Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

den exo antivirus stin karta mono kati pexnidia perasmena ke den exo afisi kanena programa anixto stin karta... periergo!!!

 

περασε τους χαρτες μεσο card reader.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&highlight=card+reader&page=36

post #701

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βάζεις το dvd που είναι μαζί με τη συσκευασία και απο εκεί...

<a href="http://www.freesms4all.tk">http://www.freesms4all.tk</a>

Δωρεάν SmS σε ολα τα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

βρήκε κάποιος που αποθηκεύονται τα ορόσημα? πέρασα πάλι το 12 firmware έχοντας πάρει backup την 12 μαζί με τις ρυθμίσεις αλλά δεν έκανα restore γιατί είχε σκουπίδια μέσα.

έβγαλα τον φάκελο με χάρτη κλπ από κάρτα μνήμης και τον έβαλα πάλι, τα ορόσημα δεν είναι μέσα, αυτό σημαίνει ότι αποθηκεύονται κάπου είτε εκτός του φακέλου είτε στη μνήμη τηλεφώνου..

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ξαναειπωθεί αυτό σχετικά με την αναζήτηση.

Σε κάποιες εκδόσεις του smart2go δε χρειάζεται καμιά απολύτως σύνδεση για να κάνεις αναζήτηση, ενώ σε κάποιες άλλες χρειάζεται.

-Πάντως για τον υπολογισμό διαδρομής (εξομείωση) στάνταρ μπορεί να γίνει χωρίς σύνδεση.

-Η πλόηγηση χρεώνεται μόνο.

 

και πως ξερεις ή οριζεια αμα η δικια μου π.χ ειναι εκδόσεις του smart2go δε χρειάζεται καμιά απολύτως σύνδεση??

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια φορά που μ'απογοήτευσε το smart2go

Πήγα Χαλκιδική το ΣΚ και δεν είχε ούτε το βασικό οδικό δίκτυο.

Τόσο δύσκολο είναι δηλαδή ρε παιδιά της ΝΟΚΙΑ? Για ποιο λόγο ύστερα να πληρώσουμε κι εμείς πλοήγηση? :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτιά ωραίο φαίνεται αλλά στην πράξη??? Ξέρει κανείς???

Και το κυριότερο τρέχει σε symbian series S60 και πιο συγκεκριμένα στο Ν95 ???

Γιατί στο επίσημο ελληνικό site δεν αναφέρεται τίποτα για symbian

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

eXO VALEI TO SMARTTOGO STO 6110 NAVIGATOR. KSEREI KANEIS POS MPORO NA VALO PROEPILOGEI AFTO TO PROGRAMMA ANTI GIA TO ROUTE 66 STO GPS? GIATI ANIGO TO PROGRAMMA KE DEN VRISKI DORIFORO.

 

eXO VALEI TO SMARTTOGO STO 6110 NAVIGATOR. KSEREI KANEIS POS MPORO NA VALO PROEPILOGEI AFTO TO PROGRAMMA ANTI GIA TO ROUTE 66 STO GPS? GIATI ANIGO TO PROGRAMMA KE DEN VRISKI DORIFORO.

 

AKYRO VRIKE. aLITHIA POU MPOROUME NA VROUME KAI ALOYS XARTES GIA MANUAL INSTALATION?

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια φορά που μ'απογοήτευσε το smart2go

Πήγα Χαλκιδική το ΣΚ και δεν είχε ούτε το βασικό οδικό δίκτυο.

Τόσο δύσκολο είναι δηλαδή ρε παιδιά της ΝΟΚΙΑ? Για ποιο λόγο ύστερα να πληρώσουμε κι εμείς πλοήγηση? :mad:

Εγω πηγαινω συχνα στην Χαλκιδικη και δεν εχει τιποτα μεσα στον χαρτη του Smart 2 Go.

Απαραδεκτο.

Επισης δεν εχει και πολλες αλλες περιοχες οπως Θερμη, Περαια, Νεοι Επιβατες, Αγια Τριαδα, Επανωμη, Πλαγιαρη, Τριλοφο, Μικρα, Μηχανιωνα, Βασιλικα.

Που μπορουμε να βρουμε κανεναν ποιο ενημερωμενο χαρτι τις Telenavis για το Smart2Go?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ζητάω πλόηγηση μου ζητάει να συνδεθώ στο δίκτυο και να ενεργοποιήσω τον χάρτη. Δέν υπάρχει άλλος τρόπος να έχω δωρεάν πλοήγηση?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα και εγω την πλοηγηση την πληρωνεις.

 

Αλλα που θα παει ολο και καποιο σπασιμο θα βγαλουν δεν μπορει!!! :shifty:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα και εγω την πλοηγηση την πληρωνεις.

 

Αλλα που θα παει ολο και καποιο σπασιμο θα βγαλουν δεν μπορει!!! :shifty:

 

δεν νομιζω να γινεται καποιο σπασιμο καθως πρεπει να συνδεθεις με κατι ωστε να γινει η συνδεση.η λυση ειναι αλο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να γινεται καποιο σπασιμο καθως πρεπει να συνδεθεις με κατι ωστε να γινει η συνδεση.η λυση ειναι αλο προγραμμα

 

Δεν μπορει πιστευω ολο και καποιο Key Generator θα βγαλουν να εισαγεις τον σειριακο.

Στο κατω κατω οπως το ειπες τοσα προγραμματα υπαρχουν :D

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

αργει πολυ αυτο το generator!εγω προσοπικα δε πιστευω να βγει.εχει τοσο καιρο που υποαρχει το προγραμμα και φαντασου τι θα γινει αν βγει generator για προγραμμα που εχουν ενσωματωμενο ολα τα N95!
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αργει πολυ αυτο το generator!εγω προσοπικα δε πιστευω να βγει.εχει τοσο καιρο που υποαρχει το προγραμμα και φαντασου τι θα γινει αν βγει generator για προγραμμα που εχουν ενσωματωμενο ολα τα N95!

 

Πιστευω οτι δε θα βγει ποτε,εξαλλου δε λεει κατα την γνωμη μου να παρεις την πλοηγηση για ενα η τρια χρονια γιατι μεχρι τοτε μπορει να βγουν και αλλα προγγραμματα για το Ν95,εγω θελω να ρωτησω πως βαζω την νεα εκδοση του smart2go με απλα λογια και αν εχει διαφορες στην ταχυτητα και λειτουργικοτητα με αυτην που ειχε το κιν μεσα

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι δε θα βγει ποτε,εξαλλου δε λεει κατα την γνωμη μου να παρεις την πλοηγηση για ενα η τρια χρονια γιατι μεχρι τοτε μπορει να βγουν και αλλα προγγραμματα για το Ν95,εγω θελω να ρωτησω πως βαζω την νεα εκδοση του smart2go με απλα λογια και αν εχει διαφορες στην ταχυτητα και λειτουργικοτητα με αυτην που ειχε το κιν μεσα

Νεα εκδοση;απο που το κατεβαζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση;απο που το κατεβαζουμε;

 

κατεβασε το απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1960246#post1960246

post#725

να το κανεις εγκατασταση στην μνημη τηλ. και ΟΧΙ στην

καρτα μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1960246#post1960246

post#725

να το κανεις εγκατασταση στην μνημη τηλ. και ΟΧΙ στην

καρτα μνημης.

Exω Ε90,υπαρχει update;

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1960246#post1960246

post#725

να το κανεις εγκατασταση στην μνημη τηλ. και ΟΧΙ στην

καρτα μνημης.

 

Επειδή το link στο παραπάνω post δεν δουλευει για Ν95, μπορείτε να πάτε εδω: http://fpa.smart2go.com/free_downloads/NOKIA_Maps_1_0_S60_update.SIS

Εαν κάποιος έχει ασυρματο δύκτιο, μπορεί να κατεβάσει κατευθείαν την εφαρμογή μεσω Ιντερνετ απο το τηλέφωνο και να την εγκαταστήσει στην μνήμη του τηλεφώνου. Στη συνέχεια θα πρέπει να κλείσει και να ξαναανοίξει το τηλέφωνο.

 

Δεν ξέρω αν χρειάζεται να σβηστούν οι παλιοί χάρτες (ξέρει κανείς?)αλλά με ασύρματη σύνδεση απο το τηλέφωνο κατεβάζει σίγουρα τους νέους χάρτες πολύ γρήγορα.

 

Επίσης με firmware v12, μετά την πρώτη χρήση το GPS μου βρίσκει στιγμα σε δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...