Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,και το δικό μου αυτό βύσμα, που συνδέει ακουστικά και Ν95, είναι προβληματικό. Κανένα κουμπί του δε λειτουργεί.

kai?pires allo?

To piges nokia?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να φτειάξω themes για το κινητό μου?

 

δες εδω

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/bb173537-4e67-496f-9967-50917d5cfc47/S60_Theme_Studio_for_Symbian_OS.html

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία εμένα εμφανίζετε στην άκρια δεξία της φωτογραφικής μαυρη κουκκιδα η οποια δεν φενεται πανω στον φακο!! Και μαλιστα όταν τραβαω βιντεο μετακινειται περα δωθε!! Μπορει να με βοηθησει καποιος?? Λετε να είναι εσσωτερική ακαθαρσία?? Παντως οταν κανω ψηφιακο ζοομ η εικονα προσπερνα την κουκκιδα!!!!
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σύμφωνος. Ψάχνουν για μ..... :mad::mad:

 

Η εγγύηση ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ τέτοιου είδους καταστάσεις, που, φυσικά, ΔΕΝ οφείλονται σε κακή χρήση ή ασυνήθη φθορά του κινητού. Δεν οφείλεις τότε ένα λεπτό του ευρώ !!!!!

 

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΔΗΛΑΔΗ.... :X:X:X

 

ρε παιδια υποστηριζουν στην νοκια...οτι η καλωδιο-ταινια κοπηκε επειδη ειχα βαλει το αυτοκολητακι(οχι μεσα στο κινητο) εξω στο κατω μερος του κλειστρου....για να μην εχω τζογο...

ειναι δυνατον.....??? ενα μικρο κομματι ταινίας να κανει τετοια ζημια....??

 

τελος παντων εχω ξενερωσει απιστευτα με το θεμα......

το Ν95 ειναι ενα φοβερο κινητο αλλα σαν υλικο κατασκευης ειναι αστα να πανε......απαραδεκτο.....(τζογος κοβονται ταινίες με την μια κτλ κτλ κτλ.....)........εδω η νοκια μας την εφερε κανονικα......

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εμένα εμφανίζετε στην άκρια δεξία της φωτογραφικής μαυρη κουκκιδα η οποια δεν φενεται πανω στον φακο!! Και μαλιστα όταν τραβαω βιντεο μετακινειται περα δωθε!! Μπορει να με βοηθησει καποιος?? Λετε να είναι εσσωτερική ακαθαρσία?? Παντως οταν κανω ψηφιακο ζοομ η εικονα προσπερνα την κουκκιδα!!!!

Φιλε ακριβως το ιδιο και εγω,και την εχει απο την πρωτη μερα που το αγόρασα..

Εχω καθαρισει πολυ καλα το φακο αλλα κατι πρεπει να εχει εσωτερικα.

Στις Photo και στο video δεν φαινεται.

Αν ειναι πολυ νυχτερινη Photo ή video ΦΑΙΝΕΤΑΙ..

 

Πρεπει να περασω μια βολτα απο ενα nokia shop.

 

 

freddaras πως καταλαβαν οτι ειχες βαλει κολλητικη ταινια στο κάτω μερος?

Σου ειχε φυγει μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασω μια βολτα απο ενα nokia shop.

 

 

freddaras πως καταλαβαν οτι ειχες βαλει κολλητικη ταινια στο κάτω μερος?

Σου ειχε φυγει μέσα?

 

οχι απλα ειχε λιγο "βρωμισει" το μερος που ηταν η ταινια...και εκανα την βλακεια οταν το πηγα να μην το καθαρισω....(απο τα νευρα μου εκεινη την ωρα δεν μου περασε απο το μυαλο...)....

 

και παλι ομως ενα μικρο κομματι ταινιας δεν μπορει να κανει τετοια ζημια.....

 

απλα ηταν να γινει και εγινε......

οπως ειπα και πιο πανω ημουν απο τους "τυχερους" που το κινητο μου ειχε ΤΕΡΑΣΤΙΟ τζογο.....απο την πρωτη μερα που το πηρα....

 

στην αρχη δεν εδινα σημασια...μετα ομως ειχε καταντησει εκνευριστικό.....

 

τελος παντων......οτι και να λεμε τωρα.....το κακο εγινε.....

:mad:

Link to comment
Share on other sites

για βρωμια το κοβω.πως τα καταφερες και μπηκε εκει?

 

Αν το παρω κ γω για να μου το επιδιορθωσουν λετε να με φταιξουν εμένα; Εννοω να μην καλυπτομαι απο εγγύηση!!

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι,και το δικό μου αυτό βύσμα, που συνδέει ακουστικά και Ν95, είναι προβληματικό. Κανένα κουμπί του δε λειτουργεί.

 

Ξέρει κανείς αν μπαίνει μπαταρία στο κοντρολ των ακουστικών?

Δίπλα στο χαραγμένο "ΝΟΚΙΑ" έχει 1 μαύρο κενό.Ξέρει κανείς γιατί είναι?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπαίνει μπαταρία στο κοντρολ των ακουστικών?

Δίπλα στο χαραγμένο "ΝΟΚΙΑ" έχει 1 μαύρο κενό.Ξέρει κανείς γιατί είναι?

 

Μήπως είναι το μικρόφωνο; Δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά το βλέπω σα πιθανό ενδεχόμενο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανεις που να ειχε τζογο η συσκευη του και να το πηγε στη νοκια και του το εφτιαξαν!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το μικρόφωνο; Δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά το βλέπω σα πιθανό ενδεχόμενο....

 

Ε λογικό ειναι... ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ειναι... Για ποιο λόγο να μπαινει μπαταρία στα ακουστικα?????

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπαίνει μπαταρία στο κοντρολ των ακουστικών?

 

Από τη στιγμή που τα ακουστικά και το controller τους συνδέονται με καλώδιο στο τηλέφωνο, δεν υπάρχει λόγος για μπαταρία, μιας και τροφοδοτούνται με ρεύμα από το καλώδιο. Τα ασύρματα ακουστικά είναι αυτά που χρειάζονται τροφοδοσία (βλέπε ακουστικά BT, μονοφωνικά ή στερεοφωνικά).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κάποτε υπήρχε ένα πρόγραμμα που έκανε το κινητό σου τηλεχειριστήριο για την τηλεόραση, υπάρχει κάπου για nokia n95?

 

υπαχει το αναλογο θεμα για εφαρμογες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

δεν εχει βγει ακομα κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το μικρόφωνο; Δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά το βλέπω σα πιθανό ενδεχόμενο....

 

 

Και το μικρόφωνο υποθέτω ότι είναι μόνο για τα voice calls, έτσι?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πολυ λογικο να χωραει μια μικροτερη(BL-5F) μπαταρια σε μερος οπου χωραει μια μεγαλυτερη(BL-6F).

Που ειναι λοιπον το καλο νεο?

Αυτο καταλαβα απο αυτα που γραφεις.

Διορθωσε με αν κανω λαθος.

 

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι δύο μπαταρίες έχουν το ίδιο μέγεθος. Σίγουρα έχουν το ίδιο μήκος και πλάτος, και οι θέσεις των επαφών είναι στο ίδιο σημείο. Πολύ πιθανόν να έχουν και το ίδιο πάχος. Αν συμβαίνει αυτό, τότε η BL-6F θα μπαίνει και στο απλό N95.

 

Ξέρεις, άλλο πράγμα το μέγεθος και άλλο η χωρητικότητα της μπαταρίας. Συνήθως τα δύο αυτά μεγέθη είναι βεβαίως ανάλογα, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο σε όλες τις περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα πολυ να το παρω το κινητο αλλα μ αυτα που διαβαζω εδω δεν βλεπω να το κανω το βημα!!!!!!!!!!!!!!!!!! κριμα ενα τοσο ακριβο κινητο να εχει τοσα πολλα προβληματα!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα πολυ να το παρω το κινητο αλλα μ αυτα που διαβαζω εδω δεν βλεπω να το κανω το βημα!!!!!!!!!!!!!!!!!! κριμα ενα τοσο ακριβο κινητο να εχει τοσα πολλα προβληματα!!!!!!!!!!!!

Το τηλέφωνο είναι ότι καλύτερο έχει πέσει στα χέρια μου μέχρι τώρα.

Ο τζόγος που έχουν οι περισσότερες συσκευές δεν του αφαιρεί πολλά πράγματα. Αν την προσέχεις την συσκευή δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.

Εξ' άλλου δεν υπάρχει η τέλεια συσκευή που δεν έχει κανένα μικροπρόβλημα.

Το ότι είναι ακριβό, είναι, αλλά το καλό πληρώνεται ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κάτι που μου κάνει εντύπωση είναι οτι η ΝΟΚΙΑ ακόμα δεν έχει βγάλει κάποιο κόλπο στις επόμενες εκδόσεις του Ν95 για την μνήμη RAM που γιαμένα είναι το μόνο μειονέκτημα του κινητού.

Όπως συμβαίνει και στα windows όταν η μνήμη του υπολογιστή τελειώνει τότε τη δουλειά της μνήμης αναλαμβάνει το swap file του σκληρού που είναι δηλαδή μνήμη αλλά γράφεται στο σκληρό.

Συγνώμη δηλαδή αλλά δε μπορεί να εφαρμόσει κάτι τέτοιο ώστε να χρησιμοποιείται η μνήμη του κινητού ως μνήμη σε περίπτωση που δεν υπάρχει άλλη διαθέσιμη RAM?

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας μήπως γνωρίζει κανείς πώς αφαιρούμε θέματα απο το Ν95 . Ευχαριστώ

 

ρυθμισεις/διαχ.δεδ./διαχ.εφαρμ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλασπέρα!!Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρώ αυτοκόλλητη διαφάνεια για την οθόνη??Πήγα στο Πλαίσιο και μοθ παν οτι δεν έχουν?Έχει κάποια συγκεκριμένη ονομασία?Ευχαριστώ....:wacko:
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...