Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!

δες εδω τι να κανεις βημα βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712

post #3.:O

 

εκανα τα παραπανω αλλαξα το producτ code

ξεκινά το update αλλα σταματά βγάζοντας ενα κιτρινο τρίγωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Re παιδια να ρωτησω κατι στον ιστο μπορουμε να βαλουμε σαν προεπιλογη ενα wlan πχ του σπιτιου μας,μπορω ομως να αποθηκευσω καπου τον κωδικο ασφαλειας που εχω στο router μου για να μην τον βαζω συνεχεια?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εiσαι σιγουρος οτι το 665 συνδεεται με 2 κινητα γιατι δεν βλεπω να το γραφουν στα site που το πουλανε?

 

Έχεις δίκιο. Λάθος μου. Με δύο κινητά συνδέεται το 640.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα N95 (από τις πρώτες παρτίδες) με έκδοση 12 και ένα ακουστικό BH-800. Δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα. Όλες οι λειτουργίες είναι άψογες (φωνητικές κλήσεις, επανάκληση). Όσον αφορά την απόσταση όταν είμαι στο αυτοκίνητο και στο ίδιο δωμάτιο και σε απόσταση 4-5 μέτρων όλα είναι άψογα. Το N95 έχει ένα bug και σίγουρα δεν φτάνει τις αποστάσεις των 10 μέτρων που πιάνει το Ν80 (έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα post). Πάντως είναι πλήρως συμβατό. Μην ξεχνάς ότι το ΒΗ-800 είναι ίσως η ναυαρχίδα της Nokia (γι' αυτό και έχει όσο έχει...).

 

Έχω δοκιμάσει το BH-800 τόσο με το N95 όσο και με το N80 που ήταν το προηγούμενο τηλέφωνό μου. Επίσης, με το N80 έχω δοκιμάσει και το ΒΗ-700. Και στα δύο είχα τα ίδια προβλήματα. Πολύ έντονα παράσιτα όταν κρατούσα το κινητό με το αριστερό χέρι και είχα το handsfree στο δεξί αυτί. Ακόμη όμως κι όταν τα κρατούσα από την ίδια πλευρά, για να μην έχω παράσιτα έπρεπε να κρατάω το τηλέφωνο δίπλα στο κεφάλι μου!

 

Όλα μου τα κινητά ήταν Nokia, και μπορώ να πω ότι ήμουν ευχαριστημένος με όλα. Όμως, το ξαναλέω, τα bluetooth handsfree της Nokia είναι ΟΛΑ προβληματικά. Όποιος δε με πιστεύει, ας πάει να αγοράσει το BH-800 και μετά θα κλαίει τα λεφτά του. Δε με ενδιαφέρει πόσο το τιμολογούν και γιατί, αυτό που ξέρω είναι ότι είναι προβληματικό. Είναι προφανές ότι υπάρχει πρόβλημα με τον πομποδέκτη, ο οποίος έχει πολύ μικρή ισχύ, επομένως και εμβέλεια. Υπάρχουν όμως και άλλα προβλήματα, όπως αυτό με την ένταση που πέφτει κάποιες φορές στο μηδέν χωρίς λόγο, και πρέπει να την ανεβάσεις από μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα N95 (από τις πρώτες παρτίδες) με έκδοση 12 και ένα ακουστικό BH-800. Δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα. Όλες οι λειτουργίες είναι άψογες (φωνητικές κλήσεις, επανάκληση). Όσον αφορά την απόσταση όταν είμαι στο αυτοκίνητο και στο ίδιο δωμάτιο και σε απόσταση 4-5 μέτρων όλα είναι άψογα. Το N95 έχει ένα bug και σίγουρα δεν φτάνει τις αποστάσεις των 10 μέτρων που πιάνει το Ν80 (έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα post). Πάντως είναι πλήρως συμβατό. Μην ξεχνάς ότι το ΒΗ-800 είναι ίσως η ναυαρχίδα της Nokia (γι' αυτό και έχει όσο έχει...).

 

Και εγώ παιδια, έχω το ΒΗ-300 (από τα πρώτα bluetooth handsfree και λίγο απαίσια) και δεν αντιμετωπίζω κανενα απολυτως πρόβλημα.. Αφου οταν το πρωτοπήρα με παραξένεψε ότι ειχα το κινητό μου στο δωματιό μου και εγω ειχα πάει στο σαλόνι μου (απόσταση αρκετά μεγάλη) και ακουγόταν τζάμι...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις σας αν γινετε να βλεπω ολη την σελιδα οταν μπαινω στο internet με wlan και συνδεω το τηλ. στην τηλεοραση?Γιατι μου βγαζει το βελακι και κοματι κοματι τη σελιδα και ειναι πολυ σπαστικο,πρωσπαθησα με το ζουμ αλλα τιποτα απλα εμφανιζει μεγαλυτερο κοματι.
Link to comment
Share on other sites

Αναρτήθηκε στο Nokia forum το Αμερικάνικο Ν95.

http://www.forum.nokia.com/devices/pics/N95_black_main.jpg

Περισσότερα εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και ακομη περιμενω την μαμημενη την καλωδιοταινια.....:mad::mad:

2.5 βδομαδες......

πο πο πο ρε παιδια εχω βαρεθει να μαλωνω...

 

τελος παντων αυτες τις μερες ειμαι με ενα απλο νοκια 5300.......και εχω παθει την πλακα μου σε ορισμενα θεματα......

 

1)το ραδιο απο το μεγαφωνο παιζει απιστευτα ΔΥΝΑΤΑ......:blink: κατι που στο ν95 δεν υπαρχει....

2)οταν εχεις κλειστο το κινητο βγαινει κανονικα η ωρα που δεχεσαι το sms....και οχι η ωρα που ανοιγεις το κινητο.....πραγματα πολυ απλά αλλα παρα πολυ σημαντικα...καλα ειναι τοσο δυσκολο να το κανουν αυτο στο ν95......???:rolleyes:

3)η ενταση στα ακουστικα(καλα ακουστικα ομως) ειναι ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΗ........αλλο παλι και αυτο.....:rolleyes:

 

ειδικα στο θεμα με το ραδιο επαθα την πλακα μου...

να ρωτησω παλι ρε παιδια σε οσους πηραν το ν95 προσφατα.....το ραδιο στο μεγαφωνο παιζει σωστα...??? οι εμεις που το πηραμε πρωτοι τελικα εχουμε προβλημα ΚΑΙ ΣΕ αυτο........

Link to comment
Share on other sites

Re παιδια να ρωτησω κατι στον ιστο μπορουμε να βαλουμε σαν προεπιλογη ενα wlan πχ του σπιτιου μας,μπορω ομως να αποθηκευσω καπου τον κωδικο ασφαλειας που εχω στο router μου για να μην τον βαζω συνεχεια?
Παιδια κανεις?

 

και ακομη περιμενω την μαμημενη την καλωδιοταινια.....:mad::mad:

2.5 βδομαδες......

πο πο πο ρε παιδια εχω βαρεθει να μαλωνω...

 

τελος παντων αυτες τις μερες ειμαι με ενα απλο νοκια 5300.......και εχω παθει την πλακα μου σε ορισμενα θεματα......

 

1)το ραδιο απο το μεγαφωνο παιζει απιστευτα ΔΥΝΑΤΑ......:blink: κατι που στο ν95 δεν υπαρχει....

2)οταν εχεις κλειστο το κινητο βγαινει κανονικα η ωρα που δεχεσαι το sms....και οχι η ωρα που ανοιγεις το κινητο.....πραγματα πολυ απλά αλλα παρα πολυ σημαντικα...καλα ειναι τοσο δυσκολο να το κανουν αυτο στο ν95......???:rolleyes:

3)η ενταση στα ακουστικα(καλα ακουστικα ομως) ειναι ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΗ........αλλο παλι και αυτο.....:rolleyes:

 

ειδικα στο θεμα με το ραδιο επαθα την πλακα μου...

να ρωτησω παλι ρε παιδια σε οσους πηραν το ν95 προσφατα.....το ραδιο στο μεγαφωνο παιζει σωστα...??? οι εμεις που το πηραμε πρωτοι τελικα εχουμε προβλημα ΚΑΙ ΣΕ αυτο........

Koita το εχω πει και παλαιοτερα εμενα το ραδιο στα μεγαφωνα ακουγεται μια χαρα,οχι οπως τα mp3 βεβαια αλλα αν το εχω ας πουμε βραδι διπλα στο αυτι μου δεν το εχω τελειως τερμα γιατι με ενοχλει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια ρωταω επειδη δεν ετυχε να πεσει στα χερια μου αλλο N95 για να κανω συγκριση....

 

αρα συμφωνα με ολα αυτα...εχουμε προβλημα και στο ραδιο........

 

καλα ρε παιδια ειναι δυνατον......???

 

τετοιο πραγμα σε κινητό που κοστιζει τοσο πολυ......???

 

ραδια χαλασμένα κλείστρα χαλαρα...ταινιες που κοβονται και δεν τις καλύπτει η εγγύηση.....και ποσα αλλα ακομη......

τι να πω επαθα την πλακα μου....

 

και να μην μιλησω για το σερβις της νοκια.......η την εξυπηρέτηση........

 

αλλη φορα αν δεν κλεισει κινητό τουλαχιστων 3 μηνες στην αγορα δεν προκειται να το ξαναγορασω......

 

το παθημα μαθημα.....

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3,5 μηνες και το ραδιο απο τα μεγαφωνα δεν ακουγετε σχεδων καθολου,μου εφτιαξαν το slide και τους ειχα πει και για το ραδιο να μου το φτιαξουν αλλα τιποτα!Απλα δεν ακουω ουτε ραδιο ουτε mp3 στο 95 γιατι απλα δεν λεει ουτε απο τα ακουστικα(εχω βαλει και τα καλα του w810).Σκετη απογοητευση σε συγκριση με τα s.e!

 

ωραια ρωταω επειδη δεν ετυχε να πεσει στα χερια μου αλλο N95 για να κανω συγκριση....

 

αρα συμφωνα με ολα αυτα...εχουμε προβλημα και στο ραδιο........

 

καλα ρε παιδια ειναι δυνατον......???

 

τετοιο πραγμα σε κινητό που κοστιζει τοσο πολυ......???

 

ραδια χαλασμένα κλείστρα χαλαρα...ταινιες που κοβονται και δεν τις καλύπτει η εγγύηση.....και ποσα αλλα ακομη......

τι να πω επαθα την πλακα μου....

 

και να μην μιλησω για το σερβις της νοκια.......η την εξυπηρέτηση........

 

αλλη φορα αν δεν κλεισει κινητό τουλαχιστων 3 μηνες στην αγορα δεν προκειται να το ξαναγορασω......

 

το παθημα μαθημα.....

 

Γιατι νομιζεις οτι εβγαλαν το 95 8gb μεσα σε 5 μηνες,ουσιαστικα παραδεχονται οτι το τηλ. ειχε προβληματα!αλλα και παλι απο χαρακτηριστικα και δυνατοτητες ειναι οτι καλυτερο εχει η nokia πρως το παρον απλα δεν ειναι το τερας που θα επρεπε να ειναι ,που φυσιολογικα θα ειναι το 8gb. (Θα μου πει κανεις πως να βλεπω ολοκληρες τις ιστιοσελιδες στη τηλεοραση μεσου wifi?)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζεις οτι εβγαλαν το 95 8gb μεσα σε 5 μηνες,ουσιαστικα παραδεχονται οτι το τηλ. ειχε προβληματα!αλλα και παλι απο χαρακτηριστικα και δυνατοτητες ειναι οτι καλυτερο εχει η nokia πρως το παρον απλα δεν ειναι το τερας που θα επρεπε να ειναι ,που φυσιολογικα θα ειναι το 8gb. (Θα μου πει κανεις πως να βλεπω ολοκληρες τις ιστιοσελιδες στη τηλεοραση μεσου wifi?)

 

φιλε αν προσεξες το παιδι πιο πανω λεει οτι το ραδιο παιζει κανονικα.....

σε μενα και σε σενα δεν παιζει...το χεις τερμα και δεν ακους τιποτα.....

απο την αρχη εμενα δεν μου καθησε καλα αυτο.....

το λες στην νοκια και στο παιζουν τρελιτσα......(700 εβροπουλα κινητο.....).....

οταν σκαω τοσα πολλα λεφτα θελω να λειτουργουν ολα ρολοι...οτι και αν ειναι αυτο.......(ειτε ραδιο ειτε και γω δεν ξερω τι.....)

και τι θα πει βγαινει το n95 8 g επειδη το απλο ηταν ελαττωματικό...

δηλαδη εμεις τι να κανουμε να τα πεταξουμε.....??

να στρωσουν τον (μπιπ) κατω και να τα διορθώσουν....αλλα θα μου πεις εδω περιμενουμε μισο μηνα για ενα καλωδιο...ποιο ραδιο και πιο κλειστρο.....

 

τελος παντων οτι και να πω δεν εχω λογια.......ξανα νεο κινητο μετα απο 3 μηνες....και βαλε....απο την μερα κυκλοφοριας του.........

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα και πριν καν'τους μια καταγκελια και απαιτησε να σου δωσουν καινουργιο τηλ. γιατι 2,5 βδομαδες δεν ειναι ευλογος χρονος επισκευης!Και ναι το παιζουν τρελιτσα για το ραδιο!ετσι πρεπει να ειναι -και ολα ετσι παιζουν-και μην κοιτας τα αλλα μοντελα τις nokia
Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα και πριν καν'τους μια καταγκελια και απαιτησε να σου δωσουν καινουργιο τηλ. γιατι 2,5 βδομαδες δεν ειναι ευλογος χρονος επισκευης!Και ναι το παιζουν τρελιτσα για το ραδιο!ετσι πρεπει να ειναι -και ολα ετσι παιζουν-και μην κοιτας τα αλλα μοντελα τις nokia

 

εγινε ρε φιλε σε ευχαριστω....

θα αρχισω τις απειλες απο αυριο..γιατι δεν παει αλλο......:mad:

αυτο με το ραδιο παντως δεν μπορω να το καταλαβω.......ειναι προβλημα κατασκευης λειτουργικού.....??? ενας θεος ξερει.....

 

εσενα δεν σου ειπανε τιποτα για αυτο...?

Link to comment
Share on other sites

http://bp1.blogger.com/_px7Bgs4pMUI/RurH12v63_I/AAAAAAAAATs/GzDTqhEuR6g/s400/1.jpg

 

Δυστυχώς απ'ότι φαίνεται και όπως άλλωστε το περιμέναμε οι περισσότεροι, η καινούργια μπαταρία είναι έστω και ελάχιστα πιο χοντρή από την παλιά. Μάλλον θα πρέπει να πάψουμε να ελπίζουμε...:(

 

Η πηγή είναι στα Ιταλικά.

 

http://nokia-cellulari.blogspot.com/2007/09/batteria-nokia-bl-6f-al-posto-della-bl.html

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλετε να συνδέσετε το N95 ασύρματα (WiFi) με το Laptop/PC και να έχετε Internet στο N95 μέσω της ενσύρματης (Ethernet) σύνδεσης του Laptop/PC, κάντε τα εξής βήματα:

  1. Στις ιδιότητες της τοπικής σύνδεσης δικτύου του Laptop/PC ενεργοποιήστε το ICS (Internet Connection Sharing) και τις υπηρεσίες DNS και DHCP όπως φαίνεται στην εικόνα:
    [ATTACH]10058[/ATTACH]
  2. Δημιουργήστε μια ασύρματη (WiFi) σύνδεση AdHoc στο Laptop/PC δηλώνοντας το επιθυμητό SSID. Π.χ., στο Intel ProSet θα κάνατε το παρακάτω:
    [ATTACH]10059[/ATTACH]
  3. Ενεργοποιήστε την παραπάνω ασύρματη σύνδεση:
    [ATTACH]10060[/ATTACH]
  4. Από το κινητό αναζητήστε το ασύρματο δίκτυο με το SSID που ορίσατε παραπάνω και κατόπιν εισάγετε το password που ορίσατε γι αυτό.
  5. Τελειώσατε! Μπορείτε πλέον να πλοηγηθείτε στο Internet από το Ν95 σας! :)

Gt enw kanw akrivws oti leei edw sunexizw na min mporw na mpw sto internet apo to N95 oute to N93i mou?Mou leei no gateway reply.....Ti ginetai twra?

------------------

Kserete an uparxei msn i kati san msn gia kinito(N95)?Gia to IM pou idi periexetai den mporw na vrw ruthmiseis apo tin cosmote...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορώ να βρω μαυρη πρόσοψη στα nokia shop;

 

οχι φιλε μου δυστηχως δεν την εχουν φερει ακομα τα nokia shops.εχουν μονο την ασημενια.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Kserete an uparxei msn i kati san msn gia kinito(N95)?...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181215&highlight=messenger

Πήγαινε στο 16ο ποστ. Η εφαρμογή είναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...

 

Παιδιά, προσπαθώ να ενεροποιήσω το αυτόματο κλείδωμα του τηλεφώνου. Όμως για να το ενεργοποιήσω...μου ζητάει password.

Ποιο είναι το default password?

Link to comment
Share on other sites

Kserete an uparxei msn i kati san msn gia kinito(N95)?

Το έχω ανεβάσει εδώ, κατέβασε το. Διάβασε πρώτα το αρχείο readme για την εγκατάσταση.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

mipws kapoios "polytaxidemenos" exei poly kala enimerwmenoys xartes gia tin ellada???

an ginetai as anebasei sto rapidshare ton fakelo " 20001f63 " poy brisketai mesa stin karta mnimis ston fakelo "private" .

 

exei dwthei stis proigoymenes selides me xwritikotita 12,3 MB (ellada mono)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ανεβάσει εδώ, κατέβασε το. Διάβασε πρώτα το αρχείο readme για την εγκατάσταση.;)

Euxaristw polu!Fantazomai molis kanw sing in na emfanistoun oles oi epafes mou kanonika...Oi xrewsesi fwtia i se logika plaisia?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Euxaristw polu!Fantazomai molis kanw sing in na emfanistoun oles oi epafes mou kanonika...Oi xrewsesi fwtia i se logika plaisia?

Ναι με το που θα κάνεις log in θα σου βγάλει τις επαφές σου. Για τη χρέωση δεν γνωρίζω διότι μπαίνω μέσω Wlan, αλλά εξαρτάται και από το δίκτυό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...