Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχεις τη συσκευη με ανοιχτο πληκτρολογιο και να κοιταζει τον ουρανο?θα πρεπει να εισαι σε ανοιχτο μερος(πχ δρομο).την πρωτη φορα ισως αργησει λιγο να λοκαρει.(5-10 λεπτα)
Link to comment
Share on other sites

εχεις τη συσκευη με ανοιχτο πληκτρολογιο και να κοιταζει τον ουρανο?θα πρεπει να εισαι σε ανοιχτο μερος(πχ δρομο).την πρωτη φορα ισως αργησει λιγο να λοκαρει.(5-10 λεπτα)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Nokia Maps 1.0

 

http://europe.nokia.com/A4509291

 

Και upgrades για Ν95 & Ε90

Επειδη δεν παρακολουθω καιρο το θεμα το εγκεθιστω κατευθειαν στο τηλεφωνο?Με την εκδοση που υπαρχει τωρα στο τηλ μου και τους χαρτες τι κανω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Akrivos katevaseis tin nea ekdosh gia to tilefono !

 

δηλαδη τι εννοεις.πρεπει αν συνδεεσαι με wifi για να δεις αποτελεσματα στις εκδοσεις??

 

Loipon den kserw ti ginondane palia ala se mena h nea ekdosh mou evgale ena neo menou kai mou grafei an thelw na psaksw gia Update stous Xartes !!! h ekdosh pou exw sto Mobile N95 einai 12.0.14

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Για προτάσεις και διορθώσεις σε σχέση με ελλείψεις στους χάρτες, πηγαίνετε και υποβάλετε τις παρατηρήσεις σας κατευθείαν στις Navteq και TeleAtlas με τα links που υπάρχουν ΕΔΩ....

 

http://europe.nokia.com/A4513426

 

:up: :up: :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , εκανα update στο τελευταιο λογισμικο που υπαρχει , ετρε3α το Χαρτες update που αναφερει ο nervous , κατεβασα το map loader 1,2 , εβαλα τον νεο χαρτη και φενοταν να δουλευει ΟΚ :mad: , ομως παρατηρησα κατι , ο φακελος με το ονομα diskcashe και ο φακελος greek που μεχρι πριν απο8ηκευονταν στο private/2000fxxx κτλ μετα την αναβαθμηση του λογισμικου και του προγραμματος αποθηκευονται στην καρτα μνημης αλλα σε ενα φανερο αρχειο το Cities, το οποιο πια περιεχει τους φακελους diskcashe και greek (μεχρι να το καταλαβω αυτο κατεβασα 8ΜΒ με Wlan και νομιζα πως το map loader ηταν χαλασμενο και δε μου περασε την Ελλαδα:O:O , τοτε προσεξα πως αυτα που κατεβαζει απο net εμπαιναν στο /cities :worry::worry:) , εχω κανει κατι λαθος:cry:? η ετσι πρεπει να ειναι :rolleyes:? επαναλαμβανω ολα δουλευουν ρολοι μεχρι στιγμης , απλα επρεπε να μεταφερω το φακελο diskcashe απο το /private στο /cities για να δειξει το Χαρτες αυτα που κατεβασα με το map loader v1,2 .
"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

pedia exo mperdeytei....telika....pia ekdosi prepei na exoume apo map loader.pia ekdosi apo maps mesa sto kinito.exo xasei tin mpala pleon.kaneis help?

η τελευταια εκδοση maploader ειναι η version 1.2

κατεβασε το απο εδω

http://europe.nokia.com/A4509291

και απο διπλα κατεβασε και το

upgrade για την συσκευη σου και περασε το

στην μνημη τηλ.

 

Επειδη δεν παρακολουθω καιρο το θεμα το εγκεθιστω κατευθειαν στο τηλεφωνο?Με την εκδοση που υπαρχει τωρα στο τηλ μου και τους χαρτες τι κανω?

 

περασε το στην μνημη τηλ.θα περασει απο πανω

δεν θα κανεις τιποτα.και μετα κατεβασε τους χαρτες

απο το maploader 1.2:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος υπεύθυνα ότι έχουν αλλάξει και οι χάρτες της ΕΛΛΑΔΑΣ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γιατι ποιος ειπε οτι αλλαξαν.αποτι ειχα δει στο site του smart2go οι χαρτες θα ανανεωνονται ή αναβαθμιζονται δυο φορες το χρονο.

 

Για προτάσεις και διορθώσεις σε σχέση με ελλείψεις στους χάρτες, πηγαίνετε και υποβάλετε τις παρατηρήσεις σας κατευθείαν στις Navteq και TeleAtlas με τα links που υπάρχουν ΕΔΩ....

 

http://europe.nokia.com/A4513426

 

:up: :up: :up:

 

οταν μπαινω στο site της navtec για αναφορα ελλειψεων οταν κανω ζοομ πολυ στο χαρτη για να βρω το σημειο που λειπει ο χαρτης σταματαει να φορτωνει αλλα δεν βλεπω τπτ.εχετε το ιδιο προβλημα?

 

τελικα στο site teleatlas εχει λεπτομερειες στο χαρτη μονο!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα να βάλω το Maploader 1.2 και μου βγάζει μήνυμα ότι θέλει το NET 3.0.

Πάω στο link που δίνει και κατεβάζω από τη microsoft το αρχείο dotnetfx3_1 που είναι 50Mb.

Πάω να το βάλω και μου βγάζει μήνυμα ότι επειδή δεν έχω SP2 περασμένο, δεν μπορώ να το εγκαταστήσω!!!:mad::mad:

Μα καλά την παλεύουν??Για να βάλω το πρόγραμμα της Nokia πρέπει να περάσω τα μισά προγράμματα της Microsoft??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα να βάλω το Maploader 1.2 και μου βγάζει μήνυμα ότι θέλει το NET 3.0.

Πάω στο link που δίνει και κατεβάζω από τη microsoft το αρχείο dotnetfx3_1 που είναι 50Mb.

Πάω να το βάλω και μου βγάζει μήνυμα ότι επειδή δεν έχω SP2 περασμένο, δεν μπορώ να το εγκαταστήσω!!!:mad::mad:

Μα καλά την παλεύουν??Για να βάλω το πρόγραμμα της Nokia πρέπει να περάσω τα μισά προγράμματα της Microsoft??

 

Το θέλει διότι προφανώς το Map loader έχει γραφτεί πάνω σε .Net Framework 3.1.

Είναι σαν να θες να τρέξεις μια εφαρμογή java χωρίς τη Java Virtual Machine.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω ρε παιδια εγκατεστησα τον καινουργιο maploader και μετα τι γινεται?κανω απεγκατασταση τους ηδη υπαρχοντες χαρτες που εχω στο Ν95 και περναω καινουργιους?η συνδεω το κινητο μου και κατεβαζω παλι τον χαρτη της ελλαδας πανω απο αυτους που ηδη εχω δηλαδη σαν update?η δεν κανω τιποτα αλλα περναω μονο την εφαρμογη στην μνημη του τηλεφωνου?
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Θα εγκαταστήσεις το νέο Nokia maps στο κινητό σου μέσω του νέου map loader θα περάσεις στο κινητό τους χάρτες της Ελλάδος. Διέγραψε τους παλιούς και πέρνα τους νέους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το θέλει διότι προφανώς το Map loader έχει γραφτεί πάνω σε .Net Framework 3.1.

Είναι σαν να θες να τρέξεις μια εφαρμογή java χωρίς τη Java Virtual Machine.:p

 

Μα έχω net 2.0.Πρέπει και καλά να βάλω την 3??

Και αν κρατήσω τον Maploader 1.1, τι αλλάζει?

Τους ίδιους χάρτες δεν έχουν και οι 2 εκδόσεις?

Δε νομίζω άλλο χάρτη για Ελλάδα να έχει ο 1.1 και άλλον ο 1.2..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχουν τους ίδιους χάρτες...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω net 2.0.Πρέπει και καλά να βάλω την 3??

Και αν κρατήσω τον Maploader 1.1, τι αλλάζει?

Τους ίδιους χάρτες δεν έχουν και οι 2 εκδόσεις?

Δε νομίζω άλλο χάρτη για Ελλάδα να έχει ο 1.1 και άλλον ο 1.2..

οταν ειχα την εκδοση maploader 1.1 ο χαρτης ήταν 14ΜΒ μετα εβαλα την 1.2 και στο κινητό επίσης και τωρα ο χαρτης που κατεβαινει ειναι 15.3ΜΒ μάλλον εχει αναβαθμιστει ο χαρτης(εχω το Ε90)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , εκανα update στο τελευταιο λογισμικο που υπαρχει , ετρε3α το Χαρτες update που αναφερει ο nervous , κατεβασα το map loader 1,2 , εβαλα τον νεο χαρτη και φενοταν να δουλευει ΟΚ :mad: , ομως παρατηρησα κατι , ο φακελος με το ονομα diskcashe και ο φακελος greek που μεχρι πριν απο8ηκευονταν στο private/2000fxxx κτλ μετα την αναβαθμηση του λογισμικου και του προγραμματος αποθηκευονται στην καρτα μνημης αλλα σε ενα φανερο αρχειο το Cities, το οποιο πια περιεχει τους φακελους diskcashe και greek (μεχρι να το καταλαβω αυτο κατεβασα 8ΜΒ με Wlan και νομιζα πως το map loader ηταν χαλασμενο και δε μου περασε την Ελλαδα:O:O , τοτε προσεξα πως αυτα που κατεβαζει απο net εμπαιναν στο /cities :worry::worry:) , εχω κανει κατι λαθος:cry:? η ετσι πρεπει να ειναι :rolleyes:? επαναλαμβανω ολα δουλευουν ρολοι μεχρι στιγμης , απλα επρεπε να μεταφερω το φακελο diskcashe απο το /private στο /cities για να δειξει το Χαρτες αυτα που κατεβασα με το map loader v1,2 .

 

 

Δεν ξερει κανεις αν αυτο ειναι σωστο με τον φακελο diskcashe αποθηκευμενο στο /Cities αντι στο /Private? ή εκανα καποιο λαθος?

 

AKYRO , απο οτι φενετε δεν παιζει ρολο σε ποιον απο τους 2 φακελους ειναι το diskcashe , δουλευει και στα 2 , εγω τα περασα ΟΛΑ στο /private και 8α τα αφησω εκει :>

"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα να βάλω το Maploader 1.2 και μου βγάζει μήνυμα ότι θέλει το NET 3.0.

Πάω στο link που δίνει και κατεβάζω από τη microsoft το αρχείο dotnetfx3_1 που είναι 50Mb.

Πάω να το βάλω και μου βγάζει μήνυμα ότι επειδή δεν έχω SP2 περασμένο, δεν μπορώ να το εγκαταστήσω!!!:mad::mad:

Μα καλά την παλεύουν??Για να βάλω το πρόγραμμα της Nokia πρέπει να περάσω τα μισά προγράμματα της Microsoft??

 

 

μπορεις να δωσεις το Link για το dotnetfx3_1?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να τελειώνουμε με αυτές τις βλακείες της Microsoft και της Nokia, μπορεί κάποιος να ανεβάσει τους χάρτες κάπου στο ίντερνετ και να μας πει τι βάζουμε που, για να τα βάλουμε και οι υπόλοιποι?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!ekana delete ton xarton mou apo to maps loader kai piga na katevaso ton xarti tis elladas kai molis teleione i lipsi mou egrafe corrupt insert a memory and try again.Kserei kaneis pos mporo na katevaso ton xarti tis elladas apo to maps tou kinitou??(Epeigon)
Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...