΙ... δυστυχώς... Δεν συνεργάζεται με τον εσωτερικό δέκτη GPS :cry:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Τις SanDisk τις βρίσκεις κάπως φθηνότερα. Οι φθηνότερες SanDisk που έχω βρει είναι:

Στη Φωτοαγορά 2GB €29, στον Κατερέλο 2GB €33 και 2GB Ultra II €39.

Και στο MediaMarkt είχε χαμηλές τιμές, αλλά δε θυμάμαι αν ήταν SanDisk.

 

Έχω πάρει την 2GB Ultra II. Για τη διαθεσιμότητά τους τώρα δεν ξέρω όμως...

Eυχαριστω για ολες τις πληροφοριες καρντασι
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα βγούνε Ν95 στην αγορά της Θεσσαλονίκης εισαγωγή Alpha Copy!

 

Ναι το επιβεβαινω κι εγω. Με ελληνικο πληκτρολογιο made in finland. Μολις το πηρα επιτελους!!! Το ξερω οτι δεν ειμαι καν απο τους πρωτους αλλα ειμαι πολυ χαρουμενος.

Μπηκα κι εγω στο χορό των s60 και εφυγε το Ρ910 απο το avatar μου!

Φορτιζει τωρα.

Το πηρα deep plum τελικα. Ξεχασα να ρωτησω για το sand. Δεν με ενδιεφερε εκεινη την ωρα.

Τζογος υπαρχει αλλα αν δεν το ειχα διαβασει εδω ουτε που θα το καταλαβαινα. Δεν εκανα καμια κληση οποτε δεν ξερω αν κανει θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

Απλα εχε στο νου σου οτι χοντρική έχει 550 οποτε εαν περιμένεις λίγο όλοι θα το πουλαν 600

 

Απλά φοβάμαι ότι αυτό το "λίγο" δεν θα είναι και πολύ λίγο τελικά...

Η Vodafone το πουλάει 725€, Πλαίσιο και e-shop εκεί γύρω...

Μόνο σε Microland και Megamarket έχει ελαφρώς κάτω από 700€...

 

Φοβάμαι ότι για να φτάσει η τιμή του στα 600 που λες θα κάνει κανα 6μηνο...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...