Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ελπίζω γιατί έχω τσατιστεί άσχημα...ευχαριστώ MIB

 

ρε παιδια 3 ωρες το εχω για φορτιση και παλι τιποτα...νεκρο εντελως το κινητο...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια 3 ωρες το εχω για φορτιση και παλι τιποτα...νεκρο εντελως το κινητο...

 

κατι παιζει.μην το παιδευεις αλλο.

απο Δευτερα nokia shop.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν "καλή" μνήμη! :)

 

Το Ν95 παρουσιάστηκε από τη Νόκια (αν θυμάμαι καλά) πριν από 1 χρόνο και κάτι. Μήπως θυμάστε πότε εμφανίστηκε στα μαγαζιά και τι πορεία ακολούθησε η τιμή του? Τώρα πωλείται περίπου 600 ευρώ +- κάποια λίγα ευρά ανάλογα με το κατάστημα.Είχε ξεκινήσει περίπου στα 750 ? Και αν "ναι" τι μειώσεις και πότε δέχτηκε η τιμή του για να φτάσουμε σήμερα στα 600 ?

 

Έχω μια διαφωνία με ένα φίλο και για αυτό ζητάω τη βοηθειά σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν "καλή" μνήμη! :)

 

Το Ν95 παρουσιάστηκε από τη Νόκια (αν θυμάμαι καλά) πριν από 1 χρόνο και κάτι. Μήπως θυμάστε πότε εμφανίστηκε στα μαγαζιά και τι πορεία ακολούθησε η τιμή του? Τώρα πωλείται περίπου 600 ευρώ +- κάποια λίγα ευρά ανάλογα με το κατάστημα.Είχε ξεκινήσει περίπου στα 750 ? Και αν "ναι" τι μειώσεις και πότε δέχτηκε η τιμή του για να φτάσουμε σήμερα στα 600 ?

 

Έχω μια διαφωνία με ένα φίλο και για αυτό ζητάω τη βοηθειά σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Πρωτοκυκλοφόρισε μετά το Πάσχα δηλαδή κατά το τελος Απριλίου-αρχές Μαίου και η τιμή κυμαινόταν στα 721€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει...

 

1ον. πως βγαίνει (αν βγαίνει) στην κατασταση αναμονής το WLAN?

 

2ον. Όταν έχω εισερχόμενη κλήση...για να απαντήσω κάνω slide up, όταν θέλω να τερματίσω την κλήση πρέπει να πατήσω το πλήκτρο. Δεν γίνεται να κάνω slide down και να κλείνει?

 

Ευχαριστώ!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αυτό που λείπει τώρα είναι μία αναβάθμιση που θα επιτρέπει την υποστήριξη του συγκεκριμένου τύπου κάρτας από το Ν95. Δεν ξέρω αν υπάρχουν περιορισμοί στο hardware, αλλά πρόσφατα είχαμε δει την ανακοίνωση για υποστήριξη της αμέσως μικρότερης κάρτας, microSDHC 4GB. Λογικά οι χρήστες του Ν95 είναι ένα βήμα να φτάσουν το Ν95 8GB, τουλάχιστο όσον αφορά τον αποθηκευτικό χώρο. Για μένα βέβαια, είναι προτιμότερη η αφαιρούμενη μνήμη από τη fixed.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αυτό που λείπει τώρα είναι μία αναβάθμιση που θα επιτρέπει την υποστήριξη του συγκεκριμένου τύπου κάρτας από το Ν95. Δεν ξέρω αν υπάρχουν περιορισμοί στο hardware, αλλά πρόσφατα είχαμε δει την ανακοίνωση για υποστήριξη της αμέσως μικρότερης κάρτας, microSDHC 4GB. Λογικά οι χρήστες του Ν95 είναι ένα βήμα να φτάσουν το Ν95 8GB, τουλάχιστο όσον αφορά τον αποθηκευτικό χώρο. Για μένα βέβαια, είναι προτιμότερη η αφαιρούμενη μνήμη από τη fixed.

 

Εχει στο αμεσως πριν το δικο σου ποστ φωτογραφια με το Ν95 με 8gb μνημη.

Μπορει να τσιμπησω μια τετοια αλλα αφου πεσει πρωτα η τιμη της.

 

Το βασικοτερο ατου του Ν95 8gb δεν ειναι ο αποθηκευτικος χωρος που προσφερει αλλα η παραπανω RAM.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο ατου του Ν95 8gb δεν ειναι ο αποθηκευτικος χωρος που προσφερει αλλα η παραπανω RAM.

 

Η μπαταρια και η οθονη ειναι και αυτα ευπροσδεκτα χαρακτηριστικα :) ...

Link to comment
Share on other sites

Opws kai to kalyteris kataskeyis, siromeno portaki , pou sta klasika N95 einai koudounistra! :p

 

(twra pou to skeftomai to N95 einai san mia Demo ekdosi (BETA) tou N95 8gb)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αυτό που λείπει τώρα είναι μία αναβάθμιση που θα επιτρέπει την υποστήριξη του συγκεκριμένου τύπου κάρτας από το Ν95. Δεν ξέρω αν υπάρχουν περιορισμοί στο hardware, αλλά πρόσφατα είχαμε δει την ανακοίνωση για υποστήριξη της αμέσως μικρότερης κάρτας, microSDHC 4GB. Λογικά οι χρήστες του Ν95 είναι ένα βήμα να φτάσουν το Ν95 8GB, τουλάχιστο όσον αφορά τον αποθηκευτικό χώρο. Για μένα βέβαια, είναι προτιμότερη η αφαιρούμενη μνήμη από τη fixed.

 

Αυτό ισχύει?

Δηλαδή πρέπει να βγει αναβάθμιση για να παίξει σωστά η 8άρα?

Αλλιώς αν τη βάλεις με την έκδοση 12 που έχουμε τώρα, τι θα γίνει?δε θα δουλεύει καθόλου?

Πάντως εγώ σκέφτομαι να τσιμπήσω σύντομα την 4άρα από Ebay.

Με τη 2αρα και χωρίς πολλά κομμάτια και video έχω φτάσει στο 1giga free.Άσε που ξεκινάει από 1,85g ο ελεύθερος χώρος.

Η 8αρα έχει ψωμί ακόμα μπροστά της, μέχρι να σιγουρευτεί ότι παίζει καλά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει?

Δηλαδή πρέπει να βγει αναβάθμιση για να παίξει σωστά η 8άρα?

Αλλιώς αν τη βάλεις με την έκδοση 12 που έχουμε τώρα, τι θα γίνει?δε θα δουλεύει καθόλου?

Πάντως εγώ σκέφτομαι να τσιμπήσω σύντομα την 4άρα από Ebay.

Με τη 2αρα και χωρίς πολλά κομμάτια και video έχω φτάσει στο 1giga free.Άσε που ξεκινάει από 1,85g ο ελεύθερος χώρος.

Η 8αρα έχει ψωμί ακόμα μπροστά της, μέχρι να σιγουρευτεί ότι παίζει καλά.

 

Κι εγώ αυτό πιστεύω....

η 2άρα και σε μένα είναι υπεραρκετή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν θα υπαρχει η δυνατοτητα να περασουμε στο Ν95 το λογισμικο του 8gb;(οπως δηλαδη γινεται το Ν73 ΜΕ)

Εφόσον δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη δεν μπορούμε να γνωρίζουμε.

Προσωπική μου άποψη πως μάλλον δεν θα γίνεται διότι το Ν95 8GB έχει διάφορες και στο hardware.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα N95 εδω και 6 μηνες.Εχω πολλα προβληματα στη συνδεση με bluetooth ακουστικα.Οταν επιλεγω να συνδεονται αυτοματα

συνεχεια αποσυνδεονται και το τηλεφωνο κολλαει.Οταν επιλεγω να μην συνδεονται αυτοματα παιζουν αλλα μετα απο καποια ωρα αποσυνδεονται και παλι απο την αρχη.Επισης ποτε δεν δουλεψαν οι φωνητικες εντολες.Παντα βγαινουν ασχετες εντολες σε σχεση με τη λεξη που εχω πει.

Εχω την τελευταια version 12.0.013

Εχει κανεις αυτα τα προβληματα;

Να το παω για service;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα N95 εδω και 6 μηνες.Εχω πολλα προβληματα στη συνδεση με bluetooth ακουστικα.Οταν επιλεγω να συνδεονται αυτοματα

συνεχεια αποσυνδεονται και το τηλεφωνο κολλαει.Οταν επιλεγω να μην συνδεονται αυτοματα παιζουν αλλα μετα απο καποια ωρα αποσυνδεονται και παλι απο την αρχη.Επισης ποτε δεν δουλεψαν οι φωνητικες εντολες.Παντα βγαινουν ασχετες εντολες σε σχεση με τη λεξη που εχω πει.

Εχω την τελευταια version 12.0.013

Εχει κανεις αυτα τα προβληματα;

Να το παω για service;

 

ποια ακουστικα εχεις??

μηπως δεν ειναι απολυτα συμβατα με την συσκευη σου??

με τις εντολες ειναι λιγο μπερδεμα και εγω το παθαινω.

ειδικα αμα εχεις ενα ονομα πολυ περιεργο δεν προκειται

να στο δεχτει.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Επειδή το Ν95 μου, ΔΕΝ φημίζεται για την καλή λήψη του (στο GPS)... αποφάσισα να πάρω μια "κεραία Bluetooth για το GPS" η οποία μου κόστισε 80 ευρώ.

Πράγματι η κεραία πιάνει ακόμα και μέσα στο σπίτι μου, όλους τους δορυφόρους.

Το ερώτημα είναι το εξής... Αφού πλέον έχω εξωτερικό GPS... υπάρχει κάποιο καλύτερο πρόγραμμα που να λειτουργεί (κάνοντας λήψη από την εξωτερική);

Εκτιμώ πως το ΝΟΚΙΑMaps και το Route66... είναι πολύ "παιδικά".

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας (όσοι μπείτε στον κόπο να απαντήστε).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρηκα καποιες ρυθμισεις για voip calls μεσω "voipcheap", για Ε61, προσπάθησα να τις προσαρμοσω στο Ν95, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν τα καταφερα... φαινοταν στη οθονη οτι ειναι σε εξελιξη η κληση, αλλα ως εκει.. :confused:

Μονο με WLAN μπορει να λειτουργησει; Οχι αν συνδεθω μεσω προφιλ internet/wap απ το κινητο.. να υποθεσω πως δε μπορει παραλληλα να ειναι συνδεδεμενο μεσω 3G στο ιντερνετ και να κανει voip call;

 

Υπάρχουν ρυθμισεις δοκιμασμενες στο Ν95 για το "voipcheap" ή αλλο sip? Μπορει καποιος να με ενημερωσει για τη διαδικασια, γιατι στο "ipm@rt".. τα ελληνικα τους ειναι χαλια! :lol:

Thanx..

Link to comment
Share on other sites

re guys thelw kapios na mou pei me to gps ti paizei giati den katalavainw tipota .. pataw sto maps kai meta deixnei mia gi kai dexia ena doryforiko piato kai ena x kokino.. ti kanw?

Θα πρέπει να περιμένεις να βρει σήμα. Το Χ στο εικονίδιο του δορυφόρου υποδεικνύει πως δεν έχει κλειδώσει δορυφόρους.

Κάτσε σε ανοικτό χώρο και με ανοικτό το slide για να έχεις όσο το δυνατόν καλύτερο σήμα. Όταν θα αρχίσει να κλειδώνει δορυφόρους το Χ θα χαθεί και θα εμφανιστούν κάτι μικρές παύλες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

re guys thelw kapios na mou pei me to gps ti paizei giati den katalavainw tipota .. pataw sto maps kai meta deixnei mia gi kai dexia ena doryforiko piato kai ena x kokino.. ti kanw?

 

RTFM (read the ****ing manual)

Link to comment
Share on other sites

εχθές πέρασα απο την sim τον τηλεφωνικό κατάλογο στο τηλέφωνο, και έκανα και άλλαξα κ κάποια πράγματα, αλλά σήμερα που άνοιξα το κινητό στις επαφές δεν εμφανίζεται τίποτα...ούτε καν οι επιλογές....ενώ οι αριθμοί υπάρχουν κανονικά στην σιμ....καμιά ιδέα;;;;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...