Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ετσι ξαφνικα το bluetooth δεν δουλευει....προσπαθησα να στειλω φωτογραφια και τραγουδια απο το Ν95 μου στο φορητο μου και η αποστολη ολο ηταν αποτυχημενη.....εχει συμβει σε κανεναν απο εσας??:ninja::ninja::ninja:

Σε αλλο κινητο εστειλες????

Λογικα θα φταινει οι drivers του βluetooth στο PC

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστά βγάζεις την κάρτα όταν κάνεις αναβάθμιση. Ενω όλα τα άλλα χάνονται ; μιλάω για επαφές κλπ...

 

url της αναβάθμισης έχουμε ;

 

Κάντα 1 backup με το pcsuite πρώτα και είσαι έτοιμος για την αναβάθμιση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια ετσι ξαφνικα το bluetooth δεν δουλευει....προσπαθησα να στειλω φωτογραφια και τραγουδια απο το Ν95 μου στο φορητο μου και η αποστολη ολο ηταν αποτυχημενη.....εχει συμβει σε κανεναν απο εσας??:ninja::ninja::ninja:

Εγκατέστησε κάποιον file manager όπως τον X-plore. Θα μπορείς να στέλνεις τα πάντα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΧΑΡΑ!Mολις γυρισα απο alpha copy μου ειχαν το τηλ. μια βδομαδα(το προβλημα με την οθονη)και μου αλαξαν την οθονη,ουτε λογος για να μου δωσουν καινουργια συσκευη!Αλλα η μεγαλυτερη χαρα μου ειναι οτι τερμα πια ο τζογος!!!επιτελους τον εφτιαξαν!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλα η μεγαλυτερη χαρα μου ειναι οτι τερμα πια ο τζογος!!!επιτελους τον εφτιαξαν!!!

 

Σου ειπαν αν αλλαξαν κατι ?

Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να αλλαζουν την καλωδιοταινια,

διοτι αυτη προκαλει το κενο στα δεξια ,σε συναρτηση με την αλλαγη

της οθονης .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, φίλος είναι κάτοχος αυτού το εντυπωσιακού ομολογώ (Δεν το γνώριζα σαν κινητό) Ν95. Με ρώτησε λοιπόν να τον βοηθήσω με τις επαφές με το εξής πρόβλημα:

 

καταχωρώ μια επαφή με ελληνικά και π.χ στο όνομα βάζω Νίκος και στο επώνυμο Λαμπράκης, και προφανώς το νούμερο, όλα καλά μέχρι εδώ. όταν την αναζητώ τώρα την επαφή, μου την φέρνει όταν επιλέγω για συντομία το γράμμα Λ που είναι το πρώτο του επωνύμου αλλά και με το γράμμα Ν που είναι το πρώτο γράμμα του ονόματος. Με αποτέλεσμα η αναζήτηση να μην είναι και τόσο εύκολη και ακριβής με δεδομένο των μεγάλο όγκο των καταχωρήσεων. Αυτό είναι η λογική αναζήτησης επαφών της Nokia ή μπορώ να αναζητώ μόνο με το επώνυμο με κάποιο τρόπο όπως θα ήθελα?

 

ΥΓ: αυτό γίνεται ανεξαρτήτως τρόπου εμφάνισης των επαφών (επώνυμο,όνομα ή αντίστροφα).

 

Περιμένω την βοήθεια σας και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Φιλικά,

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Δεν γεινετε τιποτα με τον καιρο θα το συνηθισεις, ειχα και εγω το ειδιο προβλημα και δεν υπαρχει λυση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα!! άρα μένουμε με το bug στην αναζήτηση των επαφών!!

 

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση

 

Φιλικά,

Κώστας

Δεν θα το έλεγα bug δεδομένου ότι έτσι ήταν πάντα τα Nokia τουλάχιστον τα S60.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειταν παντα ετσι, αυτο εγεινε στα 3rd Edition.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα!! άρα μένουμε με το bug στην αναζήτηση των επαφών!!

 

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση

 

Φιλικά,

Κώστας

 

Αν κατάλαβα το πρόβλημά σου, τότε επέλεξε πως θέλεις να αναζητάς τα ονόματα κ βάλε όλο το όνομα στη θέση "όνομα"

 

πχ όνομα: Νίκος Λαμπράκης

ή

Λαμπράκης Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στα 7650 7610 και 6600 έτσι συμπεριφέρεται...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αλλιος βγαινουν μαλλον δεν θυμασε καλα, ειχα το 6600 δοκιμασε μια επαφη στο 6600 και στο δικο σου και θα καταλαβεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Emena pantos den me xreonei katholou,vodafone exo.

kai ti rithmiseis exeis valei gia vodafone stin epilogi diakomistis entopismou tou menou methodos entopismou thesis???

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Αλλιος βγαινουν μαλλον δεν θυμασε καλα, ειχα το 6600 δοκιμασε μια επαφη στο 6600 και στο δικο σου και θα καταλαβεις.. :)

Επειδή το 6600 δεν το έχω πρόχειρο τώρα...:O ορίστε δύο screen shots από 7610:

http://imageshack.gr/images/4xtfn2omnknjmzmtignm.jpg http://imageshack.gr/images/mwzkgeymrn0jmuzyyzjv.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τοση ωρα μηλαμε για διαφορετικα θεματα, για αυτο δεν βγαζουμε ακρη!

 

Εγω λεω για το πως εμφανιζονται οι επαφες οταν κανουμε αναζητηση, δηλαδει το πως εμφανιζονται οι επαφες εαν μπουμε σε ενα Ν95 και πατισουμε το γραμμα Μ και το πως εμφανιζονται σε ενα 6600

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπαν αν αλλαξαν κατι ?

Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να αλλαζουν την καλωδιοταινια,

διοτι αυτη προκαλει το κενο στα δεξια ,σε συναρτηση με την αλλαγη

της οθονης .

 

Τους ειχα πει αν μπορουν να μου το φτιαξουν(τους επρηξα)αλλα οταν το παρελαβα ρωτησα την υπαληλο πως το εφτιαξαν και δεν γνωριζε!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως θα κανω απεγκατασταση τα παιχνιδια (εφαρμογες)που εμειναν μεσα μετα το σερβις που μου εκαναν στη nokia πρωσπαθω με το x-plore αλλα δεν μπορω,τα ξαναεκανα εγκατασταση και σε αλλο εικονιδιο μου βγαζει αλλο παιχνιδη και οταν παταω αφαιρεση μου λεει οτι δεν γινετε!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε μεσα απο την διαχ. εφαρμογων
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα τιποτα!

 

Λογικα το παθαινεις αυτο με τα εικονιδια μονο με java εφαρμογες-παιχνιδια.

Θυμισου τι παιχνιδια ειχες περασει και περασε τα παλι απο

την αρχη . Αλλιως κοιταξε εδω μηπως βρεις κατι :\Data\j2me

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το παθαινεις αυτο με τα εικονιδια μονο με java εφαρμογες-παιχνιδια.

Θυμισου τι παιχνιδια ειχες περασει και περασε τα παλι απο

την αρχη . Αλλιως κοιταξε εδω μηπως βρεις κατι :\Data\j2me

 

Nαι με τα java γινετε, τα ξαναπερασα αλλα δεν μπορω να τα βγαλω!

Link to comment
Share on other sites

Nokia N95,

Για να είμαι ειλικρινης η διαφημηση του 2 μηνες πριν την κυκλοφορια του στην Αγγλια (εδω κατοικω) με παραξενεψε δυσαρεστα,σαν κακοπροεραιτος που είμαι σκέφτηκα οτι δεν θα το αγοράσω επειδη μαλλον καποιο πρόβλημα έχει και το σπρώχνουν.

 

Περιμενα υπομονετικα να διαβασω σε διαφορες σελιδες καποια review.

Είδα οτι τα πραγματα πανε πολυ καλα και αποφάσισα να το αγοράσω..απο οσο είμουν σε θεση να γνωριζω ακόμα δεν ειχε κυκλοφορησει στην χωρα μας.

 

ΘΕΤΙΚΑ/ΑΡΝΗΤΙΚΑ

Γνωρίζοντας τις βαριες εφαρμογές που έχει σαν τηλέφωνο είμουν σιγουρος οτι στα χέρια μου η μπαταρία θα εσβήνε πριν τισ 24ωρες.

Και παλι εμεινα μ....ς. το τηλεφωνο με κλησεις φωτο/βιντεο/gps/internet/msn/sms και λιγο gameς εμεινε ανοιχτο περιπου 1,5 μερα.

 

*Gps : λοκαρει που λεμε κ εμεις εδω στην αγγλια σε 2λεπτα στην ελλαδα σε ανοιχτο χωρο σε 5 περιπου.απιστευτη βοηθεια και πληρες οι χαρτες της Ελλαδας(μπορει το συστημα ζωντανης πλοηγησης να θελει αγορα,αλλα μπορειτε να βαλετε το gps απο τα options στο trace route/show route και να σας δειχνει την πορεια χωρίς ομως να σας μιλαει.

 

*Radio: Ναι δεν εχει rds,και?μια χαρα δουλευει οπως και τα mp3 του,τωρα στο κοματι των ηχείων και εγω δεν εχο καταλαβει γιατι πεζει χαμηλα,γιατι πέζει χαμηλα.

 

*Camera: Δεν ξέρω αν συγκισεις με αλλα κινητα ή ψηφιακες μηχανες δείχνουν κατι αλλο,εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος.

*Dvd : Για κινητο? Perfecto

 

Battery: Σε εμενα?μια χαρα,αλλα μην ξεχναμε εξαρτάτε πάντα απο τον χρήστη.

 

Και παμε στα παρατράγουδα...reboot,ναι είχα αρκετες φορες,αυτο που μου είπαν είναι οτι γίνεται επειδη φταει η καρτα μνήμης οσο μεγαλυτερη τοσο ποιο πολλα reboot, (οταν εκανα μια αναβαθμηση και αφησα την καρτα αδεια δεν υπηρχε ιχνος επανεκινησης.)

 

Και ασ ερ8ουμε στο αγαπητο σε ολους μας Nokia Shop,

Οταν είρθα στην Ελλαδα για διακοπες ειχε βγει η αναβαθμηση,και ως πελάτης της Νοκια πήγα στο πλησιεστερο καταστημα.Οταν οι κυριοι καταλαβαν οτι το τηλεφωνο δεν αγοραστηκε απο Ελλαδα αρνηθηκαν να μου κάνουν την αναβαθμηση χωρίς να πληρώσω. Οταν έκανα το λάθος να ρωτίσω το γιατι μου είπαν...και που ξέρουμε οτι δεν είναι κλεμένο.Η απαντηση μου είταν σε κλάσματα...ελεξτε το IME,και πείρα την κλασική απαντηση...εδω δεν είναι Αγγλια...Τελίωσαν οι διακοπές επέστρεψα στην Αγγλια και έβαλα το κινητο στο pc (που το έιχα ξεχάσει Αγγλια όσο έλειπα για διακοπες) έκανα την αναβαθμηση και όλα καλα...

Αυτα απο εμένα παιδια :)

Φιλικα

Κυριακος

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ προχθες. Πρώτες παρατηρήσεις.

ΘΕΤΙΚΑ. Πολύ καλή οθόνη, άριστη αναπαραγωγή mp3 από τα ηχεία του τηλεφώνου, καλή κάμερα την μέρα, πολύ καλή η λήψη βίντεο

ΑΡΝΗΤΙΚΑ.πολύς τζόγος το σλάιντερ, τρίζει μόλις το αγγίξεις από την αριστερή πλευρά, κατώτερη των προσδοκιών η λήψη φώτογρ. την νύχτα, χαμηλή ένταση αναπαραγωγής μουσικής από τα ακουστικά

 

και ένα χρήσιμο λινκ για επιδιόρθωση του τζόγου του σλάιντερ. http://n95slidefix.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...